forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Interliber 2019
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 20/11/2019 : 08:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vjerovatno Marko i ekipa za standom ne smije, to jest nisu mogli taj par sterat u mjesto gdje pripadaju, za vid; politicke korektnosti. Ali ti si im mogao udjeliti nekoliko 'komplimenata', kao promatrac sa strane. Ja bi sigurno.



osim ako nije bio netko tipa Mirka Filipovića sa boljom polovicom

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/11/2019 : 09:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vjerovatno Marko i ekipa za standom ne smije, to jest nisu mogli taj par sterat u mjesto gdje pripadaju, za vid; politicke korektnosti. Ali ti si im mogao udjeliti nekoliko 'komplimenata', kao promatrac sa strane. Ja bi sigurno.



Kojoj manjini je pripadao taj par da ih je spasila politička korektnost?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2019 : 09:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Ja sam na interliberu bio u petak popodne i mislim da mi ovo mora biti konačna škola da se na interliber ne ide u popodnevnim satima jer je prevelika gužva.
Pogotovo kada sam razvukao popodne jer sam najprije otišao na rundu sa forumašem tex2 kojeg sam konačno upoznao.
Načekao sam se da bih kupio nekoliko stripova.
Živac mi i par dana kasnije poskoči kada se sjetim kakav je par bio ispred mene na fibrinom štandu.
Kod fibre kao da se stripovi badave dijele...tri prodavača, dvije blagajne, svi u pogonu 150% i onda baš ispred mene zaglavinja neki par koji ništa nije kupovao, već je ženska samo razgledala stripove i onda je počela postavljati pitanja jednom prodavaču glupo se cerekajući i pri tome strip koji je pregledavala osovi na sami kut vrhova korica i počne ga vrtjeti ljevo desno uništavajući pri tome i strip koji drži u ruci i onaj na kojem ga je vrtjela, dok je ovaj njezin razgovarao na mobitel te se praktički naguzio/legao na stripove pri čemu vadi list papira iz džepa, stavlja ga na strip koji sam ja taman mislio uzeti (Mezotolik), te kreće pisati bilješke o podacima iz razgovora koji obavlja vjerovatno radeći udubine po naslovnici.
Pomislio sam čak da bi to mogla biti i neka skrivena kamera koja prati reakcije ljubitelja stripova kod sakaćenja korica, ali na kraju ipak mislim da je to ipak bio samo jedan par koji je tamo zalutao...




A jbg, ne razmišljaju ti ljudi jednako ka mi koji smo malo bolesni.
A Fibrinoj ekipi sigurno nije cilje rastejrivat ekipu koja ne cijeni i ne lovi njihove stripove u rukavicama. To su isto potencijalni kupci i jbg, ne kuže kako ''pravilno rukovat'' knjigama.
Meni isto smetaju oštećenja ako platim punu cijenu, a za dobru cijenu spreman sam zažmirit i na oba oka.
Uvjeren sam da će takvi primjerci na aukcije pod oštećena izdanja pa ko voli nek izvoli. Isto tako znam da će ti Fibra bez ikakve rasprave zamijeniti bilo koji strip zbog bilo kojeg nedostatka kojeg si primjetio tokom čitanja, tako da ja nigdje ne vidim problem.
I to čak X mjesecei nakon kupovine ako nisi iz Zg (ja nisam, pa mi nije baš oglavu to riješavati odmah).
I ne samo Fibra, nego po mom iskustvu i ostali izdavači, striparnice i preprodavači jer su svjesni da prodaju kolekcionarima i da smo mi ''malko'' bolesni u glavu.
Moram priznat i da sam u ovom biznisu sa stripovima primjetio da su to jedni od najsusretljivijih i naljubaznijih prodavača, ali ozbiljno.
Pa kupovao sam puno veće i skuplje stvario di me se tretiralo ko govno.

A što se tiče toga što si ti znao točno što bi uzeo, a ti ljudi ispred su došli u najgori mogući tren ispitivat i pročuavati što je to strip, tu te razumijem, i ja dođem s popisom i brzinski to riješavam, ali jbg, i to je njihovo pravo (radio sam kao prodavač i mrzio sam takve ljude, ništa ne kupuju a ispituju sve živo i neživo, ali takav je život).

Eto, nećem više OT, ako je ovo uopće bio OT.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/11/2019 : 10:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Na IL sam bio u četvrtak na kratko sa ženom i djecom, u 7 navečer, kupio nešto stripova, par knjiga, malo za djecu i pobjegao.
Dečki korektni na svim štandovima, rudnički uvjeti posla, gužva, vruće, od kisika ni O.
Htio sam se vratiti s najstarijim sinom, prije 3-4 godine smo kod Macana kupili Mali Guj i njegov zmuj, Macan mu htio potpisati i napraviti crtež, al ovaj nije dao, sada mu žao pa kaže da idemo tražiti onog crtača, nismo stigli, za utjehu sam mu dao da pročita Kapetana Ameriku..
Počinjem stariti, IL me više ne pali kao prošlih godina..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 20/11/2019 : 10:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Hvala na snimku i odgovorima! Još će se razmisliti, moram priznati da me taj kolor nije oduševio koliko sam mislio da hoće, a i kažete da je priča klasičan (dakle prosečan) Teks. Najradije bih imao ovo u boneli formatu, ZS ili tako nešto ali to se već neće desiti. A posebno što dolazi na red i Deadwood Dick 2 pa i još par zaostataka od Fibre .
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 20/11/2019 : 12:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Hvala na snimku i odgovorima! Još će se razmisliti, moram priznati da me taj kolor nije oduševio koliko sam mislio da hoće, a i kažete da je priča klasičan (dakle prosečan) Teks. Najradije bih imao ovo u boneli formatu, ZS ili tako nešto ali to se već neće desiti. A posebno što dolazi na red i Deadwood Dick 2 pa i još par zaostataka od Fibre .



Ja sam u istoj situaciji. Bio sam na interliberu sa namjerom da uzmem i ovog Texa ali na kraju sam odustao i to upravo zbog kolora.

Taj kolor mi ne paše uz jedno ovako izdanje. Tu mislim na izdanje koje je vrhunskih karakteristika (kvalitetan papir, veliki format, tvrde korice) i premium cijene. Meni on umanjuje vrijednost cijele knjige.
Da je c/b vjerojatno bi uzeo.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2019 : 13:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

osim ako nije bio netko tipa Mirka Filipovića sa boljom polovicom

Da, ali Oki je mrcina, ljudina, baš ga ima. Ako se sjećam, ima 125 kg (nije debeo) i samo da ih je malo krivo pogledao, već bi se oni makli brzo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

(radio sam kao prodavač i mrzio sam takve ljude, ništa ne kupuju a ispituju sve živo i neživo, ali takav je život).

Istina, zaista ima puno takvih ljudi. I sam neke stvari i usluge prodajem, pa naiđeš na takve. Ali ja ih brzo "presječem", reko, imate vi još ovakvih djelatnosti gdje ćete naći kvalitetnije proizvode i bolje proći, ja vam toga i toga nemam, tako da ih odmah nekako "odyebem" u startu Ionako imam dovoljno posla da bi gubio svoje vrijeme na takve bolesnike.
quote:
Originally posted by sumohrvat

Priča je doslovno ispočetka prepričana prva epizoda Tajanstveni totem. Samo sa puno kvalitetnijim crtežom i detaljnije ispričana jer original ima 32 strane, a ovdje je priča ispričana na 250 strana.

Nisam mislio uzimati ovo, ali sad si me zainteresirao s ovime. Moram pogledati onu temu što je Solar otvorio da vidim koliko će toga biti. Ako je neki kratki, mini serijal, onda se možda i uzme. U protivnom, teško.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/11/2019 13:16:29
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/11/2019 : 13:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
U c/b sve to izgleda puno lošije, vinjete polu-prazne, table djeluju nekako nedovršene...... ni približno taj doživljaj.

Ima ovdje nekoliko tabli

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49968

Edited by - logo111 on 20/11/2019 14:42:12
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/11/2019 : 11:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dakle, kupio Joann Sfar: Rabinov mačak, Bookglobe, za mislim 70 ili 75 kn.

Moram priznati, nisam dosad znao za ovaj strip premda je objavljen još 2013.g., nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga, pa sam ga slučajno ugledao na Interliberu i s obzirom na autorovo ime, odlučio dati šansu stripu.

E pa ovo je predobro i još za tu cijenu! Pročitao ga u dahu, ne mogu reći da je to djelo od kojeg vrištite od smijeha, ali cijelo vrijeme se provlači taj inteligentni humor koji vam nabacuje smješak na lice, premda se bavi i ozbiljnim temama (zadnji album mi je možda i najozbiljniji premda isto ima dosta humora). Mačak koji filozofira (povremeno glumi i đavoljeg odvjetnika) je zakon, njegov gazda je skroz simpatičan lik kao i još neki sporedni likovi, a dobra mi je fora sa prikazom Tintina u Kongu.

Sfarov karikaturalni crtež mi je baš legao, i bilo mi je žao kada sam vidio na kraju knjige da je najavljen nastavak jer bih htio još čitati, ali na wikiju vidio da je od tog zadnjeg (petog) albuma u integralu objavljenog 2006.g. trebalo proći 9 godina da izađu dva nova nastavka (od njih ukupno 7). Ali i bez ta dva nastavka, ovo je vrlo dobar integral kojem ću se rado vraćati.

Što se tiče pune cijene od 250 kn, mislim da i nije puno (ali je još bolje ako ste ga kupili sa IL cijenom ) s obzirom da je to integral od 5 albuma i ukupno 280-ak stranica u boji, premda je manjeg formata od recimo Fibrinih intergala, a jedina primjedba mi je da je možda mogao ići i drugačiji font za slova.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 21/11/2019 : 11:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2019 : 12:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?



Jer su započeli tonu serijala i niakd završili, doduše u zadnje vrijeme su se mrvu pomakli...mrvu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/11/2019 : 13:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
bit će još pomaka:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/11/2019 : 14:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?



Jer su započeli tonu serijala i niakd završili, doduše u zadnje vrijeme su se mrvu pomakli...mrvu.



Ovo što je DiSkAcH napisao. Kupovao prije neke albume i odustao da dalje ispratim tog izdavača pa me veseli što su se probudili. Tako sam recimo konačno kompletirao XIII (mislim na prvi ciklus).

No na stranu to, Rabinov mačak je izvrstan.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2019 : 17:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad gledam neke Dikejeve fotke,i porazno je koliko su cene pojedinih stripova snižene - recimo,integral Rabinovog mačka košta 70 kuna;što znači da si očajno prodaje.Ili još brdo BD (ali i američkih) naslova SA i BG koji idu po mizernim cenama;a sa druge strane Libelusovi boneliodi po cenama od 200 kuna idu ko alva (da se ne shavi ovo kao zamerka Libulusu,izdanja su im savršena,ali ono unutar korica je mahoh teški šund za tinejdžerski uzrast).
Mislio sam da je strip publika u Srbiji bez ukusa,ali izgleda da ste vi u Hrvatskoj u još goroj situaciji.


quote:
Originally posted by Kerempir

Dakle, kupio Joann Sfar: Rabinov mačak, Bookglobe, za mislim 70 ili 75 kn.

Moram priznati, nisam dosad znao za ovaj strip premda je objavljen još 2013.g., nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga, pa sam ga slučajno ugledao na Interliberu i s obzirom na autorovo ime, odlučio dati šansu stripu.

E pa ovo je predobro i još za tu cijenu! Pročitao ga u dahu, ne mogu reći da je to djelo od kojeg vrištite od smijeha, ali cijelo vrijeme se provlači taj inteligentni humor koji vam nabacuje smješak na lice, premda se bavi i ozbiljnim temama (zadnji album mi je možda i najozbiljniji premda isto ima dosta humora). Mačak koji filozofira (povremeno glumi i đavoljeg odvjetnika) je zakon, njegov gazda je skroz simpatičan lik kao i još neki sporedni likovi, a dobra mi je fora sa prikazom Tintina u Kongu.

Sfarov karikaturalni crtež mi je baš legao, i bilo mi je žao kada sam vidio na kraju knjige da je najavljen nastavak jer bih htio još čitati, ali na wikiju vidio da je od tog zadnjeg (petog) albuma u integralu objavljenog 2006.g. trebalo proći 9 godina da izađu dva nova nastavka (od njih ukupno 7). Ali i bez ta dva nastavka, ovo je vrlo dobar integral kojem ću se rado vraćati.

Što se tiče pune cijene od 250 kn, mislim da i nije puno (ali je još bolje ako ste ga kupili sa IL cijenom ) s obzirom da je to integral od 5 albuma i ukupno 280-ak stranica u boji, premda je manjeg formata od recimo Fibrinih intergala, a jedina primjedba mi je da je možda mogao ići i drugačiji font za slova.


o ovome sam pričao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2019 : 17:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Kerempir
nekako sam posljednjih godina izbjegavao Bookglobeova izdanja zbog vjerujem većini poznatih razloga



Hm, koji su to razlozi?


krenuli su sa desetinama serijala koje nisu završili,treba li još nešto reći.
Srećom,pa su se našli neki drugi izdavači da poprave stvar - CRŠ sa Usagijem,Fibra sa Pratom,Strip-Agent sa Natašom...
Doduše,ovo što jaki kaže,izgleda da će i sam Bukgrob nastaviti sa nekim naslovima.

Najžalije mi je što su Linkolnu,koji je predobar serijal,minorne šanse
za preostala tri albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 21/11/2019 : 17:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
OK, jasno - hvala na pojašnjenju.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/11/2019 : 19:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by sumohrvat
Biografija Bruce Dickinsona mi je recimo fantastična, a to što je netko recimo dobar nogometaš uopće ne znači da ima zanimljiv život i van terena.



BTW, dobra je, ali mogu ti reči da mi je od Freddya Mercurya puno bolja.....


Imati Edija na logu i izjaviti ovako nešto.... Tc tc tc 😁😁😁😁😁😁


Ali ne bilo kojeg Eddya, to je the Trooper.
Ali ajd dobro i Freddyeva biografija je dobra. Ja sam nedavno procitao i Dylanovu koja me umorila. A sa Neil Young-ovom sam bas gustao.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 22/11/2019 : 23:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
[
Najžalije mi je što su Linkolnu,koji je predobar serijal,minorne šanse
za preostala tri albuma.


+ Theodore Poussin, Gil Jourdan

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2019 : 23:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Teo ide sigurno
a i Žil bi trebao

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/05/2020 : 17:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Lik je legenda.Uspija nas je ne naći
Barem je Tino profitira
[tubehttps://www.youtube.com/watch?v=zKqUIyYrVqE][/tube]

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/05/2020 17:56:14
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/05/2020 : 17:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/05/2020 : 20:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Čekamo najavu za Interliber 2020!!
Ako mogu mise, zašto ne IL.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/05/2020 : 22:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Podrska za Velkinu misao!




Gledam malo ove videe od jakija, i dospem ovdje... to i neki lik na ovom forumu ili mozda na Darkwoodom?
No, svakako ga necemo naci na podforumima van Bonellija.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/05/2020 : 13:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad vidim komentare ispod dođe mi zlo...
Ti ljudi(djeca)ko da nemaju internet pa ne znaju naći ništa?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 27/05/2020 : 13:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Najavili su da će održati i ove godine.
https://www.zv.hr/interliber
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000