forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor 8 - Morbovska prijetnja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 08:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Može li se ove godine očekivati i broj 9?

Mislim da ne, bar dosad nismo nikad imali 3 kolorca u istoj godini.
Ali mozda Ludens iznenadi, tko zna.

Zadnje dvije godine:

2017. - nijedan

2018.
- kolor 5 (07.06.)
- kolor 6 (08.08.)

2019.
- kolor 7 (30.05.)
- kolor 8 (02.08.)

Ako gledamo 2018. godinu, skoro pa identicni datumi kao sto imamo ove godine.

quote:
Originally posted by zlatan bihac

brad b mi je bas dobar mini serijal...18 brojeva + 6 specijala od 240 str. ( vc treba da izda jos zadnja dva specijala)...tako da me bas zanima kako ce ovo izgledati...

Zlatane, mislim da nisam cuo bas lijepe rijeci za ovog junaka, pa si me sad zaintrigirao. Ne znam nista o njemu, dal ima kakve moci posebne i o kakvom se liku opcenito radi. Znam otprije samo to da se radi o mini serijalu. Vjerojatno ima teksta o njemu na sajtu pa cu potrazit.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 29/07/2019 : 09:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Nema teksta o njemu.

Pa moguće je i da ćemo broj 9 čekati do idućeg ljeta, ali ništa me više ne može začuditi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/07/2019 : 09:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Zlatane, mislim da nisam cuo bas lijepe rijeci za ovog junaka, pa si me sad zaintrigirao. Ne znam nista o njemu, dal ima kakve moci posebne i o kakvom se liku opcenito radi.


Reem, voliš li Star Wars?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 11:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Nema teksta o njemu.

Pa moguće je i da ćemo broj 9 čekati do idućeg ljeta, ali ništa me više ne može začuditi.


Da, možda čak i bude, kad pogledamo, Ludens & Strip-agent su "dodali gas" i stisli sa ovim popratnim edicijama Zagora, tako da su se sa svim edicijama približili Talijanima. Specijale čak imamo sve.

quote:
Originally posted by King Warrior

Reem, voliš li Star Wars?

King druže, nažalost ne znam odgovor na to pitanje. Zato jer ih nisam nikad gledao, pa ne mogu reći volim li ili ne. Znam da će sad vjerojatno mnogi kad ovo pročitaju imat ovakav izraz lica

Stvar je u tome da ja to stalno odgađam što se tiče gledanja, iako je bilo puno prilika. Bar je na tv-u svako malo bilo repriza. Znam da je to jedna od napoznatijih, možda i najpopularnijih filmskih saga, ostvarenja. Čitao sam i kako bi se trebalo gledati, taj kronološki poredak i sve u vezi toga. Čak imamo doma i jednu od posteljina na tu temu Star Warsa I često volim pogledat seriju "Teorija velikog praska" gdje svako malo spomenu Star Wars.

Prije nekoliko godina sam sudjelovao u jednom topicu na drugom forumu, zvao se nekako "100 filmova koje trebate pogledat prije smrti", tako nešto. Pa su mi se mnogi čudili da ja to nisam nikad pogledao. Isto tako, i ja sam se čudio nekima da nikad nisu pogledali filmove poput Kuma, Francuske veze, Bullitta (ona legendarna jurnjava San Franciscom), Let iznad kukavičjeg gnijezda, Isijavanje (Shining), Pulp Fiction itd.

Pa je sad onda pitanje hoće li se meni ovo svidjet. Možda si ti zapravo ciljao ipak samo na serijal Brad Barrona, da je nešto u stilu te filmske franšize..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/07/2019 : 11:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ok, ali znači gledao si Pulp Fiction?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 11:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Naravno, jedno 15-tak puta sigurno, meni sigurno na nekoj mojoj top 10 listi filmova zapravo, možda jedan od prvih filmova gdje mi se svidjelo što je ta linearna naracija skroz ispremiješana, slično je i u filmu Tarantina kojeg sam gledao možda prije dvije godine, "The Hateful Eight" (isto mi se jako svidio).

U Pulp Fictionu je toliko legendarnih scena, da je teško jednu izdvojit kao naj naj, jedna od njih je svakako onaj ples Travolte (i ujedno jedna od tih tema iz filma): https://www.youtube.com/watch?v=Ik-RsDGPI5Y

Također i ona scena gdje Travolta priča o razlikama sa Europom, pa o hamburgeru, "royale with cheese", predobro https://www.youtube.com/watch?v=6Pkq_eBHXJ4&t=40s.

A taj film je svakako vrijedno pogledat više puta, upravo zbog tih izmješanih redoslijeda događanja u filmu, odličnih likova i dijaloga.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 29/07/2019 11:56:25
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/07/2019 : 11:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ok, vidi nešto, Brad Barron nema nikakve veze ni sa Pulp Fiction ni sa Star Warsom.

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 12:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hehe, jednim dijelom sam i osjećao da ćeš me navuć' na nekakvu foru još si razmišljam, koje sad veze imaju ovi filmovi, na što to King točno cilja

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/07/2019 : 13:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/recenzije/brad-barron-brba-vec-1-neljudi/841/

evo recenzije prvog broja bb pa mozda i posluzi..
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 13:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Reem, Brad je vrlo zabavan "Alien Invasion" treš.
Ne filozofira previše, ne trudi se biti remek-djelo, jednostavna radnja... I sasvim fino sjeda kao štivo za razbibrigu.
Nešto poput filma Dan neovisnosti (onaj prvi, naravno, ne ovo drugo smeće). Vidiš koliko je loš, a opet guštaš u njemu.
Ma, Brad ti je doslovno... Zagor
Tek sam sad i sam shvatio zašto ovaj tandem

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 13:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

https://www.stripovi.com/recenzije/brad-barron-brba-vec-1-neljudi/841/

evo recenzije prvog broja bb pa mozda i posluzi..


Hvala

quote:
Originally posted by Curunir

Reem, Brad je vrlo zabavan "Alien Invasion" treš.
Ne filozofira previše, ne trudi se biti remek-djelo, jednostavna radnja... I sasvim fino sjeda kao štivo za razbibrigu.
Nešto poput filma Dan neovisnosti (onaj prvi, naravno, ne ovo drugo smeće). Vidiš koliko je loš, a opet guštaš u njemu.
Ma, Brad ti je doslovno... Zagor
Tek sam sad i sam shvatio zašto ovaj tandem


Hvala i tebi na pojašnjenju

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/07/2019 : 13:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Reem, redakcija Sergio Bonelli Editore, nakon smrti starog vlasnika i tradicionalista, koji je diktirao pravila, skroz se otvorila u svim pravcima, pa otud i mnostvo mini serijala, koji su svi do jednoga mahom zanimljiviji od starih ofucanih junaka mastodonta, tipa Zagor, Tex... Koji eto nazalost sami sebe recikliraju iz mjeseca u mjesec i tako citavu vjecnist. To naravno odredenom broju stripoljubaca smeta, ali i otvara nove vidike nekim drugim strip zaljubljenicima, u koje smjestam i sebe. Pa tako Bred Barron daje jednu sasvim zanimljivu pricu i radnju koja lijepo 'vozi'. Nikakav spektakularni flash neces dozivjeti, ali zabavices se uz vrlo korektan do odlican crtez, sto stripu uostalom i stoji i treba. Samo naprijed, imas kompleta i sad za kupiti, nije skupo a vrijedi. Ovakvo sto ,ti stoji i za ostalih petnaestak mini serijala koje je SBE nastancao, i meni su svi 'legli'. S izuzetkom Skrivenog lica i Shanghai devila koji su mi prosjek, ali prolaze i oni. Pa vidi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 15:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dobro si to srocio, a i meni se opcenito svidja ta ideja mini serijala. Pogotovo ako je ispocetka zamisljeno da tako bude, pa vjerujem da kod takvih serijala ne bi trebalo bit nekakvog pada u kvaliteti, za razliku od onih dugovjecnih.

Jan Dix je meni zasad dobar, za nesto vise o njemu bi morao vise procitat. Puno hvale i Cassidya kojeg sam isto nabavio. Vidit cemo s vremenom i za ovog Brada, vjerojatno ce mi prvi susret s njim bit u ovom kolorcu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/07/2019 : 16:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E to je problem, jer ces ga dozivjeti u ovom trash izdanju... Dvojim koliko ti je to dobro za prvi susret.
Jan Dix je dobar, ali i Cassidy,Caravan,Gea,Lilith,Greystorm,Damian...ima ih podosta objavljenih na ovim prostorima kod razlicitih nakladnika. Stvaraju jednu sasvim drugu sliku Bonellija s glavom i repom. Dobro zamisljene cjeline s zavrsetkom. Sto je bitno i razlikuje ih od njihove dugovjecne brace. Slikovito kazano ovo su ti mladi pametni i nadobudni slobodni strelci, za razliku od 'lulave', prolupale gerijatrije. Slobodno 'checkiraj' naci ces se u tome...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 16:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A da, vjerojatno ovaj kolorac neće bit reprezentativan primjer za Brada, bar čitajući komentare ljudi koji su već pročitali ovu priču vidjet ću, možda jednom i naletim na Brada, nikad ne reci nikad

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 29/07/2019 : 16:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
Da je stari Sergio živ, ovakav trash sigurno ne bi mogao proći. Nažalost sadašnji glavni urednik izgubio je kompas. Serijal već godinama stoji na mjestu, a vrhunac doprinosa su raznorazne odiseje po svijetu.

Edited by - Pavel on 29/07/2019 16:46:33
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/07/2019 : 16:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

A da, vjerojatno ovaj kolorac neće bit reprezentativan primjer za Brada, bar čitajući komentare ljudi koji su već pročitali ovu priču vidjet ću, možda jednom i naletim na Brada, nikad ne reci nikad


Ne ovo nije ogledni primjerak. Niposto. U redakciji SBE sad trpaju sve i svasta od svojih junaka u kojekakvim susretima, mogucim i nemogucim. Glupim i glupljim...kao kad sam nedavno procitao cetvrti susret DD-a i MM-a, koji sam po sebi nije los, ali sto su tu utrpali iz svoje plejade likova...ajme bosanskog lonca...da ne spojlam sad, za one koji nisu citali.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 17:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Reeme, uzmi Greystorma svakako.
Debelo najbolji Bonellijev mini serijal. Predivan crtež, izvrsna priča.
Gea je odlična, ali ne znam bi li ti se svidjela.
Lilith je odlično počela, ali...
No ta se tri izdvajaju i česte bezličnosti i predvidive banalnosti.
Još jednom - uzmi Greystorma, odlično izdanje PP-a, povoljno k tomu.
Što se Damiana tiče, osim prvog broja koji se valjda Rujuu čudom omakao i koji na trenutke krasi predivan crtež, ostalo je nečitljivo smeće. To obavezno izbjegni.
Kad smo radili u LB-u na njemu, nismo mogli vjerovati u što se druga epizoda pretvorila.
Bilo je ono "muči, ne govori nikome"
Pobjegao sam od tog serijala vrlo brzo iako su to bili sami počeci, no zbilja nisam mogao trošiti vrijeme na to.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/07/2019 : 17:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


Što se Damiana tiče, osim prvog broja koji se valjda Rujuu čudom omakao i koji na trenutke krasi predivan crtež, ostalo je nečitljivo smeće. To obavezno izbjegni.
Kad smo radili u LB-u na njemu, nismo mogli vjerovati u što se druga epizoda pretvorila.
Bilo je ono "muči, ne govori nikome"
Pobjegao sam od tog serijala vrlo brzo iako su to bili sami počeci, no zbilja nisam mogao trošiti vrijeme na to.





Pa zar se kupuju prava na određeni serijal nakon pročitanog samo jednog broja?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 19:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Reeme, uzmi Greystorma svakako.
Debelo najbolji Bonellijev mini serijal. Predivan crtež, izvrsna priča.
Gea je odlična, ali ne znam bi li ti se svidjela.
Lilith je odlično počela, ali...
No ta se tri izdvajaju i česte bezličnosti i predvidive banalnosti.
Još jednom - uzmi Greystorma, odlično izdanje PP-a, povoljno k tomu.

Hvala na preporuci, zabiljezio sam si stranicu na sajtu o tom Greystormu, pa nek stoji kao podsjetnik za Geu sam cuo, zapamtio sam je po onom hrbatu, koji zajedno cine zapravo jednu sliku. A i znam gdje se taj strip moze "provjerit" prije eventualne kupnje.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/07/2019 : 20:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Casidy je def najbolji.
Zanr koji mi je inace dosadan, ali serijal je odradjen da nema dalje.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/07/2019 : 21:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Caravan mi je imao dobru ideju, ali su se putem malo pogubili. Graystorme isto dobar. Brad Barron dobar. Lillith i Gea nisu moj ukus. Nisam ih mogao provarit bas nikako. Pogotovo Geu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/07/2019 : 00:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Caravan mi je imao dobru ideju, ali su se putem malo pogubili. Graystorme isto dobar. Brad Barron dobar. Lillith i Gea nisu moj ukus. Nisam ih mogao provarit bas nikako. Pogotovo Geu


slicno razmisljanje imamo za ovih 5 mini serijala...od ostalih, casidy jako dobar, ni demian ne zaostaje puno, skriveno lice i devil solidni...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/07/2019 : 17:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Cassidy, Skriveno Lice i Shangai Devil, svakako su vrijedni čitanja, Mercurio Loi također... Siročad odlični. Ostalo baš i nisam čitao ili nisam čitao dovoljno. E da, Brad Barron je odličan, ali bez Zagora.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/07/2019 : 22:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Reem,ako ti bude trebao Bred,tu sam za povoljnu prodaju.
Čak možda i za Grejstorm.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000