forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No KLASIK (Ludens ili Strip Agent)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2019 : 15:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Ja stripove kupujem da ih čitam. Prema tome Pilota ću kupovati jedino u kiosk izdanju i točka :)


Tja, i hc se izdanja citaju, zato i postoje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/09/2019 : 15:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by ReemCP

Sad sam skužio da se može glasat i kao gost. Čudan mi taj omjer trenutni 43-74 u korist "NE". Ili postoji neki klub mrzitelja MN-a za kojeg nismo znali..



Nije Remi čudan omjer , razmisli malo .....

Shvaćam ljude šta kupuju Libelus , pojavljivanjem Mister Noa na kioscima cijena njihovih kolekcija neminovno pada

Ja ga čeka , i instikt mi govori da će biti uskoro na kioscima kad završi Miki i Ken Parker premda je Bernard reka da ga neće izdat.


Vara te instikt nazalost, Bernard je decidiran oko stava sa pilotom, isto kao I sa Alan Fordom, (jos jednom nazalost)



Evo da budem precizan , kad sam ga prije više puta pita za Teksa ,govorija mi je da ga neće izdat a evo izda ga je

Kad sam ga pita za Kit Telera , također je bija negativan odgovor a evo imamo ga na kiosku .




Ne znam...Odlican sam s njim i 'odjebao me je' totalno za Alan Forda,(da se tako plasticno izrazim). Isto tako se izrazio i za pilota. Nesto slicno kao kad je prekinuo Nathana. Evo kad se vratim, bas cemo ponovo porazgovarat na tu temu, s njegovim dopustenjem, jer njega razglabanje na forumu ne zanima.



naravno da te je odjebao, kada igraš za suprotni tim!
On zna da ti kupuješ Libellus, i da on od tebe neče imati koristi, šta če drugo nego da te odjebe!
Ali nisi ti sam na svijetu, ima i nas, koji čekamo na kiosk izdanje i za nas treba Bernard izdati Pilota Klasik i tu se nema šta raspravljati, jel čitaš Bernarde?
Inače čemo ti bojkotirati sva ostala izdanja (osim Zagora naravno, to se ne bojkotira!).

Kada sam stavio na members only, glasanje je sasvim drukčije! ne mogu više preprodavači utjecati na glasanje! Drhtite preprodavači Libellusa po 500 kuna, bliži vam se kraj!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2019 : 15:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E moj momak...
A i ne bi se trebao toliko 'derati'...
Da citas pazljivije, kao sto nisi, vidio bi/shvatio da ja kupujem i kiosk varijantu, i da je podrzavam.
Ali jbg. pilota na trafici u Rh-a neces vidjeti.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 04/09/2019 15:17:28
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/09/2019 : 15:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Uvijek za kiosk izdanje!

A da bi oborilo cijene LL izdanjima u preprodaji je normalno i više nego logično. I to barem za dva ili tri puta! Bili bi jeftiniji nego kao novi pod akcijom. To se odnosi na ove sada najtraženije.
To je tržišni zakon. Bila bi manja potražnja i svi kojima nedostaje velik broj Libellusa bi čekali da te epizode izađu u kiosk verziji, a već prije toga bi išli u prodaju svojih LL brojeva koje posjeduju.
Svatko tko kaže drugačije, lupeta u prazno.


Za usporedbu pogledajte Ken Parkera i NN & MM team-up.




Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/09/2019 15:20:35
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2019 : 15:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Brale, ne bi da svoje LL-e ni za kakve pare, pa ma koliko drugih kiosk verzija postojalo. Ali kupio bi i kiosk verziju...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/09/2019 : 15:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

E moj momak...
A i ne bi se trebao toliko 'derati'...
Da citas pazljivije, kao sto nisi, vidio bi/shvatio da ja kupujem i kiosk varijantu, i da je podrzavam.
Ali jbg. pilota na trafici u Rh-a neces vidjeti.



neka ovo ide u zapisnik!

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2019 : 15:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jbt. probi mi usi. Smanji decibele!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 04/09/2019 : 17:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Podrzavam. Ali kupovao ne bi. Sta ce mi kad vec imam komplete prica u LL.


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 04/09/2019 : 17:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Podržavam, što više Bonellija na kioscima, to manje precijenjenih HC izdanja.

Edit: Jebote, evo me k'o Stinky

Edited by - Stark on 04/09/2019 17:57:16
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/09/2019 : 17:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Uvijek za kiosk izdanje!

A da bi oborilo cijene LL izdanjima u preprodaji je normalno i više nego logično. I to barem za dva ili tri puta! Bili bi jeftiniji nego kao novi pod akcijom. To se odnosi na ove sada najtraženije.
To je tržišni zakon. Bila bi manja potražnja i svi kojima nedostaje velik broj Libellusa bi čekali da te epizode izađu u kiosk verziji, a već prije toga bi išli u prodaju svojih LL brojeva koje posjeduju.
Svatko tko kaže drugačije, lupeta u prazno.


Za usporedbu pogledajte Ken Parkera i NN & MM team-up.







Ovo je točno, odjebao je i Zagor čim krene klasik.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 04/09/2019 : 18:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Naravno da podržavam. Za zadovoljstvom bih to uzimao, ali bojim se da od toga neće biti ništa.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/09/2019 : 18:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Jbt. probi mi usi. Smanji decibele!



Po meni pilot moze opet u igru samo kao kolor, sa svim naslovnicama u retro stihu.
Da vidim amazoniju u koloru koji joj nedostaje ovih dana…

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 04/09/2019 : 19:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno bih kupovao, iako imam sve od VČ samo što njih nikad dočekati a što je najgore , kad im se ćefne onda izbace nešto tj.nema pravila. LL knjige su prelijepe ALI! kupujem od njih Zagora, Texa i Dragonera i to mi je kapak. Evo samo ova nova tura donosi tri Texa i dva Zagora , u prijevodu 820 kn. dakle da skratim podržao bih ovo ako kojim slučajem zaživi. Što se obaranja cijena tiče za pojedine LL knjige , ne vjerujem da je to realno očekivati. Pa ako je išta u HR izlazilo u više navrata , to je sigurno Zagor priča- extra, klasik, gigant pa i pored toga LL knjiga divlja sa cijenom. Jedina šansa da se švercerima stane u kraj je da te najtraženije reizdaju (ponove) ali nažalost taj crtani ne vjerujem da ćemo gledati
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12349 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/09/2019 : 20:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Gledaj, koncept kolekcionarske knjige bi trebao biti takav da je osoba zeli imati zbog; tvrdih korica, boljeg dizajna, boljeg otiska, boljeg papira, zato sto ide kronoloski, itd, itd. Ta i takva osoba ce je kupiti neovisno koliko je istih epizoda, istog junaka vec objavljeno, ili ce biti objavljeno...ta se knjiga kupuje jer je kolekcionarska. Zato i limitiranog tiraza. Ona se ne kupuje da bi se prodala dalje...i to je to. Sve ostalo ne razumijem. Preprodaju i htjenje lake zarade ne percepiram i ne dozivljavam. Na primjer, ako ja hocu kupiti moguceg buduceg Magicnog Vjetra Il ritorno, u izdanju LL-a, mene ne zanima koliko ce ga biti u roto varijanti. (Iako imam masu i hc i sc izdanja istih junaka), ne pitaju jesti i piti...ja svoje takve knjige nikada ne bi prodao i necu. Kuzis kako se gleda na takvo izdanje?

Kuzim, jasno mi je. Nego, ja sam mislio na ovo sto je Spock napisao, mozda sam se bio krivo izrazio.

Ali nekako dobijam dojam da kolekcionari samo skupljaju i slazu na police. Mozda netko i procita nesto od toga. A ja nisam kolekcionar, ja citam stripove. Prije nego cu doci na ovaj forum, bio sam (ajmo rec') koliko/toliko normalan i onda ste me ovdje pretvorili u nekoga koji gleda na svaku sitnicu, gresku, ostecenje na stripu.. Skoro pa da sam poceo otvarat strip pod odredjenim kutem i koristit one jednokratne rukavice iz Lidla.

Bio sam na putu (krivom) da postanem kolekcionar i na vrijeme sam se vratio na pravi put. Kiosk izdanje je zapravo ono u kakvom obliku bi trebao bit svaki junak, dostupan svima po normalnim cijenama. Da svi skupa uzivamo i komentiramo.

Ja volim Mikija i Bleka, kupujem ih po punim cijenama (ne cekam remitendu), ali mi nije jasno da oni idu, a Mister No ne ide koji se samo tamo (pogotovo Nolittini) klasici nalaze. Zavirite (ako niste) u Mister No temu, bas je aktualna rasprava oko tih top epizoda i posebno zanimljivo je otkako se Stinky ukljucio, koji to jos sjajno detaljizira i pojasni. Pa se jos vise cudim da ne ide na kioske?! Imamo i tal.redovnu seriju, imamo tu 2-u-1 ediciju, pa nisu prava valjda toliko skupa?!

Kad vidim ovu sjajnu suradnju Bernarda i Marka u vezi Kena na kioske, zasto ne bi mozda Bernard usao sa Dadama u suradnju pa da tako i Mister No ide? Kiosk izdanje ih nece ugrozit jer su ionako ohoho odmakli sa svojim izdanjima i to su sve rasprodali. Bilo bi super za sve. Mislim da se sa Mister No-om na kioske ne moze pogrijesit. Probat prvih 20-30 brojeva pa da se cisto vidi kako ce ici.. Pa makar i s nesto manjim tirazem.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12349 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/09/2019 : 20:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ali jbg. pilota na trafici u Rh-a neces vidjeti.

To je istina, jer 1Euro ne zivi u RH i on ce kad Mister No krene na kioske kupovat Pilota na slovenskim kioscima.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/09/2019 : 21:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ma ici ce sigurno mister no 2 u 1, if edizioni fazon, kroz godinu ili dvije, cim zavrse miki i ken parker...bice tu jos mjesta na kiosku jer ce ludens stici talijane sa dilan specijalima i almanah/ magazinima, i nece moci ih kao dosad izdavati dva, vec samo jedan godisnje...takodjer ce i gigante zavrsiti..
otvorice ce se mjesta za nove edicije a to ce biti vec spomenuti mister no, tim i dasti, protagonisti, sudija bean...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/09/2019 : 21:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Normalno da bi pala cijena LL knjigama jer pitanje je koliko ih ljudi kupuje zbog bas Ivanovog razloga a koliko njih zato jer im je to jedina opcija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2019 : 21:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Podržao bih Mister No klasik, ali samo onako navijački sa strane.
Kupovanje ne dolazi u obzir jer to sve već imam, dok s druge strane nemam mjesta za dupliranje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/09/2019 : 22:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pričali smo i za Kena, nakon što ga je DW pokrenuo da je ugašena i zadnja nada da ga vidimo na kioscima i šta sad...
Mister No na kiosku jednostavno ne može ne uspjeti, možda se nema vremena ni volje, možda su prava preskupa, možda postoji dogovor sa Libellusom, ali da se to ne bi prodavalo, to je ćorak samo takav.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/09/2019 : 22:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Normalno da bi pala cijena LL knjigama jer pitanje je koliko ih ljudi kupuje zbog bas Ivanovog razloga a koliko njih zato jer im je to jedina opcija.



+1
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/09/2019 : 22:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno bi volio kupovati stripove bez da se osjećam kao magarac jer mi je i dalje bitniji sadržaj od forme.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/09/2019 : 22:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Pričali smo i za Kena, nakon što ga je DW pokrenuo da je ugašena i zadnja nada da ga vidimo na kioscima i šta sad...
Mister No na kiosku jednostavno ne može ne uspjeti, možda se nema vremena ni volje, možda su prava preskupa, možda postoji dogovor sa Libellusom, ali da se to ne bi prodavalo, to je ćorak samo takav.




+1
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/09/2019 : 22:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Jednostavno bi volio kupovati stripove bez da se osjećam kao magarac jer mi je i dalje bitniji sadržaj od forme.



+1
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/09/2019 : 22:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by ivanl

Ali jbg. pilota na trafici u Rh-a neces vidjeti.

To je istina, jer 1Euro ne zivi u RH i on ce kad Mister No krene na kioske kupovat Pilota na slovenskim kioscima.




hehe, dobro si mu rekao!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2019 : 22:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve je to gospodo, lijepo, pristojno I pozeljno, ali da zelje bar rastu po stablima, svi bi ih brali...
Evo, I ja zelim/trebam sto tisuca eura bas odmah sad, ali krvavo se do toga dolazi. Da malo iskarikiram.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000