forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavaci iz Srbije ili Hrvatske?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2019 : 15:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Hajde da povedemo jednu interesantnu raspravu koja se provlaci kroz brdo topica. Za vas su bolji izdavaci iz Srbije ili Hrvatske?

Umesto samo klika, bio bi red i objasniti na koje se misli, zasto su bolji, gde ste se dvoumili itd.

Ubacicu u jednu grupu i ostale zemlje ex YU, jer mislim da su ipak slaba konkurencija. Ko glasa za tu opciju neka napise i zbog kog izdavaca je odabrao.

Choices:

Srbija
Hrvatska
Ostale zemlje ex YU


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2019 : 16:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Evo ja cu krenuti. Moj glas ide izdavacima iz HR, bez obzira sto bih voleo da je Srbija br. 1. Fibra je standard za sve izdavace po meni iako 95% tih izdanja ne varim ali vidi se pravi profesionalizam. Libellus nije uopste daleko i najveca mana su mu cene jer je jako tesko pratiti taj tempo. Ako ga ne ispratis odose stripovi kod trgovaca pa posle ne mozes kupiti propusteno ni po 3-5 puta skupljim cenama.

Iz Srbije je Darkwood ozbiljno pretendovao da ugrozi Fibru na tronu ali sada je u hibernaciji, pa cekamo sta ce se desiti ali ne sluti na dobro.

Carobna knjiga pici majstorski ali ipak kada se uzme njihov strip u ruke i Fibrin recimo, razlika se vidi. Ali su im cene bas svetske. Pristupacni su maksimalno i nema brlja sa tirazima.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2019 : 16:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Makondo i Phoenix rade lep posao takodje
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/07/2019 : 16:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
I jedni i drugi imaju slabosti i prednosti, teško je reći "ovi su bolji".
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/07/2019 : 16:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Hr, isključivo zbog Fibre.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 27/07/2019 : 16:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Fali opcija svejedno, ovisi o kvaliteti. Saviću, je l' ti kad kupuješ neki proizvod gledaš je li hrvatski, srpski, njemački, kineski, američki... ili je li kvalitetan ili nekvalitetan?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/07/2019 : 16:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Hr zbog fibre

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/07/2019 : 16:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
BiH izdavači su daleko najbolji, nitko se nije toliko približio originalnim izdanjima (dizajn, format, kronologija) kao što je to uspjelo Agarthiju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/07/2019 : 17:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Moj glas ide hrvatskim izdavačima. Ludens- Skoro 20 godina neprekidnog izlaska kiosk stripova, pojam za sve. Tu je i sestrinski Strip agent- koji se osim kioska dodatno specijalizirao za francusko- belgijsku školu. Početne cijene malo skupnjikave, ali uvijek se možete strpiti do interlibera. Povremeno uleti i Bookglobe. Kod Fibre priznajem da većina naslova nije po mom ukusu, ipak se može naći za svakog po nešto, pogotovo ako niste ljubitelj kiosk bonellija. Fibra također ima dosta dobre cijene u odnosu na kvalitet tiska, tu su i česti popusti, što mi se posebno sviđa. Libellus je crna mrlja hrvatske strip scene, ali treba biti pošten i priznati da zahvaljujući njima imamo brdo stripova za posuditi u knjižnicama. Oni s najviše entuzijazma ih mogu čak i kupiti te pridružiti svojim kolekcijama.

Kod Srbije kiosk scenu drži Veseli četvrtak. Fanovski vođena firma, uvijek kažem, što nije dobro. Najveći problem su mi ova njihova "kupus" izdanja: zagor odabrane priče, obojeni program, superbook, zlatna serija- sve na hrpu, pa tko se snađe. Preferiram ludensov pristup: maksi je maksi, gigant je gigant, nema mješanja junaka itd. Drugi njihov problem je zanemarivanje starijih brojeva. Pokrenu Zagora od Tajne sumera, a Dylana od Čarobnog frulaša, i onda kao krenu popunjavati prethodne brojeve kolekcionarskim izdanjima, možda bi bilo i prihvatljivo da im nije ritam doveden do apsurda.

Darkwood je izgubio ono što je kruna hrvatskih izdavača- povjerenje. Kad ga jednom izgubiš, povratak je skoro pa nemoguć. Većina ljudi nije bedasta, i dobro će razmisliti prije nego potroši svoj novac.

Čarobna knjiga je svijetla točka srpske strip scene. Ciljana izdanja koja imaju svoju publiku, mudriji od darkwooda, profesionalniji od vč-a, dobre cijene, a ako živite u Srbiji onda fenomenalne cijene- leteći start. Smatram da imaju potencijala da budu još bolji.

Edited by - Dexters on 27/07/2019 17:03:46
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2019 : 17:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Saviću, je l' ti kad kupuješ neki proizvod gledaš je li hrvatski, srpski, njemački, kineski, američki... ili je li kvalitetan ili nekvalitetan?



Gledam zbog jezika samo. Ipak je lepse imati na srpskom ali zbog kvaliteta i investiranja para izabracu uvek pre Libellus ili Fibru. Tu znam da nece propasti nista. Poverenje je kljuc a ne poreklo izdavaca.

Da ne idemo u taj rivalitet HR-SR bezveze, drzimo se stripova.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/07/2019 : 17:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sto se VC tice on je kiosk i kupus je poput nekadasnjeg Dnevnika sto se tice fizickog kvaliteta izdanja. Koliko sam im stripova samo vratio zbog manjka strana, viska strana, pogresbo zarotiranih, pogresno slozenih itd. Amaterizam advanced level. Tempo je nesto sto kod njih ne postoji, logika adios, strategija takodje i Ludensova kvalitet mi je m ogo bolji nego VC. Poslozis stripove na policu ono kao EKG, amplituda koliko hoces, a Ludens kad slozis sve ravno. Istina, malo jesu poradili na dizajnu i ovaj novi je stvarno OK ali i dalje komunikacija i odnos prema kupcima na nivou balavaca kakav im urednik i jeste.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 27/07/2019 : 17:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Moj glas ide hrvatskim izdavačima. Ludens- Skoro 20 godina neprekidnog izlaska kiosk stripova, pojam za sve. Tu je i sestrinski Strip agent- koji se osim kioska dodatno specijalizirao za francusko- belgijsku školu. Početne cijene malo skupnjikave, ali uvijek se možete strpiti do interlibera. Povremeno uleti i Bookglobe. Kod Fibre priznajem da većina naslova nije po mom ukusu, ipak se može naći za svakog po nešto, pogotovo ako niste ljubitelj kiosk bonellija. Fibra također ima dosta dobre cijene u odnosu na kvalitet tiska, tu su i česti popusti, što mi se posebno sviđa. Libellus je crna mrlja hrvatske strip scene, ali treba biti pošten i priznati da zahvaljujući njima imamo brdo stripova za posuditi u knjižnicama. Oni s najviše entuzijazma ih mogu čak i kupiti te pridružiti svojim kolekcijama.

Kod Srbije kiosk scenu drži Veseli četvrtak. Fanovski vođena firma, uvijek kažem, što nije dobro. Najveći problem su mi ova njihova "kupus" izdanja: zagor odabrane priče, obojeni program, superbook, zlatna serija- sve na hrpu, pa tko se snađe. Preferiram ludensov pristup: maksi je maksi, gigant je gigant, nema mješanja junaka itd. Drugi njihov problem je zanemarivanje starijih brojeva. Pokrenu Zagora od Tajne sumera, a Dylana od Čarobnog frulaša, i onda kao krenu popunjavati prethodne brojeve kolekcionarskim izdanjima, možda bi bilo i prihvatljivo da im nije ritam doveden do apsurda.

Darkwood je izgubio ono što je kruna hrvatskih izdavača- povjerenje. Kad ga jednom izgubiš, povratak je skoro pa nemoguć. Većina ljudi nije bedasta, i dobro će razmisliti prije nego potroši svoj novac.

Čarobna knjiga je svijetla točka srpske strip scene. Ciljana izdanja koja imaju svoju publiku, mudriji od darkwooda, profesionalniji od vč-a, dobre cijene, a ako živite u Srbiji onda fenomenalne cijene- leteći start. Smatram da imaju potencijala da budu još bolji.



U dosta toga bih se složio sa tobom, no ipak ne znam odakle ti to da je kod Ludensa Maxi - Maxi, a Gigant - Gigant kada imaju gomilu lažnih?
Sa druge strane kod Veselog četvrtka si spomenuo Odabrane priče kao kupus ediciju, a to je edicija gde sem dva bezveze ubačena Maxija (zbog forme kratkih priča) tačno znaš šta možeš da očekuješ.
Obojeni program je i zamišljen kao neka mešovita edicija gde ulazi sve što ima boju.
Superbook Dilanov nije nikakva kupus edicija već nešto što postoji i u Italiji i svakako je dobro što Veseli nije tu krenuo da kopira Ludensa već je uzeo drugačiji pristup.
Ja bih Veselom četvrtku kao jedine minuse dodao problem sa tempom kolekcionarskih izdanja i zatim za sada prevelike igrarije sa Zlatnom serijom, ništa više.

Ludens je takođe dobar, ne znam gde bih sada tu svrstao i Strip agent, imaju i oni pokoje minuse kao i Veseli, ali ne puno.Recimo ipak odustajanje od pojedinih edicija i to ponegde da nisu sačekali malo da se popune rupe, zatim lažni Maxiji i Giganti, pa trilionita dupliranja i tripliranja Zagora, još neke sitne stvari tehničke prirode poput prevoda, no sve to nije strašno, slično kao i za Veseli četvrtak.

Što se tiče Veselog i ludensa, tu mi je mrtva trka, što se tiče ostalih izdavača, priča je već kompleksnija.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 27/07/2019 : 17:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče ostalih izdavača, do ovoga što se desilo sa Darkwoodom srpska strip scena je sve više rasla u odnosu na hrvatsku gde je noseći stub ostala Fibra, no u Srbiji se pojavio daleko veći broj i manjih, ali kvalitetnih izdavača.
No, zbog situacije sa Darkwoodom srpska strip scena ostaje bez nosećeg stuba i sada je jedina nada da Čarobna knjiga to popuni, no ako to i uradi, fali još jedan, drugi veći izdavač pored ovih manjih i pored Veselog koji je više vezan za kiosk izdanja kao i Ludens u Hrvatskoj.
U Hrvatskoj je tu i Libellus, kao i Strip agent sa nebonelli izdanjima, ali Libellus koliko ima pozitivnih stvari vezanih za njega, toliko ima i negativnih, da ne širimo diskusiju sada.
Srpsku scenu obogaćuju Phoenix Press, Makondo, Komiko, Besna Kobila, Forma B, Color Press Group i još par sitnijih izdavača, no tu neke novine možeš očekivati samo periodično, a najviše za sajam sem naravno u slučaju CP Group koji je verovatno sada i krupniji izdavač od ostalih spomenutih.
U Hrvatskoj imamo Bookglobe, Van Gogh i još par baš sitnijih izdavača sa periodičnim izdanjima, što je osetno manje u odnosu na Srbiju što se tiče izdavačkih kuća iz drugog plana.

Ostaje da se vidi hoće li se Darkwood oporaviti ili ne i šta će se dešavati po tom pitanju.

Edited by - maelstrom on 27/07/2019 17:29:01
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 27/07/2019 : 17:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Dve najbolje izdavačke kuće su mi trenutno Fibra i Čarobna knjiga gde bih Fibri za sada dao malu prednost.
No, kako Čarobna knjiga raste iz dana i dan i širi svoju delatnost (ali postepeno i mudro) i kako ima za nijansu širi opseg strip pravaca u svojoj ponudi, uključujući i na ovim prostorima popularne Bonelli stripove, samo je pitanje vremena kada će prestići Fibru (naravno ako ništa ne krene po zlu).
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/07/2019 : 17:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@maelstrom lažni maksiji/giganti su samo bonus za nestrpljive. Ako ih kojim slčajem ne kupiš tvoja kolekcija redovne serije, maksija itd. ostaje vjerna originalnoj.

Odabrane priče- edicija kod koje točno znaš što očekuješ? Očekujem da ne preskaču a ta dva maskija su posebna nebuloza. Neka pokrenu maksi ediciju od početka, a ne da srbi moraju nabavljati neka tamo stara izdanja iz hrvatske. Mi iz hrv ne moramo ništa iz srb nabavljati.

Obojeni program je tako zamišljen? Pa da, u tome je problem, zašto nije zamišljen posebno zagor kolor, posebno dylan kolor itd. Zašto je kolor zagor br.2 preskočen?

Superbook jest talijanski reprint, ali je inferioran u odnosu na prva izdanja. Pa gdje "Stanar s treceg kata" može biti bolji u malom formatu u odnosu na gigant. Osim toga,superbook je obustavljen u Italiji. Ne znam zašto spominješ kopiranje ludensa, kad si sam jednom rekao da oni ne gledaju ludens.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 27/07/2019 : 17:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

@maelstrom lažni maksiji/giganti su samo bonus za nestrpljive. Ako ih kojim slčajem ne kupiš tvoja kolekcija redovne serije, maksija itd. ostaje vjerna originalnoj.

Odabrane priče- edicija kod koje točno znaš što očekuješ? Očekujem da ne preskaču a ta dva maskija su posebna nebuloza. Neka pokrenu maksi ediciju od početka, a ne da srbi moraju nabavljati neka tamo stara izdanja iz hrvatske. Mi iz hrv ne moramo ništa iz srb nabavljati.

Obojeni program je tako zamišljen? Pa da, u tome je problem, zašto nije zamišljen posebno zagor kolor, posebno dylan kolor itd. Zašto je kolor zagor br.2 preskočen?

Superbook jest talijanski reprint, ali je inferioran u odnosu na prva izdanja. Pa gdje "Stanar s treceg kata" može biti bolji u malom formatu u odnosu na gigant. Osim toga,superbook je obustavljen u Italiji. Ne znam zašto spominješ kopiranje ludensa, kad si sam jednom rekao da oni ne gledaju ludens.



Zamenjuješ teze opasno.
Nikada nije planirano da u Odabranim pričama epizode idu po redu, zato je i takav naziv edicije.Slično je i u Ludens Klasiku pa ne znam kako ti to recimo ne smeta, zanimljivo baš?

Isto tako ako su lažni Maxiji i Giganti za nestrpljive, kako onda i ta 2 Maxija u okviru Odabranih priča nisu isto to?U čemu je razlika molim te objasni mi to i prosvetli me usput?Ko tera ljude da ih kupuju, mogu biti isto preskočeni.I samo ih je 2, a ne gomila kao kod Ludensa.

Što se tiče Obojenog programa, najbolje da se ti sam baciš u izdavačke vode i vidiš koliko bi bilo komplikovano to što predlažeš, manje isplativo i skuplje, a ne zaboravi da je reč o kvalitetnijoj ediciji sa dosta boljim papirom.Uostalom, Ludens nema tako nešto slično, kao ni Zlatnu seriju, a ako za Zlatnu seriju možemo da kažemo dosta toga, za Obojeni program baš i ne možemo (mislim u smislu izdavačke politike,cena jeste malo veća nego što bi trebala da bude).

Pričaš o Superbooku kao da je reč o potpuno različitim Dilanovim stripovima u odnosu na Gigante, almanahe i specijale?Forma je naravno drugačija, a očigledno su u Veselom četvrtku procenili da bi to bilo zanimljivije upravo čitaocima u Srbiji i kad kažem da mi je drago da nisu kopirali Ludens govorim iz moje perspektive kao kupca, a ne njihove kao izdavača.Je li sad malo jasnije?

Poprilično si neobjektivan i otvoreno favorizuješ ono što dolazi iz Hrvatske, to je naravno ok, ali ne propuštaš sa druge strane da uvek pomalo zasoliš onome što dolazi iz Srbije.Ne da ti nije prvi put već nije ni deseti, daleko veći broj je u pitanju iako se trudiš da to deluje onako usputno, no naravno da je očigledno da nije tako.

Edited by - maelstrom on 27/07/2019 17:49:46
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/07/2019 : 17:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Fibra. Nakladnicka kuca kojoj nema ravne po kvaliteti kako sadrzaja i cijene tako i ruha kojim se moze podiciti. Kopljima ispred svih, ne samo na ovim merdijanima i paralelama vec sire i sire stovise. O entuzijazmu i trudu, te profesionalizmu vlasnika ne treba ni govoriti.
Libellus kolekcionarske knjige SBE Numero uno. Tesko da ce ovako sto biti i u maticnoj Italiji. Osobno sam gledao mnoge autore tih stripova kako prevrcu LL knjige po rukama diveci se rezultatu njihovog izdavastva. Naravno kljucna je rijec, kolekcionarski primjerci.
To dvoje, pa onda ogromna rupa nakon koje dolaze svi ostali zajedno, i bivsi i danasnji nakladnici...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/07/2019 : 18:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@maelstrom dobro frende, smiri se malo, pa samo pričamo

Pokušaću biti što je moguće jednostavniji, jer me nisi razumio. Ne tvrdim ja da je način izdavanja odabranih priča pogrešan, već da je sama ideja o pokretanju takve edicije pogrešna. Pokušavam se staviti u poziciju fana Zagora iz Srbije. Kao takav bih želio stare epizode Zagora na srpskom jeziku, od domaćeg izdavača, po redu, bez preskakanja. Ludens ekstra, i klasik nisu savršeni, jer nisu krenuli od 1. broja, već od Zagor priča, no od tada idu redom, i to već dugi niz godina. Prema tome, mene bi kao fana Zagora iz Srbije, živciralo izdavanje "odabranih priča", i možda bih čak odabrao ekstra/klasik ediciju kao solidnu alternativu za te stare brojeve. Ostaje nejasno zbog čega VČ tako ne razmišlja, odnosno zašto nisu umjesto "odabranih priča" pokrenuli VČ ekstra/klasik ili slič. Možda bi me čak i živciralo izdavanje nekog tamo Dylan dnevnika dok kolekcionarske knjige najpopularnijeg junaka stoje.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/07/2019 : 18:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Hrvatska, zbog Fibre i LL.
Nisu ni ostali loši (BG kad odluči nešto izdat do kraja,S-A, Ludens), ali ovo dvoje je debelo iznad svih, pogotovo Fibra.
Iz Srbije bi izdvojio Čarobnu Knjigu koja trenutno izdaje dosta toga prihvatljivim ritmom, imaju jako dobre cijene i dobru kvalitetu (prvenstveno mislim na Riznicu, Asteriksa i Džeremaju). Komiko izbacuje malo toga, ali mi se sviđa izbor njihovigh SF BD-a. Od Darkwooda nemam puno toga, ali ovo što imam je dobre kvalitete i cijene. Makondo, Veseli i ostali ako ih ima još...ne znam, nemam ništa od njih zasada.
Uglavnom složio bi se da izdavače ne možemo dijeliti po zemlji, ja jednostavno kupim strip koji mi se sviđa i bok, ne zanima me od kuda je dok razumijem jezik. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/07/2019 18:43:15
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 27/07/2019 : 18:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
OK, Dexters, ali pogledaj malo na šta se na kraju svodi većina tvojih postova unazad, uglavnom kritike ka srpskim izdavačima uz maksimalno razumevanje za hrvatske.To onda nije baš objektivnost.
Sa druge strane, ako se neko nakritikovao srpskih izdavača, posebno Veselog četvrtka, onda sam to ja.
Razumem sad šta hoćeš da kažeš za Odabrane priče, ali priče po redu što se tiče Zagora već idu u okviru Kolekcionarskih knjiga.Sad, što je tempo u poslednje vreme sporiji, to je druga stvar, nekada je bio odličan.
A te kolekcionarske knjige su ljudima u Srbiji daleko jeftinije nego recimo one preskupe Libellusove, a ako pomnožiš broj Zagor extra brojeva koji odgovaraju jednoj knjizi, videćeš da su knjige tu negde po ceni.

Veseli četvrtak u Srbiji kao isključiv pokriva Zagora, u Hrvatskoj se prepliću Ludens i Libellus i zato se na stvari mora gledati iz malo drugačijeg ugla.Nas u Srbiji ne zanima to što su Ludens i Libellus jedan drugom konkurenti u određenom broju slučajeva.

Edited by - maelstrom on 27/07/2019 18:20:59
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 27/07/2019 : 18:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Broj 1 Veseli cetvrtak ili kako se god zovu. To je vrhunac proseravanja koji niko nece dostici nikad.

Broj 2 Darkwood to je bilo kao oni klinci kad jurnu i hoce sve odjednom. Realno bruka.

E sad mogu da odahnem. Hrvatski izdavaci su bolji, nema tu puno dilema. I oni sto prave sranja nekako znaju zasto su tu, kupac im nekako ne pobegne puno iz fokusa. A valjda je to i svrha izdavastva.

sangue navajo
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 27/07/2019 : 18:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Mislim da kod Veselog četvrtka neki način delovanja, prezentacije i komunikacije koji često iznervira čoveka često zamaskira sve ono dobro što su uradili, a toga je puno.Treba nekako odvojiti te stvari i sve realno sagledati iz tog novog ugla.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/07/2019 : 18:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

OK, Dexters, ali pogledaj malo na šta se na kraju svodi većina tvojih postova unazad, uglavnom kritike ka srpskim izdavačima uz maksimalno razumevanje za hrvatske.To onda nije baš objektivnost.
Sa druge strane, ako se neko nakritikovao srpskih izdavača, posebno Veselog četvrtka, onda sam to ja.
Razumem sad šta hoćeš da kažeš za Odabrane priče, ali priče po redu što se tiče Zagora već idu u okviru Kolekcionarskih knjiga.Sad, što je tempo u poslednje vreme sporiji, to je druga stvar, nekada je bio odličan.
A te kolekcionarske knjige su ljudima u Srbiji daleko jeftinije nego recimo one preskupe Libellusove, a ako pomnožiš broj Zagor extra brojeva koji odgovaraju jednoj knjizi, videćeš da su knjige tu negde po ceni.

Veseli četvrtak u Srbiji kao isključiv pokriva Zagora, u Hrvatskoj se prepliću Ludens i Libellus i zato se na stvari mora gledati iz malo drugačijeg ugla.Nas u Srbiji ne zanima to što su Ludens i Libellus jedan drugom konkurenti u određenom broju slučajeva.


Samo ću te informirati da sam kupio dosta vč stripova, dok libellus strip nisam kupio ni jedan u životu. Tako da nisam baš skroz neobjektivan. Dobro, sad pustimo da i drugi kažu svoje
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/07/2019 : 18:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
hrvatska definitivno zbog ludensa libelusa i fibre
iako potonja 2 ne čitam više samo jedan ludens je dovoljan za pozitivnu ocjenu

s druge strane laguna i ostali srbijanski izdavači su maestralni za knjige

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 27/07/2019 : 18:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Dajem prednost HR izdavačima
kvaliteta 1.Fibra tu mislim na izgled stripa,cijena
2.Libellus kvaliteta a tu im dajem minus zbog nezasitosti kod cjenika,preterano je da nas kao kupce poneka stranica u boji košta i do 2 kn.A eto njihovih izdanja opet imam najviše jer izdaju junake koje najviše volim, kad bih recimo Dragonera ispratio do kraja serijala ako bih se oslanjao na VČ.
3.Ludens i SA- rade takođe strašan posao i kad pogledate izuzev K.Marka gotovo da su sve dogurali ili još i dalje guraju prema kraju.Što se tiče izdavača iz Srbije , svi znamo ko je tamo najzastupljeniji na kioscima VČ naravno.Najviše im zamjeram otvaranje mnogih serijala (tu ponajviše mislim na one debeljuce) koje nikada dočekati-Dampyr,MM,Mister No, Dragonero sve na kapaljku ili nikako,Pozdravljam pokretanje NZSerije ali i tu bi se dalo raspravljati u nedogled ja im najviše zamjeram što nisu stavili orginalne naslovnice uz žutu traku, ali čime bi se mi inače zabavljali na forumu he he.Darkvud mi je bio OK imam one velike konane i pratim JDJP nadam se da će nastaviti.E čarobna knjiga ima moju veliku podršku šteta je samo što ne izdaju nešto poznatije junake ali i ovako su mi super.Sve u svemu ima se šta čitati na našim prostorima još kako se ima
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/07/2019 : 19:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Srpsko izdavaštvo je, pogotovo s angažmanom Čarobne knjige, u uzlaznoj putanji (šteta za Darkwood, ali nadam se brzoj stabilizaciji situacije). No, već dugi niz godina i VČ, Darkwood, PP, Forma B i ostala ekipa od samog početka imaju moju podršku i podižu kvalitet osobne kolekcije.

Glasam za hrvatsko izdavaštvo ne zbog Fibre, ne zbog Libellusa (jer unatoč kupovini njihovih izdanja, nisam impresioniran ni pasioniran njihovim utjecajem na strip scenu, iako je on neupitan), već Ludensa. Jbg, ovakvi su i onakvi, ali ne može im se osporit uloga u održavanju regionalne scene.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000