forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jednom za svagda...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 21:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
...da li je bolje čuvati stripove u kesicama ili bez njih?
Znam da smo imali više puta tu temu, ali da rešimo jednom i tu misteriju.

Šta govori u prilog/kontra kesicama? Nemojte samo sa onim "temperatura u prostoriji sa stripovima treba biti 19,8C, vlažnost vazduha...". Pričamo o normalnom domaćinstvu, ne vili od stotinak miliona dolara.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2019 : 21:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
samo šminkeri i pederi čuvaju stripove u kesicama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 21:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Otkud znaš? Kad si počeo da posećuješ pedere i da im osmatraš..khmm...kolekcije? :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 20/09/2019 : 21:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
strah me više bilo šta napisat. :)

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 21:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovaj post me je naveo na temu:

quote:
Originally posted by ReemCP







I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 21:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

strah me više bilo šta napisat. :)





Pa na primer, držiš li stripove u vrećicama ili ne?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/09/2019 : 21:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

samo šminkeri i pederi čuvaju stripove u kesicama.



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/09/2019 : 21:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

samo šminkeri i pederi čuvaju stripove u kesicama.


+1

Plus pičkice. Misle da će nadživjeti svoje kolekcije.

Have mercy
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/09/2019 : 21:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bez kesica.
Istina prašina je problem ali ja sam zato iz Ikee uzeo police sa vratima.
Kad strip staviš u kesicu garant ćeš ga manje čitat jer čak i na podsvijesnoj razini ne da ti se svaki put uzimat s police, vadit iz vrećice, pa onda opet sve to vraćat nazad.
Ono usputno listanje, brzinsko podsjećanje na neke priče postaje prava noćna mora jer nemaš volje radi toga raditi toliko posao itd.

Edited by - solar on 20/09/2019 21:55:43
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 21:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Bez kesica.
Istina prašina je problem ali ja sam zato iz Ikee uzeo police sa vratima.
Kad strip staviš u kesicu garant ćeš ga manje čitat jer čak i na podsvijesnoj razini ne da bi se svaki put uzimat s police vadit iz vrećice pa onda opet sve to vraćat nazad.
Ono usputno listanje, podsjećanja postaje prava noćna mora jer nemaš volje radi toga raditi toliko posao itd.



Ok, razumem to. Ali šta je na pprimer sa ZS/LMS? koliko je pametno njih držati van kesica? Realno niko sem mene te kolekcije ne čita. Svi su ih balsamirali na policama i to je to.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/09/2019 : 21:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To je pitanje za eksperte, meni LMS/ZS ne zanimaju više toliko sad kad imamo novija izdanja.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 22:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I ja sam mislio da stavim ZS LMS u vrećice, ali nisam siguran koliko je to pametan potez. Neki kažu da ti starijim izdanjima treba dozvoliti da "dišu" i da je jedini problem prašina.
Nisam pametan..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2019 : 22:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja sam celu kokeciju zs/lms dražao u nekom matorom ormaru u garaži,preko 20 godina - ni garaža ni ormar nisu bili pod ključem;vrećice su u celoj toj priči naučna fantastika - i pored opasnosti od vlage,prašine,miševa,lopova...stripovi su isti onakvi kakve sam ih ubacio u taj ormar.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2019 : 22:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nego kad se već dotičemo zs/lms,ostalo mi je još nekih 60-ak komada da utopim;ne bih vas mnogo klempavio,čak bih vam dao po drugarskoj ceni.

pa ako ste zainteresovani...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/09/2019 : 22:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kiosk izdanja sva stavljam kao gore na slici, ali ne izgleda to uopće loše kad se gleda na polici (kad je sve posloženo). Lako mi je izvaditi strip, pročitam i brzo vratim. Mislim da je najgore kad se vrećice "zavare", onda ti se možda ne da vadit jer moraš kidat takvu vrećicu.

Da imam neki ogroman ormar u staklu, onda naravno ne bih uopće koristio. Kao što mi neka HC izdanja tako stoje u ormaru sa staklom, oni stripovi koji su A4 pa i većeg formata.

Ali eto, moji stripovi (pretežno kiosk izdanja) moraju bit u tom najlonu, pošto se nalaze na otvorenim policama. Što zbog prašine, ali iskreno, najviše zbog njihovog mirisa - normalnog disanja u prostoriji. Ako ste bili u SNK striparnici, malo duže proveli vremena unutra, dobar i lijep je taj miris stripa, ali na duže vremena nikako ne paše. Mislim da bi imao glavobolje od tog fiksanja.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2019 : 22:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel te ozbiljno zanima?

edit:
kakav je ovaj reem šminkeraj,pa to je ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/09/2019 22:34:32
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 20/09/2019 : 22:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nego kad se već dotičemo zs/lms,ostalo mi je još nekih 60-ak komada da utopim;ne bih vas mnogo klempavio,čak bih vam dao po drugarskoj ceni.

pa ako ste zainteresovani...

ZS-26 LMS-4, 17, 18, 26, 29.
Imaš li šta od toga,da se dogovorimo?
Usput-kako samo lijepo ZS i LMS stoje u ormaru sa vratima...a svaki put kad otvoriš vrata-a ono miris kao opijum...
Ma kakve famozne vrećice,treba uživati u stripovima dok se može,a ne ih gomilati i slagati tek toliko da ih se ima...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2019 : 22:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikakve kesice... Od tisuca i tisuca stripova nijedan nije u kesi, kakve su to nebuloze? I svi su zivi i zdravi, hvala na pitanju. Stalno se vade, citaju, konzultiraju, i nista im godinama , desetljecima...
Doduse mnogi kolekcionari ih tako drze koje sam ja posjetio, ja nisam za to.
Osim iznimke od prvih 75 Alan Fordova koje sam nedavno stavio u kesice cisto da vidim kako je to. Nakon godina I godina slusanja o takvom skladistenju. Ali cini mi se besmislen taj pokusaj, ta proba jer su ionako odlicno ocuvani...pa cu to skinuti.
Ali vidio sam inace svasta, crteze/originale u staklima koja su posebno izradena da ne propustaju 'unistavajuce' suncane zrake, ljude koji rukuju u rukavicama s cd-eovima I lp-jima...Pa se nije ni za cuditi, obicnim kesicama...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 20/09/2019 : 22:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
To sam radio jako davno i odustao jer mi je bilo žao otvarati te najlone a morao sam radi "novog kruga čitanja"... onda su se gužvali, savijali, itd. i to me živciralo jer je postalo neuredno...

Uglavnom, jedini problem mi je prašina - vlage nema pa je sve OK, papir pomalo požuti u skladu s "zubom vremena" (to me toliko ne smeta), a zadnjih godina sve što uzimam od LL-kolekcije poništava gore navedeno jer je papir i otisak vrlo visoke kvalitete pa je i taj problem riješen...
Dakle, ostaje samo problem s vječnom PRAŠINOM

U IKEI sam uzeo Billy-police, sve vrlo uredno djeluje

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2019 : 22:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

To sam radio jako davno i odustao jer mi je bilo žao otvarati te najlone a morao sam radi "novog kruga čitanja"... onda su se gužvali, savijali, itd. i to me živciralo jer je postalo neuredno...

Uglavnom, jedini problem mi je prašina - vlage nema pa je sve OK, papir pomalo požuti u skladu s "zubom vremena" (to me toliko ne smeta), a zadnjih godina sve što uzimam od LL-kolekcije poništava gore navedeno jer je papir i otisak vrlo visoke kvalitete pa je i taj problem riješen...
Dakle, ostaje samo problem s vječnom PRAŠINOM

U IKEI sam uzeo Billy-police, sve vrlo uredno djeluje


Meni su mestri u dvije prostorije radili police po narudzbi za velike pare I nisam do krajnosti zadovoljan, a Ikea ,Billy police sto ih spominjes su mrak. Njih sam uzeo za trecu prostoriju I za male pare su ispale odlicno. Zapravo sam toliko njima zadovoljan da mi je zao sto nisam sve na njih stavio, toliko su dobre.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/09/2019 : 00:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ja ih redjam vodoravno, a ne uspravno i nemam problema sa prasinom i ostalim sranjima.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 21/09/2019 : 08:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je najbolje rješenje police sa staklenim vratima. Inače ne volim stripove u vrećicama, ali je problem ako su police otvorene u žućkastoj nijansi koju hrbati i papir poprime poslije nekoliko godina.
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 21/09/2019 : 09:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Prije , dosta prije, držao sam ih u kutijama. Milion puta prebacivao, pregledao iznosio vani u baštu, poredao bi ih po zemlji a samo 1-2 pročitao pa opet u kutiju i kuću.Bio sam klinjo i to se zvala ljubav prema nečemu što volim.Danas, ovo bih nazvao ha ne znam nije bolest nešto što voliš ali moje trpanje u vrećice je počelo ubrzo nakon što sam otkrio stripove.com. Ne pada mi na pamet da vrećice zatvaram ili da ih pojedinačno svakog stavljam u vrećicu. Ima ih i po 10 u jednoj i uglavnom je ta moja radnja ciljana protiv prašine.Ono što više od svega pazim je da se nalaze u dijelu sobe gdje ih sunce neće konstantno obasjavati.Tu se najviše javlja žutilo stranica i postepeno gubljenje boje naslovnica.Recimo da mi je 50% stripova u vrećicama.Nisam picajzla ali volim lijepo složenu policu.Mali problem je težina pojedinih LL kompleta a o onim conanima od Darkwooda da i ne pričam.Kod slaganja na police, tu mislim na sc izdanja gledam da ih okrećem svaki drugi na kontra stranu jer tako hrbat ostaje ravan a ne nakošen. Tu mislim na stripove poput Priča sa divljeg zapada u Ludens izdanju.Deblji su i ako ih stavljate jedne na druge ovo pomaže evo ... ma ima tu i bolesti he he
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/09/2019 : 09:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

edit:
kakav je ovaj reem šminkeraj,pa to je ...

..so gay

Samo nastavljam rečenicu što si mislio napisat

quote:
Originally posted by Anto_123

.. ali moje trpanje u vrećice je počelo ubrzo nakon što sam otkrio stripove.com.

I kod mene isto vjerojatno kod većine je ta priča takva. Ali meni nije toliko zbog prašine, nego koliko zbog disanja. I sad se u kući, pogotovo kad se dođe izvana pa uđe u kuću osjeti miris stripa. Ali rekao bih, u "normalnoj" dozi. Kako bi tek bilo da nema toga. Iako ja volim svaki strip pomirisat. To je obvezna tradicija prije čitanja stripa, ali i za vrijeme čitanja.

Svakako dobro dođe ako stripove prodajete ili mislite prodavat, kao što sam ja nedavno neke prodao, kupci su bili jako zadovoljni jer su lijepo sačuvani bili. Pa na neki način, i ima nekad smisla stavit ih u vrećice. Pogotovo ako govorimo o policama otvorenog tipa.
quote:
Originally posted by Anto_123

Kod slaganja na police, tu mislim na sc izdanja gledam da ih okrećem svaki drugi na kontra stranu jer tako hrbat ostaje ravan a ne nakošen.

Vidio sam u "voajer" temi da ljudi tako slažu, mislim da onaj član Srđan, tako nekako, koji ima mnoštvo tih stripova. A i ja sam jednom dobio paket JDJP koji su u kutiji/paketu bili složeni na takav način

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/09/2019 : 09:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Stripovi u kesicama su kao seks sa kondomom. Sigurnije jeste, ali nije to to.

Edited by - King Warrior on 21/09/2019 09:37:18
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/09/2019 : 09:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zagor extra "uhvatite Billy Boya" sam stavio u Billy Boya.😀
Niposto u vrecice,kako bude-bude,ne mislim ih hermeticki zatvarati,nisu to prva izdanja Gutenbergove knjige.Vrijeme neka cini svoje,who wants to live forever...
Samo jedan je u vrecici i takav sam dobio iz US iz jedne striparnice i takav stoji na polici.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000