forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 154

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2019 : 20:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nadajmo se da će u budućnosti biti manje bonelija od Golkonde - ova dva serijala su sasvim dovoljna;sad malo po francuzima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/09/2019 : 21:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Dva ponajbolja serijala Bonelija u zadnje vrijeme su definitivno Julija i JDJP..
Zbilja imamo sreće da se izdavanje tih izvsnih serijala nastavlja

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/09/2019 : 22:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Dva ponajbolja serijala Bonelija u zadnje vrijeme su definitivno Julija i JDJP..
Zbilja imamo sreće da se izdavanje tih izvsnih serijala nastavlja



Velika je ovo stvar!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/09/2019 : 22:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ah, drago mi je za juliu
zašto se počinje s 46?
darkwood je stao na broju 44
pretpostavljam da imaju u planu polako izdati i ranije epizode, pa da je ostatak djeljiv s 3, ali nekako mi se čini da je to preambiciozno
dajte vi krenite isključivo gledajući naprijed, u prvoj knjizi s epizodama 45, 46, 47, da ne bi ta 45ica izvisila

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/09/2019 : 22:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ah, drago mi je za juliu
zašto se počinje s 46?
darkwood je stao na broju 44
pretpostavljam da imaju u planu polako izdati i ranije epizode, pa da je ostatak djeljiv s 3, ali nekako mi se čini da je to preambiciozno
dajte vi krenite isključivo gledajući naprijed, u prvoj knjizi s epizodama 45, 46, 47, da ne bi ta 45ica izvisila


prava na broj 45 ima i dalje darkwood...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/09/2019 : 23:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Pa dobro. Bolje da se ustabili redovna serija pa ćemo vidjeti kasnije.
I iskreno se nadam da će biti objavljeni i brojevi 26-28 Priča, u jednom trobroju, ako ih već DW ne objavi. Tako da i to imamo kompletno.


pa dobro, broj 28 ce ionako ubrzo ici kao nulti broj mercurija od CK, a ako darkwood ne izda 26 i 27, protekom vremena ce izgubiti i na njih prava, pa ce to da golconda izda...ionako su najavili da ce izdavati kao dvobroje i trobroje...a mogu ta dva da izdaju sa nekim visim brojem, ionako su to sve one shot stripovi ( izuzev onog nastavka tropskog bluza, china song koji je dvobroj, zatim tri nove epizode napoleona, simeonovog trobroja, i sad onog romanzija keler, koji ce isto ici kao trobroj, ali to ce sve od broja 70 pa dalje...)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/09/2019 : 23:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Napomena da nas možete naći i na Facebooku: https://www.facebook.com/golconda.rs/

Uskoro i Instagramu...

Dodao sad taj link u uvodnom postu

quote:
Originally posted by 1Euro

Pitanje za Golcondu:

-da li čete krenuti sa Mister Nojem od početka?

Mister No kao recimo 3-u-1 sa naslovnicama u boji bi bilo super, ali mislim da je teško takve stvari odmah očekivat od novog izdavača, koji praktički tek kreće u izdavačke vode.

Meni se sviđa da će radit one stripove koji na našem prostoru nisu izdani, a ova opcija izdavanja serijala koja su "stala" pa nastavak istih, je po meni odlična ideja Samo kad pogledamo Bonelli, Julija i JDJP je za sam početak i više nego što smo očekivali i zasad je to i više nego dovoljno. S vremenom će sigurno bit i drugih noviteta. Ne bi trebalo izdavaču odmah na početku radit nekakav "pritisak" sa mnogo želja i prijedloga, neka prođe malo vremena dok se malo "uhodaju" i dok još više ljudi sazna za njih.

Najgore bi bilo da se odmah na početku zalete sa više izdanja, bolje ovako pomalo i kako oni sami vide što je najbolje i njima najisplativije.

Što se tiče mojih nekih želja u budućnosti (kad bude i ako bude), ako Veseli recimo sa Dampyrom ne bude više išao dalje, možda ne bi bilo loše krenut i sa tim serijalom od broja #51 (mislim da su tu stali). Naravno, vidjet ćemo što će od tog serijala još biti, neki govore da bi i Strip-agent možda počeo izdavati ako ovi njihovi maksiji i specijali budu išli dobro.

ALi ono što po meni najviše fali na našim prostorima, a ne znam hoće li se ljudi sa mnom složit, su Disney stripovi. Vidio sam na forumu nečije slike tih stripova u njemačkoj verziji (možda je Dule stavljao bio, sad nisam siguran), odlično to izgleda. Možda jednog dana i to dobijemo, vidjet ćemo. Treba naravno vidjet da li ima kod nas fanova za ta izdanja, da li su prava dostupna i sve te stvari uzet u obzir. Mislim da sam vidio u Italiji na njihovim kioscima da ide po nazivom "Topolino". Znači, nešto što nije reprint, nešto što nemamo, a možda bi nas bilo zainteresiranih

Ali kako rekoh, ovo sa Julijom i JDJP je inako super start i dovoljno zasad da zadovoljimo naše apetite naravno i iz francuske škole treba ponešto kako Anto kaže. Ja inače ove "Pse Pripjata" nisam ni mislio uzeti, ali kad sam malo pročitao o tome tekst i vidio crtež, cijena super - odmah me privuklo, a i na neki način da se da podrška novom izdavaču

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/10/2019 : 01:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
ALi ono što po meni najviše fali na našim prostorima, a ne znam hoće li se ljudi sa mnom složit, su Disney stripovi. Vidio sam na forumu nečije slike tih stripova u njemačkoj verziji (možda je Dule stavljao bio, sad nisam siguran), odlično to izgleda. Možda jednog dana i to dobijemo, vidjet ćemo. Treba naravno vidjet da li ima kod nas fanova za ta izdanja, da li su prava dostupna i sve te stvari uzet u obzir.


Abnormalno skupa prava i uslovi, već je spominjano, ako se nešto ne promeni, sumnjam da će bilo ko biti u mogućnosti to da radi na ovim prostorima.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12348 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/10/2019 : 04:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, nisam vidio da ste vec o tome pisali, hvala. Onda se bolje ne upustat u to.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2019 : 10:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
čak i ako neko nekad uzme prava sa ovih prostora to neće biti Golconda,Libelus...pa čak ni Fibra,odnosno bilo koji izdavač čiji su tiraži trocifreni.
Znači,jedino je Čarobna knjiga u igri.Ili Veseli četvrtak;koji bi kupio prava i krenuo sa izdavaštvem Diznija posle 6.5 godina,izdajući 1 knjigu godišnje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 01/10/2019 : 11:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac
pa dobro, broj 28 ce ionako ubrzo ici kao nulti broj mercurija od CK, a ako darkwood ne izda 26 i 27, protekom vremena ce izgubiti i na njih prava, pa ce to da golconda izda...ionako su najavili da ce izdavati kao dvobroje i trobroje...a mogu ta dva da izdaju sa nekim visim brojem, ionako su to sve one shot stripovi ( izuzev onog nastavka tropskog bluza, china song koji je dvobroj, zatim tri nove epizode napoleona, simeonovog trobroja, i sad onog romanzija keler, koji ce isto ici kao trobroj, ali to ce sve od broja 70 pa dalje...)



Hoće, ali koliko sam razumio to će biti izdanje u boji na većem formatu, u Italiji izašlo u knjižarama.
Volio bih da, se objavi i kao redovno izdanje JDJP, C/B, pa bi se savršeno poklopilo u trobroju 26-28

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/10/2019 : 12:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

čak i ako neko nekad uzme prava sa ovih prostora to neće biti Golconda,Libelus...pa čak ni Fibra,odnosno bilo koji izdavač čiji su tiraži trocifreni.
Znači,jedino je Čarobna knjiga u igri.Ili Veseli četvrtak;koji bi kupio prava i krenuo sa izdavaštvem Diznija posle 6.5 godina,izdajući 1 knjigu godišnje.



u Sloveniji Politikin zabavnik (slovenska verzija) prodava se u 20.000 izvoda, pa bi bilo super kada bi ova firma koja se bavi sa Politikinom zabavnikom u Srbiji kupila prava, jer sam siguran da bi slovenska verzija tog nekakvog "Mikijevog Zabavnika" npr isto tako se prodavala u 20.000 primjeraka i to po cijeni 3,5 eura koliko sada košta Politikin zabavnik (U Sloveniji)
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 01/10/2019 : 13:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by anto

čak i ako neko nekad uzme prava sa ovih prostora to neće biti Golconda,Libelus...pa čak ni Fibra,odnosno bilo koji izdavač čiji su tiraži trocifreni.
Znači,jedino je Čarobna knjiga u igri.Ili Veseli četvrtak;koji bi kupio prava i krenuo sa izdavaštvem Diznija posle 6.5 godina,izdajući 1 knjigu godišnje.



u Sloveniji Politikin zabavnik (slovenska verzija) prodava se u 20.000 izvoda, pa bi bilo super kada bi ova firma koja se bavi sa Politikinom zabavnikom u Srbiji kupila prava, jer sam siguran da bi slovenska verzija tog nekakvog "Mikijevog Zabavnika" npr isto tako se prodavala u 20.000 primjeraka i to po cijeni 3,5 eura koliko sada košta Politikin zabavnik (U Sloveniji)


E bogami si uberoptimističan!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 01/10/2019 : 14:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by anto

čak i ako neko nekad uzme prava sa ovih prostora to neće biti Golconda,Libelus...pa čak ni Fibra,odnosno bilo koji izdavač čiji su tiraži trocifreni.
Znači,jedino je Čarobna knjiga u igri.Ili Veseli četvrtak;koji bi kupio prava i krenuo sa izdavaštvem Diznija posle 6.5 godina,izdajući 1 knjigu godišnje.



u Sloveniji Politikin zabavnik (slovenska verzija) prodava se u 20.000 izvoda, pa bi bilo super kada bi ova firma koja se bavi sa Politikinom zabavnikom u Srbiji kupila prava, jer sam siguran da bi slovenska verzija tog nekakvog "Mikijevog Zabavnika" npr isto tako se prodavala u 20.000 primjeraka i to po cijeni 3,5 eura koliko sada košta Politikin zabavnik (U Sloveniji)




20.000 ??? Da se badava dijeli, ne bi ih išlo toliko
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/10/2019 : 14:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by anto

čak i ako neko nekad uzme prava sa ovih prostora to neće biti Golconda,Libelus...pa čak ni Fibra,odnosno bilo koji izdavač čiji su tiraži trocifreni.
Znači,jedino je Čarobna knjiga u igri.Ili Veseli četvrtak;koji bi kupio prava i krenuo sa izdavaštvem Diznija posle 6.5 godina,izdajući 1 knjigu godišnje.



u Sloveniji Politikin zabavnik (slovenska verzija) prodava se u 20.000 izvoda, pa bi bilo super kada bi ova firma koja se bavi sa Politikinom zabavnikom u Srbiji kupila prava, jer sam siguran da bi slovenska verzija tog nekakvog "Mikijevog Zabavnika" npr isto tako se prodavala u 20.000 primjeraka i to po cijeni 3,5 eura koliko sada košta Politikin zabavnik (U Sloveniji)




20.000 ??? Da se badava dijeli, ne bi ih išlo toliko



a zašto Politikin zabavnik ide?
Po čemu bi to Mikijev Zabavnik bio lošiji od Politikinog Zabavnika?

Misliš da ljudi više vole Hogara i Garfilda umjesto Mikija i Paje Patka?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/10/2019 : 14:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Euro misli da se tiska u 20 000 a proda se samo dio toga.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/10/2019 : 14:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je prije nekoliko godina iznesen podatak da je tiraž Politikinog zabavnika na srpskom 25 hiljada. Nema teorije da se proda 20 hiljada u Sloveniji.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/10/2019 : 15:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa čujte, kupim svaki broj Politikinog Zabavnika i u svakom broju piše TIRAŽ: 20.000. Zašto bi lagali? Zašto bi tiskali 20.000 kada bi prodali npr 10.000,...zašto onda da tiskaju 10.000 viška, koji se neče prodati?
Ja mislim, da oni stvarno tiskaju 20.000, možd aih ne prodaju sve, ali sigurno su tu negdje, jer da slučajno prodaju 10.000, onda bi i tiskali 10.000 a tako možda prodaju 18506 pa im je svejedno za preostalih 1494 neprodatih....

Ono u što sam siguran, ljudi ovo kupuju zbog nostalgije i to stariji čitaoci, dok bi Mikijev zabavnik kupovali i mlađi i stari (stari zbog nostalgije i za svoju djecu) mlađi zbog toga jer naprosto vole Disney (filmovi,crtiči,...), tako da je 20.000 čak smiješna brojka. Ovo bi išlo u 50.000 u to sam sasvim siguran!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/10/2019 : 15:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Moj Euro,opcepoznata je stvar da se proda samo dio(malen)od broja tiskanih primjeraka.
Zasto se tiska puno vise?
Pa zato da bi se pokrilo sva prodajna mjesta jer kako ces znati na koji kiosk koliko komada poslati?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 01/10/2019 : 15:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Golcondi, novom izdavaču za objavljivanje Julije i JDJP.

Edited by - petarStripovi10 on 01/10/2019 20:06:43
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/10/2019 : 17:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nadajmo se da će u budućnosti biti manje bonelija od Golkonde - ova dva serijala su sasvim dovoljna;sad malo po francuzima.



+1

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 01/10/2019 : 20:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Dragi prijatelji,
evo još po koja novost od nas...
Neke su se kockice posložile danas, neke i polu-iznenada, tako da je verovatnoća za pojavljivanje Julije za Beogradski Sajam knjiga vrtoglavo porasla!!! (naravno, i dalje držimo palčeve...)
Veoma smo srećni što možemo da objavimo da će za prevod da bude zadužena Sandra Knežević, a njoj je Julija jedan od omiljenih junaka, tako da je optimalna situacija postignuta...:)
Takođe, dobili smo i konačnu punu cenu, Julija 3u1 će koštati finalnih 1250din (nešto minimalno više od 10 eura)



Puno pozdrava iz Golkonde!

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Edited by - Golconda on 01/10/2019 20:38:35
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 01/10/2019 : 20:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Bravo Golconda!

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/10/2019 : 20:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno! Pazite samo da osigurate dovoljne količine za Interliber.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2019 : 20:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok,očekivao sam cenu oko 1 crvene do 10 jura.
ako je puna cena tolika,sajamska će biti 1000-1050,što dođe 350 dindži po epizodi - sasvim korektno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/10/2019 20:49:23
Go to Top of Page
Page: of 154 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000