forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Čitate li Marka Russella?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 25/09/2019 : 04:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
prvo sto sam video od njega bio je prez, i to sam uzeo zbog caldwella. u medjuvremenu je stvarnost prestigla mastu, pa je strip ostao na 6 brojeva.

medjutim, usledili su flintstones i snagglepuss, njegovi mozda najbolji radovi.

radovao sam se wonder twins, ali nesto mi nedostaje.

poslednje sto sam citao je red sonja, no nisam mogao dalje od prvog broja.

utisci?

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/09/2019 : 20:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
evo nekoliko slicica

ovo je prez, strip o tinejdzerki koja je uz pomoc tvitera postala predsednica amerike
(strip se desio pre trampa)




Edited by - Vlaadisha on 27/09/2019 20:44:12
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/09/2019 : 20:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
snagglepuss se bavi gej zajednicom tokom makartizma

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/09/2019 : 20:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
kao ni prethodni strip, flintstones nema puno zajednickog sa tonom originalnog crtaca
moj favorit iz ove ture


Edited by - Vlaadisha on 27/09/2019 20:44:56
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/09/2019 : 20:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Jesi li čitao njegovog Lone Rangera?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/09/2019 : 20:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
nisam, kakav je? volim i russella i rangera, ali mi je mirisalo na neku tezgu. i dredda sam izbegavao iz istog razloga. sonju cu zavrsiti makar da vidim sta mirko radi.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/10/2019 : 21:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

nisam, kakav je? volim i russella i rangera, ali mi je mirisalo na neku tezgu.


Meni je bilo baš zabavno, čak s nešto više humora u odnosu na prethodne Lone Ranger stripove od Dynamitea.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/10/2019 : 18:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Vlaadisha

nisam, kakav je? volim i russella i rangera, ali mi je mirisalo na neku tezgu.


Meni je bilo baš zabavno, čak s nešto više humora u odnosu na prethodne Lone Ranger stripove od Dynamitea.

uf, pogledao sam i setio se da mi je crtež bio nepodnošljiv. ne što je nešto posebno loš, nego što sam ja odrastao na boneliju i bluberiju... kad je vestern, mora da se oseća na barut i znoj, inače to nije to.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/10/2019 : 22:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Vlaadisha

nisam, kakav je? volim i russella i rangera, ali mi je mirisalo na neku tezgu.


Meni je bilo baš zabavno, čak s nešto više humora u odnosu na prethodne Lone Ranger stripove od Dynamitea.

uf, pogledao sam i setio se da mi je crtež bio nepodnošljiv. ne što je nešto posebno loš, nego što sam ja odrastao na boneliju i bluberiju... kad je vestern, mora da se oseća na barut i znoj, inače to nije to.


A Lucky Luke? :)

Mislim, meni je Bob Q baš fino sjeo u ovom stripu. Komičan je, ali zna kada treba biti ozbiljan.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 24/10/2019 : 23:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

A Lucky Luke? :)
to nije vestern, to je cist istorijski strip
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 25/04/2021 : 04:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
citao jos neko ovo? samo bez spojlera, pliz.
posebno mi je drago sto opet radi sa pughom posto mi se cini da ne kapiraju bas svi crtaci njegove fazone.

Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/04/2021 : 08:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Čitao ja, dobro ka odličnom.
Overi i Second Coming, koji mi je malo bolji, ali oba vallja pročitati.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/05/2021 : 09:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam dosta stripova koje je Russell napisao (možda i sve?) i mogu reći da mi je trenutno jedan od najomiljenijih scenarista. Evo kratkog pregleda, redosled je takav da su na početku najbolji.

Flintstones v1-2
Second Coming v1, v2 e1-2
Billionaire Island v1
Prez v1
Ova četiri stripa su slična, po tematici su svi praktično kritika modernog društva, kapitalizma, političkog sistema u Americi, korupcije, new age filozofije, potrošačkog društva, religijama koje su se pretvorile u svoju suprotnost, militarizma. Svi odlično urađeni, negde sa manje, negde sa više humora.
Čitanje obavezno. Flintstonsi su mi najbolji, pa Second Coming, a BI i Prez su tu negde.

Exit Stage Left - The Snagglepuss Chronicles
I ovo je skroz korektno, sa manje humora, ali poput onih starih dobrih filmova koji raskrinkavaju doba Makartizma i lova na veštice, ovakve ili onakve, u Americi pedesetih. Poput recimo filma o Kapoteu. Ubačeni i neki istorijski likovi, koji baš i ne daju neku posebnu težinu priči, ali ok.

The Wonder Twins v1, v2 (2019-2020)
Simpatičan zabavan superherojski sf strip (za mlađe?) koji kao da je pisao Kirkman (tj. čak i bolji od sličnog Kirkmanovog pokušaja sa Super Dinosaur-om).

Red Sonja v01 - Scorched Earth
Skroz ok, isto preporuka za čitanje. Mač, bez magije, rat imperatora i kraljice, osvajača i osvajanog, nadmudrivanje. Priča zanimljiva, lepo vođena, Mirko Čolak korektan.

The Lone Ranger - The Devil's Rope
Ovo mi je Russellov najslabiji uradak, slobodno preskočiti.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/05/2021 : 10:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni se Second Coming nije baš svidio. Izgleda mi brzinski odrađeno, bez neke velike razrade, a i crtež mi nije sjeo. A Wonder Twins su mi kompletno baš super, a ova scena sa Hawkmanom je vrh!


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 11/05/2021 10:04:39
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/05/2021 : 10:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Hehe, da da, ima dosta toga. Na puno mesta sam se glasno smejao čitajući njegove stripove.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 11/05/2021 10:50:44
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/05/2021 : 18:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
najavljen novi naslov

https://www.cbr.com/mark-russell-benjamin-tiesma-vault-comics-deadbox/?utm_content=buffer8e540&utm_medium=Social-Distribution&utm_source=CBR-TW&utm_campaign=CBR-TW
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/05/2021 : 10:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa i bio bi red da počne nešto novo.
Ova ongoing Red Sonja počela baš da smara. Prvih 12 sveski ok, posle čista tezga, nema tamo više ničeg zanimljivog...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/07/2021 : 22:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Bome Kremenkovi su vrlo dobri, preporuka i od mene :)
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/09/2021 : 09:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Konačno nešto novo od MR: Not All Robots
Strip je, kako je Russell napisao, nastao kao reakcija na smušeni pokret NotAllMen, koji je pak nastao kao reakcija na pokret MeToo pre par godina.
Iako je tema milijardu puta prežvakana distopija (suživot robota i ljudi 2056. godine, gde su ljudi prestali da rade, pa, skoro sve poslove i došli na nivo hrčaka i "ljubimaca" robota koji rade, privređuju i zarađuju), Russell uvek dodatno zagolica maštu i svoje najveće strahove umota u zabavnu pričicu koja vas natera da razmišljate.
Prva od pet sveščica "je napolju", čekamo ostale.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 01/09/2021 09:19:10
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/01/2022 : 09:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
One-Star Squadron, sveske 1 i 2

Namjerno neću ništa dulje pisati dok ne izađe cijeli mini-serijal, no ovo mi je za sada skroz simpatično. Vidi se da je Russell bio inspiriran Giffenovim, DeMatteisovim i Maguireovim "Justice League International" kada je ovo stvarao, a to je po meni itekakvi plus. Simpatična superherojska komedija smještena u DC univerzum, za sada ide sasvim dobro i vidit ćemo di će nas odvesti. Nije mi na razini njegovih najboljih stripova, no sasvim je zabavno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/01/2022 : 12:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pokušavam da napišem nešto smisleno za One-Star Squadron... i ne ide.
Ajd probam drugačije: Stripovi Mark Russela su veoooooma zabavni!

Poslednjih nekoliko dana sam završio v1 Not All Robots i i dalje je to skroz ok.
Ali One-Star Squadron je level up, opet je to razigrano, razdragano, nepretenciozno, ultra zezanje sa superherojima. Jedva čekam sledeće sveske.
Isto važi i za My Bad, koji malo vuče na Mooreove Tomorrow Stories, samo što je zabavnije!
Koliko puta sam u ovom postu napisao "zabavno"? Nedovoljno!

Sledeće za čitanje mi je "Edgar Allan Poe's Snifter..."

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/01/2022 : 20:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

snagglepuss se bavi gej zajednicom tokom makartizma





Pročitao sam Snagglepussa da i ja vidim kaki je Marc Russel i da ostanem u trendu. Priča je ok ali crtež je grozan. Onako, jedno solidno djelo, fora je što ima puno poznatih likova ali kriminalno su nacrtani. Ona jadna Marilyn
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/01/2022 : 00:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao Russella, do sinoć.
Nekoliko njegovih kratkih priča objavljeno je u Batman: Gotham Nights (2020)

Svidjela mi se šesta. Joker svaki tjedan preuzima na sebe troškove liječenja 5 građana.
Kako podnijeti zahtjev za pomoć? Samo trebaš snimiti video u kojem izgovaraš riječ Balyuschka. Slijedi kaos.

Crtež je od Viktora Bogdanovića.

- Najoriginalniji je Benny Dalrymple.




Have mercy
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 16/04/2022 : 17:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
najavljen novi superman mini-serijal, sa allredom na crtezu
bojim se da je ovo promasaj, ni russel ni allred ne kapiraju supermana
ovi iz dc-ja su ludi ako misle da cu ovo platiti $9.99 + taxes po broju
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/07/2022 : 18:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Završih Flintstonese, uskoro malo detaljnije ali jednom rečju - fenomenalno. Čitajte Porodicu Kremenko ljudi, ovde ne možete pogrešiti
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/07/2022 : 19:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Završih Flintstonese, uskoro malo detaljnije ali jednom rečju - fenomenalno. Čitajte Porodicu Kremenko ljudi, ovde ne možete pogrešiti



Jedna od najboljih stvari iz DC-eve kuhinje unazad dosta godina. Nisam ga odavno čitao, baš bi ga morao ponoviti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000