forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 145 - Texas Cowboys
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/10/2019 : 08:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U gradiću Fort Worthu na Divljem zapadu isprepliću se mnoge sudbine. Harvey Drinkwater, bostonski novinar, poslan je onamo kako bi napisao reportažu o Hell's Half Acreu, najzloglasnijem zapećku Amerike, gdje je „najgori ološ zapada zbijen na prostoru veličine muhina šupka“, kao što to živopisno kaže njegov šef dok se raduje izvještajima o tučnjavama, dvobojima i linčevima koji će njegovo čitateljstvo bacati u trans... Harvey je pak već u sebi odlučio napustiti novinarstvo, ali kani iskoristiti putovanje kao priliku da se osveti bivšem mužu svoje majke, obogati se i pronađe ženu. Međutim, nije on prvi žutokljunac koji stiže u taj „grad goveda“ kako bi okušao sreću. Osim toga, kao što kaže Ivy, lokalac kojega je Harvey zaposlio kao svojevrsnog vodiča, ne može se doći na Zapad radi osvete, bogatstva i ljubavi. To je previše. Valja izabrati.

Kolorka 145 • Texas Cowboys • 320 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Crtež Matthieu Bonhomme • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.10.2019. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-145-texas-cowboys/565/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2019 : 10:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stigli i Cowboyi! Bravo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 : 16:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
posle P&O, strip godine - jeste da napamet kažem,ali imam jak osećaj da će tako biti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/10/2019 : 17:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

posle P&O, strip godine - jeste da napamet kažem,ali imam jak osećaj da će tako biti.



Anto i napamet priča, to je nerazdvojiv duo.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/10/2019 : 18:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

posle P&O, strip godine - jeste da napamet kažem,ali imam jak osećaj da će tako biti.



Vidim da su ti nestali neki Dani.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/10/2019 : 20:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
oni su na trećem mestu (za sada su na drugom).

quote:
Originally posted by Red Marquis


Anto i napamet priča, to je nerazdvojiv duo.


markize ne prdi

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/10/2019 22:18:47
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/10/2019 : 19:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nije strip godine, ali je svakako među boljima. Strašan je taj Trondheimov osjećaj za likove, kako glavne tako i sporedne, treba mu jako malo da ih učini trodimenzionalnima. Sviđa mi se i kako gradi priču, detalj po detalj, neovisno o kronologiji događaja. Bonhommeov crtež ovdje izvrsno paše i pojačava taj nekakav dojam "alternativnog", iako je strip sastavljen gotovo isključivo od klasičnih vestern elemenata. Preporuka!

Nego, na bedeteci piše da je serijal nedovršen. Ima li netko slučajno pouzdanu informaciju da će se nastaviti?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/10/2019 : 09:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Brzinski preletio na Fibrinom sajtu, Trondheimov opus...i sram me priznat da nisam niš od toga čitao (da Anto, ni Tvrđe...), ali ispravit ću to pomalo.
A ovo definitivno bacam oko na privju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/10/2019 : 12:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Brzinski preletio na Fibrinom sajtu, Trondheimov opus...i sram me priznat da nisam niš od toga čitao (da Anto, ni Tvrđe...), ali ispravit ću to pomalo.
A ovo definitivno bacam oko na privju.


ne znam šta da ti kažem - da si došao na Sajam,morao bih ti održati jedno predavanje,te izreći neke vaspitno-disciplinske mere

elem,sasvim je ok da kreneš sa Trondijem sa ovim kaubojima,ali da znaš,pre Tvrđi su bili Zekani;ali ti tad nisi bio ovde.Za Zekane sam bio čak glasniji nego za Tvrđe,ali kako su kompletirani,fokusirao sam se na ovaj drugi serijal (a pošto i on ide (kako ide)),trenutno težište je na Azamu Ralfu.

Pored Kauboja,najtoplije ti preporučujem Megi Gerison,čisto da vidiš kako se rade krimići,a ne ono zbrda-zdola u Uspavanci.

'nači - Teksas kauboji,Megi i Zekani u narednih 6 meseci da se pročitaju,pa kad položiš za licencu "Trondhajm" (komisija Pejo,Erni Pajk i mike,i ja kao presedavajući),možeš da kreneš sa Donjonom!

edit:tu su i Kosmonauti,ali oni su rasprodani.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/10/2019 12:04:36
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/10/2019 : 12:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Zekan je stripovsko blago! Za mene još od More Comicsova izdanja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/10/2019 : 12:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


da si došao na Sajam,morao bih ti održati jedno predavanje,te izreći neke vaspitno-disciplinske mere


Umjesto da držiš predavanja radije odi čitati Kauboje. Poslije ćeš se žaliti kad te budu optuživali da pričaš napamet.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/10/2019 : 13:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sve što je rasprodano se vj da naći u skenu. Rijetki su, a ima ih, da se ne daju naći.
Ugl, pročitam privju kaubojaca možda još danas ako stignem...sada naveliko čitam privjue i slažem listu za IL.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/10/2019 : 14:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Zekan je stripovsko blago! Za mene još od More Comicsova izdanja.


Meni su ti i najbolji, pogotovo Slalomi i Blacktown...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/10/2019 : 16:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Meni su ti i najbolji, pogotovo Slalomi i Blacktown...



+1

+ Ljubav & zamjena
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/10/2019 : 21:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ko će ovu turu dočekat da stigne u Rijeku... Kao da smo u Novom Zelandu koliko im treba


Ne znam gdje ti gledaš, ali ova tura je u Rijeci još od četvrtka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/10/2019 : 14:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ko će ovu turu dočekat da stigne u Rijeku... Kao da smo u Novom Zelandu koliko im treba


Ne znam gdje ti gledaš, ali ova tura je u Rijeci još od četvrtka.




Nije bila u Toweru... Moram danas bacit oko.



To ti je kad ideš u krivu knjižaru.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 13/11/2019 : 17:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Kauboji su odlični! Trodenheim stvarno ne može napraviti loš strip. Meni su Larceneta najdraži živući autor.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 25/11/2019 : 08:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro. Sviđa mi se taj štih "dime novelsa", sve je nekako u tom ruhu, ali opet sa jakim, jakim likovima i dobrim zapletom (i raspletom). Drugi dio je za nijansnu slabiji od prvog, ali još uvijek je to strašno dobar strip.
Crtež je možda malo jednostavniji nego što smo navikli od Bonhomma, ali savršeno paše ovakvoj formi stripa i priča. Unutrašnje naslovnice su zakon.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/11/2019 : 14:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Trondheim mi je odličan autor i nije me razočarao ni u ovom stripu. Svidjele su mi se obje priče, dobra radnja sa dobrim likovima, crtež pristaje priči a iako nisu potrebne, one unutrašnje naslovnice su mi lijepo sjele.

Ipak imam primjedbu - ne vidim nikakvo opravdanje za nelinearno pripovijedanje. Tu i tamo da, ali kroz cijeli strip ne i to mi ruši doživljaj.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/11/2019 : 14:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar strip i papir:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/11/2019 : 14:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Vrlo dobar strip i papir:)



Za Dwaynea:

Dodaj papir kao peti kriterij za ocjenu !
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/11/2019 : 14:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Šta peti?Prvi!:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/11/2019 : 22:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Texas Cowboys

Ovogodišnji T.C. mi je nekako neobjašnjivo sličan prošlogodišnjem T.C.
Iako Tyler Cross nema veze s Texas Cowboysima (nit crtež, nit sadržaj) u mojoj glavi su oni nekako poredani jedan do drugog. Jednako pri vrhu ovogodišnjih Fibrinih strip izdanja.

Kauboji su naizgled jednostavno nacrtan strip, bez previše detalja, bez previše riječi, ali precizan, jasan, i u totalnoj službi priče. Gomila sporednih likova, male priče ponekad zaokružene, a ponekad i ne, vestern klišeji, nelinearno vođena glavna priča, povremeni razgovori, jasni i precizni crteži koji govore, misle i osjećaju… sve su to puzzle koje na kraju daju baš dobar strip. U ovakvom stripu nelinearnost mi odgovara jer traži moju angažiranost i budnost. Da je nema sve bi bilo prejednostavno posloženo od početka do kraja.

Ocjena: 8,5/10

Edited by - Zula on 09/12/2019 18:15:24
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/12/2019 : 17:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Puno sam očekivao,puno i dobio.
Trondhajm opet pokazuje da je u samom vrhu svetskih strip autora - čovek uđe u novi žanr,i kao da je tu već 10-20 godina.
Pitki,nepretenciozni i inteligentni vestern,koji će izmamiti od vas iste one osećaje zadovoljstva kad ste kao klinci čitali Zagora,Kita Telera ili šta vam je već tamo nekad bio omiljeni kaubojac(ili strip nekog drugog žanra).
One lepe emocije koje (manje ili više) matori bonelijevci bezuspešno pokušavaju da ožive čitajući razne naslove SBE kuhinje (ali mahom stripove svoje mladosti) koje su oooodavno prerasli (iako oni to sami ne vide,samoobmnajujući se glupostima tipa "Zagor je religija","Boneli je zakon"...) - čitate li ovo Voriru Kinže,Velkiša i ostala bratijo??

Elem,novinarčić mlakonja stiže poslom u Teksaški gradić Fort Vort,ali će vrlo brzo,najviše uz stručnu pomoć prekaljenog meštanina Ajvija,spoznati svu lepotu i radost nesputanog kaubojskog života,sa svim teškoćama koje isti nosi.
U TK imamo sve elemente potrebne za dobar kaubojac,ali umotane u Trondhajmove lucidne izvedbe.
Jedna od njih je i nelinearnost,koja će vas možda spočetka malo zbuniti,ali čim se malo uđe u materiju,ukapira se da je to iz razloga pomnog praćenja priče,što će nam na koncu svega i dati jednu sjajnu,zrelu i zabavnu vajld vest storiju.

Integral se sastoji iz dve celine,međusobno povezane;prva mi je jako dobra,maltene i odlična (4.5/5),ali je druga čisto odlična(5/5),tu je Trondhajm onaj pravi!

Bonom Matje kao i u prethodnom stripovima koje smo mogli da čitamo u Fibrinoj biblioteci (kao i u onom omažu Taličnom),na visokom nivou,iako ovde nešto drugačijeg stila,sa krupnim kadrovima.Dosta ima scena bez teksta,i tu Bonom pokazuje kakav je pripovedač slikama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/12/2019 17:39:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/12/2019 : 17:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

Kauboji su odlični! Trodenheim stvarno ne može napraviti loš strip. Meni su Larceneta najdraži živući autor.


tako se priča!
quote:
Originally posted by Aco

Jako dobro. Drugi dio je za nijansnu slabiji od prvog, ali još uvijek je to strašno dobar strip.


Jako dobro?
Drugi deo bolji od prvog?
Moraš Aco još raditi na Trondhajmovim stripovima
quote:
Originally posted by Kerempir


Ipak imam primjedbu - ne vidim nikakvo opravdanje za nelinearno pripovijedanje. Tu i tamo da, ali kroz cijeli strip ne i to mi ruši doživljaj.


ni ti prijatelju nisi u materiji - pa prava draž je ta nelinearnost.
quote:
Originally posted by jaki

Vrlo dobar strip i papir:)


dobro,od jakije ne nemoguće izvući bolju ocenu - zadovoljan sam...
quote:
Originally posted by Zula

Texas Cowboys
Ocjena: 8.5/10


...za razliku od Zuline ocene - da si barem dao 8.5/10;ovako je to slabo za ovaj strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/12/2019 18:53:20
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 09/12/2019 : 18:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
quote:
Originally posted by Zula

Texas Cowboys
Ocjena: 8/10


...za razliku od Zuline ocene - da si barem dao 8.5/10;ovako je to slabo za ovaj strip.


Ispravljeno, popravljeno, dodano...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000