forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - REKA MOHOK
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 30/10/2019 : 14:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
SAJAMSKI NOVITETI - REKA MOHOK


SJAJNE VESTI ZA SVE BONELIJANCE! RIZNICA BONELLI je upravo postala bogatija za novu biblioteku, „RIZNICU BONELLI GRANDE“, u kojoj će izlaziti stripovi u većem formatu i punom koloru.

Strasna istorijska freska koju je napisao Mauro Bozeli i majstorski nacrtao Anđelo Stano.


Format: 17x25
Br. str.: 144

Severni deo Njujorka, 1755. godine. Na kolonijalnim teritorijama, Francuzi i Englezi, potpomognuti savezničkim domorodačkim plemenima, vode ciničan i nemilosrdan rat jedni protiv drugih. Uz pomoć vičnog ratnika Rajlija Bleka, mladi Danijel Čapman želi da oslobodi mlađeg brata i sestru Eni, koje je otelo neprijateljsko pleme Abenakija. Na tom putu se suočavaju sa svakovrsnim opasnostima i iznenađenjima.

„REKU MOHOK“ možete kupiti u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i, naravno, na našem sajtu, po ceni od 1.050 dinara.




risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/10/2019 : 14:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Super strip

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/10/2019 : 15:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ne zanima me tematika, ali sam prelistao strip i mogu reci da je vrhunski odradjen.

Jel se moze znati sta se jos ocekuje u ovoj novoj biblioteci?

Edited by - jagodanbg on 30/10/2019 15:18:24
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/10/2019 : 16:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Dr. Zistis pohvalio strip. A šta ću, moram ga uzet onda. Vjerujem čovjeku na riječ. Osmooooo 😊



Srecom pa nisi na Shanera
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/10/2019 : 22:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by sumohrvat

Dr. Zistis pohvalio strip. A šta ću, moram ga uzet onda. Vjerujem čovjeku na riječ. Osmooooo 😊



Srecom pa nisi na Shanera



Nemoj tako Pravedni.

I Shanerove pohvale i pokude su nama dobar orijentir .

Šalim se naravno, a ono što me brine u zadnje vrijeme se prečesto slažem s njegovim ocjenama .
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 01/11/2019 : 09:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
čarobnjaci, dajte što prije i nastavak ovog fenomenalnog stripa - "kentucky river"!!!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/11/2019 : 16:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by sumohrvat

Dr. Zistis pohvalio strip. A šta ću, moram ga uzet onda. Vjerujem čovjeku na riječ. Osmooooo 😊



Srecom pa nisi na Shanera



Nemoj tako Pravedni.

I Shanerove pohvale i pokude su nama dobar orijentir .

Šalim se naravno, a ono što me brine u zadnje vrijeme se prečesto slažem s njegovim ocjenama .



Ma mene vise brine sto on sve vise stripu pristupa "neveselo"...
Nemoj i ti da me zabrinjavas
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/11/2019 : 09:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sta reci a na zaplakati ovde
terao je ovaj strip dosta dobro, uspesni mix fort vilinga i poslednjeg mohikanca. vidi se da se boseli usao u materiju, a stano je crtao kao nekad. al eto, ima boseli neku boljku koji nosi dugo, pa je to ovde i pokazao. glavni likovi se krajnje cudno ponasaju, ti prelomni momenti su mi krajnje sumnjivi. a da zlo bude vece, sam kraj je tako glupavo srecan da stripu to uopste ne stoji. i jos boselijeva parola mozemo zajedno i slicno. steta.
meni za utehu ll tex krvavi mesec od boselija je odlican

Edited by - kasper on 05/11/2019 09:42:19
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 05/11/2019 : 10:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
ono što me iznenadilo jeste da je strip prebrutalan.
Svaka preporuka.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/11/2019 : 23:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Boselli nije Pratt.
Nije ni Stano ali tu je daleko manja razlika.
I zasto Sen Lorenco umjesto Sen Lorens?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/11/2019 : 07:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Boselli nije Pratt.
Nije ni Stano ali tu je daleko manja razlika.
I zasto Sen Lorenco umjesto Sen Lorens?



Jaki, kakva je tvoja ocjena za scenarij?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/11/2019 : 08:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bonelli standard.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/11/2019 : 09:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 12/11/2019 : 15:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


I zasto Sen Lorenco umjesto Sen Lorens?



slažem se, kao i zašto "mohok" umjesto "mohavk" (ili čak i "mohauk" je bliže) ako ćemo kako se izgovara?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2020 : 13:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Strip na tragu (pre svega) Fort Vilinga,ali i ostalih dela ove tematike (kao recimo Poslednjeg Mohikanca),samo sa priličnom količinom brutalnosti (za boneli strip).
Mladom Danijelu Čepmenu,englezu,indijanci Mikmaka,Abenakija i ostalih plemena naklonjenih francuzima,masakriraju porodicu,a sestru i mlađeg brata otimaju,te će on,zajedno sa legendom granice,Rajli Blekom i njegovim Mohikancima krenuti u potragu za njima.Potragu koja će potrajati puno duže nego što je mladić to očekivao.
Može se reći da je Bozeli napisao klasičnu priču za zadate prostorno-vremenske koordinate;klasičnu u smislu da nije išao sa nekim scenarističkim eksperimentima,a klasičnu u smislu standardne "bonelijane" - što sve zbirno daje ništa_poseban narativni deo stripa.
Sa druge strane,Stanov crtež u datom koloru je prelep,i definitivno je jači aspekt ovog naslova.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/01/2020 17:18:57
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/01/2020 : 22:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sve stoji što je anto napisao, strip je jako dobar, meni jedino smeta malo prebrzo odvijanje radnje (premalo stranica)...
4/5
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/01/2020 : 10:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je i ovaj strip uz Klona poprilično bezvezan, ovdje mi čak ni crtež nije nešto tj da budem precizniji boje.
A priča je ono...pokolj, klanje, ubijanje, pa malo pokolja.
Riznica Bonelli Grande je što se mene tiče počela loše.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/01/2020 : 11:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
odlican strip...mozda crtez malo bezveze, ( kao pikato u zenith 666) mozda bi neki klasicniji bonelli western crtez bolje legao, ali je prica odlicna...na momente i previse brutalno...jedva cekam i kentucky river, a vjerovatno i ohio i misouri river...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 03/09/2020 : 22:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Zaista dobar strip. Ja Dilana ne čitam, pa mi Stanov rad nije nešto poznat, ali mislim da je lijep posao ovdje odradio. Boseli standardan na visini zadatka, minus mu ide jedino na možda previše optimističan kraj, koji ne priliči onome što smo čitali u zapletu. Ali ok, htio je nastavak.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/09/2020 : 16:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
U nastavku je i to ispravljeno...Odlican 👍
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000