forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 139 - Ubojita uspavanka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2019 : 14:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Martha mrzi Joea. Joe ne podnosi Marthu. Ali Joe je odlučio uzdrmati jednoličan ritam svoje ljubavne priče.
Njegovo srce želi kucati novim žarom. Neće se razočarati.
Te je noći Joe odlučio ubiti Marthu.

Kolorka 139 • Ubojita uspavanka • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Tome • Crtež Ralph Meyer • Prijevod Dubravka Celebrini • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.9.2019. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-139-ubojita-uspavanka/553/

Trouble will find me

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 17/09/2019 : 15:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Citao sam ovo. Ko voli trilere, ovo je nesto najtrileroznije a da nema veze sa standardnim akcionim cia, mafia i sl.
Suspens vesto gradjen kroz tri dela, svaki deo slagalice, otkriva vise od prethodnog, da bi na kraju citalac imao uvid u celu sliku.
Meni trileri-krimici generalno nisu omiljeni zanr ali ovo sam citao sa odusevljenjem. Likova nema puno ali su vesto razradjeni.
Pritom odlican crtez sa zutim nijansama i Njujorkom nocu.
Film radjen po ovom stripu bi uz dobru reziju i glumce bio vrhunski u svom zanru.



Edited by - Jocko on 17/09/2019 17:49:31
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/09/2019 : 16:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zbilja jako dobro izgleda ovaj crtez...svida mi se. Pricu cemo natanane, kad dode vrijeme...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/09/2019 : 16:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Svakako zvuci zanimljivo, i mislim da cu mu dati sansu. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/09/2019 : 17:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
super krimić

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/09/2019 : 19:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
naslovnica po mom guštu
kao da gledam film noir
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/09/2019 : 20:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se čini najviše po mom guštu iz ove ture. Ovo se uzima odmah na prvu.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/09/2019 : 21:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ako biram po naslovnici onda definitivno prvi pik ove ture
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 18/09/2019 : 11:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Uz El Gaucha i Maggy.... ovo se vjerojatno uzima iz ove ture

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 18/09/2019 : 11:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Ovako na prvu vuče na ˝Kriminal˝.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/09/2019 : 15:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam skenove i ovo je odličan, baš odličan krimić.
Volim kad se priča slaže pomalo kao mozaik.
Topla topla preporuka.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/09/2019 : 18:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Deluje odlicno!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 15:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo mene da zapljujem. Meni je ovo bezveze. Crtež nikako nije po mom guštu, iako ne mogu poreći da je dobar, a priča mi je dosadna, i to u prva dva albuma dok još ima nekog smisla. Treći album i preokret i razrješenje koje nosi su mi apsolutno bezveze, a konačna poruka je toliko nepovezana sa kompletnom pričom (bar je takav moj dojam) da mi nikako nije jasno kako se uopće uspjela tu naći. Idem sad vidjeti šta kažu Melvile i Maggy, nadam se da bi oni mogli podignuti prosjek ovoj turi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/09/2019 : 15:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, mali test pažljivog čitanja: Alack Sinner i Enfer ulaze u taxi...

Sigurno je 3. album drugačiji od prva 2. I vjerojatno je ta različitost namjerna, da bi se kroz nekakav kontrast poslala poruka. Naravno, da to "skretanje" može izazvati izbacivanje iz ritma očekivanog, iz nekakve navike, što trenutno djeluje manje ugodno. No, kako pomaknuti (ili unaprijediti) način razmišljanja i ponašanja, ako ne izbacivanjem iz "ravnoteže", iz (kako se to u zadnje vrijeme voli reći) "iz zone komfora". Pitanje je samo jel se taj način slanja poruke nekome sviđa više ili manje.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/09/2019 : 16:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene da zapljujem. Meni je ovo bezveze. Crtež nikako nije po mom guštu, iako ne mogu poreći da je dobar, a priča mi je dosadna, i to u prva dva albuma dok još ima nekog smisla. Treći album i preokret i razrješenje koje nosi su mi apsolutno bezveze, a konačna poruka je toliko nepovezana sa kompletnom pričom (bar je takav moj dojam) da mi nikako nije jasno kako se uopće uspjela tu naći. Idem sad vidjeti šta kažu Melvile i Maggy, nadam se da bi oni mogli podignuti prosjek ovoj turi.



Ako popljuješ Maggy ideš na ignore kao prvi i jedini !
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 16:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Shaneru, mali test pažljivog čitanja: Alack Sinner i Enfer ulaze u taxi...


Pitao sam se je li moguće da je to on.

Što se tiče izbacivanja iz ravnoteže složio bih se, ali eto, ovdje mi to nije odgovaralo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 16:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene da zapljujem. Meni je ovo bezveze. Crtež nikako nije po mom guštu, iako ne mogu poreći da je dobar, a priča mi je dosadna, i to u prva dva albuma dok još ima nekog smisla. Treći album i preokret i razrješenje koje nosi su mi apsolutno bezveze, a konačna poruka je toliko nepovezana sa kompletnom pričom (bar je takav moj dojam) da mi nikako nije jasno kako se uopće uspjela tu naći. Idem sad vidjeti šta kažu Melvile i Maggy, nadam se da bi oni mogli podignuti prosjek ovoj turi.



Ako popljuješ Maggy ideš na ignore kao prvi i jedini !


Čujemo se za par sati. Možda po zadnji put.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/09/2019 : 17:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja Shaneru verujem više nego drugima. Ovde i potvrđujem, žalim Meyera što troši svoje majstorsko vreme na ovakve stripove.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2019 : 17:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja Shaneru verujem više nego drugima. Ovde i potvrđujem, žalim Meyera što troši svoje majstorsko vreme na ovakve stripove.


Meyeru je ovo bio jedan od prvih profesionalnih radova...

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/09/2019 : 17:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja Shaneru verujem više nego sebi. Ovde i potvrđujem, žalim Meyera što troši svoje majstorsko vreme na ovakve stripove.



nema sanse da je ovo losije od asgarda ili pogrebnika 3, 4
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 19:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja Shaneru verujem više nego sebi. Ovde i potvrđujem, žalim Meyera što troši svoje majstorsko vreme na ovakve stripove.



nema sanse da je ovo losije od asgarda ili pogrebnika 3, 4


Asgard nisam čitao (i ne namjeravam), a drugi diptih Pogrebnika ima vanserijski dobrog negativca pa mi ga to podiže. Također, Pogrebnik nema neke pretenzije dalje od zabave, dok Uspavanka na kraju ima i taj dio je dosta slabo odrađen.

Inače, što se tiče Meyera bilo bi zanimljivo vidjeti njegove radove s Giroudom i Vehlmannom:

https://www.bedetheque.com/serie-25278-BD-Page-Noire.html
https://www.bedetheque.com/serie-6640-BD-Ian.html
https://www.bedetheque.com/serie-1661-BD-Des-Lendemains-sans-Nuage.html

Je li čitao tko što od toga?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/09/2019 : 19:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja Shaneru verujem više nego sebi. Ovde i potvrđujem, žalim Meyera što troši svoje majstorsko vreme na ovakve stripove.



nema sanse da je ovo losije od asgarda ili pogrebnika 3, 4


Asgard nisam čitao (i ne namjeravam), a drugi diptih Pogrebnika ima vanserijski dobrog negativca pa mi ga to podiže. Također, Pogrebnik nema neke pretenzije dalje od zabave, dok Uspavanka na kraju ima i taj dio je dosta slabo odrađen.

Inače, što se tiče Meyera bilo bi zanimljivo vidjeti njegove radove s Giroudom i Vehlmannom:

https://www.bedetheque.com/serie-25278-BD-Page-Noire.html
https://www.bedetheque.com/serie-6640-BD-Ian.html
https://www.bedetheque.com/serie-1661-BD-Des-Lendemains-sans-Nuage.html

Je li čitao tko što od toga?




Naravno

Za ovaj prvi evo ovdje preporuka
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=1916040

Iana samo prvi broj a onda sam izgubio volju za čitanjem. Iako nije loš.

Za ovaj treći nisam siguran. Moram provjeriti.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/09/2019 : 19:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene da zapljujem. Meni je ovo bezveze. Crtež nikako nije po mom guštu, iako ne mogu poreći da je dobar, a priča mi je dosadna, i to u prva dva albuma dok još ima nekog smisla. Treći album i preokret i razrješenje koje nosi su mi apsolutno bezveze, a konačna poruka je toliko nepovezana sa kompletnom pričom (bar je takav moj dojam) da mi nikako nije jasno kako se uopće uspjela tu naći. Idem sad vidjeti šta kažu Melvile i Maggy, nadam se da bi oni mogli podignuti prosjek ovoj turi.



Ako popljuješ Maggy ideš na ignore kao prvi i jedini !


Čujemo se za par sati. Možda po zadnji put.







Tebi bih i to oprostio .
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 19:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@izivko
Nije tebi lako u Njemačkoj, treba naći vremena za pročitati sve te stripove.

Uf, sad kad sam malo pozornije bacio oko na Page Noire djeluje mi još bolje, a tu je i trademark preporuka by izivko. Marko, jel' čitaš ti ovo?

@Peyo
Baci oko na drugu temu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 28/09/2019 19:53:51
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/09/2019 : 20:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja Shaneru verujem više nego sebi. Ovde i potvrđujem, žalim Meyera što troši svoje majstorsko vreme na ovakve stripove.



nema sanse da je ovo losije od asgarda ili pogrebnika 3, 4


Pogrebnik je skroz neprenticiozan i zabavan. Asgard je kilava priča, al tamo Meyer ubija barem. No ti voliš te krimi/triler stvari, tebi će biti zanimljiv.

Edited by - Red Marquis on 28/09/2019 20:12:22
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/10/2019 : 13:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uf,ovo mi je verovatno i najveće razočarenje ove godine - krimi slagalica koja se vrti oko bračnih supružnika Telenko;taksiste Džoa i invalida Marte,koji se mrze,i najradije bi videli ovog drugog mrtvog.Sa tim što će Džo to pokušati da sprovede u delo.Tu je i doktor Artur,koji se upliće u celu tu priču,ali i još jedna osoba,vrlo bitna za celu priču.
Mejerov crtež u sivožutom duotonu mi je baš po volji,za razliku od Tomeove priče koja mi je klimava,konfuzna,neubedljiva.Mislio sam da će se sa trećim album popraviti celokupna slika o stripu,ali zadnja priča je još i najgora.
Ne kažem da je strip loš,ali očekivao sam puuuuno više.

2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000