forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Pomoć oko kupovine konzole
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/08/2019 : 12:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Kao neko ko je svoj gaming put završio na PS2 (Metal Gear solid 2, Tekken..), zamolio bih za pomoć - koju konzolu kupiti za 11-godišnjeg sina koji dosad ništa nije igrao a želi igrati Fortnite dok npr. za Fifu i nije baš nešto oduševljen?

Bitna je dakle pokrivenost (da ima dosta igara, dodatne opreme), aktualnost (da ne kupim nešto što će za pola godine biti zastarjelo i zrelo za zamjenu)i da je tehnički ok i sa korektnom cijenom (da se može i rabljeno kupit ali da radi normalno)

Playstation, NIntendo, X-box, ili nešto drugo?

Hvala unaprijed


Puno hvala za svaku informaciju.

Bond.James Bond.

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/08/2019 : 12:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Moj sin ima 12.
Do sada je igrao na PS4, a pre mesec dana je dobio Acer Predator. Pa sad ti vidi..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/08/2019 : 13:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
PS5 ce uskoro izaci, pa ti ne bih preporucio PS4.
U sustini bih preporucio ovo sto je hunter uradio, dobar laptop ili PC, tipa Predator.
Eventualno razmisli o Nintendo Switchu, mozda je to cak najbolja opcija za klinca u njegovim godinama. Tu takodje moze igrati Fortnite.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/08/2019 : 13:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
PC!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/08/2019 : 14:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Moj sin ima 12.
Do sada je igrao na PS4, a pre mesec dana je dobio Acer Predator. Pa sad ti vidi..



Više me zanima šta kaže on :-) ?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/08/2019 : 14:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa njegova je želja bila da ima PC. Uštedeo je za tastaturu i ekran, mi smo mu kupili komp i eno ga, piči Fortnite. Danas mu je dan bez ograničenja, inače igra samo vikendom po sat-dva.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/08/2019 : 14:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Moj nema zabrane igranja, igra uglavnom koliko hoće.
Inače nema smisla kupiti mu makinju, nabildati je a udariti zabranu.



Have mercy
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/08/2019 : 15:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zabrana ima smisla, jer se tako uci i disciplini.
Jedan decko kojeg znam, ima 13 godina, razbija igre poput Fortnite i Fife, ne zna sam zavezati pertle niti zna koliko je sati na casovniku sa rimskim brojevima. Zivi u Srbiji, tu ide i u skolu, zbog igrica super govori engleski, na srpskom je totalno nepismen.
Go to Top of Page

Jesse_Pinkman
New Member



133 Posts

Member since 06/05/2017

Posted - 09/08/2019 : 15:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jesse_Pinkman a Private Message  Reply with Quote
PS4 ti je najpovoljnija opcija.Sada je extra popularan,ima dosta igrica koje se mogu naći povoljno.
Naravno PS4 što se konzola tiče.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/08/2019 : 15:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Moj nema zabrane igranja, igra uglavnom koliko hoće.
Inače nema smisla kupiti mu makinju, nabildati je a udariti zabranu.






Meni ima smisla. Mora da nauči da se odgovorno ponaša, da i dalje bude dobar u školi i da ne gubi veze sa stvarnim životom. Da sam mu kupovao pc samo da bi on svakodnevno satima provodio vreme na igricama, ne bih mu ga ni kupio.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 09/08/2019 : 16:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
PS4...
Zbog gomile ekskluzivnih (a odličnih) igara za ovu konzolu.
Moji dečaci imaju 6 i 8 godina, i do prošle godine su igrali Xbox 360.
Za Novu godinu im je Deda mraz doneo četvorku, i od tada su odigrali baš dosta igara.
Naravno pošto se završe domaći zadaci i obaveze koje imaju.
Ponekad i ja odigram nešto sa njima...

Carpe diem
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/08/2019 : 16:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, znate li vi da PS5 izlazi vec za nekoliko mjeseci?

quote:
Originally posted by Aco


Bitna je dakle pokrivenost (da ima dosta igara, dodatne opreme), aktualnost (da ne kupim nešto što će za pola godine biti zastarjelo i zrelo za zamjenu)i da je tehnički ok i sa korektnom cijenom (da se može i rabljeno kupit ali da radi normalno)

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/08/2019 : 16:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Zašto ne PS4 (ja ju uskoro po prvi put nabavljam)? Uostalom, kad izađe PS5, postojat će i mogućnost igranja igara s četvorke i na petici.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 09/08/2019 : 16:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Zašto ne PS4 (ja ju uskoro po prvi put nabavljam)? Uostalom, kad izađe PS5, postojat će i mogućnost igranja igara s četvorke i na petici.


Upravo to, i ja sam je nedavno nabavio da se počastim, mislim da je to najbolji izbor. Navukao sam se na RDR 2, doduše, riskiram razvod braka.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 09/08/2019 : 16:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Sad ti je idealno za nabaviti PS4. Cijena je ok, ima hrpu igrica i biti će aktualna još barem dvije godine.

Ja još uvijek znam igrati na PS3 koja je izašla davne 2006.
PS4 je izašao 2013 i tek je zadnjih par godina kod nas u špici.
Tako će biti i sa PS5, izaći će za godinu dana, pa još godinu-dvije dok uhvati zamaha. Taman igraš PS4 koju godinu i onda se prebaciš na PS5 kad mu padne cijena. :)

PC je odličan za igranje, ali računaj barem 3x skuplji od konzole, tamo kad krenu nadogradnje, grafičke, monitori... nema kraja. Imam frendove koji su upucali po 20.000kn u PC za igranje.

Kod nas ima tele2 ponuda internet + PS4, to ti se isplati. Dođe oko 280kn mjesečno, flat internet do 150mbit + PS4 i par igrica.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 17:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

PC!


I moj igra Fortnite na PC-ju (sljedeci mjesec napunuje 10 g), ali sam si zeli Nintendo Switch. Ne pitajte.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/08/2019 : 17:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja svoju konzolu zovem perestrojka😜, jos dvije uncharted odigram na njoj i uvrhglave. Cetvorku necu, mimoislo me, ne pere me nesto. Cekam peticu i onda pokupovati igre sa cetvorke.
Ovo sto veli clan, stalno neke nadogradnje, jedan frend bio bas za PC full i odustao, nije vise gust, guta lovu k'o poker automat.
Nintendo switch kao neka trenutna zadovoljstina ok, to snimam u zadnje vrijeme, pa idem frknuti Wii konzolu, board, sport resorte i fitness igre

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 09/08/2019 17:14:26
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zabrane sigurno imaju smisla. Rekla prije nekog vremena kolegica na poslu da su se kod jednog od sinova (imaju ih 6 plus djevojcicu ) u posljednje vrijeme pojavile slabe ocjene u skoli, mali sve vrijeme nesto umoran, spava mu sa. A onda tata malo pogleda history u kompjuteru i vidi da je klinac usred noci ustajao i igrao igrice skoro do malo prije ustajanja za skolu. Naravno, tek tada je uslijedio password na kompu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 09/08/2019 : 18:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zabrane sigurno imaju smisla. Rekla prije nekog vremena kolegica na poslu da su se kod jednog od sinova (imaju ih 6 plus djevojcicu ) u posljednje vrijeme pojavile slabe ocjene u skoli, mali sve vrijeme nesto umoran, spava mu sa. A onda tata malo pogleda history u kompjuteru i vidi da je klinac usred noci ustajao i igrao igrice skoro do malo prije ustajanja za skolu. Naravno, tek tada je uslijedio password na kompu.


Dobro je dok samo igraju igrice. Nažalost roditelji su slabo svjesni čemu su sve današnja djeca izložena na internetu.

Danas puno roditelja sve "probleme" rješava tako da klincima tutnu mob ili tablet u ruke. Navečer umjesto uspavanke/knjige/stripa dobiju mob i youtube.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/08/2019 : 21:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
A što bi preporučili za odrasle tj. za mene u ovom slučaju. PC ili PS?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/08/2019 : 21:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ja uvijek preporučam PC. Konzola te limitira u svakom pogledu. Čak i TV okupira.

PC nudi više. Uvijek je nekakva opcija više na PC-u, i za igranje i općenito za kakvu kompetenciju više. Bolja grafika, bolja povezivost, modovi, lakši upgrade hardvera, torrenti... Klinac će se vjerojatno s vremenom prebaciti i na nešto korisno na PC-u. Uređivanje fotografija ili videa, pisanje, crtanje, google earth, e-enciklopedije... Uostalom, korisno je i to rješavanje problema koje konzolaši zamjeraju PC igranju (driveri, windowsi i slično), ali rješavanje tih problema ti na kraju daje dodatnu kompetenciju odnosno pomogne i na poslu. Biti dobar s računalima je ogroman bonus u uredu, zbornici ili gdje god već di je više ljudi i računala. Lika s diplomom povijesti nađeš na svakom čošku danas. Lik koji uz to može i srediti drivere za uredski printer ili urediti kakav plakat, zbornik ili što već je bolja opcija za zaposliti. Ozbiljno vjerujem da mi je to zajebavanje s igrama i windowsima u mladosti pomoglo kod zaposlenja jer razumijem računala. Dakle, preporuka za PC.

Edited by - nagor on 09/08/2019 21:44:46
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 09/08/2019 : 21:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nabavio pre par godina PS3 sa hard diskom i Jailbreak, ima igara koliko želiš. Moj 6-godinšnjak najviše voli na PC-u Raymana a na PS3 Marvel vs Capcom, Little Big Planet, Naruto, Ultra Street Fighter i Sports Champions.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/08/2019 : 22:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

A što bi preporučili za odrasle tj. za mene u ovom slučaju. PC ili PS?



Meni PS uvek ima prednost.

Svakodnevno sam na PCu poslovno, plus što na njemu kod kuće još obrađujem fotografije i pišem. Tako da ga povezujem sa "poslom". Na PS ima igrica koje se meni sviđaju, opuštenije je na sofi da ručkama. Plus Netflix.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 09/08/2019 22:13:46
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 09/08/2019 : 22:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ja uvijek preporučam PC. Konzola te limitira u svakom pogledu. Čak i TV okupira.

PC nudi više. Uvijek je nekakva opcija više na PC-u, i za igranje i općenito za kakvu kompetenciju više. Bolja grafika, bolja povezivost, modovi, lakši upgrade hardvera, torrenti... Klinac će se vjerojatno s vremenom prebaciti i na nešto korisno na PC-u. Uređivanje fotografija ili videa, pisanje, crtanje, google earth, e-enciklopedije... Uostalom, korisno je i to rješavanje problema koje konzolaši zamjeraju PC igranju (driveri, windowsi i slično), ali rješavanje tih problema ti na kraju daje dodatnu kompetenciju odnosno pomogne i na poslu. Biti dobar s računalima je ogroman bonus u uredu, zbornici ili gdje god već di je više ljudi i računala. Lika s diplomom povijesti nađeš na svakom čošku danas. Lik koji uz to može i srediti drivere za uredski printer ili urediti kakav plakat, zbornik ili što već je bolja opcija za zaposliti. Ozbiljno vjerujem da mi je to zajebavanje s igrama i windowsima u mladosti pomoglo kod zaposlenja jer razumijem računala. Dakle, preporuka za PC.



Kako te limitira kad se ako imaš konzolu možeš lijepo zavaliti na kauč, staviti pivu na stolić, pozvati ekipu i igrati se na 65" TV-u. Sa PC-em to ne ide, on je više za "personal" upotrebu.

Ovo drugo sve stoji, ali nemaju svi iste afinitete, netko se jednostavno želi samo igrati, netko nema puno slobodnog vremena, i tu je konzola daleko ispred PC-a. Pa sjećam se svog igranja na PC-u, krenem iza ručka, dok instaliram igru, podesim sve frljoke, zakrpe, hakovi... dođe ponoć. Na kraju sam sve radio osim odigrao igru.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/08/2019 : 07:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na preporukama. Mislim da ipak ide PS4.

Pretpostavljam da treba bit PRO- verzija , sa 1T ?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 10/08/2019 : 10:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to samo vezano za količinu igrica koje možeš spremiti. Ja većinom igram igre koje se prelaze, pa ih kasnije mogu i obrisati, tako da mi je ovaj od 500GB i više nego dovoljan, može stati 10-ak igara. Ako na njega planiraš natovariti neke igre koje ne prelaziš nego igraš stalno (sportske, npr.), onda 1TB.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000