forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta će biti sa našom kolekcijom kad nas ne bude?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/08/2019 : 14:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ako ostavite iznose koliko je tko znao dati za pojedine glancere eto zabave nasljednicima kad nas ne bude - da se dobro nasmiju koliko su luđaci znali dati za stari papir. Koji će vjerojatno završiti u dimu.


Aha, smijace se drzeci telefon od 3000 evra u ruci, koji ce nakon dvije godine baciti u kantu za smece.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2019 : 16:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by wolf

Ako ostavite iznose koliko je tko znao dati za pojedine glancere eto zabave nasljednicima kad nas ne bude - da se dobro nasmiju koliko su luđaci znali dati za stari papir. Koji će vjerojatno završiti u dimu.


Aha, smijace se drzeci telefon od 3000 evra u ruci, koji ce nakon dvije godine baciti u kantu za smece.


Snimka telefonskog razgovora iz 2055. godine vođenog korištenjem najnovijeg Samsung Galaxyja S 46.
Sin kolekcionara: "Bok prijatelju, oprosti što smetam, ali treba mi tvoja pomoć".
Prijatelj: "Samo reci frende, tu sam ako mogu ikako pomoći".
Sin kolekcionara: "Kopao sam po stvarima svog pokojnog starog i pronašao hrpu požutjelog papira, u pitanju je nekakva primitivna verzija knjiga. Među tom ogromnom količinom meni nepoznatih stvari za oko mi je zapala uplatnica na iznos 1200 € pronađena unutar jedne poluraspadnute knjige. Ne znam o čemu se točno radi, na njoj piše samo Zagor - Nasilje u Darkvudu. Znam da ti možeš sve iskopati pa bih htio da mi provjeriš taj Darkvud, mora da je to bilo vrlo važno mjesto u ono vrijeme čim je stari pljunuo takve novce za tu knjigu".
Prijatelj: "Ok, samo se malo strpi i brzo ću istražiti o čemu se radi".
Nakon nekoliko minuta.
Prijatelj: "Hm, ne znam kako da ti kažem... ali tvog starog su dobro zajebali, taj Darkvud nikad nije postojao niti u jednom kutku svijeta".
Sin kolekcionara: "Šta kažeš? Nikad nije postojao? O Sunce mu njegovo blesavo, kako se dao navući na tanak led, a činio mi se tako bistar čovjek koji stoji čvrsto na zemlji. Šteta što sada nije tu da mu pred njegovim očima spalim svo ovo đubre za koje je bacio krvave novce".
Uslijed silnog uzbuđenja sinu kolekcionara ispadne mobitel iz ruke i zvekne ravno na pločice.
Prijatelj: "Halo, jesi li još uvijek tu?"
Sin kolekcionara: "Jesam, samo me malo zanijelo".
Prijatelj: "Kakav je to bio udarac što se čuo?"
Sin kolekcionara: "Ma ništa važno, ispao mi mobitel iz ruke i razbio se ekran, a baš sam ga kupio prošli tjedan. Tko ga jebe, sutra ću ionako kupiti drugi, kad je ona stara budala mogla baciti tolike novce na bezvrijedni papir onda je prava sitnica razbiti mobitel od 3000 €".
Sin kolekcionara i prijatelj u isti glas: "Koja budala, hahahahahahahah, haaaaaaaaaaaaahhhhhh".

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/08/2019 : 16:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab





+1
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 09/08/2019 : 17:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Kako niko da napiše da bi svi mi (a bogami pre svega izdavačke kuće) u neku ruku trebali da poradimo na popularizaciji stripa da bi se isti kupovao i od strane nadolazećih generacija, pre svega od strane naše dece?Mislim da je to suština svega ako se izdaješ za nekog ko voli strip, a ne da samo skupljaš radi nekog prestiža i postavljaš slike svoje kolekcije po forumima.


Takođe, pitanje nije dobro formulisano.Uopšte nismo svesni toga da nije reč o tome šta će biti sa stripovima kada nas ne bude bilo već ipak osetno ranije.
Šta kao penzioneri (vezano i za tome odgovarajuće godine) ćemo na isti način skupljati i zanimati se za stripove?Kako dane, tada ćemo brajko moj imati malo više nekih drugih problema i peokupacija.
Ko ima dece rekao bih i još ranije će početi da sređuje prioritete u životu pa samim tim i stripove.
Čekaj kada dođe na red da se sin ženi ili ćerka udaje, da im se pomogne oko stambenog pitanja, zaposlenja.......Neće tada stripovi biti prioritet.
Po meni, nije još puno vremena ostalo, a svedoci kraha ćemo biti i mi za života, dakle neće biti reči o tome šta me briga kad me ne bude bilo.

Jedino da se mlađe generacije približe stripu.

A sad neka me slobodno ispljuje ko god hoće zato što imam stav i što sam eto poljuljao nečiju utabanu samozadovoljnu harmoniju.

Edited by - maelstrom on 09/08/2019 17:24:21
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/08/2019 : 18:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by wolf

Ako ostavite iznose koliko je tko znao dati za pojedine glancere eto zabave nasljednicima kad nas ne bude - da se dobro nasmiju koliko su luđaci znali dati za stari papir. Koji će vjerojatno završiti u dimu.


Aha, smijace se drzeci telefon od 3000 evra u ruci, koji ce nakon dvije godine baciti u kantu za smece.


Snimka telefonskog razgovora iz 2055. godine vođenog korištenjem najnovijeg Samsung Galaxyja S 46.
Sin kolekcionara: "Bok prijatelju, oprosti što smetam, ali treba mi tvoja pomoć".
Prijatelj: "Samo reci frende, tu sam ako mogu ikako pomoći".
Sin kolekcionara: "Kopao sam po stvarima svog pokojnog starog i pronašao hrpu požutjelog papira, u pitanju je nekakva primitivna verzija knjiga. Među tom ogromnom količinom meni nepoznatih stvari za oko mi je zapala uplatnica na iznos 1200 € pronađena unutar jedne poluraspadnute knjige. Ne znam o čemu se točno radi, na njoj piše samo Zagor - Nasilje u Darkvudu. Znam da ti možeš sve iskopati pa bih htio da mi provjeriš taj Darkvud, mora da je to bilo vrlo važno mjesto u ono vrijeme čim je stari pljunuo takve novce za tu knjigu".
Prijatelj: "Ok, samo se malo strpi i brzo ću istražiti o čemu se radi".
Nakon nekoliko minuta.
Prijatelj: "Hm, ne znam kako da ti kažem... ali tvog starog su dobro zajebali, taj Darkvud nikad nije postojao niti u jednom kutku svijeta".
Sin kolekcionara: "Šta kažeš? Nikad nije postojao? O Sunce mu njegovo blesavo, kako se dao navući na tanak led, a činio mi se tako bistar čovjek koji stoji čvrsto na zemlji. Šteta što sada nije tu da mu pred njegovim očima spalim svo ovo đubre za koje je bacio krvave novce".
Uslijed silnog uzbuđenja sinu kolekcionara ispadne mobitel iz ruke i zvekne ravno na pločice.
Prijatelj: "Halo, jesi li još uvijek tu?"
Sin kolekcionara: "Jesam, samo me malo zanijelo".
Prijatelj: "Kakav je to bio udarac što se čuo?"
Sin kolekcionara: "Ma ništa važno, ispao mi mobitel iz ruke i razbio se ekran, a baš sam ga kupio prošli tjedan. Tko ga jebe, sutra ću ionako kupiti drugi, kad je ona stara budala mogla baciti tolike novce na bezvrijedni papir onda je prava sitnica razbiti mobitel od 3000 €".
Sin kolekcionara i prijatelj u isti glas: "Koja budala, hahahahahahahah, haaaaaaaaaaaaahhhhhh".

2055.vjerovatno neće bit ni knjiga ni eura ni kolekcionara a pogotovo stripova. smanji to na 2025.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2019 : 18:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto ce biti s nasom kolekcijom stripova, jednog neminovnog dana, kad nas ne bude?
Vrijedit ce masu, vise nego sada. I vrijednost ce joj,(im), s buducnoscu samo rasti...
Sad, drugo je pitanje, dali ce se kolekcije kao takve uscuvati, i tko ce to 'upraviti'? Prodati, rascjepkati, pokloniti, cistiti gradele s njima i loziti oganj, osnovati zakladu, muzej, nastaviti sakupljati, ili sto vec...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/08/2019 : 19:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ako dica to budu znala cijenit i još lipše, volit, ja posthumno sritan. Ako i ne, ja opet posthumno sritan. Kako to zna moj dobri prika reć, "jebo te taj komad papira, da te jebo".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2019 : 19:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A ostaje i opcija, proganjanja potomaka koji to 'raskuce' u nocnim ili inim satima kao prikaza/duh povratnik/osvetnik...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2019 : 19:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by wolf

Ako ostavite iznose koliko je tko znao dati za pojedine glancere eto zabave nasljednicima kad nas ne bude - da se dobro nasmiju koliko su luđaci znali dati za stari papir. Koji će vjerojatno završiti u dimu.


Aha, smijace se drzeci telefon od 3000 evra u ruci, koji ce nakon dvije godine baciti u kantu za smece.


Snimka telefonskog razgovora iz 2055. godine vođenog korištenjem najnovijeg Samsung Galaxyja S 46.
Sin kolekcionara: "Bok prijatelju, oprosti što smetam, ali treba mi tvoja pomoć".
Prijatelj: "Samo reci frende, tu sam ako mogu ikako pomoći".
Sin kolekcionara: "Kopao sam po stvarima svog pokojnog starog i pronašao hrpu požutjelog papira, u pitanju je nekakva primitivna verzija knjiga. Među tom ogromnom količinom meni nepoznatih stvari za oko mi je zapala uplatnica na iznos 1200 € pronađena unutar jedne poluraspadnute knjige. Ne znam o čemu se točno radi, na njoj piše samo Zagor - Nasilje u Darkvudu. Znam da ti možeš sve iskopati pa bih htio da mi provjeriš taj Darkvud, mora da je to bilo vrlo važno mjesto u ono vrijeme čim je stari pljunuo takve novce za tu knjigu".
Prijatelj: "Ok, samo se malo strpi i brzo ću istražiti o čemu se radi".
Nakon nekoliko minuta.
Prijatelj: "Hm, ne znam kako da ti kažem... ali tvog starog su dobro zajebali, taj Darkvud nikad nije postojao niti u jednom kutku svijeta".
Sin kolekcionara: "Šta kažeš? Nikad nije postojao? O Sunce mu njegovo blesavo, kako se dao navući na tanak led, a činio mi se tako bistar čovjek koji stoji čvrsto na zemlji. Šteta što sada nije tu da mu pred njegovim očima spalim svo ovo đubre za koje je bacio krvave novce".
Uslijed silnog uzbuđenja sinu kolekcionara ispadne mobitel iz ruke i zvekne ravno na pločice.
Prijatelj: "Halo, jesi li još uvijek tu?"
Sin kolekcionara: "Jesam, samo me malo zanijelo".
Prijatelj: "Kakav je to bio udarac što se čuo?"
Sin kolekcionara: "Ma ništa važno, ispao mi mobitel iz ruke i razbio se ekran, a baš sam ga kupio prošli tjedan. Tko ga jebe, sutra ću ionako kupiti drugi, kad je ona stara budala mogla baciti tolike novce na bezvrijedni papir onda je prava sitnica razbiti mobitel od 3000 €".
Sin kolekcionara i prijatelj u isti glas: "Koja budala, hahahahahahahah, haaaaaaaaaaaaahhhhhh".

2055.vjerovatno neće bit ni knjiga ni eura ni kolekcionara a pogotovo stripova. smanji to na 2025.


Ali će zato postojati Sammsung, a 2025. je skoro pred nosom i prerano je da kolekcionari umiru tako brzo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/08/2019 : 20:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Te noci, te noci kad umrem
kada odem, kad me ne bude,
Zagor ce mi zavrsiti u:





"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 09/08/2019 : 22:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Te noci, te noci kad umrem
kada odem, kad me ne bude,
Zagor ce mi zavrsiti u:






HE HE ReemCP a za svaki slučaj nova vreća za smeće
Go to Top of Page

HEJZI1
New Member

Croatia
204 Posts

Member since 01/09/2011

Posted - 09/08/2019 : 22:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send HEJZI1 a Private Message  Reply with Quote
Lešinari su odmah na pogrebu jednog od najvećih kolekcionara stvari vezanih za Hajduk,pitali udovicu kada će prodavati stvari...
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 09/08/2019 : 22:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Neka netko digne kredit i kupi od mene sve što imam (a ima se šta vidjeti), pa je jedan član automatski riješen te brige iz naslova. A ja ću nastaviti živjeti po onoj poslovici- ne veži se za ništa što nemožeš za 10 minuta ponijeti sa sobom...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/08/2019 : 22:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Stari Egipćani su bili mudri pa su sve stvari koje su ih uveseljavali bile pokopane sa njima, lešinari su se mogli samo češkati, i to već znate gdje......
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2019 : 23:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Stari Egipćani su bili mudri pa su sve stvari koje su ih uveseljavali bile pokopane sa njima, lešinari su se mogli samo češkati, i to već znate gdje......


Da. Samo sto su lesinari nahrupili stoljecima kasnije i izlesinarili sve.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/08/2019 : 23:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Stari Egipćani su bili mudri pa su sve stvari koje su ih uveseljavali bile pokopane sa njima, lešinari su se mogli samo češkati, i to već znate gdje......


Da. Samo sto su lesinari nahrupili stoljecima kasnije i izlesinarili sve.



Sustit će ih kazna Velikog Ozirisa i Izide , kao i mnoge
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/08/2019 : 23:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Anto_123

HE HE ReemCP a za svaki slučaj nova vreća za smeće




Izgleda kad dodje taj dan, prvi Zagor koji ce zavrsit u kanti je "Sudnji dan", simbolicno

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Juuuurgen
Starting Member



16 Posts

Member since 25/07/2019

Posted - 09/08/2019 : 23:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Juuuurgen a Private Message  Reply with Quote
Pa, ono....

Ukoliko su nasljednici normalni, ostavit u oporuci da im se kolekcija ostavi na raspolaganje da prodaju samo u slučaju “NE DAJ BOŽE” situacije.

Ukoliko su nasljednici histerični vlogeri/jutjuberi/influenceri i tako te 3,14zdarije, onda ću tražit da me kremiraju skupa sa stripovima!

VA HE

“Almost nobody dances sober, unless they happen to be insane.”
H.P. Lovecraft
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/08/2019 : 00:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

haha sjajno.
"Zakopajte me sa ZS13 u ruci. Zografova verzija."




Pravi kolekcionari se ne zakapaju nego stavljaju u kesice
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 10/08/2019 : 00:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Zakopao bih se sa svojom kolekcijom kao faraon. Ako ne bude mjesta onda ciganima u zeljezo.
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 11/08/2019 : 19:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
60% keson-smeče-odpad-star papir, 20% se proda za sitnicu, 20% ostave kao uspomenu.

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 11/08/2019 : 21:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Lepo me stave na neki camac ispod gomile stripova, gurnu niz reku i zapale...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/08/2019 : 21:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tornadomaster

haha sjajno.
"Zakopajte me sa ZS13 u ruci. Zografova verzija."




Pravi kolekcionari se ne zakapaju nego stavljaju u kesice



Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/08/2019 : 22:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark
Pravi kolekcionari se ne zakapaju nego stavljaju u kesice



I to još za života kako bi se sačuvali u "mint" ili "near mint" stanju.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 11/08/2019 : 23:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tornadomaster

haha sjajno.
"Zakopajte me sa ZS13 u ruci. Zografova verzija."




Pravi kolekcionari se ne zakapaju nego stavljaju u kesice



+1
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000