forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 AMAZON carina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/09/2020 : 15:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Evo, MALO bolje pojašnjeno.




Pa i nije...



Rekoh MALO.
Ako tako nastavimo, garant ćemo mi sve razjasniti do kraja 2025. godine.
Kao što je bilo kad sam ja 2019. otvorio ovu temu, a po pitanju carinskih izmjena koje su stupile na snagu 2013.g.
I taman kad te nove izmjene retrogradno prokužimo, oni će uvesti nove.
Vole oni to tako

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/09/2020 : 16:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

znači slijedeći ove linkove sam se registrirao na vk.com ruski fejsbuk cini mi se
samo da bi skinuo novi pdf bug lista
da bih vidio koji su najbolji mobiteli a jeftini

i onda mi neko kaže guglaj kad ga pitam da mi objasni

NEĆU



To ti sigurno guglaš preko nekog pametnog telefona.
Pa on u hodu odlučuje što je najbolje za tebe.
Zato ja imam stari Samsung mobitel na tipke, kupio sam ga još 2013.g., za 149 kn.
Pokazivala mi u dućanu prodavačica sve te nove "dodirni me nježno" mobitele, a ja sam rekao da mi nek proda najstariji model koji ima.
I osim što ima, povremeno, lijevostranu parezu tipkovnice, radi savršeno već 7 godina!
Internet izgleda da ima, ali nijednu stranicu ne otvara.
Što je sasvim u redu.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2020 : 18:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nekoliko puta zvao Carinu u vezi jedne informacije i pošto mi se nitko nije javio da pokušam ovdje pitati.
Već dugo nisam kupovao ništa izvan EU, ali bih sutra napravio narudžbu iz Amerike jer je ovakvoj ponudi teško odoljeti.
Naručio bih 4 identična artikla koja skupa s dostavom koštaju oko 600 kn, a dobio bih 8 jer ta trgovina za svaki kupljeni daje jedan gratis. S obzirom da postoje nekakva davanja i na poklone, zanima me može li Carina naplatiti PDV i za ove artikle koji su gratis. Ne znam kako bi to stajalo na priloženom računu, ali kada ih ubacim u košaricu meni bude prikazano da 4 plaćam dok kod ostalih stoji oznaka ''free''.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2020 : 18:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Može.A i ne mora
Uglavnoom,nije ti ništa sigurno.
Ti im možeš podastrijeti račun pa će ti naplatiti samo carinu i pdv na 600 kuna

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/10/2020 18:22:12
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/10/2020 : 18:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Može.A i ne mora
Uglavnoom,nije ti ništa sigurno.

Ti im možeš podastrijeti račun pa će ti naplatiti samo carinu i pdv na 600 kuna


Ovo podebljano je točno.

Stvari su malo koplicirane jer Carina može naplatiti dva davanja i to porez na dodanu vrijednost i carinu (može i trošarina za trošarinsku robu).

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti su oslobođene PDV i Carine.
Pošiljke vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci oslobođene su samo Carine.

Primjer: roba kupljena putem interneta, kunske vrijednosti npr. 250,00 kn biti će oslobođena carina (jer je vrijednost pošiljke manja od 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti), ali će se na cjelokupan iznos od 250,00 kn platiti porez na dodanu vrijednost (jer je vrijednost pošiljke veća od 160kn).

U carinsku vrijednost pošiljke ulaze i poštanski troškovi. I moraš znati da oni račun mogu ali i ne moraju priznati. Odnosno svaki proizvod koji si ti dobio gratis Carini ima vrijednost.

Uglavnom ako imaš sreće neće biti ništa od toga ali ako netko odluči raditi narudžba neće baš biti isplativa.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 26/10/2020 : 18:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nekoliko puta zvao Carinu u vezi jedne informacije i pošto mi se nitko nije javio da pokušam ovdje pitati.
Već dugo nisam kupovao ništa izvan EU, ali bih sutra napravio narudžbu iz Amerike jer je ovakvoj ponudi teško odoljeti.
Naručio bih 4 identična artikla koja skupa s dostavom koštaju oko 600 kn, a dobio bih 8 jer ta trgovina za svaki kupljeni daje jedan gratis. S obzirom da postoje nekakva davanja i na poklone, zanima me može li Carina naplatiti PDV i za ove artikle koji su gratis. Ne znam kako bi to stajalo na priloženom računu, ali kada ih ubacim u košaricu meni bude prikazano da 4 plaćam dok kod ostalih stoji oznaka ''free''.



Manipulativni se troškovi sastoje:
od cijene za podnošenje na carinski pregled (30, 40 ili 50 kuna bez PDV-a, ovisno o masi pošiljke)
od otpreme poziva za dokaz carinarnici (19,50 kuna)
od ležarine (ako je ima) u iznosu od 2,40 bez PDV-a po danu
od naplate obrasca HUB (5,00 kuna minimalno, 80,00 kuna maksimalno)
+ iznos PDV-a (kao što jaki reče, ovisno kako će ti naplatiti, valjda isto vrijedi i za masu pošiljke)

Uglavnom, računaj da startaš s minimalno 55 kn + iznos PDV-a.
Valjda
U svakom slučaju, ja sam gotov s ovakvim pošiljkama, nakon narudžbe zbog koje sam prošle godine pokrenuo ovu temu

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2020 : 20:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Triba kupovat samo iz EU i onda nemamo nikakvih problema.
Samo mi je sad zajen jer UK od dogodine nije više u Eu pa mi je upitan i Book Depository.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2020 : 20:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma znam da ima još nekakvih davanja osim PDV-a, ali čak i da sve skupa ode do 850 kn (600 roba + 250 davanja) meni se isplati jer ta ista roba iz EU s dostavom košta 162 € (preko 1200 kn).
Jedino ne bih htio da naplate nešto za one free artikle, pošto za robu preko 150 € (koliko bi bilo za sve ukupno) osim PDV-a ide još i carina.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 26/10/2020 20:17:22
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/10/2020 : 20:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Sve ti je to kako je bonjovi4ever napisao, ali PDV ti moraju naplatiti na osnovu računa za cjelokupnu pošiljku, nebitno je ovo koliko je komada “free”.
+računaj još dva puta po 5 kn za proviziju na plaćene uplatnice.
Najbolje ti je odmah poslikati sve od ponude do transakcija kako bi carini mogao dostaviti dokaze o računu ako ih budu tražili jer na kraju, ipak postoji tračak nade da sve prođe pored carine bez ikakve obrade:)

Edited by - Oki on 26/10/2020 20:50:07
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2020 : 22:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije nam napisao što misli kupiti?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/10/2020 : 14:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U pitanju su nekakvi dodaci prehrani s ove stranice, da ne idem sada u detalje. https://www.muscleandstrength.com
Naručio bih odmah zalihu za godinu dana da automatski budem miran duže vrijeme i uštedim na poštarini. Ionako bih to za mjesec dana kupovao s jednog domaćeg web shopa, a ovdje imam priliku za istu cijenu dobiti više nego duplo jači proizvod.
Ovdje je navedeno da ponuda traje samo 3 dana, ali kako to stoji još od četvrtka kada sam tek otkrio tu stranicu, vjerojatno se radi o marketinškom triku da se privuče što više kupaca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/10/2020 : 15:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

U pitanju su nekakvi dodaci prehrani s ove stranice, da ne idem sada u detalje. https://www.muscleandstrength.com
Naručio bih odmah zalihu za godinu dana da automatski budem miran duže vrijeme i uštedim na poštarini. Ionako bih to za mjesec dana kupovao s jednog domaćeg web shopa, a ovdje imam priliku za istu cijenu dobiti više nego duplo jači proizvod.
Ovdje je navedeno da ponuda traje samo 3 dana, ali kako to stoji još od četvrtka kada sam tek otkrio tu stranicu, vjerojatno se radi o marketinškom triku da se privuče što više kupaca.


Nemoj mi nešto zamjeriti, ali ja sam stvarno mislio da si pametniji od ovog.
Uzimati raznorazne kemije iz SAD-a, pa otrovati češ se!
Podsjetio si me na neku dvojicu bildera koje je jednom jedan prijatelj pozvao jednom na nogomet kada nas je falilo...nakon pola sata igranja se uhvatili gušiti i jedva disati,pa otišli povraćati i odustali od daljnjeg igranja.
Drugi puta ih je skupa sa samnom pozvao na neku akciju cjepanja drva...ono trukuti kao iz superherojskih stripova, ruke im duplo deblje od mojih, mišići poiskakali na tim rukama, doduše dolje imaju nogice duplo tanje od mojih. Precjepali svako par cjepanica, odma im poiskakali i raspukli se krvavi žuljevi na dlanovima, pa presjedili cijeli dan u razgovoru tko koje preparate sa koje internet stranice naručuje.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2020 : 01:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma krivo si skužio, nema veze s body buildingom i nije u pitanju nikakva kemija, već omega-3 provjerenog proizvođača. https://www.muscleandstrength.com/store/now-ultra-omega.html
Trenutno koristim neku njemačku omegu koja nije pročišćena i sveukupno ima samo 30 % EPA i DHA, dok ova američka ima čak 75 %. Brinem ja koliko-toliko o svome zdravlju i neću da unosim u sebe ono što mi ne može niti na koji način pomoći.
Što se tiče cijepanja drva, tu imam jako velikog iskustva i cjepačem od 5 kg mogu raditi nekoliko sati bez ikakvih problema, ovi tvoji bilderi su čisti amateri.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/12/2020 : 21:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Konačno mi danas stigla pošiljka iz Amerike poslana još 28.10., iako je za opciju dostave DHL Global Mail Plus pisalo samo 8-12 dana.
Iznos PDV-a za robu vrijednosti 605 kn je 151,66 kn, ali tu se dodaje 5 kn poštarine kao kada uplaćuješ putem opće uplatnice nekoj desetoj firmi ili osobi, a u stvari sam platio HP dostavljaču.
Najbesmislenija mi je stavka ''otprema poziva-dokaz Carinarnici'' koja uključuje slanje poziva za provedbu carinskog postupka u obliku najobičnijeg A4 papira i moje prosljeđivanje računa za kupljenu robu putem maila. To su naplatili 19,50 kn bez obzira što sam pola posla ja obavio. Već 8 godina nisam ništa kupovao iz Amerike pa me iznenadilo da nisu u pošiljku stavili račun, sve što sam kupovao do 2012. je uvijek imalo priložen račun, koliko se sjećam.
Uglavnom, realan iznos ovog carinskog postupka bi bio 189 kn, ali su na izmišljenim stavkama uspjeli ušićariti još 24,50 kn od mene, lako je tako poslovati. Ali ajde, barem nisu ocarinili one free artikle, e to bi već bila posebna vrsta pljačke.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/01/2021 : 14:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Izgleda da su postrožili kupovinu izvan EU. Do sada nikad nisam imao problema. Ove godine naručio neke tenisice srednje cijene preko ebaya. Nažalost nisam vidio da je stvarni prodavač bio iz Izraela i odmah mi lupili carinu. Kao što su jaki i iggyk23 rekli u tom rangu cifra. Tako da su me na kraju plaćanjem carine tenisice došle isto kao da sam ih u Hrvatskoj kupio. Plus čekao sam na njih otprilike mjesec dana.


Ja sam u posljednjih nekoliko godina kupio sveukupno 6 pari tenisica preko ebaya, direktno od proizvođača iz Kine (radi se o brandu “onemix”)
Cijene po jednom paru tenisica su bile i do 400 kn, ali me naši nikada nisu oderali za carinu:)


Baš gledam ovaj svoj upis iz 2019-te.
Nekada sam kupovao onemix tenisice sa ebaya, plaćao sam ih od 360 do 400 kn za jedan par i pošiljke su iz Kine stizale za cca desetak dana.
Sada onemix nema svojih trgovina na ebayu jer rade preko ali expresa.
Cijene tenisica su im i do 70% niže nego što su ih imali preko ebaya - naručio sam tri para tenisica (ženi, maloj i sebi) početkom 12. mjeseca za mizernih 470 kn ukupnog računa za sva tri para tenisica, ali eto, danas po šifri za praćenje pošiljke vidim da su sva tri para zapela na carini u Zagrebu:(
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/01/2021 : 14:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...zanimljiva je to da onemix svoje pošiljke više ne šalje iz Kine (od kuda su mi nekoć stizale za desetak dana), već sada njihove pošiljke kreću iz Nizozemske i do Hrvatske putuju više od mjesec dana.
Prije ovih tenisica naručio sam i čarape. Išao sam na veću količinu kupljenih čarapa kako bih ugrabio veći popust, ali sam na kraju popušio plaćanje i carine i pdv-a za pišljive čarape koje su me na kraju ispale 60 % skuplje.
Kupio sam ovo:
[url=https://postimg.cc/8JBtb83y][/url]
Pošiljka je krenula desetak dana kasnije iz Nizozemske:
[url=https://postimg.cc/DSFSH8Cy][/url]
[url=https://postimg.cc/r0ybPC4C][/url]
[url=https://postimg.cc/zVTjTHbJ][/url]
[url=https://postimg.cc/vc1RyzN0][/url]
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/01/2021 : 15:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Nije me bilo kod kuće kada su ove čarape stigle, ali stari je poštaru platio 115 kn i za to nije dobio nikakav račun, tako da ne znam što je ovih dodatnih 60-tak kuna?
Još mi naplatili pdv na cijenu bez popusta...
Gorko je sve to, a najsmješnije od svega je to da su mi ovi na carini izvukli jedan par čarapa i zadržali ga za sebe😂😂😂
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/01/2021 : 15:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ako je ovih 60-tak kuna na carinske postupke i pozive, jel to uopće legalno jer koliko vidim, carinu ne plaćam nikakvu?
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/01/2021 : 16:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ne plaćaš carinu kao davanje, ali plaćaš porez u vidu PDVa na ukupan iznos +
troškove carinskog postupka (cca 50ak kn), i povrh toga pošta sebi uzme nešto za dostavu.
To ti ispadne tih 115 kn.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 16/01/2021 16:51:21
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2021 : 17:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pdv na stripove(knjige)je 5%.
Na časopise je 10%?
Znači ako bi naručija stripove van eu dislo bi me pedesetak kuna carinskog postupka,5% pdv na vrijednost stripova i postarine i usluga prijenosa novca od strane HPa oko 10-15 kuna.
A carina?Ima li carine pri uvozu knjiga?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 16/01/2021 : 18:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Nije me bilo kod kuće kada su ove čarape stigle, ali stari je poštaru platio 115 kn i za to nije dobio nikakav račun, tako da ne znam što je ovih dodatnih 60-tak kuna?
Još mi naplatili pdv na cijenu bez popusta...
Gorko je sve to, a najsmješnije od svega je to da su mi ovi na carini izvukli jedan par čarapa i zadržali ga za sebe😂😂😂



Čekaj, zašto si ti tu imao ikakav carinski postupak ako je pošiljka poslana iz Nizozemske (dakle iz EU)?
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/01/2021 : 19:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Zato što sama činjenica da se nešto nalazi u EU skladištu nije nužno i garancija da je roba oporezovana pri uvozu.
Evo ti ovdje:
https://ec.europa.eu/taxation_customs/storage_en

Neke trgovine to riješe unaprijed (i uračunaju u cijenu),
pa ne bude dodatnih davanja (npr. mobiteli s Honorbuy
koji se šalju iz EU skladišta)..
a neke druge baš i ne.
Treba pitati prije narudžbe




Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 16/01/2021 19:37:00
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/01/2021 : 19:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pdv na stripove(knjige)je 5%.
Na časopise je 10%?
Znači ako bi naručija stripove van eu dislo bi me pedesetak kuna carinskog postupka,5% pdv na vrijednost stripova i postarine i usluga prijenosa novca od strane HPa oko 10-15 kuna.
A carina?Ima li carine pri uvozu knjiga?




Nisam sad siguran kako točno ide izračun,
ali ako ode u postupak carinjenja,
ovih dodatnih 50 kn taksi itd. + dio pošti
nećeš izbjeći.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/01/2021 : 12:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Oki

Nije me bilo kod kuće kada su ove čarape stigle, ali stari je poštaru platio 115 kn i za to nije dobio nikakav račun, tako da ne znam što je ovih dodatnih 60-tak kuna?
Još mi naplatili pdv na cijenu bez popusta...
Gorko je sve to, a najsmješnije od svega je to da su mi ovi na carini izvukli jedan par čarapa i zadržali ga za sebe😂😂😂



Čekaj, zašto si ti tu imao ikakav carinski postupak ako je pošiljka poslana iz Nizozemske (dakle iz EU)?


Ne znam?
Ja si sve mislim...korona je prouzročila veliki minus u državnoj blagajni, pa se sada mora usićariti na svakoj mogućoj sitnici.
Ako odbijem platiti pdv i carinske postupke, carina pošiljku vraća pošiljatelju, a onda tko zna dali bi uopće mogao dobiti novce natrag od aliExpressa
Kupovao sam u jedanestom mjesecu na crni petak još neke maskice za mobitel od tri različita prodavača i neke natikače za djecu. Te pošiljke uopće nisu stigle, a ove što donekle nešto vrijede, eto zapele na carini.
Kako god bilo, imati ćemo tri para kvalitetnih tenisica za cifru za koju bi kod nas mogao kupiti jedan par nike ili reebok tenisica s kojima sigurno ne bih bio zadovoljan kao sa ovima.
Šteta, mislio sam da ću proći vrlo jeftino, ali taj film očito više nećemo gledati u HR.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/01/2021 : 13:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Pa napisao sam ti gore zašto je carinjeno.
Roba je došla u EU skladište bez provedenog carinskog postupka,
da se olakša daljnja distribucija,
i onda se tretira kao da dolazi direktno izvana.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 18/01/2021 13:10:52
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000