forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 154

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2019 : 13:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Eto, idemo dalje za iste pare

Ja ovo za rezoluciju zaista nisam skužio, pročitao sam broj 46 i nisam bio za ništa uskraćen, baš sam uživao u zanimljivoj priči. Inače, ja nemam naviku ovako preskakati i čitat random epizode, volim sa serijalom krenuti ispočetka. Naročito sa onim koji mi je još praktički nepoznat. Ali ovo sam odlučio pročitati iz razloga što se negativno pisalo o ovom integralu.

Btw, samo naprijed

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/11/2019 : 19:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U moru primjedbi imam jedno akademsko pitanje; može li se serijal čitati od broja 46 ili je potrebno određeno predznanje iz ranijeg perioda?
Možda bih uzeo ovaj trobroj da vidim hoće li mi barem sjesti (ako već neće leći), ali nemam namjeru ganjati prethodne brojeve, puno veći gušt mi je uzimati ovako kako izlazi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 20/11/2019 : 19:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

U moru primjedbi imam jedno akademsko pitanje; može li se serijal čitati od broja 46 ili je potrebno određeno predznanje iz ranijeg perioda?
Možda bih uzeo ovaj trobroj da vidim hoće li mi barem sjesti (ako već neće leći), ali nemam namjeru ganjati prethodne brojeve, puno veći gušt mi je uzimati ovako kako izlazi.


Može naravno. Tek rijetke epizode se nastavljaju, svaka je zasebna. A likove lako skontaš.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2019 : 19:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dodsferd - Fanovi Julije ce ti najbolje znati odgovoriti na ovo pitanje, a ja koji sam jos neiskusan, rekao bih - da! Mozes poceti od ovog broja. Bilo bi dobro samo prije da procitas ovaj tekst od Markosa na sajtu: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/ju/julia/

Cisto da dobijes neki info. Objasnili su mi da je svaka prica za sebe i nista ne propustas ako nesto nisi prije citao. Neke price su u vise dijelova - 1., 2. i 3. broj na samom pocetku serijala, ostalo su valjda sve pojedinacne price.

Ja sam samo procitao broj 1 i sad ovaj 46, mogu reci da sam uzivao u 46-ici. Osjecaj je bio kao nakon procitanog Nick Raidera.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/11/2019 19:48:26
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/11/2019 : 22:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ga bude u SNK idući mjesec onda bih mogao pokušati, s obzirom da više nije početak serijala mislim da su 3 broja dovoljna za skupljanje dojmova.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/11/2019 : 19:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ćeš uspjeti naći svoj primjerak Pročitao i drugu priču ovog integrala, još bolja priča od prethodne! Zapravo, čitajući tekst Markosa o Juliji na sajtu, pa ove dvije priče (46 i 47 broj), u potpunosti možeš skužiti odnose glavnih likova, njihovo ponašanje, karakter, svađe između nekih likova - ukratko, u ovim epizodama dobiješ ono reprezentativno što Julija zapravo jest i što možeš očekivati od nje. Probaj

-
-

@Golconda - svaka čast na sljedećem integralu pri izboru naslovnice Meni je želja bila da bude ta od "Crveni Božić" i zaista je Što reći, nego - jedva čekam!


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/11/2019 : 07:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


46. Smrt ima žensko lice

Scenarist: Giancarlo Berardi & Lorenzo Calza
Crtač: Ernestino Michelazzo

Julija je bolesna! Ima gripu, a njena kućna pomoćnica Emily ima svoje "posebne" metode kako da Julija ozdravi. Ispočetka mi je tak lik Emily bio pomalo iritantan, ali ipak je to sada drugačije i nekako taj dio s njom, koliko sam skužio, više je zadužen za humor. Nekako simpatično. Julija se uvijek može osloniti na nju. Ubojicu odmah upoznajemo u ovoj priči, osoba koja vješto mijenja svoje identitete, a kod njezinih žrtava je sve nekako nepovezano pa Julija i ekipa (Webb i Irving) imaju sve samo ne lak zadatak dokučiti o čemu se radi. Tragovi ih čak odvode na Floridu gdje će saznati neke ključne stvari..

Svidjela mi se ova priča, zanimljiva je i tih 130 stranica proleti samo tako. Crtež mi se isto dopao, a naslovnica je baš pogođena za ovu priču i lijepo je prezentirana.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) = 84%

-
-



47. Krv u sobi broj 3

Scenarist: Giancarlo Berardi & Giuseppe De Nardo
Crtač: Valerio Piccioni, Steve Boraley & Laura Zuccheri

Na samom početku zatječemo muškarca koji se budi u sobi hotela, sa krvavim nožem i ženskim mrtvim tijelom pored sebe! Naravno, ovo izgleda jako jednostavan slučaj, budući da je tu sve jasno što se dogodilo. Još kad nešto kasnije saznajemo da taj lik ima već dosje, sve upućuje na ono što se dogodilo. Ali Julija tako ne misli i "kopajući" oko žrtve s kime se sve družila, polako se povećava broj kandidata tko bi mogao biti pravi ubojica..

Još bolja priča od prethodne, zaista uživancija. Julija i Webb su ovdje u par navrata imali žustru raspravu, a Irving u pozadini likuje - zakon! Jedino mi se kraj nije nešto naročito svidio, nekako mi bilo to prejednostavno rješenje da je baš taj lik ubojica. Ono, toliko detaljne istrage oko likova i na kraju da tako jednostavno ispadne. Ali unatoč tome, i ova priča se čitala u jednom dahu.

(priča: 9, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) = 87%

-
-



48. Čovek iz Buenos Ajresa

Scenarist: Giancarlo Berardi & Maurizio Mantero
Crtač: Enio Legisamon

Ovdje paralelno pratimo tri događanja. Jedan od tih događaja, ispočetka, jest kao nekakav "flashback" lika po imenu Danijel Ortega, prisjećanje iz prošlosti za vrijeme državnog udara u Argentini kad je bio još samo dijete. Kroz epizodu se ti "flashbackovi" povremeno opet pojavljuju i autor nas na taj način upoznaje s tim likom i njegovim razlogom dolaska u Garden City. Sa druge strane upoznajemo profesora Solarija, koji je naizgled "najbolji tata na svijetu" i odličan kao osoba.

Tu je i naša Julija i prikaz njene svakodnevnice, ovaj put ima nekakvih problema sa instalacijama u kući i izgleda da će biti potrebno renoviranje. Julija je zabrinuta jer troškovi sigurno neće biti mali, ali svom srećom, ima lika po imenu Leo Baxter koji je na neki način, pored kućne pomoćnice Emily, "anđeo zaštitnik" i pomaže joj da je "zli" ljudi ne prevare. I u prethodnoj epizodi joj je bio od iznimne pomoći.

Naizgled, sva ta tri događaja koja pratimo, naročito ovih novih likova, nemaju nikakve veze, ali kasnije se njihove priče isprepleću i dobivamo jasniju sliku (iako smo pomalo mogli i zaključiti kamo ova priča vodi). Ovo nije možda tipična krimi priča Julije, nešto drugačija, ali na dobar način ispričana. Čak glavni negativac (ako ga možemo tako nazvati), dođe nam ga žao na kraju. Crtež mi je odličan, pogotovo način na koji je prikazano to "prisjećanje" lika Ortege, kao "nedovršene" vinjete, ali opet lijepe i jasne o čemu se tu radi.

(priča: 9, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 7) = 94%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/11/2019 : 12:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bio bih lično zadovoljniji kad bi prešao (kao i većina boneijevaca) na "normalne" ocene,bilo da se radi o skali 1-5 (po meni najbolja) ili 1-10 (preopširna) umesto te bonelijevske priča/scenario/crtež/naslovnica.

malo mi je bezvezan taj način ocenjivanja,ima više razloga,a najbitniji su mi:
1.čemu kriterijum i priča i scenario za ocenu,nikako mi nije jasno - priča je priča,jebem mu miša,čemu to uvođenje te komplikovanje sa idejom i razradom.Sasvim je dovoljna jedna ocena koja opisuje kvalitet priče,sa svim pratećim stavkama.
2.ocenjivanje naslovnica mi je teška infatilnost.
3.zar nije jednostavnije reći " strip mi je za 4/5 ili jako dobar ili štagod" i da je to jedna konkretna ocena za strip,a osvrtu se dotači ideje,razrade,crteža,boja,kvaliteta izdanja...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/11/2019 : 12:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

bio bih lično zadovoljniji kad bi prešao (kao i većina boneijevaca) na "normalne" ocene,bilo da se radi o skali 1-5 (po meni najbolja) ili 1-10 (preopširna) umesto te bonelijevske priča/scenario/crtež/naslovnica.

malo mi je bezvezan taj način ocenjivanja,ima više razloga,a najbitniji su mi:
1.čemu kriterijum i priča i scenario za ocenu,nikako mi nije jasno - priča je priča,jebem mu miša,čemu to uvođenje te komplikovanje sa idejom i razradom.Sasvim je dovoljna jedna ocena koja opisuje kvalitet priče,sa svim pratećim stavkama.
2.ocenjivanje naslovnica mi je teška infatilnost.
3.zar nije jednostavnije reći " strip mi je za 4/5 ili jako dobar ili štagod" i da je to jedna konkretna ocena za strip,a osvrtu se dotači ideje,razrade,crteža,boja,kvaliteta izdanja...



U pravu si za priču i scenario, to je i meni isti pojam.
A naslovnice mislim da bi trebale imati zasebne ocjene.
No može se i strip ocjenjivati u kompletu.

On topic, drago mi je da se i novim čitateljima svidjela Julija, to valjda znači da ova Golcondina neće proći kao Darkwoodova, a za Priče sam siguran da će još bolje sjesti onima koji ih dosad nisu čitali.
Hoće li to ohrabriti izdavača da pokrenu još nešto, vidjet ćemo.
Ne mora biti Zagor, neka bude Mister No
Kako se čini, Golconda je zadnja nada.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/11/2019 : 13:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mene je to isto donedavno bunilo priča-scenarij, pa mi je Solar fino objasnio:

quote:
Originally posted by solar

Priča=Ideja, obično scenaristi naprave sinopsis na nekoliko stranica sa glavnim stvarima koje bi se u priči morale dogoditi. Taj kratki sinopsis prvo ide uredniku serijala na razmatranje i onda urednik na temelju toga odobrava ili neodobrava izradu scenarija.

Scenari je detaljna razrada Priče tj. Ideje na 96 stranica ako je u pitanju npr. epizoda Dilan Doga.

Uglavnom, nekad se dogodi da je ideja iznimno dobra i intrigantna ali je loše provedena u djelo tj. scenarij je dosadan (hrpa bespotrebnih monologa i dijaloga, fešbekova, objašnjavanja itd.) i naporan i na kraju uništi dobru ideju (vidi pod Burattini).


A i tako se ocjenjuje na sajtu, pa mi je lakše Pogotovo kad jednog dana (nadam se) netko bude recenzirao ove epizode, pa će lakše biti kopirati tekst i ocjene.

Ali, mogu se gledati ovi zadnji moji postoci dobiveni na osnovu pojedinačnih ocjena i na taj način dobit te ocjene (do 5 ili do 10).

1/1 (1-20%)
2/5 (21-40%)
3/5 (41-60%)
4/5 (61-80%)
5/5 (81-100%)


1/10 (1-10 %)
2/10 (11-20 %)
3/10 (21-30 %)
4/10 (31-40 %)
5/10 (41-50 %)
6/10 (51-60 %)
7/10 (61-70 %)
8/10 (71-80%)
9/10 (81-90%)
10/10 (91-100%)

Što znači, da kod ocjena 1-5, sve ove tri priče što sam pročitao bi imale 5/5. A ako gledamo ocjene 1-10, 46. i 47. broj bi imale 9/10, a 48. broj 10/10

Ne znam da li sam pretjerao sa ovim ocjenama, ali ovo je izraz mog raspoloženja nakon pročitanih epizoda i teško da bi mogao nešto drugo staviti. Ne znam kakve su ostale epizode od Julije, ali ovo mi je bilo dosta kvalitetno. Vidi se da autori dosta paze na detalje i na crteže (naročito glavnih junaka) da budu što vjerniji i isti u svim epizodama, prepoznatljivi.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/11/2019 : 13:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Julija je, ovo što sam pročitao, možda 10 ili 15 epizoda, i više nego dobar serijal.
Priče su još koplje iznad.
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 23/11/2019 : 14:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

bio bih lično zadovoljniji kad bi prešao (kao i većina boneijevaca) na "normalne" ocene,bilo da se radi o skali 1-5 (po meni najbolja) ili 1-10 (preopširna) umesto te bonelijevske priča/scenario/crtež/naslovnica.

malo mi je bezvezan taj način ocenjivanja,ima više razloga,a najbitniji su mi:
1.čemu kriterijum i priča i scenario za ocenu,nikako mi nije jasno - priča je priča,jebem mu miša,čemu to uvođenje te komplikovanje sa idejom i razradom.Sasvim je dovoljna jedna ocena koja opisuje kvalitet priče,sa svim pratećim stavkama.
2.ocenjivanje naslovnica mi je teška infatilnost.
3.zar nije jednostavnije reći " strip mi je za 4/5 ili jako dobar ili štagod" i da je to jedna konkretna ocena za strip,a osvrtu se dotači ideje,razrade,crteža,boja,kvaliteta izdanja...


„'Si normalan il' si Bonelijevac?“ Nais.

Stavke priča i scenario su zamišljene kao ideja i uspešnost njenog izvođenja, pretpostavljam... no, i Juga je bila dobra ideja. A konkretno ta Bonelijeva naslovna je - meni - tek jedan od 500-600 kadrova.

Mada, lično su mi ti postoci nebitni jer mislim kako je umetnost naročito teška, skoro i nemoguća za ocenjivanje. Eventualno da se ocenjuje nivo doživljene zabavnosti stripa.

Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 25/11/2019 : 16:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Ima li nade da"Golconda"objavi Bluberija hronoloski u boji?

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 27/11/2019 : 16:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
??Dakle

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 27/11/2019 : 18:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Za sad nema...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 27/11/2019 : 23:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

Ima li nade da"Golconda"objavi Bluberija hronoloski u boji?


quote:
Originally posted by Golconda

Za sad nema...



Da li ima nade da Golkonda objavi sve brojeve SekStripa, hronološki od prvog broja (ima 36 brojeva)?
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 28/11/2019 : 08:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by cronos six

Ima li nade da"Golconda"objavi Bluberija hronoloski u boji?


quote:
Originally posted by Golconda

Za sad nema...



Da li ima nade da Golkonda objavi sve brojeve SekStripa, hronološki od prvog broja (ima 36 brojeva)?



Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 28/11/2019 : 16:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by cronos six

Ima li nade da"Golconda"objavi Bluberija hronoloski u boji?


quote:
Originally posted by Golconda

Za sad nema...



Da li ima nade da Golkonda objavi sve brojeve SekStripa, hronološki od prvog broja (ima 36 brojeva)?


Teško...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 28/11/2019 : 20:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by cronos six

Ima li nade da"Golconda"objavi Bluberija hronoloski u boji?


quote:
Originally posted by Golconda

Za sad nema...



Da li ima nade da Golkonda objavi sve brojeve SekStripa, hronološki od prvog broja (ima 36 brojeva)?


Kakve sad ovo veze ima sa Bluberijem?Golkonda je najavila Bd izdanja a sexa koliko oces nehronoloski...

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 28/11/2019 : 23:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six
Kakve sad ovo veze ima sa Bluberijem?Golkonda je najavila Bd izdanja a sexa koliko oces nehronoloski...



Vidim da svi iznose svoja pitanja i želje, pa što ne bih i ja.
Golkonda je najavila da će predstaviti izdanja koje drugi nisu, po tome SekStrip se savršeno uklapa.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/11/2019 : 23:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
saguaro, od knjige 3....
sirocad, druga sezona-ringo...
lukas reborn...
one shot legionar,
one shot banditas...
one shot greystorm..
monolith...
un uomo un adventura...
gregory hunter...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 29/11/2019 : 00:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

saguaro, od knjige 3....
sirocad, druga sezona-ringo...
lukas reborn...
one shot legionar,
one shot banditas...
one shot greystorm..
monolith...
un uomo un adventura...
gregory hunter...


Gregori - ne verujem.
Un Uomo... - teško (praktično nemoguće) iskombinovati za prava kao serijal (hteli smo, tražili već...)
Lukas, Grejstorm, Saguaro - to će Phoenix, ne diramo...
Siročad - to će Libellus sigurno, (nadamo se) brzo...
ovaj one shot, nismo razmatrali, razmotrićemo...
Za sad smo do aprila-maja već spremili planove za Bonelli, a za dalje, videćemo...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 29/11/2019 : 00:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by cronos six
Kakve sad ovo veze ima sa Bluberijem?Golkonda je najavila Bd izdanja a sexa koliko oces nehronoloski...



Vidim da svi iznose svoja pitanja i želje, pa što ne bih i ja.
Golkonda je najavila da će predstaviti izdanja koje drugi nisu, po tome SekStrip se savršeno uklapa.


Potpuno legitimno!
Ali ipak, nismo za SS zainteresovani, za sada...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 29/11/2019 : 01:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Nick Raider?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/11/2019 : 07:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Kupujte Juliju i JDJP da se skoro pa rasproda i možda izdavač pristane na neku od naših ideja. Nema druge, a pitati ih sad što su mislili od Bonellija, što bi mogli u budućnosti može donijeti samo razočaranje.
Osobno bih najviše volio Nicka ali koliko god volio ne bi htio da izdavač ponovi Agarthijeve greške. Mic po mic.

loading...
Go to Top of Page
Page: of 154 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000