forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK X-XII 2019.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2019 : 17:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Najbolje je napravio Dnevnik, naslov Blindirana soba ne može promašiti ni u kojem slučaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/10/2019 : 19:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Tužno je vidjeti ovo Smirnofova. Zar i ti, sine srpski?
Moralo je i u hrvatskom (tamo smo imali onu megadebilnu grozotu Utvrda Smirnoffa), a kamoli u srpskom:
Smirnovljeva tvrđava.
Riječ je o ruskom prezimenu Smirnov, naravno da će ga Talijani ili Englezi pisati sa dva f na kraju.
Ali rusko je, a zna se kako se to transkribira na latinici u našim jezicima.


verovatno su zeleli da zadrze asocijaciju na poznatu votku (vodku?) kad dodje do ociju konzumenata

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/10/2019 : 20:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

A je li bilo govora da će biti tih priča?


ma nije...to sam ja pisao kad su prije godinu ili dvije iz vc najavili ovo izdanje, da bi bilo dobro, ako vec po 17-i put izdaju jedne te iste price, da ubace nesto sto nikad niko kod nas nije izdao od zagora, pa da ima smisla barem zbog toga uzeti, pa se sjetio tih 20-ak kratkih prica...
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 14/10/2019 : 00:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Tužno je vidjeti ovo Smirnofova. Zar i ti, sine srpski?
Moralo je i u hrvatskom (tamo smo imali onu megadebilnu grozotu Utvrda Smirnoffa), a kamoli u srpskom:
Smirnovljeva tvrđava.
Riječ je o ruskom prezimenu Smirnov, naravno da će ga Talijani ili Englezi pisati sa dva f na kraju.
Ali rusko je, a zna se kako se to transkribira na latinici u našim jezicima.


Osveta Njufaundlenđanina.

Kada smo već kod toga... ozbiljno, bio bih zahvalan za objašnjenje zašto se Katar poslednjih godina menja kao da je akronim. I kako treba menjati Volvo? Reč Volvo.

Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/10/2019 : 15:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD


Širok je spektar mogućnosti, ni to što si nabrojao ne zvuči tako loše, a usput zahtijeva najmanje truda prilikom crtanja naslovnice.




I pored svega - bolja je od Zografove...
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/10/2019 : 15:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Tužno je vidjeti ovo Smirnofova. Zar i ti, sine srpski?
Moralo je i u hrvatskom (tamo smo imali onu megadebilnu grozotu Utvrda Smirnoffa), a kamoli u srpskom:
Smirnovljeva tvrđava.
Riječ je o ruskom prezimenu Smirnov, naravno da će ga Talijani ili Englezi pisati sa dva f na kraju.
Ali rusko je, a zna se kako se to transkribira na latinici u našim jezicima.




Nije uvek takvo pravilo.
Reč "lev" (lav) izgovaraju kao "ljef" (ako me pamćenje dobro služi).
Mada - možda je to samo neki izuzetak.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/10/2019 : 15:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Curunir

Tužno je vidjeti ovo Smirnofova. Zar i ti, sine srpski?
Moralo je i u hrvatskom (tamo smo imali onu megadebilnu grozotu Utvrda Smirnoffa), a kamoli u srpskom:
Smirnovljeva tvrđava.
Riječ je o ruskom prezimenu Smirnov, naravno da će ga Talijani ili Englezi pisati sa dva f na kraju.
Ali rusko je, a zna se kako se to transkribira na latinici u našim jezicima.




Nije uvek takvo pravilo.
Reč "lev" (lav) izgovaraju kao "ljef" (ako me pamćenje dobro služi).
Mada - možda je to samo neki izuzetak.



Kakve veze ima kako Rusi izgovaraju nešto? Oni kažu Maskva, mi i izgovaramo i pišemo Moskva. Isto tako je i Lav Tolstoj. Nije Ljef.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/10/2019 : 16:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj


Kakve veze ima kako Rusi izgovaraju nešto? Oni kažu Maskva, mi i izgovaramo i pišemo Moskva. Isto tako je i Lav Tolstoj. Nije Ljef.



Uvek je dobro - izgovarati kako je u originalu.
Izuzev kao u slučaju Zagora, kojeg Italijani zovu Dzagor ili Cagor, ali u stvarnom Američkom govoru to ne bi zvučalo tako.
Pravi naziv glavnog grada Srbije je Belgrad (Belov grad, grad posvećen Belom Bogu), a svi ga pogrešno zovu Beograd.
To ne znači da se ne treba boriti za ispravne nazive...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/10/2019 : 16:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
To bi bilo besmisleno. Posebno kad je riječ o slovenskim jezicima. Pa ne izgovaraju ni stranci naša imena pravilno. Ne vidim što bismo mi bili drugačiji.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/10/2019 : 19:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Curunir

Tužno je vidjeti ovo Smirnofova. Zar i ti, sine srpski?
Moralo je i u hrvatskom (tamo smo imali onu megadebilnu grozotu Utvrda Smirnoffa), a kamoli u srpskom:
Smirnovljeva tvrđava.
Riječ je o ruskom prezimenu Smirnov, naravno da će ga Talijani ili Englezi pisati sa dva f na kraju.
Ali rusko je, a zna se kako se to transkribira na latinici u našim jezicima.


verovatno su zeleli da zadrze asocijaciju na poznatu votku (vodku?) kad dodje do ociju konzumenata



Može biti, ali..
Baš mi je delboj jučer poslao link.
I tu je dakako riječ o Alekseju Makaroviču Smirnovu. Citiram:
"Votka je nazvana po https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B9_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87, to što su na engleskom stavili dva f nije razlog da se rusko prezime prepravi."

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/10/2019 : 19:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by delboj


Kakve veze ima kako Rusi izgovaraju nešto? Oni kažu Maskva, mi i izgovaramo i pišemo Moskva. Isto tako je i Lav Tolstoj. Nije Ljef.



Uvek je dobro - izgovarati kako je u originalu.
Izuzev kao u slučaju Zagora, kojeg Italijani zovu Dzagor ili Cagor, ali u stvarnom Američkom govoru to ne bi zvučalo tako.
Pravi naziv glavnog grada Srbije je Belgrad (Belov grad, grad posvećen Belom Bogu), a svi ga pogrešno zovu Beograd.
To ne znači da se ne treba boriti za ispravne nazive...




Zamisli da sve strane nazive izgovaramo izvorno.
Opći kaos i tek tada posve nerazumljivo.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/10/2019 : 19:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by motorista

quote:
Originally posted by Curunir

Tužno je vidjeti ovo Smirnofova. Zar i ti, sine srpski?
Moralo je i u hrvatskom (tamo smo imali onu megadebilnu grozotu Utvrda Smirnoffa), a kamoli u srpskom:
Smirnovljeva tvrđava.
Riječ je o ruskom prezimenu Smirnov, naravno da će ga Talijani ili Englezi pisati sa dva f na kraju.
Ali rusko je, a zna se kako se to transkribira na latinici u našim jezicima.


Osveta Njufaundlenđanina.

Kada smo već kod toga... ozbiljno, bio bih zahvalan za objašnjenje zašto se Katar poslednjih godina menja kao da je akronim. I kako treba menjati Volvo? Reč Volvo.





Ne znam za ovo Katar, možda delboj zna na što misliš u srpskom.
Volvo ne bi smjelo biti različito u h ili s, pa evo:
Volvo
Volva
Volvu
Volvo
Volvo
Volvu
Volvom.
Ovo je po starom rasporedu padeža, kod nas je sad drukčiji poredak, vokativ je na posljednjemu mjestu.
Sad kao idu "po važnosti". Svašta.
Nije valjda da netko piše Volvoa?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/10/2019 : 19:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Inače, Katar se deklinira potpuno jednako kao vratar.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/10/2019 : 20:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa da, ne znam otkud to da se mijenja kao akronim? Jedino sam gledao da neki mijenjaju kao da ima nepostojano a, ali to je glupost.

https://www.opismenise.com/nedoumice/u-katru-ili-u-kataru/
https://bujicarijeci.com/2013/02/u-katru-ili-u-kataru/

quote:
Originally posted by Curunir

Nije valjda da netko piše Volvoa?


Eh, pa ne možeš ni da zamisliš koliko ima tih nekih:

http://www.politika.rs/scc/clanak/141399/%D0%95%D0%A3-%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%98%D1%83-%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B2%D0%BE%D0%B0-%D0%9A%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/u-srbiji-predstavljen-novi-premijum-suv-iz-volvoa-xc60/272n7pk
https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=198970
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 14/10/2019 : 21:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ljudi.

Da, Volvoa se čuje često.

Eto, ja sam uvek Katar menjao poput fratar. Ovo – ispade, pravilno – meni zvuči kao da je Katar akronim ("Katara" – "KATAR-a" umesto "Katra"). Mada, možda je i do moje dikcije.

Edited by - motorista on 14/10/2019 21:03:29
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/10/2019 : 22:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Katar nema nepostojano a. Nije to kao Egipat.
Da, kao fratar, ili ratar. Može i tako, naravno.

Volvoa je grozno.
O ostaje samo ako je naglašeno, kao u V. Hugo, čita se I'GO, i onda ostaje Hugoa (Igoa).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 17/10/2019 : 16:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 17/10/2019 : 21:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Lepo, lepo. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/10/2019 : 22:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
opla, nije lepo nego prelepo. dve izuzetno drage epizode su ovde
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/10/2019 : 12:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Evo kako izgleda knjiga.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/10/2019 : 12:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@wesskowaz - da li je ta knjiga iz one biblioteke gdje vise knjiga cini neku sliku?
I koji je format ovoga, da li su unutra kompletne price? Sorry na svim ovim pitanjima

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/10/2019 : 12:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
To sa slikom na hrbatu je islo do 28. knjige. Onda je odradjen novi dizajn i sad su male slicice koje prate naslovnu.
Unutra su kompletne price. Tacnije, budu po jedna ili dve kompletne price.

Evo kako izgleda kolekcija (fotka iz Sawitcheve kolekcije):


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/10/2019 : 12:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlicno, hvala ti na ovome stvarno prekrasno izgleda
Znaci, u biti format kao Zagor Extra. Razmisljam da si uzmem, pa da imam i takav jedan primjerak Zagora doma

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 18/10/2019 : 12:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su knjige sire od ZEX izdanja. U selu su mi, pa ne mogu da proverim.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/10/2019 : 18:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sigurno su šire, ne znam zašto Ludens uopće skraćuje te stripove. Iznenadio sam se ove godine kad sam dobio talijansko izdanje i koji je to zapravo gušt držat u ruci kad su tako širi.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000