forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Pomoć oko kupovine konzole
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/08/2019 : 12:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pro ima podršku za 4k, tako da ako nemaš 4k tv, uzmi obični ps4 od 1tb.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/08/2019 : 12:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno, kolege forumaši !

E sad, kako klinac hoće uglavnom Fortnite,što bi prepoučili tati da odigra? Što je ono, baš "must have" na PS4, njegove perjanice dakle?
Oduševljavale su me igre kao Warcraft 2, Diablo 1-2, Tekken, Mortal Kombat 2, Quake, Doom, Wolfenstein, naravno Fifa i NBA.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 10/08/2019 : 13:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Red Dead Redemption 2, Spiderman, AC Odyssey i AC Origins od ovih koje sam probao. Dok to riješim, kupujem Days Gone, vjerujem da je i ona odlična.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/08/2019 : 14:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Pro ima podršku za 4k, tako da ako nemaš 4k tv, uzmi obični ps4 od 1tb.


To jeste, ali moze igrati i na Full HDTV, 1080p.
Nije uopce frka za rezoluciju, jer te su neke finese toliko nebitne, u ovom slucaju rezolucije, jer se i ne primjeti razlika, jedino ako hoces izbliza gledati u ekran i traziti piksele. PS4 Pro je bokji jer ima brzi procesor, realniji pokreti, agilniji i vrijeme odaziva je brze.. Ma, uglavnom bolji i brzi, da ne zavlacim.
Sogi igrao ps4 na HD-u i sad eto slucajno svastika u nagradnoj igri dobila ultra HD 4K i nevidljiva razlika.. Totalno!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 10/08/2019 : 15:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Evo i moj savjet ti je da kupiš ps4 pro...prvenstveno zbog toga što hrpa vrhunskih igri ima onu famoznu oznaku: “only on playstation”!
...i naravno, kupiti konzolu sa što više memorije jer je sve više novih igri koje zauzimaju i do 100 GB memorije.
Ako te ne zanimaju neke velike igre, na ps storeu možeš skinuti što god ti padne na pamet...
Smiješno je za reći, ali što se djece tiče, najigranija igra u ovih par godina na mojem ps4 je:
KING ODDBALL bazirana na stskanju jedne jedine tipke😂
https://youtu.be/q-3nQR3_D_s
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/08/2019 : 16:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Hvala puno, kolege forumaši !

E sad, kako klinac hoće uglavnom Fortnite,što bi prepoučili tati da odigra? Što je ono, baš "must have" na PS4, njegove perjanice dakle?
Oduševljavale su me igre kao Warcraft 2, Diablo 1-2, Tekken, Mortal Kombat 2, Quake, Doom, Wolfenstein, naravno Fifa i NBA.



The Witcher, Wild Hunt.
Tri puta sam je igrao. A i poslednja dva Tomb Raidera nisu lopa.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/08/2019 : 17:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
PS4 must play ekskluzive:
The Last of Us Remastered (remasterirana PS3 igra, obavezna lektira)
Uncharted Trilogy (remasterirane sa PS3)
Uncharted 4
Horizon Zero Dawn
Spider-Man
God of War
Bloodborne (teško za početnike, ali fenomenalni horror RPG)
.
.
.

Multiplatform must play:
Witcher 3
Dark Souls Trilogy (teško, ali izrazito zadovoljavajuće kad se savlada)
Red Dead Redemption 2
Resident Evil 2 (remake)
.
.
.

Ima još hrpa igara, kako ekskluziva, tako i multiplatform vrijednih igranja, ali za početak su i ove dovoljne.

A od ovih koje si nabrojao da si nekad igrao, imaš i nove nastavke tipa Tekken 7 i još nek tučnjave tipa Mortal Kombat i Street Fighter, te nove nastavke Wolfensteina i Dooma i još raznorazne pucačine, a također imaš i Diablo 3 s ekspanzijama, itd.
I sve od sportskih kaj postoji valjda, i FIFA i NBA, al u njih se ne kužim.
Go to Top of Page

Jesse_Pinkman
New Member



133 Posts

Member since 06/05/2017

Posted - 10/08/2019 : 23:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jesse_Pinkman a Private Message  Reply with Quote
Pro je najbolji izbor ali ništa lošiji nisu ni slim ni običan model. Samo nemoj one prve modele iz 2013 jer su bučni i dosta se griju.
Naravno obavezno od 1TB,jer je 500gb poprilično malo.
Od igrica bih još dodao Until dawn,ako voliš horor i igre koje su više kao interaktivni film.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 18/08/2019 : 21:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

PS4 must play ekskluzive:
The Last of Us Remastered (remasterirana PS3 igra, obavezna lektira)
Uncharted Trilogy (remasterirane sa PS3)
Uncharted 4
Horizon Zero Dawn
Spider-Man
God of War
Bloodborne (teško za početnike, ali fenomenalni horror RPG)
.
.
.

Multiplatform must play:
Witcher 3
Dark Souls Trilogy (teško, ali izrazito zadovoljavajuće kad se savlada)
Red Dead Redemption 2
Resident Evil 2 (remake)
.
.
.

Ima još hrpa igara, kako ekskluziva, tako i multiplatform vrijednih igranja, ali za početak su i ove dovoljne.

A od ovih koje si nabrojao da si nekad igrao, imaš i nove nastavke tipa Tekken 7 i još nek tučnjave tipa Mortal Kombat i Street Fighter, te nove nastavke Wolfensteina i Dooma i još raznorazne pucačine, a također imaš i Diablo 3 s ekspanzijama, itd.
I sve od sportskih kaj postoji valjda, i FIFA i NBA, al u njih se ne kužim.




Ili samo nek odigra uncharted cetvorku, jer su svi ostali dijelovi identicni :D

( sorry, moram, mrzim igricu iz dna duse )

Edited by - CAGLIOSTRO13 on 18/08/2019 21:03:51
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 14:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Po meni ps4.
Zar nije konzoli i namjera igranje igrica, kod PC-a to nije slučaj.
Ne kažem da je PC lošiji, dapače mislim da je bolji ( igrao sam do sada samo na PC-u ) ali morao bi ulupati oko 20 000 kn u PC da igram najnovije igrice.
Laptopi za to ne dolaze u obzir, imam laptop star dvije godine, dao sam 1000 e za njega, on ne može normalno prikazivati sliku u isto vrijeme na laptopu i na TV-u, što reći dalje.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/08/2019 : 18:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Konzola je uvijek bolji izbor, osim ako nisi žešći elitist koji će danonoćno igrati, i većinom multiplayer, te želiš maksimalnu responzivnost i vidjeti i zadnji sitni piksel.
Da, mega PC tjera multiplatform igre bolje nego bilo koja konzola. Ali je izrazito skup i većini nepotreban.
A od nekog prosječnog PC-a konzola je bolji izbor, prvenstveno zbog ekskluziva, ali i jednostavnosti igranja, instalacije, sučelja.
Kad kažem konzola, mislim na PS4. Najzastupljeniji je kod nas i ima diskutabilno najbolje ekskluzive.
Naravno, u obzir može doći i Nintendo (Switch), koji također ima kvalitetne ekskluzive svojih dugotrajnih franšiza, ali slabiji je od standarda generacije i ima manje multiplatform igara.
X-Box zaobići. Sličan je PS4, najnoviji model mu je čak nešto jači od najjačeg PS4 modela, ali u ovoj generaciji je dosta podbacio po pitanju ekskluziva, a manje je zastupljen kod nas, kao i u Europi općenito.

(Kad se samo sjetim problema s instalacijama nekih igara na PC-u, pa se registriraj na ovaj servis, pa na onaj, pa igra ne radi iako zadovoljavaš specifikacije, pa skidaj ovaj patch, pa ispravljaj kodove u nekim instalacijskim fileovima jer nakon patcha i dalje ne radi... nikad više. Naravno, pričam o originalnim igrama.)
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 18:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala na trudu i vremenu za opširan komentar.
Ja sam dosta igrao COD na pc-u 3,4 i 2.
Također pes 6 i warcraft 3.
Dan danas to peglam.
Znači da uzmem PS4?
Instalacije i patchevi na PC su me ubijale.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/08/2019 : 12:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Hvala na trudu i vremenu za opširan komentar.
Ja sam dosta igrao COD na pc-u 3,4 i 2.
Također pes 6 i warcraft 3.
Dan danas to peglam.
Znači da uzmem PS4?
Instalacije i patchevi na PC su me ubijale.



Sad vidim da i tu pišeš, eto i pod kompove sam ti napisao, da ako nisi sa kompovima na ti...puno bolja opcija bi ti bila uzet PS4 ili se strpit dok ne izađe PS5 i samo ''pali i vozi''.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/08/2019 : 12:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja isto misli, nije neka baš tolika razlika kako mi je netko pisao, a nema puno zafrkancija oko instalacija i svega što ide uz to.
Još sam u ovoj Njemačkoj koja brutalno kažnjava svako skidanje...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/08/2019 : 17:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Instalacije i patchevi na PC su me ubijale.



Ima toga i na PS4, samo je sve automatizirano.
Staviš disk, i za desetak minuta možeš igrati (naravno, ovisi o igri).
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/08/2019 : 18:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja isto misli, nije neka baš tolika razlika kako mi je netko pisao, a nema puno zafrkancija oko instalacija i svega što ide uz to.
Još sam u ovoj Njemačkoj koja brutalno kažnjava svako skidanje...



Uzmi si PS4, uzmi ps+ pretplatu na godinu dana i uživaj.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 21/08/2019 : 14:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
A opet ovisi sto zeli covjek igrati, dakle igrice koje je nas dragi Tonka igrao:
Call of duty - Postoji na playstationu, ali brate mili, pucacine na joystick, za nekoga tko je presao sa kompjutora i misa... pa to je jebena katastrofa, znaci jedno veliko ne za PS4 i plus za PC

Warcraft 3 - nemamo sto ni pricat, real time strategija na joysticku je jos vece sranje nego call of duty na joysticku... opet PC

PES - odlican na playstationu, ali realno kupis joystick na PCu i udaras jednako ako ne i bolje.....

znaci u Tonkinom slucaju bi daleko preporucio PC, inace, ja sam play kupio cisto radi ekskluzivi i manje zajebancije... pitanje je dal Tonka zeli igrat te igrice, ali po ovome sto je igrao, ja bi na njegovom mjestu prije uzeo kompjutor


Dodatak: Playstation je odlican, stvarno, ne igram ga puno, ali gust ga je imat. Stvarno sve ide glatko, nema izdrkavanja da svakih par mjeseci treba novi ram ili graficku stavljat...

Edited by - CAGLIOSTRO13 on 21/08/2019 14:27:14
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/08/2019 : 18:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Tonka24

Ja isto misli, nije neka baš tolika razlika kako mi je netko pisao, a nema puno zafrkancija oko instalacija i svega što ide uz to.
Još sam u ovoj Njemačkoj koja brutalno kažnjava svako skidanje...



Uzmi si PS4, uzmi ps+ pretplatu na godinu dana i uživaj.


Kakvu pretplatu?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 22/08/2019 : 02:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Playstation plus ti je pretplata o kojoj diskach prica, dakle da bi igrao igrice u multiplayeru preko interneta, moras uzeti pretplatu, mislim da ti kosta oko 450 kuna godinje, no za nagradu svaka dva mjeseca, dobijes dvije potpuno gratis igrice ( po izboru sonya ), koje mozes skinuti i igrati sve dok imas playstation plus pretplatu. Nakon sto ti ista istekne, igrice ne mozes vise igrati, sve dok ne uzmes novu...

Za 450 kuna godinje nije strasno, jer kazem dobijes 24 igrice od kojih redovito bude nesto dobro za igrat, ali opet ideja placanja da bi igrao multiplayer me malo nervira
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000