forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 141 - Miris gladnih dječaka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2019 : 14:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Teksas, 1872. Fotograf Oscar Forrest svojom kamerom bilježi krajolike Divljeg zapada za evidenciju geologa Stingleyja. Između Oscara i Miltona, dječaka koji im služi kao potrčko, razvija se dvosmislen odnos, dok oko ekspedicije vrebaju zastrašujući čovjek u crnom i šutljivi Indijanac. Stingley je misiju doveo pred sam prag neprijateljskog teritorija, posljednjeg bastiona obrane nemilosrdnih Komanča gdje blijede granice između civilizacije i divljine...

Kolorka 141 • Miris gladnih dječaka • 112 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Loo Hui Phang • Crtež Frederik Peeters • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.9.2019. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-141-miris-gladnih-djecaka/564/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/09/2019 : 15:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I ovo se cini 'najs'

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/09/2019 : 19:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Naslov mi zvuči pedofilski, treba vidit privju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/09/2019 : 10:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A šta reći?Koju posluku porati?
Crtež i boje su izvanredni ali ovakva priča se mogla zakuvati samo u ženskoj glavi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/09/2019 : 12:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
što to značI
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/09/2019 : 13:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Znači standardni Peeters.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/09/2019 : 14:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Naslov mi zvuči pedofilski, treba vidit privju.




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 15:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I što reći na ovaj strip? Peetersov crtež je standardno dobar, iako mi je draži u drugim Fibrinim izdanjima, ali to je vjerojatno i do priče, a priča ovdje... Zanimljivo je to bilo za pročitati, ali ovo je jedan od rijetkih naslova za koje mi jednostavno nije jasno zašto su napisani. Ako poanta postoji meni je u potpunosti promakla.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/09/2019 : 17:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao sam i ja ovo danas i ono ŠKK?!
Dok mi je Aama odlična, od ovoga su mi samo ostali upitnici iznad glave...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/09/2019 17:04:35
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 28/09/2019 : 18:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Jedna od rijetkih Fibri koja mi nije legla.
Crtež korektan, priča???
Čudno i na neki način bolesno.
Hajde da sam u svemu tome našao smisao
kao što nisam...
Kao što netko jednom reče,
it's not my cup of tea.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/09/2019 : 19:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pa naginje li zaista pedofiliji?

loading...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/09/2019 : 20:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo pročitao sam i ja ovo danas i ono ŠKK?!
Dok mi je Aama odlična, od ovoga su mi samo ostali upitnici iznad glave...




WTF je ŠKK ?
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/09/2019 : 21:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo pročitao sam i ja ovo danas i ono ŠKK?!
Dok mi je Aama odlična, od ovoga su mi samo ostali upitnici iznad glave...




WTF je ŠKK ?



Vjerovatno WTF na hrvatskom :)


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/09/2019 : 22:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33
quote:

WTF je ŠKK ?



Vjerovatno WTF na hrvatskom :)



Znam, šalim se, čestitam na dobrom poznavanju jezika .
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2019 : 14:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad ste ne baš zainteresovali - ovo ide na čitanje preko reda (sinoć mi je stigla nova tura (mada ne kompletna))

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/09/2019 : 15:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad ste ne baš zainteresovali - ovo ide na čitanje preko reda (sinoć mi je stigla nova tura (mada ne kompletna))



Ajde javi obavezno kako ti se svidio.
Meni nije, tj nije to loš strip nego ono....ne znam, pročitaj pa javi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2019 : 20:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sinoć ga listah i videh neke pederske scene,ali i neke fantazmagorične - uh,to baš ne obećava.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 01/10/2019 : 21:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Uh, sad ste i mene zaintrigirali
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/10/2019 : 14:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja bih ovo okarakterisao kao ništa drugo no ženska fantazija o gay muškarcima + malo nepotrebnog vrludanja između romanse i seksa sa maloletnicima srećom uz sjajan crtež inače bi ovo teško izgurao do kraja.
Ne bih rekao da mi je izbegao smisao dela, već da on ovde uopšte ni ne postoji. A ni ona natprirodna trabunjanja nisu baš pomogla.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/10/2019 : 16:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Iako je od Frederika P. izdato na ovim prostorima nekoliko naslova (Plave pilule,Aama,Koma,Kule od peska),mišljenja sam da ovaj Švajcarac i nije nešto previše popularan međ čitateljstvom;barem ne među forumašima scom-a i dw-a.Meni naprotiv,jako,jako gotivan.

U Mirisu gladnih dečaka je crtač i kolorista,i moram reći,više nego odličan.Za priču je zadužena neka kosooka cica,Laosčanka odrasla u Normandiji,i žensko ko žensko,bolje da se držala pegle i kutlače.

Strip je miks slajs of lajfa,misterije i psihodelije,na pozornici divljeg zapada.Geolog Stingli je za svoj posao angažovao (on ili vlada,jbm li) fotografa,naočitog Irca Oskara Foresta i dečkića Miltona,seljače iz Kanzasa,za logistiku.Na teritoriji Teksasa rade neka ispitivanja (jbm li ga tačno kakva),a sva pomenuta trojica imaju izvesne tajne,kao i specifične međusobne odnose.Pogotovu je intrigantan odnos između fotografa i dečaka.

Crtež i boje u stripu se predivni.Priča je donekle jako dobra i zanimljiva,ali u nekom trenutku kreće ludilo,koje verujem ni sama autorka ne zna u kom smeru vodi.Znači strip nisam skapirao,a bojim se da to nije ni moguće uraditi.
Pa ipak,strip mi nije loš,niti će (barem do drugog čitanja) izleteti uz kolekcije,ali ga svakako ne preporučujem ako niste ljubitelj Pitersa ili otvorenog uma za hard kor glavolomke.

2.5/5 (mada bih subjektivno ocenio strip sa ocenom više)


*interesantno je da su ga francuzi ocenili sa 4.0/5 (čak 72 glasača) - ali dobro,to je verovatno jer se franci lože na te kvazi-inteligentna dela.
*šteta što umesto ovoga nije od istog autora išao policijski RG (https://www.bedetheque.com/serie-15328-BD-RG.html) ili SF, Čovek nešto (https://www.bedetheque.com/serie-58853-BD-Homme-gribouille.html)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2019 : 18:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To zato jer ga pisala zenska i jos azijatkinja a ako je jos kojim slucajem lezba onda nije ni cudno za visoke fr ocijene.
Steta crteza i boje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/11/2019 : 21:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Iako je od Frederika P. izdato na ovim prostorima nekoliko naslova (Plave pilule,Aama,Koma,Kule od peska),mišljenja sam da ovaj Švajcarac i nije nešto previše popularan međ čitateljstvom;barem ne među forumašima scom-a i dw-a.Meni naprotiv,jako,jako gotivan.

U Mirisu gladnih dečaka je crtač i kolorista,i moram reći,više nego odličan.Za priču je zadužena neka kosooka cica,Laosčanka odrasla u Normandiji,i žensko ko žensko,bolje da se držala pegle i kutlače.

Strip je miks slajs of lajfa,misterije i psihodelije,na pozornici divljeg zapada.Geolog Stingli je za svoj posao angažovao (on ili vlada,jbm li) fotografa,naočitog Irca Oskara Foresta i dečkića Miltona,seljače iz Kanzasa,za logistiku.Na teritoriji Teksasa rade neka ispitivanja (jbm li ga tačno kakva),a sva pomenuta trojica imaju izvesne tajne,kao i specifične međusobne odnose.Pogotovu je intrigantan odnos između fotografa i dečaka.

Crtež i boje u stripu se predivni.Priča je donekle jako dobra i zanimljiva,ali u nekom trenutku kreće ludilo,koje verujem ni sama autorka ne zna u kom smeru vodi.Znači strip nisam skapirao,a bojim se da to nije ni moguće uraditi.
Pa ipak,strip mi nije loš,niti će (barem do drugog čitanja) izleteti uz kolekcije,ali ga svakako ne preporučujem ako niste ljubitelj Pitersa ili otvorenog uma za hard kor glavolomke.

2.5/5 (mada bih subjektivno ocenio strip sa ocenom više)




Složio bi se skoro u potpunosti s ovim, osim što bi i ja dao višu ocjenu. Zabavno je i super nacrtano. Samo prepsihodelični kraj kvari dojam. Nema pedofilije, osim u naslovu.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2019 : 06:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Iako je od Frederika P. izdato na ovim prostorima nekoliko naslova (Plave pilule,Aama,Koma,Kule od peska),mišljenja sam da ovaj Švajcarac i nije nešto previše popularan međ čitateljstvom;barem ne među forumašima scom-a i dw-a.Meni naprotiv,jako,jako gotivan.

U Mirisu gladnih dečaka je crtač i kolorista,i moram reći,više nego odličan.Za priču je zadužena neka kosooka cica,Laosčanka odrasla u Normandiji,i žensko ko žensko,bolje da se držala pegle i kutlače.

Strip je miks slajs of lajfa,misterije i psihodelije,na pozornici divljeg zapada.Geolog Stingli je za svoj posao angažovao (on ili vlada,jbm li) fotografa,naočitog Irca Oskara Foresta i dečkića Miltona,seljače iz Kanzasa,za logistiku.Na teritoriji Teksasa rade neka ispitivanja (jbm li ga tačno kakva),a sva pomenuta trojica imaju izvesne tajne,kao i specifične međusobne odnose.Pogotovu je intrigantan odnos između fotografa i dečaka.

Crtež i boje u stripu se predivni.Priča je donekle jako dobra i zanimljiva,ali u nekom trenutku kreće ludilo,koje verujem ni sama autorka ne zna u kom smeru vodi.Znači strip nisam skapirao,a bojim se da to nije ni moguće uraditi.
Pa ipak,strip mi nije loš,niti će (barem do drugog čitanja) izleteti uz kolekcije,ali ga svakako ne preporučujem ako niste ljubitelj Pitersa ili otvorenog uma za hard kor glavolomke.

2.5/5 (mada bih subjektivno ocenio strip sa ocenom više)


*interesantno je da su ga francuzi ocenili sa 4.0/5 (čak 72 glasača) - ali dobro,to je verovatno jer se franci lože na te kvazi-inteligentna dela.
*šteta što umesto ovoga nije od istog autora išao policijski RG (https://www.bedetheque.com/serie-15328-BD-RG.html) ili SF, Čovek nešto (https://www.bedetheque.com/serie-58853-BD-Homme-gribouille.html)



Pa kako sam propustio tvoj osvrt?!

U svakom slučaju se slažem (osim u dijelu o kutlačama i peglama, ali pretpostavljam da je to zajebancija ), ne kužim što je pjesnica htjela reći...valjda je htjela ispričat priču ''veću od života'' a ispalo je ovo.

Ugl da, Aama je vrh, Peters odličan crtač, a ova teta nije scenarist po mom ukusu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/11/2019 06:09:58
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2019 : 22:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by anto



2.5/5 (mada bih subjektivno ocenio strip sa ocenom više)




Složio bi se skoro u potpunosti s ovim, osim što bi i ja dao višu ocjenu. Zabavno je i super nacrtano. Samo prepsihodelični kraj kvari dojam. Nema pedofilije, osim u naslovu.


ha,ha,ha....pročitaj molim te ponovo šta si napisao:
složio bi se skoro u potpunosti (znači oko nečega postoji neslaganje),pa onda kažeš "osim",i tu kao neslaganje navodiš da bi "i ti" dao veću ocenu (što sam naveo u tekstu u zagradi),odnosno da neslaganje ne postoji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2019 : 22:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


U svakom slučaju se slažem (osim u dijelu o kutlačama i peglama, ali pretpostavljam da je to zajebancija )


kakbvi su to sad bušidovski politički korektni fazoni??

pa normalno da bi svet bio opuštenije mesto kad bi se žene više držale pegli i kutlača,a manje pametovale i bavile muškim poslovima (u koji smatram i pisanje strip scenarija);normalno,čast izuzecima.

da napomenem da mi je supruga fakultetski profesor sa doktoratom - ista je kao i većina drugih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/11/2019 : 18:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Svi optužuju tu scenaristicu i, ok, jasno je da je ona kriva, ona se potpisala na scenarij, ali i Peeters je fušer koji svaki strip odlično započne, a onda pred kraj zakomplicira psihodeličnim završetcima. Takva je bila i Koma i Aama. Sigurno su mu oči zasuzile od radosti kad je vidio kakav je kraj Čak vjerujem da je sigurnio dodao i kakvu sugestiju da to završi baš tako.
Ipak, mislim da se u prvih 70tak stranica pokazalo da crtački i pripovjedački napredujeniz stripa u strip i nadam se da će uskoro uspjeti zamisliti strip sa dostojnim krajem i da će to onda bit vrhunsko remek djelo!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000