forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čitanje digitalnih stripova?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/10/2019 : 21:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

Vodič kroz čitanje digitalnih stripova


Eto, napravio sam mali tekstić, vodič kroz svoje vlastito iskustvo. Možda netko ima i više iskustva ili druge sajtove, pa neka slobodno napiše iskustva. Nisam tražio ima li neki srodni topik već, pa otvaram novi.

Kod digitalnih izdanja nema onog friškog mirisa papira, ne možete se pohvaliti svojim najbližima sa svojim luksuznim primjerkom jer nemate fizičko izdanje za pokazati, ali je odmah nadohvat ruke i ne zauzima vaš životni prostor. I ne ispadnete čudak kad u javnosti čitate papirnato/analogno izdanje stripa! Šala mala.

Evo čitam već neko vrijeme Marvelove stripove kroz njihova Marvel unlimited, i bome je dobro.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/10/2019 : 21:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Šta se tiče legale, definitivno Amazonov Comixology, koji ima i odličan izbor mangi (pogotovo old school delikventskih iliti yankee stvari). Iritantno je to sranje s Unlimited opcijom van USA-a, ka i za Kindle Unlimited, al jbg, mi Europljani smo odjebani od strane Amera. :( E sad, znan da se ode ilegala ne bi tribala spominjat, pa koga zanima po meni najbolji sajt za čitanje USA stripova, nek se javi na pm. :)

Dok san ima Crunchyroll Premium, zna san čitat i par mangi, ali im je reader spor i zbagiran, pa san se i tu radije okrenija ilegali. ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/10/2019 : 21:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
E, i mene je Crunchyroll iznervirao, Flash je baš koma, svugdje ga treba naštimavati i svako malo ne radi verzija.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/10/2019 : 09:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam dosta digitlano.
Nešto sitno na kompu, većinom na tabletu jer mi je tako najudobnije, a mob koristim samo kad stvarno ne znam što bi sam sa sobom a nemam nikakvu drugu razbibrigu jer su mi ti mali ekrani užasni (imam mob sa 6.1'' ekranom ali mi je svejedno premali).
E sada, bonelli je savršen na tabletu, omjer je skoro 1:1 na 9.7'' tabletu, ameri se isto daju jako fino čitati, ali BD-i su već li-la.
Neki se daju uredno čitat neki ne. Tj sve se to može zumirat, ali to mi se baš i ne sviđda, ili ga položim vodoravno pa vidim cca pola stranice (ovako obično čitam BD-e) ili okomito pa vidim sve odjednom kako je i zamišljeno (bonelli, usa).
Mene dosta smetaju ekrani, em zbog posla, a i općenito jako puno vremena provodim pred kompovima....ugl čitanje sa papira mi je puno ugodnije.
Na PC-u koristi cdisplay EX, a na tabletu i mobu koristim iComics koji sam skinuo dok je bio free i moram priznat da je aplikacija jako dobra.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/10/2019 : 11:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
Na kompu imam oko 3gb americkih stripova koje volim i koje je tesko nabaviti kod nas, a da ne govorim da su besplatni jer sam ih sve skinuo preko torrenta, tako da to je jedan veliki plus ali sa druge strane nikako se nemogu natjerat da ih pocnem citat, nekako nisam naviko da buljim u ekran i citam strip, probao sam ali nije mi to to

Edited by - igor-frik on 13/10/2019 11:01:49
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/10/2019 : 11:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor-frik

Na kompu imam oko 3gb americkih stripova koje volim i koje je tesko nabaviti kod nas, a da ne govorim da su besplatni jer sam ih sve skinuo preko torrenta, tako da to je jedan veliki plus ali sa druge strane nikako se nemogu natjerat da ih pocnem citat, nekako nisam naviko da buljim u ekran i citam strip, probao sam ali nije mi to to



I papirnati stripovi koje mazneš iz knjižare/striparnice/kioska su također besplatni
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 13/10/2019 : 11:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Ja isto nikako ne mogu čitati digitalne stripove. Imam ih puno, ali jednostavno nije isto, kao što držati strip u ruci. Niti ne mogu stvoriti pravo mišljenje o stripu, ako ga čitam digitalno. Tako, da obično kada vidim najave stripova,skinem cijeli strip sa torrenta, ga "pročitam", a onda se odlučim, da li valja ili ne.
Go to Top of Page

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/10/2019 : 13:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by igor-frik

Na kompu imam oko 3gb americkih stripova koje volim i koje je tesko nabaviti kod nas, a da ne govorim da su besplatni jer sam ih sve skinuo preko torrenta, tako da to je jedan veliki plus ali sa druge strane nikako se nemogu natjerat da ih pocnem citat, nekako nisam naviko da buljim u ekran i citam strip, probao sam ali nije mi to to



I papirnati stripovi koje mazneš iz knjižare/striparnice/kioska su također besplatni


I to je pravi osjecaj, sjecam se da sam ko klinac krao stripove sa kioska i trcao ko ludak do doma, a asda sve na netu besplatno, nije mi to gušt 😀, ali vise ne kradem haha
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/10/2019 : 18:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/10/2019 : 22:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Vidis, recimo, Dampyr 100 i neki broj, skines da procitas jer znas da verovatno neces moci to da citas na papiru. Procitas i obrises. I to je po meni ok. No, onda vidis na limundu/kupindu ili slicnim sajtovima za prodaju, taj isti strip, neko stampao pa prodaje. Ogadi mi se onda cela ta prica. Ljudi su govna.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 13/10/2019 22:08:19
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 13/10/2019 : 22:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Ni knjige niti stripove ne preferiram čitati preko weba, a vjerovatno nikada niti neću.

Tko voli - ponuđeno mu je, pa neka čita u obliku u kojem voli.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 13/10/2019 : 22:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ni slučajno, nemam nikakvog gušta, samo papir

To mi je isto kao da mi neko umjesto janjetine posluži tabletu : "Janjetonal"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/10/2019 : 09:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ni slučajno, nemam nikakvog gušta, samo papir

To mi je isto kao da mi neko umjesto janjetine posluži tabletu : "Janjetonal"




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/10/2019 : 20:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Da preporučim i izvrstan sajt za čitanje webtoonova (legalan, uz VIP membership opciju) - Toomics.

Kako san sucker za delikventske mange/webtoonove, na ovom appu ih ima pregršt, čak i jedan koji je dio Meenversea - Tong Edge.

Pa, ko voli... :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/10/2019 : 23:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Odlična preporuka!

Imaju i family safe opciju za blokiranje odraslih sadržaja, dobri su. ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 16/10/2019 : 00:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Odlična preporuka!

Imaju i family safe opciju za blokiranje odraslih sadržaja, dobri su. ;)



Da, a tog sadržaja za odrasle imaju napretek. :D

Inače, mislin da u mobile inačici taj adult sadržaj nije ni dostupan, tako da nema straha da ti u tramvaju odjednom iskoči slika nacrtane sisure dok pretražuješ svoj sasvim pristojan webtoon sadržaj.

Uz Toomics, tu je i LINE, za kojeg, vjerujem, većina već i zna. Oni su potpuno besplatna opcija, a uz webtoonove, odnedavno imaju i zapadnjačke nezavisne stripove, uključujući i projekt našeg crtača i redovnog gosta strip festivala Kenana Halilovića i Kanađanina Gartha Matthamsa - Witch Creek Road.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 16/10/2019 00:15:57
Go to Top of Page

HEJZI1
New Member

Croatia
204 Posts

Member since 01/09/2011

Posted - 16/10/2019 : 07:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send HEJZI1 a Private Message  Reply with Quote
naravno da čitam,3,4 stripa dnevno,pokoji pisani,knjige rijetko jer mi je ciknio tablet,skenovi su super za sirotinju jer neke stripove nikad ne bih mogao kupiti,a što se tiče užitka dođe mi na isto,ili čak bolje u e-obliku
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/11/2022 : 12:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Umjesto komentara kako publika diše po pitanju digitalno vs štampano:

quote:
Originally posted by Jusuf

Znate li:
- da je prva naklada Vojne rasprodana za pola godine (iako je čitava dostupna na forumu)?




Broj recenzija i tekstova o Vojni prije štampanog izdanja = 0
Nakon = xy

Imamo li još sličnim primjera?
Kako ide Martini Mjesec, je li i ona blizu rasprodaje?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/11/2022 : 12:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vojna je na forumu komentirana "u hodu", dok je izlazila.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/11/2022 : 12:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Apropo digitalnih stripova, Bonelli napokon izbacuje app sa svojim stripovima:

https://www.sergiobonelli.it/news/2022/11/22/gallery/arriva-bonelli-digital-classic-1022479/#1

Doduše, za sada samo stariji, nenabavljivi brojevi, koji su izašli do 1982. Vjerujem da će se vremenom do proširiti.

Makar, nisu ni jeftini.

App kreće od 1.12.2022.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Ampoo
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 29/11/2022 : 17:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Vidis, recimo, Dampyr 100 i neki broj, skines da procitas jer znas da verovatno neces moci to da citas na papiru. Procitas i obrises. I to je po meni ok. No, onda vidis na limundu/kupindu ili slicnim sajtovima za prodaju, taj isti strip, neko stampao pa prodaje. Ogadi mi se onda cela ta prica. Ljudi su govna.



Evo ja naprim nemam problem da preuzmem strip sa torrenta ili da kupim reprint nekog izdanja kog više nema u prodaji. To jednostavno kažem kao neko ko voli da čita strip u bilo kom obliku (naravno originalno izdanje je najbolje). Ali šta da radimo kada se neko izdanje rasproda, a izdavač nema interes da ga radi u većem izdanju. Npr. Ja imam celu ČK biblioteku (oko 450 stripova), jedino nedostaju štrumpfovi i garfild jer ih tada nisam kupio, a sad ih nema u prodaji pa čak ni kao polovni stripovi. Ali sam ih preuzeo sa nekih drugih foruma u cbr. formatu dok se negde ne pojave. Bitno je kako tako prikupiti kolekciju.

Nije bogatstvo imati, vec je bogastvo imati kome dati
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 29/11/2022 : 20:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Apropo digitalnih stripova, Bonelli napokon izbacuje app sa svojim stripovima:

https://www.sergiobonelli.it/news/2022/11/22/gallery/arriva-bonelli-digital-classic-1022479/#1

Doduše, za sada samo stariji, nenabavljivi brojevi, koji su izašli do 1982. Vjerujem da će se vremenom do proširiti.

Makar, nisu ni jeftini.

App kreće od 1.12.2022.



Radi se o junacima koji su se pojavili do 1982. godine, ali ce biti dostupna sva njihova izdanja ikada izasla - sa kasnjenjem od 6 mjeseci za kioscima.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/11/2022 : 20:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Isprike, nisam ni pročitao članak s razumijevanjem

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 29/11/2022 : 20:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ce prosiriti ponudu vremenom, mozda samo nisu stigli sve obraditi. Namjeravam probati jer mi se svidja ideja, pod uslovom da bude moguce za nas izvan Italije :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/12/2022 : 08:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nalazi li netko tu aplikaciju?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/12/2022 : 08:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nalazi li netko tu aplikaciju?



Na Play Storeu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000