forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavaci iz Srbije ili Hrvatske?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 12:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Naravno uvik će bit iznimaka,npr MV.
Al osim toga ih praktički nema.


Magico Vento u Libellusu, fantazija...istina. To bi I ja uzeo za ogledni primjer.
A za ostalo: ima, ima itekako...Vec na cijelokupnom Nathanu Neveru im neizmjerno hvala! A tek kad se Dragonero zahukta...Pa Torgal, Ridobradi, IRS, I da ne nabrajam...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/07/2019 : 12:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maelstrom

Dve najbolje izdavačke kuće su mi trenutno Fibra i Čarobna knjiga gde bih Fibri za sada dao malu prednost.
No, kako Čarobna knjiga raste iz dana i dan i širi svoju delatnost (ali postepeno i mudro) i kako ima za nijansu širi opseg strip pravaca u svojoj ponudi, uključujući i na ovim prostorima popularne Bonelli stripove, samo je pitanje vremena kada će prestići Fibru (naravno ako ništa ne krene po zlu).



baš me zanima kako će pristić Fibru.



Generalno, ja u ovoj diskusiji ne smatram izdavača najboljim u svakom smislu samo zato jer ima najkvalitetnija izdanja i pritom zadovoljavajuće cene.
Ako ćemo o čistom kvalitetu izdanja, naravno da je Fibra nešto posebno jer je Markos pravi entuzijasta, naravno da se tu apsolutno slažem.

Naravno ima Fibra i dosta drugih odlika tipa komunikacije sa kupcima, ne odustajanje od edicija.....

Ali, meni je bitna i široka lepeza raznih strip pravaca, zatim veći tiraž izdanja, rasprostranjenost i laka dostupnost izdanja.A ako je to moguće i neke poprilično povoljne cene, ne samo povoljne, barem u nekom prodajnom startu.

Različite su stvari ako se gleda samo kvalitet izdanja (i da usput cene ne odudara puno,ali generalno nije presudna stvar) ili ako se gledaju svi mogući drugi aspekti.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/07/2019 : 13:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Inače, vidim da u ovoj diskusiji skoro niko ne spominje Makondo, Komiko, Besnu kobilu i neke slične srspske izdavače koji izdaju stripove slične tematike Fibri.Kao da nikoga ne zanimaju uopšte, a ovamo su im puna usta Fibre i te tematike.Naravno da se Fibra i spomenuti izdavači ne poklapaju u svemu (uzimam da će Fibra kao veći i bolji izdavač imati prioritet) pa tako postoji dosta izdanja ovih izdavača koje niko drugi nije objavio.
A sa druge strane ne znam koliko je puta spomenut Veseli četvrtak u ovoj temi kao neki reprezent srpske strip scene.A ovamo se kao mnogi gade Bonellija.

Pitam se stoga da li je kupovati te stripove koje Fibra i ovi izdavači izdaju za pojedince više IN i stvar prestiža i da im kao kvalitetni lepo stoje na polici nego što ih zaista zanimaju za čitanje?
Ako ti se nešto sviđa valjda se nećeš ograničiti na samo jednog izdavača jer svakako isti ne može sve pokriti, a usput i nije reč o nekoj mega-velikoj izdavačkoj kući?

Edited by - maelstrom on 28/07/2019 13:09:22
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 13:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lwood

Naravno uvik će bit iznimaka,npr MV.
Al osim toga ih praktički nema.


Magico Vento u Libellusu, fantazija...istina. To bi I ja uzeo za ogledni primjer.
A za ostalo: ima, ima itekako...Vec na cijelokupnom Nathanu Neveru im neizmjerno hvala! A tek kad se Dragonero zahukta...Pa Torgal, Ridobradi, IRS, I da ne nabrajam...



Za mene nema šta se Bonelija tiče.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39016 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 13:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Makondo je stvarno isto za respekt. Ono izdanje Lobaceva je top. Isto tako i Lens, Orlovi Rima itd. Po kvalitetu izdanja i cenama ne zaostaju mnogo za Fibrom ali masovnost je razlika.
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 28/07/2019 : 13:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Gospodari ječma 350kn 7 albuma, ispadne 50 kn po albumu. Plus što valjda pola godine Markos daje 20% popusta. Nedavno Bookglobe izbacio Murenu 90 kn album, a Metabaruni od Hangara 136 kn album. I onda Fibrina izdanja skupa. Svašta.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 13:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo Maelstrom, na primjer ja imam 90% opusa od Makonda, Besne kobile, Komika, System comicsa, Belog puta, Carobne knjige, Veselog cetvrtka...naravno i od Darkwooda. I sve sam ih visekratno procitao, a ne stoje mi samo za kurac na policama. Ima tu odlicnih djela I knjiga. Kupujem sve sto izade preko granice, I kad neko u Hrvatskoj to objavi onda mijenjam, poklanjam...Tom se 'politikom' sluzim vec desetljece I vise... Cuvam samo one stare Marketprintove albume I od Decjih novena zbog uspomena, iako ih je sad vec dosta objavljeno u HR.
Ali Fibra je nesto posebno, I nemoze joj niko soli staviti na rep...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/07/2019 : 13:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

Gospodari ječma 350kn 7 albuma, ispadne 50 kn po albumu. Plus što valjda pola godine Markos daje 20% popusta. Nedavno Bookglobe izbacio Murenu 90 kn album, a Metabaruni od Hangara 136 kn album. I onda Fibrina izdanja skupa. Svašta.



Uvijek ima skuplje, što ne znači da su Fibrina izdanja jeftina, samo su jeftinija od nekih.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/07/2019 : 13:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Evo Maelstrom, na primjer ja imam 90% opusa od Makonda, Besne kobile, Komika, System comicsa, Belog puta, Carobne knjige, Veselog cetvrtka...naravno i od Darkwooda. I sve sam ih visekratno procitao, a ne stoje mi samo za kurac na policama. Ima tu odlicnih djela I knjiga. Kupujem sve sto izade preko granice, I kad neko u Hrvatskoj to objavi onda mijenjam, poklanjam...Tom se 'politikom' sluzim vec desetljece I vise... Cuvam samo one stare Marketprintove albume I od Decjih novena zbog uspomena, iako ih je sad vec dosta objavljeno u HR.
Ali Fibra je nesto posebno, I nemoze joj niko soli staviti na rep...



A to si ti, a šta je sa drugima?
I na stranu svi mi sa foruma, mali je to broj ljudi koji bi trebao da održava neku strip scenu, pogotovo uzevši u obzir da ne može svako od nas sve kupovati i da smo svi mi polako već nakupili godina.

Ne kažem ja da Fibra nije vrh, ali recimo stavka u kojoj ja dajem prednost Čarobnoj knjizi nad Fibrom (barem trenutno kako stvari stoje) je tiraž izdanja.Ne znam zašto niko ovu stavku ne spominje kao određenu prednost za nekog izdavača, a po meni je jako bitna.
Što se mene tiče, što veći tiraž, to bolji izdavač jer ima muda i jer time na neki način doprinosi široj popularizaciji stripa.Naravno tu striktno treba odvojiti kiosk i ostala izdanja, kao i Bonelli i ne Bonelli izdanja.

Naravno ko gleda da mu kupci budemo samo mi forumaši, njemu uopšte ne trebaju veliki tiraži.Ali gde je tu onda budućnost stripa?

Edited by - maelstrom on 28/07/2019 13:40:42
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/07/2019 : 13:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Kompletno promašena usporedba.
Sa jedne strane si stavija Zagora u izdanju u kojen je originalno zamišljen i njegovu LL luksuznu inačicu, a sruge strane si stavija Gospodare ječma u izadnju u kojen je originalno zamišljen sa čime???
Koja bi to bila neluksuzna verzija toga stripa?



Oni maleni c/b integralcici Bukgroba, edicija "Best-seller"? (ja sam kupio br. 3 i 4 na jednom IL po 10 kn komad, jos danas ih nisam procitao)
Samo tesko to primjerivati. Ali kad mozemo kiosk izdanje najpopularnijeg junaka regiona sa nekim integralnim od 500 kom... <-- KW primjer.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 13:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tu nemam odgovora, nekad se Blek u uzasnom Dnevnikovom izdanju prodavao u 80 000 primjeraka, a do nedavno legendarni Alan Ford koji slovi za jednog od najcitanijih stripova,(mozda odmah iza Zagora), kod Strip agenta nije isao ni u 1 700...
O roto izdanjima govoreci. Drugo doba, drugi klinci, drugi mediji...
Albumska izdanja su nesto drugo. Ne mozemo ocekivati masovnost prodaje ni nekad, a kamoli danas. Neka ih je i ovoliko, odlicno je.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/07/2019 : 13:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Inače, valjalo bi otvoriti jednu novu temu o tome koliko se izdavačke kuće zaista trude da popularizuju strip relativno širim masama koliko je to moguće?Kakav im je marketing po tom pitanju, prisutnost u nekim iole relevantnijim medijima?
Ja mislim da se baš i ne trude dovoljno, da im je najbitniji popularizacija stripova među forumaškom i još nekom sličnom populacijom.

Neko će reći da strip recimo nema budućnost na kioscima uz razne gluposti koje se sad tamo nude, to je tačno, ali šta ćemo sa knjižarama?Zašto ako se strip već seli u iste, ne bi bio prisutan u maltene svakoj knjižari, a ne kao što je to sada slučaj sa jednom, dve ili tri u gradu (ili samo u striparnicama), u zavisnosti od veličine tog mesta?A postoje knjižare i u manjim mestima.I u njima bar nema tih raznoraznih gluposti kao što ima po kioscima.Može solidan tiraž da stane i u knjižare, možda ne onoliki kakav je išao po kioscima, ali to nije ni bitno toliko kada dobar deo tih stripova ionako propadne zbog raznoraznih nemarnosti.

Dakle, popularizacija bi morala da bude malo energičnija, a ne da sve ide po principu "Posle mene potop" što bi rekao Luj XV i šta me briga šta će biti sa stripovima kada budem mator ili kada umrem.

Edited by - maelstrom on 28/07/2019 14:00:54
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/07/2019 : 13:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Tu nemam odgovora, nekad se Blek u uzasnom Dnevnikovom izdanju prodavao u 80 000 primjeraka, a do nedavno legendarni Alan Ford koji slovi za jednog od najcitanijih stripova,(mozda odmah iza Zagora), kod Strip agenta nije isao ni u 1 700...
O roto izdanjima govoreci. Drugo doba, drugi klinci, drugi mediji...
Albumska izdanja su nesto drugo. Ne mozemo ocekivati masovnost prodaje ni nekad, a kamoli danas. Neka ih je i ovoliko, odlicno je.




Evo, već sam se u stvari nadovezao na tvoj post u mom prethodnom.

Niko ni ne misli da tiraži treba da budu kao u vreme bivše SFRJ, ali opet neka pristojna izdavačka delatnost se da ustaliti uz nešto truda.

Ako je moguće u nekim drugim zemljama, valjda je moguće i ovde, makar u manjem obimu, a ne da sve ode posle u propast.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 14:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pa zašto bi te i bilo briga šta će bit sa stripovima kad cikneš?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 14:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

Gospodari ječma 350kn 7 albuma, ispadne 50 kn po albumu. Plus što valjda pola godine Markos daje 20% popusta. Nedavno Bookglobe izbacio Murenu 90 kn album, a Metabaruni od Hangara 136 kn album. I onda Fibrina izdanja skupa. Svašta.


Ima tu jos masu primjera, kako je Nesvrstani rekao, pogledaj samo Torpeda kod Strip agenta u cijeni za sve albume i usporedi s integralom Fibre.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 28/07/2019 : 14:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Pa zašto bi te i bilo briga šta će bit sa stripovima kad cikneš?



Zato što sam ljudsko biće, a ne primat na 4 noge, ali možda ti je teško da to shvatiš.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39016 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 14:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

Gospodari ječma 350kn 7 albuma, ispadne 50 kn po albumu. Plus što valjda pola godine Markos daje 20% popusta. Nedavno Bookglobe izbacio Murenu 90 kn album, a Metabaruni od Hangara 136 kn album. I onda Fibrina izdanja skupa. Svašta.



To nije 7 albuma vec integral. Kakva je to logika? Pa i 8 flasica koka kole od 0.25 je skuplje od plasticne dvolitre.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 14:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by lwood

Pa zašto bi te i bilo briga šta će bit sa stripovima kad cikneš?



Zato što sam ljudsko biće, a ne primat na 4 noge, ali možda ti je teško da to shvatiš.


Naravno. Koncept: hoce li sunce i dalje sijati kad me ne bude mi je uzasan.
A vidjet cemo gdje to sve vodi. Moje snazno stajaliste je da 'papir' nikada nece nestati/izumrijeti. Nadam se ni stripovi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 14:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by lwood

Pa zašto bi te i bilo briga šta će bit sa stripovima kad cikneš?



Zato što sam ljudsko biće, a ne primat na 4 noge, ali možda ti je teško da to shvatiš.

ma kakvi ,samo ti nastavi sa svojim maštarijama. Kako će strip scena izgledat npr. 2063. ?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 14:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by RaoulDuke

Gospodari ječma 350kn 7 albuma, ispadne 50 kn po albumu. Plus što valjda pola godine Markos daje 20% popusta. Nedavno Bookglobe izbacio Murenu 90 kn album, a Metabaruni od Hangara 136 kn album. I onda Fibrina izdanja skupa. Svašta.



To nije 7 albuma vec integral. Kakva je to logika? Pa i 8 flasica koka kole od 0.25 je skuplje od plasticne dvolitre.


Logika od toliko i toliko kolornih strana koje u zavrsnici objedinjene u jednu knjigu nisu uopce skupe.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 14:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by lwood

Pa zašto bi te i bilo briga šta će bit sa stripovima kad cikneš?



Zato što sam ljudsko biće, a ne primat na 4 noge, ali možda ti je teško da to shvatiš.


Naravno. Koncept: hoce li sunce i dalje sijati kad me ne bude mi je uzasan.
A vidjet cemo gdje to sve vodi. Moje snazno stajaliste je da 'papir' nikada nece nestati/izumrijeti. Nadam se ni stripovi...

Definiraj nikad. Papir će nestat. Za 20,30,100,1000 godina al će nestat. Nema nikad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 28/07/2019 14:12:38
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2019 : 14:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by ivanl

Evo Maelstrom, na primjer ja imam 90% opusa od Makonda, Besne kobile, Komika, System comicsa, Belog puta, Carobne knjige, Veselog cetvrtka...naravno i od Darkwooda. I sve sam ih visekratno procitao, a ne stoje mi samo za kurac na policama. Ima tu odlicnih djela I knjiga. Kupujem sve sto izade preko granice, I kad neko u Hrvatskoj to objavi onda mijenjam, poklanjam...Tom se 'politikom' sluzim vec desetljece I vise... Cuvam samo one stare Marketprintove albume I od Decjih novena zbog uspomena, iako ih je sad vec dosta objavljeno u HR.
Ali Fibra je nesto posebno, I nemoze joj niko soli staviti na rep...



A to si ti, a šta je sa drugima?
I na stranu svi mi sa foruma, mali je to broj ljudi koji bi trebao da održava neku strip scenu, pogotovo uzevši u obzir da ne može svako od nas sve kupovati i da smo svi mi polako već nakupili godina.

Ne kažem ja da Fibra nije vrh, ali recimo stavka u kojoj ja dajem prednost Čarobnoj knjizi nad Fibrom (barem trenutno kako stvari stoje) je tiraž izdanja.Ne znam zašto niko ovu stavku ne spominje kao određenu prednost za nekog izdavača, a po meni je jako bitna.
Što se mene tiče, što veći tiraž, to bolji izdavač jer ima muda i jer time na neki način doprinosi široj popularizaciji stripa.Naravno tu striktno treba odvojiti kiosk i ostala izdanja, kao i Bonelli i ne Bonelli izdanja.

Naravno ko gleda da mu kupci budemo samo mi forumaši, njemu uopšte ne trebaju veliki tiraži.Ali gde je tu onda budućnost stripa?


Svi ti koji su se kurčili sa velikin tiražima u Srbiji su prije ili kasnije prnili u rosu.



Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 14:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by lwood

Pa zašto bi te i bilo briga šta će bit sa stripovima kad cikneš?



Zato što sam ljudsko biće, a ne primat na 4 noge, ali možda ti je teško da to shvatiš.

ma kakvi ,samo ti nastavi sa svojim maštarijama. Kako će strip scena izgledat npr. 2063. ?


Bojim se koliko ce nas odavde biti medu zivima za te 44 godine... Volio bi svi, ali mislim rijetko ko...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2019 : 14:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by lwood

Pa zašto bi te i bilo briga šta će bit sa stripovima kad cikneš?



Zato što sam ljudsko biće, a ne primat na 4 noge, ali možda ti je teško da to shvatiš.

ma kakvi ,samo ti nastavi sa svojim maštarijama. Kako će strip scena izgledat npr. 2063. ?


Bojim se koliko ce nas odavde biti medu zivima za te 44 godine... Volio bi svi, ali mislim rijetko ko...



Nisi skužija..

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2019 : 14:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by RaoulDuke

Gospodari ječma 350kn 7 albuma, ispadne 50 kn po albumu. Plus što valjda pola godine Markos daje 20% popusta. Nedavno Bookglobe izbacio Murenu 90 kn album, a Metabaruni od Hangara 136 kn album. I onda Fibrina izdanja skupa. Svašta.



To nije 7 albuma vec integral. Kakva je to logika? Pa i 8 flasica koka kole od 0.25 je skuplje od plasticne dvolitre.


To nije sedan albuma nego integral.


Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000