forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavaci iz Srbije ili Hrvatske?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

sawitch
Advanced Member



Serbia
39111 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 15:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ko me tjera da na godišnjem čitam forum, samo se nerviram... Ah.
Kao prvo, Gospodari ječma su 8 albuma, a ne sedam, tako da je to cijena od 44 kn ili nešto manje od 6 eura po albumu. I to puna cijena. Na popustu je 288 kuna, što je 36 kuna po albumu. Iliti nekih 4,8 Eura. Kad su svojevremeno u Srbiji izlazili pojedinačni albumi po cijeni od 4-5 eura po albumu svi su kolektivno svršavali od sreće kako je to jeftino. A Fibra je istovremeno jako skupa. Zanimljivo. Kad su svojevremeno u Srbiji integrali izlazili po cijenama od 10 Eura integral 5 albuma, svi su dolazili meni nabijati na nos kako sam preskup, kako Fibra dere kožu ljudima jer "vidite da se može puno jeftinije". Može, samo koliko dugo?
Fibrini stripovi nisu skupi u smislu da kupac za novac dobije adekvatnu protuvrijednost, ali nazalost, ljudima je standard prenizak i onda su im te cijene nedostižne. Ali ja tu ne mogu puno napraviti. Ja se čak u zadnje vrijeme trudim što više sniziti cijene izdanja koliko je god to moguće, svatko tko prati Fibrine cijene će primijetiti da su neki integrali noviji jeftiniji nego inače, za taj broj stranica i taj format. Ali ne mogu ići preko neke mjere jer to je put u propast. Slobodno otvorite svoje izdavačke kuće, podignite tiraž, smanjite cijenu, pa da vas vidimo...



Niko ni ne tvedi suprotno..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/07/2019 : 15:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kod mene nema ovo "ili", ne bih nikoga dijelio. Od svakog imam koristi i svim izdavacima zelim sve najbolje, da sto bolje posluju. Pa cemo vjerujem i mi kupci, bit na kraju zadovoljni. Izbora/ponude hvala bogu ima za sve :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/07/2019 : 15:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Integralno izdanje je razlicito od 7 pojedinacnih albuma. Sta tu nije jasno? Porodicno pakovanje...


I jesi i nisi u pravu.
Meni je apsolutno svejedno oću li dobit 5 albuma ili integal sa 5 albuma. Količina stripa za čitanje je ista.
Zbog tog porodičnog pakovanja ću umisto da 5 albuma po 80 Kn platin 400 Kn platit tih istih 5 albuma 250 Kn.Razlika je samo u količini kartona.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 28/07/2019 : 15:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Darkwood odličan, ali teško nabavljiv. Uspio sam sakupiti 12 brojeva Jedno doba jedna priča, ČK ok, ali mi u Hrvatskoj baš i ne možemo uživati u cijeni na startu ( možda sam u krivu ) plus poštarina isto mi je teško nabavljiva. Nisam iz ZG. Najviše volim kiosk izdanja. Fibru si priuštim za rođendan i Božić. Skupilo se već dosta toga. Ja sam odustao od Stripoteke jer me više od pola stripova nije interesiralo. Cijena 18 kuna puta 12 mjeseci je 216 kuna. Dodao sam još 70 kuna i kupio Gospodare ječma. Deset puta bolji od Stripoteke.
Dakle glasam za Hrvatsku, Strip Agent i Fibru.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 28/07/2019 : 15:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Kod mene nema ovo "ili", ne bih nikoga dijelio. Od svakog imam koristi i svim izdavacima zelim sve najbolje, da sto bolje posluju. Pa cemo vjerujem i mi kupci, bit na kraju zadovoljni. Izbora/ponude hvala bogu ima za sve :)


Da te netko pita: da li je bolja šumarska industrija u hrv ili srb? Ti bi odgovorio: ne bih nikoga dijelio, bitno da imamo drva.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 15:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Kod mene nema ovo "ili", ne bih nikoga dijelio. Od svakog imam koristi i svim izdavacima zelim sve najbolje, da sto bolje posluju. Pa cemo vjerujem i mi kupci, bit na kraju zadovoljni. Izbora/ponude hvala bogu ima za sve :)


To ti je politika; ne bi se stel mesati...zna se pobogu sto je odlicno, sto dobro, sto lose. Kako kod nakladnika tako i kod tiskovina.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 28/07/2019 : 16:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio Libellus. E to je preskupo za Bonelija, ali tko voli nek izvoli. od njih imam samo Hermanna i nemam želju za bilo što drugo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 16:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ko me tjera da na godišnjem čitam forum, samo se nerviram... Ah.
Kao prvo, Gospodari ječma su 8 albuma, a ne sedam, tako da je to cijena od 44 kn ili nešto manje od 6 eura po albumu. I to puna cijena. Na popustu je 288 kuna, što je 36 kuna po albumu. Iliti nekih 4,8 Eura. Kad su svojevremeno u Srbiji izlazili pojedinačni albumi po cijeni od 4-5 eura po albumu svi su kolektivno svršavali od sreće kako je to jeftino. A Fibra je istovremeno jako skupa. Zanimljivo. Kad su svojevremeno u Srbiji integrali izlazili po cijenama od 10 Eura integral 5 albuma, svi su dolazili meni nabijati na nos kako sam preskup, kako Fibra dere kožu ljudima jer "vidite da se može puno jeftinije". Može, samo koliko dugo?
Fibrini stripovi nisu skupi u smislu da kupac za novac dobije adekvatnu protuvrijednost, ali nazalost, ljudima je standard prenizak i onda su im te cijene nedostižne. Ali ja tu ne mogu puno napraviti. Ja se čak u zadnje vrijeme trudim što više sniziti cijene izdanja koliko je god to moguće, svatko tko prati Fibrine cijene će primijetiti da su neki integrali noviji jeftiniji nego inače, za taj broj stranica i taj format. Ali ne mogu ići preko neke mjere jer to je put u propast. Slobodno otvorite svoje izdavačke kuće, podignite tiraž, smanjite cijenu, pa da vas vidimo...


A citas jer te interesira...
Nemas se sto nervirat a kamoli opravdavat. Ako je neko jos uvik u 'svom filmu' i slijep kod zdravih ociju, nek otvori/stvori/podigne svoju nakladnicku kucu i stampa albume jeftino ili jos bolje besplatno kao reklamne letke. Sve je svima vec davno objasnjeno, ali svit grinta jer smo takvi po prirodi. Da in ne znan sta das, nije ni dosta, nije ni dobro. Samo ti nastavi dalje, i fala in!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 16:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Zaboravio Libellus. E to je preskupo za Bonelija, ali tko voli nek izvoli. od njih imam samo Hermanna i nemam želju za bilo što drugo.


Po ko zna koji put...to su kolekcionarske knjige. Kolekcionarski primjerci. Pa takva i cijena. Inace vole ih bome svi, ali ne izvole svi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 28/07/2019 : 16:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
A po čemu je Fibra skuplja od ČK. U Stripovima na 2, Texova Patagonija crno bijela 299 kuna. Nisam odvjetnik Fibre, volio bi da je jeftinija, ali Gospodari ječma 288 kuna više puta godišnje u boji.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/07/2019 : 16:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Da te netko pita: da li je bolja šumarska industrija u hrv ili srb? Ti bi odgovorio: ne bih nikoga dijelio, bitno da imamo drva.


Ne bih nista rekao jer nemam pojma o tome nit' me to zanima
Stripovi me zanimaju i nesto zasad malo i znam o njima, dosta skupljam iz HR i SR stripova.
Kolicinski je to iz HR nesto vise (zbog Ludensa, naravno). Kvaliteta mi je super i kod jednih i drugih.
Jedino mi smeta sto se neki izdavaci (kiosk prvenstveno) preklapaju sa istim brojevima, ali vec smo to komentirali u dr. temi.

quote:
Originally posted by ivanl

To ti je politika; ne bi se stel mesati...zna se pobogu sto je odlicno, sto dobro, sto lose. Kako kod nakladnika tako i kod tiskovina.


Pa moze to netko i tako gledat.
Kod HR definitvno Fibra i LL, Ludens kao kiosk gigant.

Kod SR Carobna (Darkwood isto, iako je valjda trenutno u problemima), Veseli kao kiosk gigant.

Od svih tih uzimam ponesto i ne mogu bez ijednog tog izdavaca zamislit svoju kolekciju. Cak i nekad kod ovog preklapanja (nevezano u ovom slucaju za kiosk) nekih izdanja i bude dobra stvar, jer kod tog nekog drugog bude i upola jeftinije neko izdanje. Pa to prije i uzmem.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/07/2019 16:23:27
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/07/2019 : 16:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Kod srpskih izdavača mi smeta neredovnost, tj. kašnjenje i neki, meni kao čitatelju, nelogični potezi. Simpatiziram Makondo i KOMIKO ali nekako su mi prvi pali na pamet. Recimo znam da Komesov Omnibus 3 nije objavljen ni (bar) godinu dana nakon početka pretplate, a kod Makonda nije krenuo Cisko Kid najavljen, čini mi se, 2017. godine.
Veseli četvrtak je osnovan s pogledom na Ludens/Strip-Agent. Najveća boljka: umjesto da poradi malo na onom što je pokrenuo (kolekcionarske knjige Mister Noa ili Texa su krenule po povoljnoj cijeni i "u pravi tren" ali zašto su stale samo VČ zna) i sredi stvari, mrtav-hladan 2016. počne izdavati Napoleona! Volio bih znati zašto? I onda, kad zapne Dampyr ili Napoleone, pretvore ga u neka kolekcionarska izdanja koja su svojevrsna inducirana koma na strip-sceni. U Hrvatskoj je Strip-Agent ono što mu ne ide "dokinuo" (Marty i Mister No od Bonellija).
Darkwood entuzijastičan zagrli sve škole i, nisam siguran, koliko toga od već završenog u matičnim državama privede kraju. Da se vratim na rečeno; s obzirom na Bonelli izdanja Veseli četvrtak je početke svojih izdanja pozicionirao s pogledom na brojeve do kojih su došli hrvatski izdavači. I tako, kako je Strip-Agent zaustavio Martyja imamo slučaj da će rupu između Strip-Agentovog zadnjeg i prvog broja VČ-a popuniti skupi Libellus. Jest skup ali je pouzdan, završio je brojna izdanja, neka imaju solidan ritam, neka malo više štekaju ali ljudi imaju povjerenje u njih da će sve objaviti. Dakle, samo uz pomoć Libellusa ćemo moći imati neki serijal od početka do kraja.
Markos je kao stvaratelj ovog sajta i izdavač stekao velike simpatije pa smo tako imali slučaj da npr. Makondove "Stare prdonje"(izdane kao "Stare furune" u 2 knjige) prođu maltene nezapaženo i neprokomentirano na topicu gdje su ovdje najavljeni a Fibrine "Stare prdonje" objavljene u jednom komadu su već rasprodane, ako se ne varam. Preko 500 izdanja je brojka koja govori sama za sebe a mogu reći i da tu ima bar 15-20% naslova koji mogu proći i kod najvećih "bonellijevaca". Čarobna knjiga još mora dosta toga odraditi da bi se mogla mjeriti s Fibrom, imali su i oni svoja zaustavljanja izdanja, lani su po meni bili izdavač godine, vidim u njima veliki potencijal i zahvalan sam im na hrabrosti da započnu s novim Bonellijevim izdanjima koja mi se čine zanimljivim (Komesar Ričardi i Mercurio Loi) ali, opet, ne treba tu puno kopati, čini mi se da ima dosta nekvalitetnih izdanja jer je i Bonelli u nekoj krizi.
Bookglobe je valjda hrvatski Darkwood, stali su s dosta BD izdanja, nije mi najbolje poznata situacija, nije me u to doba to zanimalo.

Ima toga što sam zaboravio reći ili mi se ne da o tome ali glas za hrvatske izdavače.


Inače, najbolji komentar topica je:
Fali opcija svejedno, ovisi o kvaliteti. Saviću, je l' ti kad kupuješ neki proizvod gledaš je li hrvatski, srpski, njemački, kineski, američki... ili je li kvalitetan ili nekvalitetan?

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 28/07/2019 16:52:08
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 28/07/2019 : 17:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Integralno izdanje je razlicito od 7 pojedinacnih albuma. Sta tu nije jasno? Porodicno pakovanje...

Daj mi molim te još samo objasni kako je to boca kole od 2 litre različita od 8 bočica od 0.25 l

Go kneel and weep
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/07/2019 : 17:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by sawitch

Integralno izdanje je razlicito od 7 pojedinacnih albuma. Sta tu nije jasno? Porodicno pakovanje...

Daj mi molim te još samo objasni kako je to boca kole od 2 litre različita od 8 bočica od 0.25 l



U tome šta iman 8 individualnih bočica. ;)

S jedne strane je isti k, s druge pak ne. Ovisi šta ti triba. Ako želiš ispit 2 litretine kole, jebe ti se za 8 bočica, iliti ako oćeš pročitat strip, jebe ti se za indvidualne albume.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39111 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 17:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by sawitch

Integralno izdanje je razlicito od 7 pojedinacnih albuma. Sta tu nije jasno? Porodicno pakovanje...

Daj mi molim te još samo objasni kako je to boca kole od 2 litre različita od 8 bočica od 0.25 l



Nije problem. Treba ti vise mesta da ih poredjas u frizider i cena jedne bocice je 49 dinara sto izadje 392 dinara a cena dvolitre je 129 dinara. Ukapirao?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/07/2019 : 17:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ja još uvik čekan da mi netko objasni zašto je hc c/b Tex u malom formatu skuplji od podebljeg Fibrinog albuma koji je u boji i ima veliki format... a tiraž je praktički isti. A prije je i bio.

Edited by - mpavin on 28/07/2019 17:46:46
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39111 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/07/2019 : 18:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa zar nismo svi rekli da je Libellus jeziv sa cenama?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/07/2019 : 18:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne nismo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 28/07/2019 : 19:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ja još uvik čekan da mi netko objasni zašto je hc c/b Tex u malom formatu skuplji od podebljeg Fibrinog albuma koji je u boji i ima veliki format... a tiraž je praktički isti. A prije je i bio.

nema tu objašnjenja što se tiče libellusa i nikad ga neće bit, ali meni nije jasno kako Markos krpi kraj s krajem jer ove cijene Fibrinih stripova mi nisu jasne nikako (znam da su nekone skupi, pogotovo čitateljima iz SR) ali uzet ću za primjer Fibrinog Punishera, prijašnje knjige su bile po 240kn, ove dvije nove su po 180kn ( na ljetnom popustu 144kn) a sad uzmimo u obzir američko izdanje tog istog stripa: Cijena američkog TPB-a SC se kreće oko 25€, izdanje poput fibrina bi išlo po negdje oko 50€ (uzmite u obzir da se TPB izdaje tek kada prodaja pojedinačnih stripova pokrije sve troškove proizvodnje, znači TPB je čisti profit, osim dijela koji ide crtačima i piscima, negdje oko 1$ po prodanom primjerku, ovisi od autora do autora). I sad će mi netko reć da je Fibra skupa, prava, prevoditelji, grafička obrada, tisak, distribucija, državni nameti, djelatnici, hladni pogon, 144kn za strip od 300 stranica u boji je prijatelji moji doslovno gubitak za nakladnika, i zato iako ne kupujem sve od Fibre nego samo probrana izdanja oni su za mene top izdavač ne u regiji nego u čitavoj Europi. Iza njih odmah ide Čk, koja je sve luđa i luđa ( u pozitivnom smislu, naravno).


Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 29/07/2019 : 00:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Na ovakvom topiku o već 100 puta ispričanim pričama ste ispisali 4 stranice u roku od 24 časa?!


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 29/07/2019 : 09:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Ne postoji za mene ovde ko je bolji...mislim da ovakva tema baš i nešto nema veze za stripom...

Svaki izdavač se snalazi kako mu dozvoljava domaće tržište i ostale (ne)zakonske peripetije (ovo potonje pre svega mislim na srpsko tržište koje je krajnje krimogeno, za hrvatsko ne znam). Sa svim ovim faktorima izdavači izdaju ono što mogu i na način koji mogu.

Fibra je za mene broj 1. daleko ispred drugih zbog izdanja, tempa izdavanja serijala, a itekako su mi drage izdavačke kuće poput Komika i Besne Kobile. Od svih izdavača na ovim prostorima sam kupovao stripove (nimalo zamerljiv broj) i iskreno pravim samo razliku, osim po gore navedenom i plus kvalitetu štampe. Takođe, ozbiljno ću za neke izdavače ubuduće biti oprezan što se tiče serijala... Dok razumem jezik nemam nameru da pravim razliku oko tih izdavača bez obzira što su u pitanju dve države.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/07/2019 : 09:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Ne postoji za mene ovde ko je bolji...mislim da ovakva tema baš i nešto nema veze za stripom...



Nego sa čime ima veze?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39111 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/07/2019 : 10:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nemojte mesati ovo sa politikom, molim vas. Nema veze sa tim. Mene zanima stvarno sta ljudi misle koji izdavaci su bolji. I zasto.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 29/07/2019 : 10:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Unngenant

Ne postoji za mene ovde ko je bolji...mislim da ovakva tema baš i nešto nema veze za stripom...



Nego sa čime ima veze?




Ima veze sa merenjem patke...Kao što sam napisao...Razlog DW sada posrtanja, osim njihove gluposti, je i mafijaško ophođenje sa vlasnicima trafika...tako da je suvišno pričati o daljem poređenju.

*Saviću ja ne znam stvarno počinješ sa ovom temom, a nema veze sa utakmicom (političkom ili nacionalnom) jer će da se pretvori.

Kao da nisi 100 godina u svetu stripa i na forumima i sada zajebavaš "samo da pitam" forama...Ako ima problema sa okolnostima tržišta koji su u nacionalnim okvirima, o kakvim drugim razlikama dalje pričamo?
O tome ko kakav ukus ima oko izdavanja stripova? Kvalitetu? Ovo drugo ne zavisi uvek samo od izdavača...

Edited by - Unngenant on 29/07/2019 10:49:40
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/07/2019 : 10:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by mpavin

Ja još uvik čekan da mi netko objasni zašto je hc c/b Tex u malom formatu skuplji od podebljeg Fibrinog albuma koji je u boji i ima veliki format... a tiraž je praktički isti. A prije je i bio.

nema tu objašnjenja što se tiče libellusa i nikad ga neće bit, ali meni nije jasno kako Markos krpi kraj s krajem jer ove cijene Fibrinih stripova mi nisu jasne nikako (znam da su nekone skupi, pogotovo čitateljima iz SR) ali uzet ću za primjer Fibrinog Punishera, prijašnje knjige su bile po 240kn, ove dvije nove su po 180kn ( na ljetnom popustu 144kn) a sad uzmimo u obzir američko izdanje tog istog stripa: Cijena američkog TPB-a SC se kreće oko 25€, izdanje poput fibrina bi išlo po negdje oko 50€ (uzmite u obzir da se TPB izdaje tek kada prodaja pojedinačnih stripova pokrije sve troškove proizvodnje, znači TPB je čisti profit, osim dijela koji ide crtačima i piscima, negdje oko 1$ po prodanom primjerku, ovisi od autora do autora). I sad će mi netko reć da je Fibra skupa, prava, prevoditelji, grafička obrada, tisak, distribucija, državni nameti, djelatnici, hladni pogon, 144kn za strip od 300 stranica u boji je prijatelji moji doslovno gubitak za nakladnika, i zato iako ne kupujem sve od Fibre nego samo probrana izdanja oni su za mene top izdavač ne u regiji nego u čitavoj Europi. Iza njih odmah ide Čk, koja je sve luđa i luđa ( u pozitivnom smislu, naravno).




Ne treba pretjerivati - nije gubitak i može se, inače se ne bi time bavio. Uz puno truda, maksimalno dobru organizaciju i optimizaciju itd itd, ali može se. Sad kad više nemam programerski posao kao siguran prihod, ne bih mogao gurati Fibru iz godine u godinu bez kune prihoda kao prije.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000