forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 292 - Vladari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/08/2019 : 20:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Pretezno sam ljubitelj Chiarolle, samo sto je kod mene pak problem sa scenarijem. Ako prica nije neka onda mi se automatski crtez umanji kao dojam. Ova epizoda pristaje Chiji jer je cista westernska prica sto uglavnom njemu kao ilustratoru pristaje. Vjerujem i ja da bi bio dobar na Texu, narocito sa epizodama gdje Indijanci uzimaju bitnu ulogu.


ja baš mislim suprotno - njemu bolje leže neke fantastične priče,poput Sedam gradova Sibole,nego klasične kaubojsko/indijanske.

Mada,Dugo putovanje,koja je klasična vestern epizoda da klasičnija ne može biti,je sjajno nacrtao,i to mi je možda i najbolji Zagor ikad.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/08/2019 20:43:07
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 18/08/2019 : 21:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ima malo vrcav stil, ne prati strogo pravilnost linije pa mi je zbog tog razloga dobar kada dolazi do prikaza pustinja, travurina, kamenja itd.
Istina dobar je i na fantaziji ali ga rijetko vidamo jer ga autori sve manje traze na takvim epizodama. Ono sto meni bas prija kod njega su njegovi izrazi na facama likova. Mislim da se epizoda zvala “Tajanstveni otok” gdje se moglo primijetiti uzas na licima likova. A i krvave scene mu nekako leze.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/08/2019 : 21:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Pretezno sam ljubitelj Chiarolle, samo sto je kod mene pak problem sa scenarijem. Ako prica nije neka onda mi se automatski crtez umanji kao dojam. Ova epizoda pristaje Chiji jer je cista westernska prica sto uglavnom njemu kao ilustratoru pristaje. Vjerujem i ja da bi bio dobar na Texu, narocito sa epizodama gdje Indijanci uzimaju bitnu ulogu.


ja baš mislim suprotno - njemu bolje leže neke fantastične priče,poput Sedam gradova Sibole,nego klasične kaubojsko/indijanske.

Mada,Dugo putovanje,koja je klasična vestern epizoda da klasičnija ne može biti,je sjajno nacrtao,i to mi je možda i najbolji Zagor ikad.



Meni je isto kao Wolfu. Evo si sam dao primjer zašto.
Možda si navikao na nj u MM-u, ali mi je Chia antitalent za SF, prelepršav je.
Na robotima ili u nekakvim bazama nema mjesta slobodnim, vrludavim linijama.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/08/2019 : 21:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,možda je takav utisak zbog MM.
Ali mi je svakako u Cibloli odličan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/08/2019 : 18:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Tonka24

Trebaju nekako ubrzati redovnog da dođemo na 2 do tri zaostatka i onda se može dalje, neka netko izračuna, koliko brojeva smo u zaostatku?


Pa moglo se jednostavno to napraviti ubacivanjem "lažnih"Giganata i Maxija ali onda je trebalo te epizode preskočiti kad dođu na red u redovnoj seriji a ne ih ponovitiZa par godina bi došli na prihvatljivu razliku od par brojeva.


To nije niti opcija.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 21/08/2019 : 12:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Stigli "Vladari" i meni dragi Chiarolla na kioske.
Falio mi je od "Posljednje bitke" u redovnoj seriji.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4324 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/08/2019 : 13:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Meni je u tajanstvenom otoku Bio dobar
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/08/2019 : 14:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

tuga je kako zagorovci neshvataju kako dobrog crtača imaju;ne zezam se,ozbiljan sam.Voleo bih da je Kjarola u Teksovom stafu.



Ukoliko on nakon nekoliko decenija nije zavrsio kod Texa, ne mirise ga ni vecina zagorovaca, onda se nemoj pitati sta je sa zagorovcima, vec sta fali tvom ukusu. Prosta stvar.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 21/08/2019 : 16:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ja sam zagorovac pa mi je chiarola jedan od omiljenih crtaca na zagoru danas
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/08/2019 : 16:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
U manjini si.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/08/2019 : 18:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Chiarolla je dobar... ali samo u usporedbi s Cassarovima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 21/08/2019 : 19:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Chia ima malo slobodniji stil, pristup linijama mu nije strogo tacan zbog cega njegov crtez cesto djeluje vrcav. Da nije brzoplet sa potezima onda bi mu likovi bili manje isprekidani i osakaceni. Medutim, to je jednostavno njegov slobodnjacki stil, mahnit na potezima al dobar sto se tice detalja. Odlicno mu ide prikazivanje dima, eksplozija i sikljanja krvi sto rijetko vidam kod mnogih ilustratora. Meni nije najdrazi niti ga stavljam u top 5, ali u poredenju sa trenutnom ekipom njegovo mjesto je dakako u top 10.
Daleko mi je bolji od Sediolija, Cassarovih, Di Vittovih, DArangela. Medutim, kada dolazi do ovakvih western pucacina onda tu mjesto Chia odlicno ispunjaje.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 21/08/2019 : 19:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Ova me priča podsjeća na "Prokletu dolinu", nadam se da će biti podjednako dobra. Čini mi se da Chiarolla malko bolje crta Zagorovo lice u krupnijim kadrovima.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 21/08/2019 : 19:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by anto

tuga je kako zagorovci neshvataju kako dobrog crtača imaju;ne zezam se,ozbiljan sam.Voleo bih da je Kjarola u Teksovom stafu.



Ukoliko on nakon nekoliko decenija nije zavrsio kod Texa, ne mirise ga ni vecina zagorovaca, onda se nemoj pitati sta je sa zagorovcima, vec sta fali tvom ukusu. Prosta stvar.



Gdje je ona: "O ukusima se ne raspravlja."?
Chiarolla možda nije onako stilom klasičarski bonelijevac, ali daleko od toga da je loš crtač, samo ga treba malo zauzadati.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 21/08/2019 : 19:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
O ukusima se može raspravljati, no treba pritom poštivati tuđe mišljenje.
Da nismo različiti ne bi uopće bilo rasprava ni ovdje na forumu niti bilo drugdje. Čar je u raznolikosti.

Edited by - Duke Zill on 21/08/2019 19:49:09
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000