forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - DEDPUL SATIRE DEDPULE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 31/07/2019 : 10:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
DEDPUL SATIRE DEDPULE
NA LETEĆEM STARTU PO CENI OD 740 DINARA!

DEDPUL SE NAMERAČIO NA NAJOPASNIJU METU: NA SEBE!



PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/dedpul_satire_dedpule

Bezbroj realnosti biće u opasnosti kad odmetnuta samosvesna verzija Dedpula pođe u pohod da uništi sopstvenu fiktivnu egzistenciju, kao i vascelo postojanje, tako što će masakrirati preteče univerzuma – sve ostale Dedpule!
Na ovom vejdvilsolunskom frontu, alternativne verzije našeg Cinober Cirkusanta moraće da odaberu strane u krvavom pohodu protiv same stvarnosti. Ljubitelji Dedpula će, u ovoj „da crkneš od smeha” pustolovini kroz multiverzum, maltene na svakoj strani naći po još jednu suludu novu verziju svog omiljenog Lajavog Strelca! Unutra vas čekaju stari favoriti Glavpul, Kerpul, Dečkpul i Ledi Dedpul, ali i novajlije Pandapul, Pčelobradpul i Đavolji Dinosaurpul. To su sve stvarno likovi u ovom stripu, časna pionirska!


„Dedpul satire Dedpule” je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 740 dinara, od srede, 31. jula, do subote, 3. avgusta. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 800, a u ostalim knjižarama 1.099 dinara.

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 31/07/2019 : 11:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Sada sam bacio pogled u zavir, i ne, meni nikada neće biti jasno zašto ovog Draška neko ne obuzda u tim slobodnim prevodima sa nepotrebnim domaćim referencama.



Ovaj primer je podnošljiv i svakako u dubokoj senci prvog Dedpula gde se spominje Lepa Brena, Mitar Mirić, Mimi Mercedez i mnogi drugi.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/07/2019 : 11:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobar je drasko, pogotovo na tom prvom je razvalio (sa par nekih omaski)
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 31/07/2019 : 11:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

dobar je drasko, pogotovo na tom prvom je razvalio (sa par nekih omaski)



Taj prvi je jedini Darkvudov strip kojeg sam se otarasio, i to sam ga dao u bescenje samo da što pre ode od mene, toliko sam bio razočaran i ljut.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/07/2019 : 11:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by kasper

dobar je drasko, pogotovo na tom prvom je razvalio (sa par nekih omaski)



Taj prvi je jedini Darkvudov strip kojeg sam se otarasio, i to sam ga dao u bescenje samo da što pre ode od mene, toliko sam bio razočaran i ljut.



a to je ono, dok jednom ne smrkne drugom ne svane. draskovi stripovi me nesto ne tangiraju, pa je taj jedan od retkih kod mene. uz supermena medju zvezdama i cudotvorca, panisera. hm, ne znam imam li jos sta

Edited by - kasper on 31/07/2019 12:05:53
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 31/07/2019 : 12:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Ma Draško obično prevede 98% stripa odlično, i onda u tih 2% ubaci nešto kontroverzno i neprikladno, kao recimo u Instrumentima nasilja gde deca u Portsmutu 60-godina prošlog veka na dečijoj žurci pevaju Ršumovu "Lako je prutu" umesto originalne "Over The Hills And Far Away". Jednostavno ta "fora" mora da izađe iz njega, a izdavači mu to praštaju, a neki verovatno i podstrekuju.

Edited by - Manny on 31/07/2019 12:25:21
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 31/07/2019 : 16:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Ma Draško obično prevede 98% stripa odlično, i onda u tih 2% ubaci nešto kontroverzno i neprikladno, kao recimo u Instrumentima nasilja gde deca u Portsmutu 60-godina prošlog veka na dečijoj žurci pevaju Ršumovu "Lako je prutu" umesto originalne "Over The Hills And Far Away". Jednostavno ta "fora" mora da izađe iz njega, a izdavači mu to praštaju, a neki verovatno i podstrekuju.

Mogu mu izdavači opraštat koliko god hoće ali ja mu nikad neću oprostit što jeu Mrtvim predsednicima Panterinu Five minutes alone zamijenio s Udri jače manijače (bez obzira koliko meni drag bio Dino Dvornik).

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 01/08/2019 : 00:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shalilo6
Mogu mu izdavači opraštat koliko god hoće ali ja mu nikad neću oprostit što jeu Mrtvim predsednicima Panterinu Five minutes alone zamijenio s Udri jače manijače (bez obzira koliko meni drag bio Dino Dvornik).



Draškovim nedelima ne nazire se kraj.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 01/08/2019 : 14:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Sada sam bacio pogled u zavir, i ne, meni nikada neće biti jasno zašto ovog Draška neko ne obuzda u tim slobodnim prevodima sa nepotrebnim domaćim referencama.

Ovaj primer je podnošljiv i svakako u dubokoj senci prvog Dedpula gde se spominje Lepa Brena, Mitar Mirić, Mimi Mercedez i mnogi drugi.



Kupio sam "Ja sam Dedpul" strip i mogu reći da me natjerao da više ne kupim nijedan Deadpool sa takvim prijevodom ikad.
Takvu vrstu slobodnog prijevoda jednostavno ne mogu provariti.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/08/2019 : 20:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nemate pojma. Bez njega bi bilo duplo losije.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2019 : 00:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Nemate pojma. Bez njega bi bilo duplo losije.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 02/08/2019 : 00:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
Ima li još nekog da mu je u trećem i četvrtom delu stripa ispremeštan redosled stranica? I to navrat-nanos, bez ikakve logike.






Edited by - dragan4e on 02/08/2019 01:25:08
Go to Top of Page

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 02/08/2019 : 08:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Važno obaveštenje!

Kao što ste i sami primetili na ovom izdanju postoje primerci sa izmešanim stranama. Naši klubovi čitalaca i učesnici u Letećem startu su juče obavešteni, tako da, ako ste kupili takav primerak možete ga zameniti tamo gde ste kupili. Ako ste poručili na našem sajtu pošaljite nam poštom, a mi ćemo vam vratiti ispravan.

Hvala na razumevanju,
vaša Čarobna knjiga

Edited by - Melusine on 02/08/2019 08:59:42
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/08/2019 : 09:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima li nade da uskoro vidimo dedpula od dzoa kelija? ovi satiraci, ma koliko drasko bio inspirisan, su mi za max jedno (uz svu dobru volju) citanje
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000