forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 154

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 01/10/2019 : 20:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ok cena.
400 je bila jedna epizoda u Darkwoodu. Ako bude nekakav promo period, to ce ici bar 100 din manje.
Sjajne vesti.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/10/2019 : 23:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pored Magicnog objavljuje se opet Julija, ej jbt...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/10/2019 : 08:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, ali sto nije Magicnog vec objavio LL? A mislim da postoji i citav sken tog serijala. Ovo od Julije idu epizode koje su neobjavljene na ovom prostoru.. Kao i JDJP.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/10/2019 : 09:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Julija je meni smor. Sve isto.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/10/2019 : 09:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Izvrsno! Pazite samo da osigurate dovoljne količine za Interliber.





+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/10/2019 : 10:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Moj Euro,opcepoznata je stvar da se proda samo dio(malen)od broja tiskanih primjeraka.
Zasto se tiska puno vise?
Pa zato da bi se pokrilo sva prodajna mjesta jer kako ces znati na koji kiosk koliko komada poslati?



slažem se u vezi distribucije ali u Sloveniji se Politikin zabavnik ne prodaje samo po kioscima, nego i po trgovinama (Jager, Špar, Merkator, Tuš, benzinskim crpkama Petrol, OMW,....) + kioski.

Znači stvarno imaju pokrivenu distribuciju, što se za stripove ne može reči, jer oni ne dođu ni u svaki kiosk (npr ja još nigdje nisam vidio Ken parkera,a obišao sam 6 kioska u Celju, koji je treči največi grad po veličini), Čak je problem sa Zagorom (negdje npr nemaju Chico specijalac u boji a imaju Extra, pa onda negdje nemaju Gigant i maxi, a imaju klasik i Kapetana Mikija,...) tako da ako bi Mikijev Zabavnik imao distribuciju kao Politikin Zabavnik on bi se prodavao više nego 20.000. Ono ide baka po banane u trgovinu i vidi Mikijev Zabavnik, pa kako ga onda ne bi kupila za svog unuka!???? Ide djed na benzinsku crpku i buuuum Mikijev Zabavnik, pa naravno da če ga uzeti za svog unuka, pa onda majka, otac, tetke i stričevi,....Pa Mikijev Zabavnik je bio prisutan nekih 40 godina, tko ne zna za njega!???
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 02/10/2019 : 14:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Penzioneri su ti svi čoravi, pa u džumbusu od svih revija, od Ruskog Travara nadalje, Mikijev Zabavnik neče ni primjetiti, a i da ga kupe, večina klinaca ga neče ni pogledati.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 02/10/2019 : 14:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by jaki

Moj Euro,opcepoznata je stvar da se proda samo dio(malen)od broja tiskanih primjeraka.
Zasto se tiska puno vise?
Pa zato da bi se pokrilo sva prodajna mjesta jer kako ces znati na koji kiosk koliko komada poslati?



slažem se u vezi distribucije ali u Sloveniji se Politikin zabavnik ne prodaje samo po kioscima, nego i po trgovinama (Jager, Špar, Merkator, Tuš, benzinskim crpkama Petrol, OMW,....) + kioski.

Znači stvarno imaju pokrivenu distribuciju, što se za stripove ne može reči, jer oni ne dođu ni u svaki kiosk (npr ja još nigdje nisam vidio Ken parkera,a obišao sam 6 kioska u Celju, koji je treči največi grad po veličini), Čak je problem sa Zagorom (negdje npr nemaju Chico specijalac u boji a imaju Extra, pa onda negdje nemaju Gigant i maxi, a imaju klasik i Kapetana Mikija,...) tako da ako bi Mikijev Zabavnik imao distribuciju kao Politikin Zabavnik on bi se prodavao više nego 20.000. Ono ide baka po banane u trgovinu i vidi Mikijev Zabavnik, pa kako ga onda ne bi kupila za svog unuka!???? Ide djed na benzinsku crpku i buuuum Mikijev Zabavnik, pa naravno da če ga uzeti za svog unuka, pa onda majka, otac, tetke i stričevi,....Pa Mikijev Zabavnik je bio prisutan nekih 40 godina, tko ne zna za njega!???



Prijatelje, ljudi u dvadesetim godinama, recimo, pre znaju za Maju Berović, nego za Mikija Mausa.

Klincima maloletnicima su danas sinonim kakvi tjuberi Deda Majmun, ili Điga il šta znam, neke dandare s 20gr mozga, a ne Miki Maus.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2019 : 23:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Dragi prijatelji,
evo još po koja novost od nas...
Neke su se kockice posložile danas, neke i polu-iznenada, tako da je verovatnoća za pojavljivanje Julije za Beogradski Sajam knjiga vrtoglavo porasla!!! (naravno, i dalje držimo palčeve...)
Veoma smo srećni što možemo da objavimo da će za prevod da bude zadužena Sandra Knežević, a njoj je Julija jedan od omiljenih junaka, tako da je optimalna situacija postignuta...:)
Takođe, dobili smo i konačnu punu cenu, Julija 3u1 će koštati finalnih 1250din (nešto minimalno više od 10 eura)



Puno pozdrava iz Golkonde!


Sjajno sto Julija ide dalje. Cijena uopce nije bitna, iako je korektna, skroz. Bitno je da taj sjajni strip i junakinja idu dalje, gdje su nedavno, naprasno stali. Dakle, bravo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/10/2019 : 00:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mene je Ivanle Golconda "natjerala" da malo proučim Juliju i da vidim zašto ljudi svi o njoj pričaju. I nije mi dugo trebalo da vidim, te sam odlučio nabavit nešto brojeva, tako da se upoznam sa serijalom, ali i da uzimam ove brojeve što će Golconda izdavati volim taj žanr i mislim da će ovo meni bit super.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 07/10/2019 : 13:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Julija je meni smor. Sve isto.



također(molim izdavača da se ne nađe uvrijeđeno )

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/10/2019 : 21:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Mene je Ivanle Golconda "natjerala" da malo proučim Juliju i da vidim zašto ljudi svi o njoj pričaju. I nije mi dugo trebalo da vidim, te sam odlučio nabavit nešto brojeva, tako da se upoznam sa serijalom, ali i da uzimam ove brojeve što će Golconda izdavati volim taj žanr i mislim da će ovo meni bit super.



Mogla bi ti se svidit Julia. :) Iako nije old school policijski krimić ka NR, kojeg voliš, dosta je slično. U Juliji je naglasak na kriminološkom elementu istrage i zločin(cu), nešto ka Netflixova serija Mindhunter.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2019 : 01:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by ReemCP

Mene je Ivanle Golconda "natjerala" da malo proučim Juliju i da vidim zašto ljudi svi o njoj pričaju. I nije mi dugo trebalo da vidim, te sam odlučio nabavit nešto brojeva, tako da se upoznam sa serijalom, ali i da uzimam ove brojeve što će Golconda izdavati volim taj žanr i mislim da će ovo meni bit super.



Mogla bi ti se svidit Julia. :) Iako nije old school policijski krimić ka NR, kojeg voliš, dosta je slično. U Juliji je naglasak na kriminološkom elementu istrage i zločin(cu), nešto ka Netflixova serija Mindhunter.


Za serije ne znam...rijetko koju pogledam, ako i uopce...no Julija, ima koncentriranu 'sporohodnu' dedukcijsku radnju, sa stalozenim objasnjenjem zlocina na kraju, sto je meni Berardijeva, sjajna pripovjedacka vrlina... barem sto smo do sad dobili u popularno nazivanom, regionu. Pa izvoli.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 08/10/2019 : 09:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by jaki

Moj Euro,opcepoznata je stvar da se proda samo dio(malen)od broja tiskanih primjeraka.
Zasto se tiska puno vise?
Pa zato da bi se pokrilo sva prodajna mjesta jer kako ces znati na koji kiosk koliko komada poslati?



slažem se u vezi distribucije ali u Sloveniji se Politikin zabavnik ne prodaje samo po kioscima, nego i po trgovinama (Jager, Špar, Merkator, Tuš, benzinskim crpkama Petrol, OMW,....) + kioski.

Znači stvarno imaju pokrivenu distribuciju, što se za stripove ne može reči, jer oni ne dođu ni u svaki kiosk (npr ja još nigdje nisam vidio Ken parkera,a obišao sam 6 kioska u Celju, koji je treči največi grad po veličini), Čak je problem sa Zagorom (negdje npr nemaju Chico specijalac u boji a imaju Extra, pa onda negdje nemaju Gigant i maxi, a imaju klasik i Kapetana Mikija,...) tako da ako bi Mikijev Zabavnik imao distribuciju kao Politikin Zabavnik on bi se prodavao više nego 20.000. Ono ide baka po banane u trgovinu i vidi Mikijev Zabavnik, pa kako ga onda ne bi kupila za svog unuka!???? Ide djed na benzinsku crpku i buuuum Mikijev Zabavnik, pa naravno da če ga uzeti za svog unuka, pa onda majka, otac, tetke i stričevi,....Pa Mikijev Zabavnik je bio prisutan nekih 40 godina, tko ne zna za njega!???



Prijatelje, ljudi u dvadesetim godinama, recimo, pre znaju za Maju Berović, nego za Mikija Mausa.

Klincima maloletnicima su danas sinonim kakvi tjuberi Deda Majmun, ili Điga il šta znam, neke dandare s 20gr mozga, a ne Miki Maus.



Ali kako da saznaju za Mikija ako im se ne ponudi? Ko bi znao za Maju Berović da nije ponudila?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/10/2019 : 11:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Mogla bi ti se svidit Julia. :) Iako nije old school policijski krimić ka NR, kojeg voliš, dosta je slično. U Juliji je naglasak na kriminološkom elementu istrage i zločin(cu), nešto ka Netflixova serija Mindhunter.

Već je jedan dio epizoda naručen, zapravo već su na putu k meni, možda čak i sutra već dođu (1-9 epizode). Na drugima se isto već radi, neke sam si rezervirao Nije mi poznata ta serija koju si naveo, u zadnje vrijeme i ne gledam nešto tv, ali kad naletim, volim ti pogledat:

- Umorstva u Midsomeru
- Odjel za umorstva
- Monka (kad je bio na tv-u..), Poirota isto..
- Columba (nekad kad je išao..)

.. to mi bude zanimljivo, a malo sam "proučio" Juliju broj 1 i svidjelo mi se. Ne znam, svi su pričali i spominjali kako je Julija super strip, a ja sam valjda pomislio ono tipično naše razmišljanje "kako strip može bit dobar kad je žena glavni lik" Tako da kako je Golconda odlučila nastavit ovaj serijal, potaknula me da se malo posvetim tom stripu i saznam nešto više o tome, pa se iskreno nadam da će me se dojmit ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 08/10/2019 : 11:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Columbo. Ah, ti davni gimnazijski dani. Kad se Columbo vrtio na telki. A ja markirao s nastave da ga mogu gledati. Prekrasna vremena.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/10/2019 : 12:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I uvijek Bonjovi u onom baloneru :) a najzesce je bilo kad prica sa zlocincem i zavrsi, taman krene ici prema autu (a zlocinac pomisli da se izvukao), Columbo se okrene i kaze "samo jos nesto.." i onda je gotov

Ako se ne varam, mislim da u LL izdanju Nick Raidera, mozda cak u almanasima (nisam sad posve siguran), ima clanak o njemu sa slikama. Vjerojatno je posluzio scenaristima tog serijala kao inspiracija pa je stavljen tamo, nisam jos citao to, ali mi drago bilo vidjet ga..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 08/10/2019 : 20:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Nickov almanah 2001/2002. Nisu nešto ti almanasi. Ali toga sam kupio baš zbog Columba ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 09/10/2019 : 13:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Hvala drugarima sa Strip bloga!

http://stripblog.in.rs/2019/10/09/golconda/?fbclid=IwAR2TJADzmmCZrOPWf70am6In0K33nLfqjedaOlDxnL4GbbCXd37ux1QpnSs

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 17/10/2019 : 09:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 17/10/2019 : 10:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Woohooo ! Ajmo Golconda, brojimo sitno do Sajma
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/10/2019 : 11:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Woohooo ! Ajmo Golconda, brojimo sitno do Sajma



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 17/10/2019 : 12:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragan4e




Hmmm... Kako 390 stranica, a tri su epizode? Je li toliki predgovor???

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 17/10/2019 : 13:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
8 autora... 4 epizode?

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/10/2019 : 13:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
što nije 130 stranica po epizodi?
Go to Top of Page
Page: of 154 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000