forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolji stripovi 2010–2019
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/10/2019 : 18:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by renda

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Humbert Coe


Pojašnjavanje parametara ne bi se trebalo smatrati izvan ove teme, kao i oprez da najbolja izdanja desetljeća tek slijede...



Parametri:

2000-2009 = prva decenija 21. stoleća.
2010-2019= druga decenija . Gotovo.


Jasnije?




2001-2010 prvo desetljeće 21 stoljeća
2011-2020 drugo desetljeće

Sad je gotovo i jasno



Ali niti u originalnom naslovu topica, niti u uvodnom topicu se ne spominju redni brojevi ni desetljeća ni stoljeća, tako da vaši redni brojevi nemaju veze sa topicom


Spominje se samo "decenija na izmaku", a naknadnim dodatkom u naslovu je još precizirano da se misli na onu deceniju kojoj je ova zadnja godina
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 03/10/2019 : 18:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
dva slična a opet toliko različita stripa.

ljepota tame je predivan strip koji je izazvao žučne rasprave na forumu i iznudio neke nadahnute postove i eseje, ali je mnogo više od kontroverze na koju ga može svesti diskusija o tome šta je pisac hteo da kaže. originalno je objavljen 2009, ali ga pominjem zbog poređenja sa jednim drugim naslovom.

big questions je naizgled još jedan mindfuck. međutim, sam autor se potrudio oko demistifikacije, slično kao što je u samoj priči ogolio teme i ideje. u odnosu na ljepotu tame, crtački je druga krajnost, ali sve zajedno savršeno funkcioniše, baš kako i treba u stripu.


Edited by - Vlaadisha on 03/10/2019 18:14:51
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/10/2019 : 20:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

tvoje devedesete su većini ovde osamdesete, pa ti vidi

znači od love and rockets ide love bunglers? zabeleženo.

ah, “crazy + genius = shiga”, veli scott mccloud. propustio sam hvaljeni meanwhile jer mi je ličilo na choose your own adventure, ali mi je empire state bio ok.

kad smo kod sličnih stripova, jesi li pratio homestuck? to je jedan od fenomena koji je zaobišao ne samo mene nego celu lokalnu scenu. ne znam šta da mislim o tome. srećom je krenuo 2009. i to će mi biti izgovor da ga ne uvrstim u anketu.

hvala, pcoro. gledaću da ubacim po koju naslovnu i podatak za ostalo što si nabrojao. fali bonellija.
[/quote]

Nisam. Išao sam malo pogledat i vidim 8000 stranica :-o
Ne ohrabruje me ovo što sam negdje našao: Even if you're on its comedic wavelength, Act 1 can be tiresome to get through..

Big Question sam čitao i zaboravio. Mislio sam da će mi se više svidjeti..Sjećam se da je jedno vrijeme, dok sam više pratio strip, to bio kultni nezavisni serijal koji je godinama sporo izlazio, nešto kao Black hole. Onda je izašla knjiga ali nije uspjela napraviti neki veći hype.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/10/2019 : 16:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nisam. Išao sam malo pogledat i vidim 8000 stranica :-o
Ne ohrabruje me ovo što sam negdje našao: Even if you're on its comedic wavelength, Act 1 can be tiresome to get through...

homestuck je elephant in the room kad god se priča o webcomics. iako je zlatno doba verovatno za nama, evo nekog kraćeg spiska kandidata u ovoj kategoriji.



angažovano o iranu, na tragu onoga što rade satrapi i sacco



his face all red kao lep primer kako se koriste prednosti medija i formata



miljenica kritike i publike (čekamo crtani)



još jedan srednjostrujaški favorit (iako nisam uspeo da završim ni iz tri pokušaja)

...ali ja sam beznadežno mator, pa su svi predlozi dobrodošli

može i neki opskurni korejski webtoon ili megapopularni meme, svejedno

Edited by - Vlaadisha on 04/10/2019 16:36:28
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 05/10/2019 : 11:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote


When David lost his voice




Square eyes




Here




palac gore za Trough The Woods, a kad smo već kod Carroll, tu je i odličan Speak



hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 05/10/2019 : 19:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

When David lost his voice
uf ovo mi se čini teško
mada nikad ne znaš: pročitam mother, come home i zapitam se šta mi je to trebalo...
onda nađem intervju sa hornschemeierom gde kaže da zapravo nema puno autobiografskih elemenata. mislim se, fuck you haha
quote:
Here
oko ovog se vrtim kao mačak oko slanine... imam taj raw sa originalnom pričom i to mi je remek-delo... ali ne znam šta tu još ima da se kaže? kakav je rimejk, da prostiš na izrazu?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/10/2019 : 18:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
beše jurica ne voli tominea? meni je dobar, raymond carver stripa. killing and dying mi je još jedan kandidat, pogotovo prva i naslovna priča, koje udaraju ispod pojasa.



Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 06/10/2019 : 18:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Tomine mi je ko lošiji Clowes. Bez humora i likovno predvidljiviji i dosadniji. Na sve načine dosadniji.

Ok, on prepliće neku osetljivu psihologiju i duboke povrede ali baš me boli briga za njegove karaktere sa punim dupetom materialnih dobara koji se prevrču u svojoj bezkarakternosti, pasivnosti i jadu, kvazihipersenzibilnosti koja je po mome isforsirana (rezultat permisije i zlatne kašike).

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 06/10/2019 18:53:25
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/10/2019 : 19:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Tomine mi je ko lošiji Clowes. Bez humora i likovno predvidljiviji i dosadniji. Na sve načine dosadniji.

Ok, on prepliće neku osetljivu psihologiju i duboke povrede ali baš me boli briga za njegove karaktere sa punim dupetom materialnih dobara koji se prevrču u svojoj bezkarakternosti, pasivnosti i jadu, kvazihipersenzibilnosti koja je po mome isforsirana (rezultat permisije i zlatne kašike).

kako ti se onda čini seth?

nedavno je izašao kompletni clyde fans pa sam krenuo ispočetka... ne mogu da verujem da sam upravo pročitao 70 stranica stripa na kojima lik šeta po kući i priča.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 07/10/2019 : 20:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Seth je genialan sa svojim minimalnim retro stilom i fragmentarnimi pričami. It's a Good Life, If You Don't Weaken; Clyde Fans book one i George Sprott su mi ok ali genialni su Wimbledon Green i The Great Northern Brotherhood of Canadian Cartoonists. To mi je vrh D & Q. Seth mi je njihov najomiljeni autor, pun je melanholije i nostalgije za vremenom kojeg se uopšte ne siječa i nije ga proživio.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 07/10/2019 20:44:48
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/10/2019 : 21:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

The Great Northern Brotherhood of Canadian Cartoonists

na žalost, to mu je valjda jedini strip u poslednjih desetak godina
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/10/2019 : 21:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Seth je genialan sa svojim minimalnim retro stilom i fragmentarnimi pričami. It's a Good Life, If You Don't Weaken; Clyde Fans book one i George Sprott su mi ok ali genialni su Wimbledon Green i The Great Northern Brotherhood of Canadian Cartoonists. To mi je vrh D & Q. Seth mi je njihov najomiljeni autor, pun je melanholije i nostalgije za vremenom kojeg se uopšte ne siječa i nije ga proživio.


Dobar je Seth, ali sa te scene, i iz D & Q, mi je Joe Matt bio najbolji. Nedavno je izbacio nešto na svom instagramu da ponovo nešto radi, 10 godina ga nema...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 07/10/2019 : 21:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Šteta mi je, da je Julie Doucet (iz D & Q) prestala sa stripom. My New York Diary ima vrlo snažan nabijen crtež. Chestera Browna sam prestao pratiti poslije Louisa Riela.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 07/10/2019 : 21:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Macon

Seth je genialan sa svojim minimalnim retro stilom i fragmentarnimi pričami. It's a Good Life, If You Don't Weaken; Clyde Fans book one i George Sprott su mi ok ali genialni su Wimbledon Green i The Great Northern Brotherhood of Canadian Cartoonists. To mi je vrh D & Q. Seth mi je njihov najomiljeni autor, pun je melanholije i nostalgije za vremenom kojeg se uopšte ne siječa i nije ga proživio.


Dobar je Seth, ali sa te scene, i iz D & Q, mi je Joe Matt bio najbolji. Nedavno je izbacio nešto na svom instagramu da ponovo nešto radi, 10 godina ga nema...



Je li Matt crtao nešto drugo nego kako masturbira?

Shvatio sam ga samo kao undergroundera ali ne kao nekog sa vlastitim širokim svetom.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 07/10/2019 21:20:00
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/10/2019 : 21:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Šteta mi je, da je Julie Doucet (iz D & Q) prestala sa stripom. My New York Diary ima vrlo snažan nabijen crtež.


Ona mi je ko Derf Bekderf crtački, samo gušće
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 07/10/2019 : 21:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Derf je ukoćen, tvrd i dosta zabavan. Nešto sam čitao Jeffreya Dahmera i one njegove sa smećem, čini mi se da u antologiji Mome. Nemam nijedne njegove kolekcije.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 07/10/2019 21:44:35
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/10/2019 : 22:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Derf je ukoćen, tvrd i dosta zabavan. Nešto sam čitao Jeffreya Dahmera i one njegove sa smećem, čini mi se da u antologiji Mome. Nemam nijedne njegove kolekcije.


Meni je on super, ta sa smećem je Thrashed, to mi je i najbolje što ima.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/10/2019 : 15:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Tomine mi je ko lošiji Clowes. Bez humora i likovno predvidljiviji i dosadniji. Na sve načine dosadniji.

Ok, on prepliće neku osetljivu psihologiju i duboke povrede ali baš me boli briga za njegove karaktere sa punim dupetom materialnih dobara koji se prevrču u svojoj bezkarakternosti, pasivnosti i jadu, kvazihipersenzibilnosti koja je po mome isforsirana (rezultat permisije i zlatne kašike).

najavljen je njegov novi strip, koji ce izgleda biti licniji nego dosadasnji: https://www.bleedingcool.com/2019/10/13/adrian-tomine-and-a-frank-miller-fail-the-loneliness-of-the-long-distance-cartoonist-in-2020/

bas se radujem ovome
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/10/2019 : 19:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


Dvoumio sam se da li da ovo ide u "(ne) preporucujem" temu ili ovde. Ocekivano, nedostaje nam medjunarodnih kandidata pa evo jedan strip iz Singapura.

S jedne strane, stripovi o stripovima su moj omiljeni zanr. Takodje sam bio zaintrigiran istorijom egzoticne a opet relativno poznate zemlje.

S druge strane, sve je ovde vec vidjeno. Gomila omaza na uticajne naslove kao da su sami sebi svrha. Infodump o lokalnim frakcijama brzo postaje zamoran, pogotovo kad pocne da lici na ono kod kuce. Autor je sjajan crtac i dao je sve od sebe da poveze ova dva narativa, ALI... "The Art of Charlie Chan Hock Chye" je vrlo samosvestan i samodopadan strip koji svakim detaljem hoce da me podseti kako je kul.

Konacno, ostaje gorak ukus zbog onoga sto smo vec znali: stripovi se prave od snova decaka i skroz su nebitni. Da parafraziram Djordja Milovica, najbolji film o stripu je "Gradjanin Kejn", gde se strip - koji je bio toliko vazan u Hearstovom zivotu - ni ne pominje.

Od mene 4/5, ali svakako cu mu se vratiti.

Edited by - Vlaadisha on 19/10/2019 19:08:12
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/11/2019 : 22:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
evo jos jedna lista:

https://aux.avclub.com/the-25-best-comics-of-the-2010s-1839672515
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/11/2019 : 15:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
entertainment weekly sastavio svoju listu:

https://ew.com/books/2019/11/21/the-best-comics-of-the-decade/?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=social-share-article
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2019 : 22:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ralf Azam

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/12/2019 : 15:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
jos jedna lista sa akcentom na sveske i PC naslove (a nema ralfa azama):

https://www.polygon.com/comics/2019/11/5/20948599/best-comics-of-decade-2010s
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/12/2019 : 15:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ovi su krenuli ambiciozno pa usrali na kraju:

https://www.comicbookherald.com/best-comics-of-the-2010s-10-1/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/12/2019 : 17:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
nedostaje nam recentne produkcije, a the beat ima svoju listu za ovu godinu:

https://www.comicsbeat.com/the-best-comics-of-2019/

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000