forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 293 - Plamen nad Merrywellom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 12/09/2019 : 12:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije feri precrtao rad vec je umro i morali su se snaci dok novi crtac naslovnica ne nastavi..a posto su planirali da to bude u broju 615 u boji zenith 666 sledece naslovnice su neiskoriscene ferijeve...i naredna je takva...samo za 614 bure tvrdi da je feri crtao za tu pricu...ove ostale su iskoriscene sa ne objavljenih(tu i tamo doradjeno ko skidanje ove jakne)....
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 12/09/2019 : 13:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by ReemCP

Mislio je na nekog drugog crtača koji mu je možda pomogao, pošto je Ferri vjerojatno bio na izmaku snaga..



Da, to.


A dobro Ferri je bio star i umoran od svega, koliko vidim precrtao je svoj stari rad i nije uopce ni lose. Nego sto vise gledam Piccinellijeve naslovnice, sve su mi draze. Ima ih bas krasnih.


Ma nije to precrtavano, već dorađivano i obrađivano.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 16/09/2019 : 13:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote


Koja je Ferijeva poslednja 100% all-inclusive naslovna strana bez trikova?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/09/2019 : 14:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

nije feri precrtao rad vec je umro i morali su se snaci dok novi crtac naslovnica ne nastavi..a posto su planirali da to bude u broju 615 u boji zenith 666 sledece naslovnice su neiskoriscene ferijeve...i naredna je takva...samo za 614 bure tvrdi da je feri crtao za tu pricu...ove ostale su iskoriscene sa ne objavljenih(tu i tamo doradjeno ko skidanje ove jakne)....


da...osim ove 2-3 iz redovne serije, imamo jos kod kolor specijala 4 sa perryjem, i maxija br. 29.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/09/2019 : 07:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jučer ga nisam našao na kioscima.
Danas?
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 18/09/2019 : 09:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Jučer ga nisam našao na kioscima.
Danas?



Danas ga ima

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 18/09/2019 : 15:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
vidio sam dosta kritika na ovu epizodu, al meni je skroz korektno odrađena.

ništa pretenciozno, al nije ni preveć naivno uz vrlo dobar crtež po meni je ovo jedna solidna priča.

6,5/10
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 18/09/2019 : 17:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
I meni se svidjela priča. Jednostavna i pitka, sa dosta akcije.

Chiarolla klasično dobar, barem meni. Jedino sam mu našao pogrešku na 4. stranci stripa.
U prvom kaišu, kao drugi slijeva, jaše Ayashi, koji bi se u tom trenutku trebao nalaziti sa Zagorom na obali rijeke.
Čak i šerif kaže da bi bilo dobro da je indijanac sa njima, a nacrtan je par metara iza njega. Očito šerifu trebaju naočale

Edited by - Duke Zill on 18/09/2019 17:42:50
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 19/09/2019 : 08:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Za divno čudo, ovo čak nije ni ispalo loše,...čak mi je i crtež dobar.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 19/09/2019 : 17:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ovo je posve solidno, Chia pak izvrstan.
Kad usporedimo s Crvenim strazarima iz Ekstre - cisto remek-djelo, majko mila sto je ono, nije vidjelo ni stripa ni deka mozga.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 19/09/2019 : 18:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Daleko bolje od “Faraonove sjene”, jer je ova prica makar razumno uradeno u dvije sveske.
Neki likovi su cak dobro uradeni. Ayashi se posebno istice, mada mi zbog njega radnja previse sa western pucacine odlazi na pricu sa dubljom poentom, pa sam imao osjecaj kao da citam dvije price koje su razlicite.

Za Chiu se slazem. Dobar je u poredenju sa mnogim autorima. Jedva cekam njegovog “Piromana.”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/09/2019 : 11:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ovo je posve solidno, Chia pak izvrstan.
Kad usporedimo s Crvenim strazarima iz Ekstre - cisto remek-djelo, majko mila sto je ono, nije vidjelo ni stripa ni deka mozga.



Crvene stražare nemam volje (opet) čitati, čuvam vrijeme za neke bolje stripove, ono je stvarno odron.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/09/2019 : 12:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovo je odlična priča.
Što sam stariji sve mi više odgovara ovaj crtež na Zagoru.


Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 22/09/2019 : 13:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Sama tema eksploatacije nafte i ratova oko nje je super ideja za neku epsku priču od barem 3 broja. Mogao bi se vratiti inženjer, no samo pod uvijetom da se unaprijedi tehnologija

Zamislite da zbog sabotaža sukobljenih strana, izgori cijeli grad ili dolina, da bude katastrofa epskih razmijera, poput tsunamija u "Sudnjem danu".

Edited by - Duke Zill on 22/09/2019 14:00:30
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/09/2019 : 15:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Zagor odlazi u Arabiju i sudjeluje u stvaranju kalifata. Čiko mu je veliki vezir.
SAD vrše prvu intervenciju izvan sjevernoameričkog kontinenta i zasipaju bušotine Nutellom iz balona.
Hellingenovi roboti otad pate od šećerne bolesti.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/09/2019 : 15:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovo je odlična priča.
Što sam stariji sve mi više odgovara ovaj na Zagoru.



Hm. Pošteno.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/09/2019 : 15:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ova prica nikada nije trebala da zavrsi u redovnoj seriji, po mnogo cemu tu ne pripada, kvalitetno mozda i najgora epizoda unazad nekoliko stotina brojeva. Prica, za koju bi bolje bilo da nikada nije ni postojala.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/09/2019 : 17:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat


Ne znam, možda sam s godinama oćoravio. Ili sam jednostavno odrastao na ferriju i donateliju pa sam jedino taj stil prihvaćao kao jedini ispravan. Sad s protokom godina vidim da mi baš leži ovaj Chiarollin crtež.


Dobro te razumijem o čemu pričaš jer sam prošla sve faze emocija prema Chiarolli. Ni ja ga prvo nisam mogla vidjeti. Onda mi je bio u fazi "ne smeta mi". Zatim "pa nije loš." Sada se radujem kada je on crtač. Evo ova epizoda, trebat će vremena dok je nabavim i pročitam, al sam sretna što je u najavi njegovo ime.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/09/2019 : 17:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa "unatrag nekoliko stotina brojeva" znači čitavu redovnu seriju
A tu imamo barem 100 potpuno imbecilnih priča prema kojima je ova solidnjakuša čisto remek-djelo.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 22/09/2019 : 22:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je jedna solidna "Texovska" epizoda. Što kažu ostali, u usporedbi sa glupostima od prijašnjih epizoda, pravo osvježenje. Chiarolla je ovdje vrlo dobar, mada se u nekim kadrovima pogubi, valjda jednostavno ne može bez poluraspadajućih i deformiranih likova
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/09/2019 : 00:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

Ovo mi je jedna solidna "Texovska" epizoda. Što kažu ostali, u usporedbi sa glupostima od prijašnjih epizoda, pravo osvježenje. Chiarolla je ovdje vrlo dobar, mada se u nekim kadrovima pogubi, valjda jednostavno ne može bez poluraspadajućih i deformiranih likova


Ja sam od onih koji vole "nove" Zagorove crtace i cesto navijam kad se uvede neka svjezina u Zagorv serijal, ali ipak jos uvijek kad uzmem Zagorov strip i vidim da ga crta Chiarolla, obicno ga odlozim za kasnije i prvo procitam strip bilo kojeg drugog Zagorovog crtaca. Bas ono sto kazes, ti "poluraspadajuci i deformirani likovi" me umaraju kad ih vidim.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 23/09/2019 : 07:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
"you had me on hello" je moj odnos s Chiarollom.

Sedam gradova Cibole osim što su bili jedan od najvećih kapitalaca u odrastanju i ljubavi prema Zagoru te stripu, uz sjajnu priču i scenarij; dobio me njegov crtež, "naviknuo" sam se na njegovog Zagora i nemam fiksaciju Zagorovog lika kroz prizmu Ferrija pa nadalje.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/09/2019 : 15:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Gru

Ovo mi je jedna solidna "Texovska" epizoda. Što kažu ostali, u usporedbi sa glupostima od prijašnjih epizoda, pravo osvježenje. Chiarolla je ovdje vrlo dobar, mada se u nekim kadrovima pogubi, valjda jednostavno ne može bez poluraspadajućih i deformiranih likova


Ja sam od onih koji vole "nove" Zagorove crtace i cesto navijam kad se uvede neka svjezina u Zagorv serijal, ali ipak jos uvijek kad uzmem Zagorov strip i vidim da ga crta Chiarolla, obicno ga odlozim za kasnije i prvo procitam strip bilo kojeg drugog Zagorovog crtaca. Bas ono sto kazes, ti "poluraspadajuci i deformirani likovi" me umaraju kad ih vidim.




Naravno. Ovlaže ti se usne kad uzmeš u ruke recimo Gambina Zagija ili, još bolje, Mangiantinija i Sediolija.
Što je Chia prema tim majstorima jedanaeste umjetnosti

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/09/2019 : 08:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by King Warrior

Ova prica nikada nije trebala da zavrsi u redovnoj seriji, po mnogo cemu tu ne pripada, kvalitetno mozda i najgora epizoda unazad nekoliko stotina brojeva. Prica, za koju bi bolje bilo da nikada nije ni postojala.


Ova priča je za one piramide i za još mnoge priče u zadnje vrijeme remek djelo


Loš je i faraon, istina.
Pogledao sam svoju listu, stavio sam Faranovu sjenu na 418 mjesto, Gospodare na 412.
Očigledno sam malo pretjerao kada sam napisao da se radi o najlošijoj epizodi unazad nekoliko stotina brojeva. Jedna od najlošijih, da, ali ne i najlošija.
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 24/09/2019 : 19:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
Sandro Chiarolla će sljedeće godine napuniti 78 godina, a još uvijek je jedan od najaktivnijih crtača u Bonelliju.

Što god mislili o njemu, čovjek zaslužuje respekt.

Edited by - Pavel on 24/09/2019 19:39:41
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000