forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Plave bluze integral 6.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Jason Fly
Starting Member

71 Posts

Member since 29/12/2018

Posted - 19/10/2019 : 21:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jason Fly a Private Message  Reply with Quote
Najteži posao u ratovanju je izbjegavanje istoga!



Scenarij: Raoul Cauvin
Crtež: Lambil

144 str.

Već na shop.strip-agent.hr

Uskoro u knjižarama!

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2019 : 22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hop, sestica...bravo!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 20/10/2019 : 15:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
fantastična novost!

čestitke i samo nastavite, ovo je kupljeno!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 30/12/2019 : 00:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Pročitoh ove Plave bluze. Nikad jih ranije nisam čitao, ali
sam dosta čuo o njima kako su dobar strip, pa ajd da vidim.
Sad znam zašto je Talični Tom genijalan!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/12/2019 : 15:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
i stvorio si zaključak nakon samo jednog integrala?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/01/2020 : 00:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Tko voli elektronski format reciklaže ljudi po blatu američkih zabiti 19. stoljeća ovdje je na pravom mjestu:

https://www.youtube.com/watch?v=o8nouq1ABY8

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 06/01/2020 00:56:45
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2020 : 21:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Plave bluze su svojevremeno bilo pravo otkrovenje na nas koji smo gutali stripove iz gornjomillanovačkog Bisera - tako da je svojevrema najava zagrebačkog Bukglouba da kreće sa integralima ovog serijala bila najtoplije primljena od svih klasičara.
I znam da smo tada pričali,čitajući one dve epizode u Biser stripu,kako je ovo bolje i od Taličnog - sad sa jednog vremenskog odmaka,i nakon pročitanih više albuma Bluza,moram reći da smo bili u krivu;dobri su Plavci,ali je Talični ipak nenadmašan.Iako su oba sa statusom klasika (Plave bluze guraju sa 63.albumom,prošle godine objavljenim)

U šestoj knjizi imamo priče Bonco Benny,El Padre i Dobra stara vremena.
U Bronko Beniju,Kornelius i Bluč idu u nabavku konja za vojsku,a sa sobom vode čuvenog ukrotitelja,Benija Bronka,čoveka od malo reči;El padre donosi jednu meksičku storiju, gde se naši junaci nađu u ulozi duhovnika jednog meksičkog sela čije peonese maltretira i indijanska i banda meskikanaca.
Obe epizode su jako dobre,mada sa nešto slabijom završnicom - 2 x 4/5
Dobra stara vremena su svojevrsni origin serijala,u kojem upoznajemo kako su narednik i kaplar dospeli u vojsku - uvek je ovakva tematika nešto ponajbolje u serijalu,ali ovde taj potencijal nije iskorišćen,pa ću reći da sam blago razočaran time - 3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/04/2020 16:19:39
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2020 : 15:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Cauvin mi je jedan od najkvalitetnijih francuskih scenarista.

Najviše mi se svidio njegov scenarij na stripu Sammy. Uživao sam i u Agentu 212, Pauvre (Siroti/Jadni) Lampil, Cedricu, Godaille et Godasse, te dakako i u Plavim bluzama.

Ako bih tražio neke zamjerke njegovom radu onda su to oscilacije, od vrlo dobrih (pa i odličnih) do osrednjih scenarija.

Plave bluze su većim dijelom vrlo kvalitetan napisan i nacrtan serijal i svaki integral bi trebao biti veselje za domaće BD ljubitelje.

Uspoređivati neki BD humoristični serijal sa najboljim Goscinnyjevim radovima je uspoređivanje sa najboljim što nudi BD. Plave bluze i u ponajboljim epizodama nemaju taj domet ali to ne znači da nisu kvalitetne i zabavne za čitanje.

Osobno sam jako zadovoljan sa tiskom od 4. do 6. integrala i nadam se da će ih biti još.

Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 12/01/2024 : 08:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote

Ne nalazim na forumu opise za prva tri izdanja.

Kakav je print na njima, da li je onako los kao prvih par Sammy ili je ok?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/01/2024 : 09:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Prvi integral je još podnošljiv tisak, a za drugi i treći integral se nisam mogao prisliti da ih kupim koliko mi je tisak loš.

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2438 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/01/2024 : 11:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
U pravu je Peyo, ja sam zato se resio toga. Sada me obradovala Najkula, ali pitanje da li ice od pocetka, a3u1 najbolja opcija, pa makar jedan godisnje. Najkulina adaptacija za ovakav vid stripova je vrhunska.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 13/01/2024 : 13:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Bas steta, isto kao i za prvih par Sammy-ja. Nista, onda da uzmem samo jos cetvorku i to je to.

Koliko vidim iz najave, ovo sto ce Najkula izbaciti je nesto totalno drugo, ne deluje da su krenuli sa izdavanjem integrala:
https://www.bedetheque.com/BD-Tuniques-Bleues-HS4-Des-histoires-courtes-par-291244.html

Nisam se imao prilike ranije da citam ovaj strip, uzeo sam pre neki dan u knjizari. Citam sad 5-ti integral, ovo je genijalno.
Price imaju pravu radnju, zaplet, nije tu samo uzgred da bi se ubacile neke sitne fore kao u Talicnom, ali ipak ima i dozu humora, tacno koliko treba. I uz sve to, prozeto anti-ratnom satirom.
Ovo je, iznenadjujuce, pravi western, mislim da bi i ljubitelji Texa u ovome uzivali :)

Crtez ide do detalja, cak i u epskim scenama borbe konjice moze se jasno videti izraz lica svakog vojnika (ili civila), nema ni jednog kvadratica odradjenog nabrzaka.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/01/2024 : 16:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Uzet cu od Najkule..
Ovo sto je izašlo od BG je bilo lose...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 13/01/2024 : 18:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Zar nije ovo od najkule zasebne plave bluze? Kao i onaj talični kojeg rade drugi autori...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/01/2024 : 20:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Prvi integral je još podnošljiv tisak, a za drugi i treći integral se nisam mogao prisliti da ih kupim koliko mi je tisak loš.



Iskreno, bez želje za kontriranjem ali stvarno ne vidim tu razliku o kojoj pričate. OK, možda nisam ( a nisam ) toliko zahtjevan ali stvarno neman zamjerke na ove integrale. Možda san samo potrefija bolje primjerke ili neki drugi lošije ali iskreno… da krene novo izdanje nebi se ni osvrnija. Zamjeram sporiji ritam ali drago mi je da se gura.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2024 : 20:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Peyo

Prvi integral je još podnošljiv tisak, a za drugi i treći integral se nisam mogao prisliti da ih kupim koliko mi je tisak loš.



Iskreno, bez želje za kontriranjem ali stvarno ne vidim tu razliku o kojoj pričate. OK, možda nisam ( a nisam ) toliko zahtjevan ali stvarno neman zamjerke na ove integrale. Možda san samo potrefija bolje primjerke ili neki drugi lošije ali iskreno… da krene novo izdanje nebi se ni osvrnija. Zamjeram sporiji ritam ali drago mi je da se gura.



Zapanjen sam tvojim komentarom jer ne vjerujem da si dobio bolje primjerke. Tisak 2. i 3. je na razini lošijeg tiska za Biserstrip.

To me podsjetilo na izjavu jednog izdavača (neću mu namjerno navoditi ime) dobivenu u 4 oka na moje pitanje zašto nije bolja kvaliteta tiska njegovih izdanja. Odgovorio mi je zašto bi to radio kada će ionako prodati isti broj primjeraka i da će samo mali broj kupaca smetati slabiji kvalitet. Kasnije sam vidio da je u pravu.

A vezano za ritam integrala ovako izgleda prema podacima na stripovi.com

1. 2009.
2. 2012.
3. 2012.
4. 2018.
5. 2018.
6. 2019.

Uz totalnu nepoznanicu što će biti dalje.

Uz ovaj ritam objavljivanje kompleta bi gotovo nakon još više od 40 godina, znači u periodu od 2065. do 2070.

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/01/2024 : 20:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Peyo

Prvi integral je još podnošljiv tisak, a za drugi i treći integral se nisam mogao prisliti da ih kupim koliko mi je tisak loš.



Iskreno, bez želje za kontriranjem ali stvarno ne vidim tu razliku o kojoj pričate. OK, možda nisam ( a nisam ) toliko zahtjevan ali stvarno neman zamjerke na ove integrale. Možda san samo potrefija bolje primjerke ili neki drugi lošije ali iskreno… da krene novo izdanje nebi se ni osvrnija. Zamjeram sporiji ritam ali drago mi je da se gura.



Zapanjen sam tvojim komentarom jer ne vjerujem da si dobio bolje primjerke. Tisak 2. i 3. je na razini lošijeg tiska za Biserstrip.

To me podsjetilo na izjavu jednog izdavača (neću mu namjerno navoditi ime) dobivenu u 4 oka na moje pitanje zašto nije bolja kvaliteta tiska njegovih izdanja. Odgovorio mi je zašto bi to radio kada će ionako prodati isti broj primjeraka i da će samo mali broj kupaca smetati slabiji kvalitet. Kasnije sam vidio da je u pravu.

A vezano za ritam integrala ovako izgleda prema podacima na stripovi.com

1. 2009.
2. 2012.
3. 2012.
4. 2018.
5. 2018.
6. 2019.

Uz totalnu nepoznanicu što će biti dalje.

Uz ovaj ritam objavljivanje kompleta bi gotovo nakon još više od 40 godina, znači u periodu od 2065. do 2070.




zato ja imam nijemce Carlsen/Bastei(Bud & Chester ali jbga)/Salleck i imam gotovo kompletne plave bluze a onako uzgred uzimam i engleze

Edited by - rommel on 13/01/2024 20:54:56
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/01/2024 : 20:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Uzet cu od Najkule..
Ovo sto je izašlo od BG je bilo lose...


u kom smislu loše BG ide redom i idu najbolje priče
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/01/2024 : 21:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@Peyo
Aj sad ostavimo kvalitetu tiska… ne osporavan da ti smeta i da je stvarno lošije. Recentno sam uspoređiva spomenute 4. i 5. integral jer gore je napisano u stilu četvrti i onda ne dalje zbog lošeg tiska ( mada se spominju detalji crteza u petom… a to nebi tako dobro izgledalo da je los tisak. Aj bas cu sutra detaljno pogledat sve redom mada kažem, meni pri čitanju nije uopce izgledalo loše.
Dakle tisak na stranu… meni je draže što imamo šest integrala nego nijedan i nimalo mi ne smeta ( pogotovo u trenutnoj hiperprodukciji ) sto ih nemamo recimo 20… Volija bi ali hoće li ih biti, teško od ovog izdavača… bi li netko drugi izdao brže? Možda ( u stvari sigurno bi )… ali BG je bija brži kod kupovine prava.😂 Da skratim, ne vidim tu neki veliki klifhenger da bi mi bilo ža što sporo ide…
Opcija dva je da prava uzme Fibra i strpa u cigle i to pokupuju oni koji do tada nisu ni promislili o kupovini postojećih integrala ( bez obzira na naše dojmove o tisku )… Čitaj: slučaj Rahan… strip čije je svako spominjanje prije deset petnest godina izazivalo podsmijeh da bi onda mnogi naglo osjetili “pranostalgiju” i sa naklonom pozdravili izdanje. Pri tom da se zna… Rahan je kako dobar strip, crtački sjajan a priče su sasvim ok u zadanom konceptu vrimena radnje i koncepta 12-20 stranica.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2024 : 23:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

@Peyo
Aj sad ostavimo kvalitetu tiska… ne osporavan da ti smeta i da je stvarno lošije. Recentno sam uspoređiva spomenute 4. i 5. integral jer gore je napisano u stilu četvrti i onda ne dalje zbog lošeg tiska ( mada se spominju detalji crteza u petom… a to nebi tako dobro izgledalo da je los tisak. Aj bas cu sutra detaljno pogledat sve redom mada kažem, meni pri čitanju nije uopce izgledalo loše.



Čini se da se nismo razumjeli. Integrali od 4. do 6. su dobro tiskani i na njih nemam primjedbi. 2. i 3. integral su loše tiskani, a 1. može proći.
Zbog integrala 4. do 6. sam se sa Cinebooka prebacio na Bookglobe što mi je izgleda bila pogreška. Iako objektivno gledano Cinebook izbacuje 1 album godišnje, a to odgovara jednom integralu svake 3 godine što je tu negdje u prosjeku kao Bookglobe.

quote:
Originally posted by Renky
Dakle tisak na stranu… meni je draže što imamo šest integrala nego nijedan i nimalo mi ne smeta ( pogotovo u trenutnoj hiperprodukciji ) sto ih nemamo recimo 20… Volija bi ali hoće li ih biti, teško od ovog izdavača… bi li netko drugi izdao brže? Možda ( u stvari sigurno bi )… ali BG je bija brži kod kupovine prava.😂 Da skratim, ne vidim tu neki veliki klifhenger da bi mi bilo ža što sporo ide…



Mene smeta što ne znam da li će Bookglobe s njima nastaviti, a ritam koji želim je bar jedan integral godišnje. Moguće je da je prodaja toliko slaba da su ovo puste želje.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/01/2024 : 08:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Aha… bas cu pogledati 2 i 3. Davno je bilo, možda san zaboravija da su losiji.
“ Nista, onda da uzmem samo jos cetvorku i to je to.”
Ovo me je odvuklo u krivom pravcu😉

Mislim da nastavak nije sporan ali da g. Nebojši očito već neko vrime stripovi nisu u prvom planu. No, s obzirom na bliskost sa SA uvik postoji i plan B kao sa Natašom.😉

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2024 : 12:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by teller

Uzet cu od Najkule..
Ovo sto je izašlo od BG je bilo lose...


u kom smislu loše BG ide redom i idu najbolje priče


Otisak ko stripovi u koloru u 80-tim...radionice iz Gornjeg Milanovca..
Podrzka izdavaču koji je zadnji integral izdao pre 4 godine...
Pomislili ste mu postaviti spomenik?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 14/01/2024 12:51:20
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25850 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/01/2024 : 14:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Najbolja vijest godine bi bila da BG konačno prestane objavljivat stripove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2024 : 18:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Najbolja vijest godine bi bila da BG konačno prestane objavljivat stripove.



Što i nebi bila neka vijest...
Pola ljudi več misli da su prestali..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 15/01/2024 : 09:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
štampa jeste lošija u nekim integralima (možda dva integrala ukupno) ali sa velikom radošću bi dočekao da se ovaj sjajni serijal nastavi!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6800 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/01/2024 : 10:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ili ima interesovanja ili nema.

Ako iole ima, ritam od bar jednog integrala godišnje je nešto minimalno da se ponudi čitaocima.

Ako nema, obaveštenje čitaocima da se odustaje je osnovni red.

Vrlo je loše i nepoštovanje prema kupcima, ako se njima ne daju osnovne minimalne informacije, a to je kod Bookglobe-a problem.

Iz svega što sam rekao, sledi da je ovakvo izdavanje, sa preskocima od po nekoliko godina, totalno neozbiljno.

Zato i ne čudi želja za prestankom izdavanja stripova ovog izdavača. Jer je nemoguće da neko interesovanje postoji, a da se preskače po više godina. Pre će biti da se tu ne radi samo o slaboj prodaji, nego je izdavač nemaran i neažuran i sve mu je jedno, da li će, kad će i šta izdati.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000