forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolji stripovi 2010–2019
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/09/2019 : 17:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pa po meni se računa. U konačnici, ovo je sve zabava, ne triba previše cjepidlačit. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/09/2019 : 17:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo još par naslova koje sam na brzinu izvukao iz Fibrina kataloga, a koji mislim da nisu dosad spomenuti:
Mi mrtvi
Shangri la
Marshall Bass
Sami
Hilda
Neću umrijeti kao lovina
Aya
Rdeči alarm

Tu je također manje više sve od Nuryja koji se profilirao kao garancija kvalitete među BD scenaristima u zadnjih 15ak godina.

Nisam još razmislio kako bi ih rangirao, no ti mi ulaze u obzir. Jedan za koji sam već siguran da mi ulazi u top 10 je Kililana song.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2019 : 17:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Moj izbor, od onoga što je kod nas objavljeno, kao creme de la creme: Asterios Polyp, Brodeck, Stare prdonje, Dani što nestaju, Tyler Cross, Sestra, Arapin Budućnosti... Itd.
Ono što nije objavljeno ću za sada zadržati za sebe... i objaviti što prije:)


hmmm,preskočih je iz nekog razloga - baš ću da pročitam zavir.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/09/2019 : 17:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dani što nestaju, Sestra

odlično, ovo su valjda najsvežiji predlozi

corto33 je gore dodao burnsa, a ja ne mogu da verujem da je od x'ed out prošlo desetak godina
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/09/2019 : 18:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Evo još par naslova koje sam na brzinu izvukao iz Fibrina kataloga, a koji mislim da nisu dosad spomenuti:
Mi mrtvi
Shangri la
Marshall Bass
Sami
Hilda
Neću umrijeti kao lovina
Aya
Rdeči alarm

Tu je također manje više sve od Nuryja koji se profilirao kao garancija kvalitete među BD scenaristima u zadnjih 15ak godina.

Nisam još razmislio kako bi ih rangirao, no ti mi ulaze u obzir. Jedan za koji sam već siguran da mi ulazi u top 10 je Kililana song.

najs. lovina, sami, aya i alarm su 2009. ili ranije.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/09/2019 : 18:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Moj izbor, od onoga što je kod nas objavljeno, kao creme de la creme: Asterios Polyp, Brodeck, Stare prdonje, Dani što nestaju, Tyler Cross, Sestra, Arapin Budućnosti... Itd.
Ono što nije objavljeno ću za sada zadržati za sebe... i objaviti što prije:)


hmmm,preskočih je iz nekog razloga - baš ću da pročitam zavir.




Jako loše. Nikako se ne uklapa sa ostatkon navedenoga, i mislin da ti se neće svidit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/09/2019 : 18:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by vukozec

Evo još par naslova koje sam na brzinu izvukao iz Fibrina kataloga, a koji mislim da nisu dosad spomenuti:
Mi mrtvi
Shangri la
Marshall Bass
Sami
Hilda
Neću umrijeti kao lovina
Aya
Rdeči alarm

Tu je također manje više sve od Nuryja koji se profilirao kao garancija kvalitete među BD scenaristima u zadnjih 15ak godina.

Nisam još razmislio kako bi ih rangirao, no ti mi ulaze u obzir. Jedan za koji sam već siguran da mi ulazi u top 10 je Kililana song.

najs. lovina, sami, aya i alarm su 2009. ili ranije.



Hm, Rdeči je iz 2010., Aya također završena 2010., Sami još uvijek traju, a ukupno 7 albuma je izašlo u 2010tima, Lovinu priznajem nisam provjerio...
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/09/2019 : 20:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
alarm je još iz devedesetih, ne? moguće da je posle izlazilo još. to je sličan problem kao sa ovim serijalima koji i dalje izlaze. što više, to bolje - ali onda bi bilo dobro izdvojiti konkretan broj ili run iz poslednjih deset godina.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/09/2019 : 20:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Da, to je sa stripovima koji izlaze u epizodama malo tricky, ali mislim da je ovako logično: ako se izbor odnosi na pojedinačnu epizodu/album onda se gleda godina tog albuma, ako se izbor odnosi na kompletan serijal, onda je jedino logično uzeti godinu u kojoj je dovršen.

Tako da se slažem sa vicom da Bilo jednom u Francuskoj ulazi u obzir (a bome i u mojih top 10).

Ps: Zadnja epizoda Rdečeg alarma je iz 2010.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 30/09/2019 : 03:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

ako se izbor odnosi na kompletan serijal, onda je jedino logično uzeti godinu u kojoj je dovršen.


Ma šta kažeš? To kao da neko izbaci roman pred Novu godinu i onda dobije nagradu za najbolji roman u prethodnoj godini.

Ako se serijali protežu kroz više decenija logično je da se ne glasa za kompletan serijal,
nego samo za pojedinačnu epizodu ili trk objavljene u toj deceniji na koju se odnosi glasanje.

Ako je 50% serijala objavljeno u ovoj deceniji, kao što je vice naveo, onda bi valjda bilo okej glasati za kompletan serijal.
(Pod uslovom da je započet u prethodnoj deceniji, a ne, recimo, objavljene 2 epizode u 80-im ili 90-im,
pa posle 20-30 godina nastavljen serijal... Ima i takvih slučajeva.)


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/09/2019 : 08:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ali nije moguće glsati za kompletan prije nego li je dovršen, tako da je za kompletni jedino moguće glasati kad se dovrši. Najvni singlovi sa nekog glazbenog albuma mogu dolaziti i godinama unaprijed, no album na kojem se oni na kraju nalaze je iz godine iz koje je on objavljen, ne iz godine singlova.

Naravno, što se tiče stripova, prije svega mislim na serijale koji su "integralni", zaokruženo: imaju jedinstven story arc sa početkom i krajem, ne na serijale koji se sastoje od zasebnih epizoda i na kojima se mijenjaju autori.

Edited by - vukozec on 30/09/2019 08:17:57
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 30/09/2019 : 08:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Meni su, očigledno, oni koje smo i objavili:

- Strpljenje
- Plati pa klati
- Nao Braun
- Irmina
- Habibi
- Ardalen
- More zove
- 5000 km u sekundi

Uz njih svakako i Asterios Polip, Zerokalkare, Morski vuk, Building Stories...

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/09/2019 : 16:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
hvala, vuče. potpis na spisak, to su i neki od mojih favorita.

nego, nismo pričali o eleanor davis, a ona je blago.




zvuči ko self help knjiga, ali je sušta suprotnost (ima čak i simpatičan disclaimer zbog naslova). zapravo je zbirka, i zajedno sa why art, jedan od stripova koje svako malo prelistavam.

davis je majstor kratke forme ali bih voleo da proba nešto ambicioznije... čekamo the hard tomorrow.

Edited by - Vlaadisha on 30/09/2019 16:31:11
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/09/2019 : 17:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nešto tvrdokuhano, meni bolje od Kriminala:



Baš dobilo seriju, prva epizoda emitirana nekidan.

Edited by - vukozec on 30/09/2019 17:38:11
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/09/2019 : 23:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kamo jutro pružilo se, kraj Kena Parkera...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/10/2019 : 16:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kamo jutro pružilo se, kraj Kena Parkera...

da da da, to nikako da mi stigne na red. osecam da nije hepi end

razmisljao sam sta bi moglo od meni izuzetno dragih morrisona i murphyja. odgovor je naravno joe the barbarian, strip na kom su saradjivali 2010. i strip koji se pomalo odnosi na svakog od nas.


Edited by - Vlaadisha on 01/10/2019 16:30:53
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 01/10/2019 : 19:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

Meni su, očigledno, oni koje smo i objavili:

- Strpljenje
- Plati pa klati
- Nao Braun
- Irmina
- Habibi
- Ardalen
- More zove
- 5000 km u sekundi

Uz njih svakako i Asterios Polip, Zerokalkare, Morski vuk, Building Stories...


Zaboravio si daleko najbolji strip koji si objavio...

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/10/2019 : 22:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Arleri je iz 2008. :)


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/10/2019 : 12:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu se sad sjetit svih stripova koje sam čitao, a da su iz ovog desetljeća. Uostalom, ovo zadnje desetljeće manje uživam u svemu i najnajnajbolji strip dvijeidesetih mi neće značiti ni pola kao npr. najbolji iz devedesetih, ali ajmo reć da su mi ovi fora:

Jaime Hernandez - Love bunglers: jer je na iznimno zadovoljavajući način zatvorio sagu koja traje 25 godina

Arapin budućnosti - jer je zabavan za čitat i dobro nacrtan i jer mi je otac genijalan lik

Jason Shiga - Demon - jer, osim što je ludo zabavan i napet ima taj pečat ovog desetljeća - to je strip koji nije mogao nastati nikad osim sad i jer zna bit urnebesno smiješan, a da to nikad ne izgubi smisao i ne prijeđe u sprdnju

Long John Silver - jer je avantura koju volim čitati i čitati i ima crtež koji volim gledati i gledati

Od Bonellija sam najviše uživao čitajući Texov gigant Mrtvi jahač, samurajske priče iz JDJP i gledajući Rubinijevog Zagora.

I još hrpa stripova koji su bili super kao npr Tyler Cross, Heck od Zandera Cannona, Ragemor od Corbena, Dani što nestaju, Polina.. ma svašta

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/10/2019 : 12:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
I Larceneta sam zaboravio -ni Blast ni Brodeck mi nisu ni jako dragi ni savršeni ali su impresivni. Morali bi se nać na konačnoj listi
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/10/2019 : 12:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
I od stvari za djecu definitivno Hilda!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2019 : 12:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel pomenuo ko Ralfa Azama!?!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/10/2019 : 16:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ne mogu se sad sjetit svih stripova koje sam čitao, a da su iz ovog desetljeća. Uostalom, ovo zadnje desetljeće manje uživam u svemu i najnajnajbolji strip dvijeidesetih mi neće značiti ni pola kao npr. najbolji iz devedesetih, ali ajmo reć da su mi ovi fora:

Jaime Hernandez - Love bunglers: jer je na iznimno zadovoljavajući način zatvorio sagu koja traje 25 godina

Arapin budućnosti - jer je zabavan za čitat i dobro nacrtan i jer mi je otac genijalan lik

Jason Shiga - Demon - jer, osim što je ludo zabavan i napet ima taj pečat ovog desetljeća - to je strip koji nije mogao nastati nikad osim sad i jer zna bit urnebesno smiješan, a da to nikad ne izgubi smisao i ne prijeđe u sprdnju

Long John Silver - jer je avantura koju volim čitati i čitati i ima crtež koji volim gledati i gledati

Od Bonellija sam najviše uživao čitajući Texov gigant Mrtvi jahač, samurajske priče iz JDJP i gledajući Rubinijevog Zagora.

I još hrpa stripova koji su bili super kao npr Tyler Cross, Heck od Zandera Cannona, Ragemor od Corbena, Dani što nestaju, Polina.. ma svašta



tvoje devedesete su većini ovde osamdesete, pa ti vidi

znači od love and rockets ide love bunglers? zabeleženo.

ah, “crazy + genius = shiga”, veli scott mccloud. propustio sam hvaljeni meanwhile jer mi je ličilo na choose your own adventure, ali mi je empire state bio ok.

kad smo kod sličnih stripova, jesi li pratio homestuck? to je jedan od fenomena koji je zaobišao ne samo mene nego celu lokalnu scenu. ne znam šta da mislim o tome. srećom je krenuo 2009. i to će mi biti izgovor da ga ne uvrstim u anketu.

hvala, pcoro. gledaću da ubacim po koju naslovnu i podatak za ostalo što si nabrojao. fali bonellija.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/10/2019 : 16:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jel pomenuo ko Ralfa Azama!?!

informacija iz druge ruke da će ga izdavati mirabilis od prvog broja
Go to Top of Page

renda
Junior Member

Croatia
323 Posts

Member since 20/09/2002

Posted - 02/10/2019 : 17:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send renda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Humbert Coe


Pojašnjavanje parametara ne bi se trebalo smatrati izvan ove teme, kao i oprez da najbolja izdanja desetljeća tek slijede...



Parametri:

2000-2009 = prva decenija 21. stoleća.
2010-2019= druga decenija . Gotovo.


Jasnije?




2001-2010 prvo desetljeće 21 stoljeća
2011-2020 drugo desetljeće

Sad je gotovo i jasno
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000