forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kate Evans "Niti života" (Fabrika knjiga, 2019)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 12/08/2019 : 13:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Fabrika knjiga objavljuje novi strip Kejt Evans (autorke "Crvene Ruže") "Niti života. Priče iz izbegličke krize." o životu ljudi iz izbegličkog kampa Džungla u Kaleu, prevela Slobodanka Glišic, izdanje Fabrike knjiga i Non-Aligned Books 2019.






















Veći zavir na
https://pescanik.net/niti-zivota/


Edited by - Manny on 12/08/2019 13:39:38

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/08/2019 : 15:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je koliko vidim angažiran i sigurno će imati svoju publiku (ne bih se čudio i financijsku potporu od onih koji protežiraju ovakve teme), a onda slijede i nagrade na nestripovskim festivalima.

Ali bez želje da ičim omalovažim ovaj i slične stripove (kao i njihove konzumente) ne mogu izbjeći dojam da su se prije stripovi radili za one koji vole čitati (i vole) stripove, a sada imam utisak da se sve više rade za one koji ne vole čitati knjige (a strip im je manje zlo da tako kažem).

Naravno znam da će biti dosta suprotnih razmišljanja.

Nažalost znam dosta mlađarije koja uopće ne čita knjige (iako je riječ o visoko obrazovanim i pametnim osobama) pa ako ih ovakvo štivo privuče bilo bi to jako dobro.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 12/08/2019 : 15:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ovakvih "angažovanih stripova" ima možda na desetine, a na svaki takav dođe 1000 nekih dečijih, krimi, avanturističkih, vestern, sci-fi i koznaštajoš. Jedino gde su oni primetniji su možda neke nagrade, što je i logično, jer tematikom privlače pažnju i nestripske publike.

A ta mlađarija koja ne čita knjige, će tek ovo preskočiti u skokovima. Takvima je ovo "depra, smor, ružan crtež...a nema ni film po njemu".
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 12/08/2019 : 16:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Gledajući nabrzihe samo crtež (malo sam popio poslije ručka, na godišnjem odmoru, pa ne mogu čitati, ali zato mogu pljuvati) meni nije to razina za profesionalno objavljivanje stripa. Ali ok, neka ljudi stvaraju. Ima valjda dosta rodbine, prijatelja i kolega iz udruge što će to konzumirati. Tema hvalevrijedna, patnja, suze, znoj itd. no okorjeli stripoljupci neće ni trepnuti kad vide ovakav uradak.

Edited by - zarmix on 12/08/2019 16:02:56
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/08/2019 : 17:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma daj, kakvo profesionalno objavljivanje stripa. Pa imas 3 puta gore crteze u Bonelli izdanjima, a kamoli u tkzv alter sceni. Pa nije ovo mainstream, nit im je zelja takva (valjda).

Ako je prica na nivoju (a ovih par tabli nisam citao) to je jedino vazno. Nece se Bonellijevci povampiriti za ovim pa da bi trebao crtati ko Ferri. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/08/2019 : 21:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A Ferri je dobro crtao?
Ovo je bar angazirana prica. Nije ni za ocekivati, da se ovakvi radovi obracaju svima. Nazalost.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/08/2019 : 08:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Priča je prilično glupa i crtež je prosječan (klišejska stilizacija, dosta ukočena figura, manjak scenografije, kolor isto nije nešto- ogromno praznih sivina), loša je ilustratorska montaža (hrpe teksta oko centralno pozicioniranih crteža). Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 13/08/2019 09:19:20
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/08/2019 : 10:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Gledajući nabrzihe samo crtež (malo sam popio poslije ručka, na godišnjem odmoru, pa ne mogu čitati, ali zato mogu pljuvati) meni nije to razina za profesionalno objavljivanje stripa. Ali ok, neka ljudi stvaraju. Ima valjda dosta rodbine, prijatelja i kolega iz udruge što će to konzumirati. Tema hvalevrijedna, patnja, suze, znoj itd. no okorjeli stripoljupci neće ni trepnuti kad vide ovakav uradak.



+1
Čim sam vidio crtež, ugh....
Jbg, nije po mom ukusu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 13/08/2019 : 11:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon
Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).



Da, društvo i sistem su stvarno okrenuti ka migrantima, oni su u stvari turisti debelih džepova koji su poželeli malo avanture, ali srećom po društvo belaca i ne-crnaca i nefeminista i straight ljudi ima likova kao ti da prozru sve to i podele sa ostalim.
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 12:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Tim migrantima u gradu Somboru Marlboro samo što iz ušiju ne ispada, neće u prihvatne centre, napadaju decu, više puta smo protestovali, ništa, zaštićeni su ko beli medvedi, skoro svaki ima iPhone, dobijaju pomoć od moje jadne države u vidu lanč paketa, odeće i obuće, pa je prodaju na pijaci.
Tako da, mani me te priče o jadnim migrantima, vodi ih kući kad ih toliko voliš

Edited by - ziro on 13/08/2019 12:17:43
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 12:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Što ne rade nešto? Ima posla na selu kolko oćeš, što ne ostanu u Srbiji, ako beže od rata, evo ja bih ih prvi primio ako oće da žive i rade na selu.
Ne, oni hoće azil u najbogatijim zemljama, e pa prijatelju, ja da se saosećam sa takvima, neću. Ni mene niko nije primio kad su ovde bile sankcije.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 13/08/2019 : 12:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziro

Tim migrantima u gradu Somboru Marlboro samo što iz ušiju ne ispada, neće u prihvatne centre, napadaju decu, više puta smo protestovali, ništa, zaštićeni su ko beli medvedi, skoro svaki ima iPhone, dobijaju pomoć od moje jadne države u vidu lanč paketa, odeće i obuće, pa je prodaju na pijaci.
Tako da, mani me te priče o jadnim migrantima, vodi ih kući kad ih toliko voliš



quote:
Originally posted by ziro

Što ne rade nešto? Ima posla na selu kolko oćeš, što ne ostanu u Srbiji, ako beže od rata, evo ja bih ih prvi primio ako oće da žive i rade na selu.
Ne, oni hoće azil u najbogatijim zemljama, e pa prijatelju, ja da se saosećam sa takvima, neću. Ni mene niko nije primio kad su ovde bile sankcije.




Šteta što nije.
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 12:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Da nema ovakvih kao što sam ja, ti ne bi imao šta da jedeš. A kamoli da pričamo o izdavanju ovih ideoloških pamfleta koji su sada dospeli i u domen stripa.
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 12:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Vi Beograđani ste nas sve pokrali, i sad lepo te pare dajete na migrante i ovakve crvljive projekte koje niko ne čita.
Bolje da se pomogne ugroženim Srbima, Mađarima, Hrvatima, Albancima, nego što se pomažu neki sumnjivi tipovi sa bliskog istoka.
Javni diskurs je veoma retardiran, zašto malo ne pričate o otkupnoj ceni poljoprivrednih dobara, za to vas zabole, što ne pričate o pražnjenju sela, zabole vas kurac
Oće mi tu pomoći migranti?
Oće kurac.

Edited by - ziro on 13/08/2019 12:44:53
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/08/2019 : 13:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Istovremeno ide desničarska mantra o tome kako Arapi kupuju zemlju po Vojvodini, a ovi migranti ostaju i kote se po našim selima dok se Srbi sele u veće gradove ili zapadnu Evropu i preplaviće nas, a sa druge strane, niko od njih neće da ostane i da radi na selu. Po potrebi nacionalista/rasista/velikih hrišćana su ti ljudi lenštine i neradnici koji bi da sisaju socijalnu pomoć Švedske i Nemačke, a po potrebi promućurni i bogati ljudi sa agendom okupacije baš ove naše naivne i humanitarne države koja im stalno izlazi u susret. Šizofrenija.

Ima odličan strip od Joe Sacca, Journalism, gde jedna od tema je i nova migrantska kriza o njegovoj rodnoj Malti. Odlično prikazano kako stvari nisu crno bele, niti su svi migranti iz ratom pogođenih područja, niti su svi ekonomski. I među njima ima podela i svađa, pogotovo na bazi odakle su jer migranti iz određenih zemalja mogu lakše azil da dobiju no drugi. Kulturološki jaz jeste ogroman između starosedelaca i nesrećnih došljaka iz podsaharske Afrike. Njegov pristup je oldschool novinarski, nema tu ni senzacionalističkog pisanja, a ni s druge strane jeftine zapadne humanitarnosti na prvu loptu.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/08/2019 : 13:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Macon
Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).



Da, društvo i sistem su stvarno okrenuti ka migrantima, oni su u stvari turisti debelih džepova koji su poželeli malo avanture, ali srećom po društvo belaca i ne-crnaca i nefeminista i straight ljudi ima likova kao ti da prozru sve to i podele sa ostalim.



Napisao si par "straw mana" i običnih gluposti, o stripu ništa. Za političke debate možda piši na drugi podforum, nije mi do rasprave sa tobom.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 13/08/2019 13:54:38
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/08/2019 : 14:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Macon
Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).



Da, društvo i sistem su stvarno okrenuti ka migrantima, oni su u stvari turisti debelih džepova koji su poželeli malo avanture, ali srećom po društvo belaca i ne-crnaca i nefeminista i straight ljudi ima likova kao ti da prozru sve to i podele sa ostalim.



Napisao si par "straw mana" i običnih gluposti, o stripu ništa. Za političke debate možda piši na drugi podforum, nije mi do rasprave sa tobom.


Hm, ali ti si na ovoj temi prvi počeo s političkim komentarima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 14:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Macon
Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).



Da, društvo i sistem su stvarno okrenuti ka migrantima, oni su u stvari turisti debelih džepova koji su poželeli malo avanture, ali srećom po društvo belaca i ne-crnaca i nefeminista i straight ljudi ima likova kao ti da prozru sve to i podele sa ostalim.



Napisao si par "straw mana" i običnih gluposti, o stripu ništa. Za političke debate možda piši na drugi podforum, nije mi do rasprave sa tobom.


Hm, ali ti si na ovoj temi prvi počeo s političkim komentarima.


Ovaj "strip" je u stvari jedan ideološki pamflet, drukčije se prema njemu ni ne vredi odnositi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2019 : 14:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziro

Da nema ovakvih kao što sam ja, ti ne bi imao šta da jedeš. A kamoli da pričamo o izdavanju ovih ideoloških pamfleta koji su sada dospeli i u domen stripa.



quote:
Originally posted by ziro

Vi Beograđani ste nas sve pokrali, i sad lepo te pare dajete na migrante i ovakve crvljive projekte koje niko ne čita.
Bolje da se pomogne ugroženim Srbima, Mađarima, Hrvatima, Albancima, nego što se pomažu neki sumnjivi tipovi sa bliskog istoka.
Javni diskurs je veoma retardiran, zašto malo ne pričate o otkupnoj ceni poljoprivrednih dobara, za to vas zabole, što ne pričate o pražnjenju sela, zabole vas kurac
Oće mi tu pomoći migranti?
Oće kurac.



ziro kraljino!!!


@mani
u pravu je čovek - i meni ovo liči na politički korektan pamflet,klasično zapadnoevropsko licemerje.

Da se pitam,zabranio bih ovakve stripove,barem da im se daje ikakva pomoć ili bibilotekarsko otkup (pogotovu što crtež ne paše Ferijevim svedocima)
quote:
Originally posted by Macon

Priča je prilično glupa i crtež je prosječan (klišejska stilizacija, dosta ukočena figura, manjak scenografije, kolor isto nije nešto- ogromno praznih sivina), loša je ilustratorska montaža (hrpe teksta oko centralno pozicioniranih crteža). Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).


ovo!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/08/2019 14:50:02
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/08/2019 : 14:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo smirite hormone.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/08/2019 : 14:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Hm, ali ti si na ovoj temi prvi počeo s političkim komentarima.



Ne, pisao sam šta je bitno kod ovoga stripa.

Nisam imao osjećaj da je licemerje nego je autorica iskrena ali istovremeno glupa.

Sa sličnim očekivanjima sam išao čitati i Arapina bodučnosti ali sam tamo "pao u strip", priča mi je super i lik oca kompleksan i zanimljiv.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 13/08/2019 14:57:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2019 : 14:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tema da se zaključa a manny i red markiz banuju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/08/2019 : 14:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Priča je prilično glupa i crtež je prosječan (klišejska stilizacija, dosta ukočena figura, manjak scenografije, kolor isto nije nešto- ogromno praznih sivina), loša je ilustratorska montaža (hrpe teksta oko centralno pozicioniranih crteža). Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).



Nažvrljaš "stip" o crncu geju izbeglici i njegovoj arapskoj prijateljici lezbejki i dobiješ finansijsku pomoć od više vladinih i nevladinih organizacija. I još te označe kao umetnika i socijalno angažovanom osobom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/08/2019 : 15:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Hm, ali ti si na ovoj temi prvi počeo s političkim komentarima.



Ne, pisao sam šta je bitno kod ovoga stripa.

Nisam imao osjećaj da je licemerje nego je autorica iskrena ali istovremeno glupa.

Sa sličnim očekivanjima sam išao čitati i Arapina bodučnosti ali sam tamo "pao u strip", priča mi je super i lik oca kompleksan i zanimljiv.


Kakve veze ovaj komentar dolje ima sa samim tripom?

quote:
Originally posted by Macon

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 15:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Pa to je čovekovo viđenje stripa, šta mu sad, treba zabraniti da misli?
Jel greh i nešto negativno što je uočio širu sliku koja prati strip? Umetnost ne može da se izoluje od spoljnih faktora (to nisam rekao ja, već veliki istoričari umetnosti).
Samim tim, ovaj strip je politički angažovan, loše bi bilo da nije uočio tu širu sliku, aj da se opet tako izrazim i prokomentarisao je u svom osvrtu na strip.

Edited by - ziro on 13/08/2019 15:12:06
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/08/2019 : 15:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Macon

Priča je prilično glupa i crtež je prosječan (klišejska stilizacija, dosta ukočena figura, manjak scenografije, kolor isto nije nešto- ogromno praznih sivina), loša je ilustratorska montaža (hrpe teksta oko centralno pozicioniranih crteža). Imam englesko izdanje kao uzorak prosječne lijeve gluposti.

Sve u fazonu: jadni migranti, jadni lgbtq, jadne feministke, jadni crnci i dole bijelci. To je receptura, ima toga dosta i u mediju stripa. To se naplaćuje i za to te nagrađuje sistem (mediji, kultura).



Nažvrljaš "stip" o crncu geju izbeglici i njegovoj arapskoj prijateljici lezbejki i dobiješ finansijsku pomoć od više vladinih i nevladinih organizacija. I još te označe kao umetnika i socijalno angažovanom osobom.


Čekaj malo, pa na koga se odnosi tvoje upozorenje o smirivanju hormona?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000