forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolji stripovi 2010–2019
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/09/2019 : 20:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zerocalcare,

Siročad

Brodek

Konačno kompletiranje Mister Mačka - Postanak

ZZCP 17

....


e to, fali italijana

sto 17? hvala ali mozda si mislio na 21... taj je meni bio najbolji
quote:
Originally posted by Red Marquis

Francuska : Arapin Budućnosti
Italija : Zerocalcareov serijal
USA : Derf Bekderf - Thrashed i My Friend Dahmer
Kanada : Guy Delisle Jerusalim
Ex Yu : Nina Bunjevac Otadžbina
odlicno, apdejtovacu spisak
gde je otadzbina prvo izasla?
citao bezimenu? ali to cemo u posebnoj temi

Edited by - Vlaadisha on 27/09/2019 20:29:47
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/09/2019 : 21:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

onda moram zavrsiti bogove... meni delovalo kao bespotrebna adaptacija pa sam rano odustao.



Naglasit ću samo da nisam ni čitao roman ni gledao seriju, pa nisam imao s čime uspoređivati... Kao strip mi je odlično.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/09/2019 : 22:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

U vezi s temom, prvo ju je valjalo dobro definirati, usput smo nešto i naučili, a i sam je autor priznao da će topic morati držati na životu još čitavu godinu. Mi smo mu samo pomogli dok čekamo što će sve izaći tijekom tog vremena, e da bismo onda pravedno sve naslove uvrstili u izbor. 😀
Pojašnjavanje parametara ne bi se trebalo smatrati izvan ove teme, kao i oprez da najbolja izdanja desetljeća tek slijede...



Coe, mlatiš praznu slamu ;)

Kakvi vražji Američani, nemaju oni nikakve veza sa tim, ljudima je prirodno da dekadu/deceniju uzimaju po zajedničkoj predzadnjoj znamenki i da onda te dekade zovu 20te, 30te, 40te, 50te, itd...

I pazi sad: za ovu konkretnu temu to je potpuno ispravno čak i kad priznamo da je točno ono što ti ili morski tvrdite. Ispravno je zato jer "dekada/decenija" sama po sebi ne označava ništa drugo nego skup od 10 uzastopnih godina. Dakle, pošto je Vlaadisha otvorio temu - koja se zove "Najbolji stripovi decenija", a ne najbolji stripovi 2. dekade 3. tisućljeća nakon Krista - u 2019. godini, očito je da je mislio na razdoblje od 2010.-2019. U 2017. bi se tema pod tim naslovom također odnosila na razdoblje od 10 godina, samo bi ono bilo od 2008. do 2017.

Sad kad smo to ustvrdili možemo se vratiti na ono što svima dolazi prirodno, a to je da dekadu promatraju pod zajedničkim nazivnikom koji predstavlja predzadnja znamenka.

Edited by - vukozec on 26/09/2019 22:25:57
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 27/09/2019 : 00:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by vukozec[/i

Coe, mlatiš praznu slamu ;)

Kakvi vražji Američani, nemaju oni nikakve veza sa tim, ljudima je prirodno da dekadu/deceniju uzimaju po zajedničkoj predzadnjoj znamenki i da onda te dekade zovu 20te, 30te, 40te, 50te, itd...

I pazi sad: za ovu konkretnu temu to je potpuno ispravno čak i kad priznamo da je točno ono što ti ili morski tvrdite. Ispravno je zato jer "dekada/decenija" sama po sebi ne označava ništa drugo nego skup od 10 uzastopnih godina. Dakle, pošto je Vlaadisha otvorio temu - koja se zove "Najbolji stripovi decenija", a ne najbolji stripovi 2. dekade 3. tisućljeća nakon Krista - u 2019. godini, očito je da je mislio na razdoblje od 2010.-2019. U 2017. bi se tema pod tim naslovom također odnosila na razdoblje od 10 godina, samo bi ono bilo od 2008. do 2017.

Sad kad smo to ustvrdili možemo se vratiti na ono što svima dolazi prirodno, a to je da dekadu promatraju pod zajedničkim nazivnikom koji predstavlja predzadnja znamenka.



Sad već opako pomišljam da sam ti valjda neki izazov pa uvijek imaš nešto dosoliti. 😁
Valjda je to kompliment.

Ako ti u mojim postovima nisi vidio ama baš nikakvu parodiju i zezanciju na nebitne stvari za koje se ljudi zakače (tim prije što ni sam nisam niti jedan strip naveo), baš mi je žao i zbilja mislim da pišeš zbog mene, a ne radi teme, a zanimljivo da nisi komentirao kako to da mogu tako sa sigurnošću tvrditi da najbolji stripovi tek dolaze, kao i to da pomažem autoru da godinu dana drži temu na vrhu, kao i upitu o postojanju vremena, računanju ab Urbe condita, što nema apsolutno veze sa stripovima. 😂

I jesam li ja pisao o desetljećima ili možda milenijima i povijesti kalendara? Točno je sve što sam napisao (pročitaj više puta ako treba, možeš jedino natezati ono da sam rekao da je Spock lijepo objasnio), kao i to da nema veze sa stripovima, al' eto, kad pokušam dati malo svježine i distinkcije sve jalovijim postovima u ionako izumirućem svijetu stripa, to ti više smeta nego "kupujem, masthevuša, sjajno izgleda, valjda je dobro iznutra."

Sada neparodijske isprike Forumu na nečemu što nema veze s temom, a ti mi slobodno piši privatno ako baš imaš interesa jer mi, ozbiljno ili neozbiljno, izgleda da te intrigiram. Rado odgovorim na nešto suvislo te pozitivno i dobronamjerno, a da ne gnjavimo druge.
Sine ira et studio. Eto još malo slame.



Humbert Coe
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/09/2019 : 07:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@HC

Dobro, nisam baš detaljno upratio tko je što napisao, moj komentar nije išao samo tebi (i morskom kojeg sam još spomenuo), već svima koji su se uhvatili razvlačiti bespotrebnu raspravu.

No istina je da mi ti jesi upao u oko kao netko tko je u više navrata kritizirao u što se forum pretvorio i kakvim se glupostima ljudi na njemu uglavnom bave, a onda dizeš svoj prosjek od 0,08 postova dnevno sa nekoliko ironičnih upisa koji, premda možda ironični, jesu isto takvo mlaćenje prazne slame kakvo kritiziraš.

Povedi ti svojim primjerom, napiši jedan konkretni, nesarkastični, sadržajni on-topic post u ovoj temi ;)
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/09/2019 : 20:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
biće do kraja i ferka iza škole

u međuvremenu se pojavio još jedan favorit: gorepomenuta telgemeier je novim naslovom dospela pravo na prvo mesto liste najprodavanijih knjiga u americi ove nedelje

https://www.comicsbeat.com/raina-telgemeiers-guts-is-the-bestselling-book-overall-in-the-us-this-week/?fbclid=IwAR0EcJf2e6Uvi59maLHZY6hCelPjbtjs9NvlAx5CYUNReqtMiuALhwTcAXk

na trecem mestu je jos jedan strip, dog man, ali patoloski prezirem to smece pa ga necu ni pominjati
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/09/2019 : 09:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Siguran sam da ima forumaša koji prate recentna inozemna izdanja, što putem skenova, a ponešto i u tiskanom obliku. Našao bi se sigurno i poneki koji čita premijerne naslove sa najvećeg evropskog tržišta, frankofonskog. No većina ipak još uvijek preferira čitanje tiskanih izdanja na materinjem jeziku. Za razliku od recimo filmskog ili glazbenog, naše stripovsko tržište kaska za inozemnim. Izdavača ima, ali oni se kreću retroaktivno možda i više nego proaktivno, kod nas su se tek prije 10ak godina počeli premijerno objavljivati po nekoliko desetljeća stari kanonski naslovi stripa. Što se tiče domaćeg stripa, on se odavno povukao iz mainstreama u zatvorenu nišu koju prate samo ljudi koji sa stripom imaju malo konkretnije veze, tako da prosječnom konzumentu nije pretjerano vidljiv. Pogledamo li izbore za stripovski Oscar godine na ovom siteu, među pobjednicima nema nijednog serijala mlađeg od 30 godona, a od album je jedino Brodeck iz ovog desetljeća. Naravno, nijedan od njih nije domaći strip.

Uglavnom, za početak bi trebalo uopće od nekud izvući što je sve od stripova nastalih u zadnjih 10 godina objavljeno kod nas, pa bi onda možda veći broj ljudi dao glas...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/09/2019 : 11:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Siguran sam da ima forumaša koji prate recentna inozemna izdanja, što putem skenova, a ponešto i u tiskanom obliku. Našao bi se sigurno i poneki koji čita premijerne naslove sa najvećeg evropskog tržišta, frankofonskog. No većina ipak još uvijek preferira čitanje tiskanih izdanja na materinjem jeziku. Za razliku od recimo filmskog ili glazbenog, naše stripovsko tržište kaska za inozemnim. Izdavača ima, ali oni se kreću retroaktivno možda i više nego proaktivno, kod nas su se tek prije 10ak godina počeli premijerno objavljivati po nekoliko desetljeća stari kanonski naslovi stripa. Što se tiče domaćeg stripa, on se odavno povukao iz mainstreama u zatvorenu nišu koju prate samo ljudi koji sa stripom imaju malo konkretnije veze, tako da prosječnom konzumentu nije pretjerano vidljiv. Pogledamo li izbore za stripovski Oscar godine na ovom siteu, među pobjednicima nema nijednog serijala mlađeg od 30 godona, a od album je jedino Brodeck iz ovog desetljeća. Naravno, nijedan od njih nije domaći strip.

Uglavnom, za početak bi trebalo uopće od nekud izvući što je sve od stripova nastalih u zadnjih 10 godina objavljeno kod nas, pa bi onda možda veći broj ljudi dao glas...


Izdavači gledaju prije svega na zaradu (ili crnu nulu), normalno, inače mogu staviti ključ u bravu, pa stoga imamo podosta starijih, poznatih i provjerenih naslova.
Fibra ima dobar miks, usuđuju se i na novije naslove koji nose rizik.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/09/2019 : 14:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nije to bila kritika s moje strane, već utvrđivanje stanja.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/09/2019 : 14:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nije to bila kritika s moje strane, već utvrđivanje stanja.


Nisam ni razumio kao kritiku.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/09/2019 : 15:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sudeći po onom topicu "Pročitao i (ne)preporučujem", ti si jedan od onih koji imaju širok izbor pročitanog iz zadnjih 10 god. Što ti kažeš na temu?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/09/2019 : 16:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
evo jedan strip dostupan na klik - kontroverzni dobitnik pulicera u kategoriji editorial cartooning:

https://www.nytimes.com/series/syrian-refugee-family-welcome-america



Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/09/2019 : 18:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Sudeći po onom topicu "Pročitao i (ne)preporučujem", ti si jedan od onih koji imaju širok izbor pročitanog iz zadnjih 10 god. Što ti kažeš na temu?


Trebalo bi mi vremena vratiti se unatrag te se prisjetiti još jedanput jer puno se toga pročitalo zadnjih 10 godina (min. 600 albuma godišnje).

Uglavnom je to europski strip, USA malo toga dok Bonellija ne čitam.

Ali hoću sigurno, Comic Collector sve uredno bilježi (vrijeme, ocjene, zapažanja i sl.), a i dok bude malo jasnije kada počinje i završava desetljeće.


Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/09/2019 : 20:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Uglavnom, za početak bi trebalo uopće od nekud izvući što je sve od stripova nastalih u zadnjih 10 godina objavljeno kod nas, pa bi onda možda veći broj ljudi dao glas...



+ nastalih u svijetu.

To je veliki posao i neće se napraviti.

U najboljem slučaju bit će neki kilavi poll na temelju nekoliko prijedloga kojekako sakupljenih.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2019 : 20:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Moj izbor, od onoga što je kod nas objavljeno, kao creme de la creme: Asterios Polyp, Brodeck, Stare prdonje, Dani što nestaju, Tyler Cross, Sestra, Arapin Budućnosti... Itd.
Ono što nije objavljeno ću za sada zadržati za sebe... i objaviti što prije:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/09/2019 : 21:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meni je Asterios pao na pamet i bio bi mi #1, ali on je ipak iz 2009. ;)

Prdonje i Tyler su odlični, Brodecka ipak ne bih uvrstio u top, Arapin mi previše vuče na deja vu Persepolisa, ostala 2 nisam čitao...


Edited by - vukozec on 28/09/2019 21:49:35
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/09/2019 : 22:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Baš nedavno pročitah Bilo jednom u Francuskoj i jbt, koja jebena stripčina! Opravdalo sav hype, i onda još toliko. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/09/2019 : 22:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Deers



ZZCP 17

....


e to, fali italijana

sto 17? hvala ali mozda si mislio na 21... taj je meni bio najbolji




Greška, zapravo sam mislio na 27. Pojedinačno mi je taj najbolji. Za njim su mi 24 i 22 i finale prve sezone.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2019 : 22:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Baš nedavno pročitah Bilo jednom u Francuskoj i jbt, koja jebena stripčina! Opravdalo sav hype, i onda još toliko. :)


Ikzekli. Ali ni on nije iz ovog desetljeca, nego ranije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/09/2019 : 22:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolje od ne tako puno pročitanog, a da je izdano ili završeno u zadnjih 10 godina (abecednim redom):
Arapin budućnosti
Asterios Polyp
Blast (kao cjelina je završen u ovom desetljeću)
Brodeckov izvještaj
Jednog proljeća u Černobilu
Moby Dick (Chaboute)
Paying for it
Skalpirani
Smrt caru!
Trgovina (završena cjelina u ovom desetljeću)
Tyler Cross

A blizu najboljih, a žao bi mi bilo ne spomenuti ih, su mi još:
Diplomatske kronike
Fantomasov gnjev
Naša majka rat (isto završena u ovom desetljeću)…
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/09/2019 : 15:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vice

Baš nedavno pročitah Bilo jednom u Francuskoj i jbt, koja jebena stripčina! Opravdalo sav hype, i onda još toliko. :)


Ikzekli. Ali ni on nije iz ovog desetljeca, nego ranije.



Nije li 6. album izaša 2012.?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/09/2019 : 15:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vice

Baš nedavno pročitah Bilo jednom u Francuskoj i jbt, koja jebena stripčina! Opravdalo sav hype, i onda još toliko. :)


Ikzekli. Ali ni on nije iz ovog desetljeca, nego ranije.



Nije li 6. album izaša 2012.?


Ako je 85 odsto van ove dekade, mislim da ne možemo/ne bi trebali računati.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 29/09/2019 : 15:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Meni je favorit Last Look od Burnsa:
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-147-posljednji-pogled/578/


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/09/2019 : 16:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vice

Baš nedavno pročitah Bilo jednom u Francuskoj i jbt, koja jebena stripčina! Opravdalo sav hype, i onda još toliko. :)


Ikzekli. Ali ni on nije iz ovog desetljeca, nego ranije.



Nije li 6. album izaša 2012.?


Ako je 85 odsto van ove dekade, mislim da ne možemo/ne bi trebali računati.



A čuj, nije 85 nego 50%. 4. album je objavljen 2010., 5. 2011. i 6. 2012. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/09/2019 : 17:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vice

Baš nedavno pročitah Bilo jednom u Francuskoj i jbt, koja jebena stripčina! Opravdalo sav hype, i onda još toliko. :)


Ikzekli. Ali ni on nije iz ovog desetljeca, nego ranije.



Nije li 6. album izaša 2012.?


Ako je 85 odsto van ove dekade, mislim da ne možemo/ne bi trebali računati.



A čuj, nije 85 nego 50%. 4. album je objavljen 2010., 5. 2011. i 6. 2012. :)


Čekaj, jel se na kraju računa ta 2010-a ili ne? Imamo li konsenzus ?
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000