forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - NADZIRAČI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 30/10/2019 : 14:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
SAJAMSKI NOVITETI - „NADZIRAČI“
NAJCENJENIJI STRIP-ROMAN SVIH VREMENA SADA I U EDICIJI DC GOLD!


Vrhunsko umetničko ostvarenje posle kojeg u devetoj umetnosti ništa više neće biti isto.


Format: 24x16
Br. str.: 448


Svi koji nisu imali priliku da se dosad upoznaju s Nadziračima Alana Mura, jednim od najčuvenijih i najistaknutijih dela u istoriji stripa, sada imaju priliku za to. S obzirom na to da nas prvog dana Sajma očekuje i prva epizoda istoimene HBO serije, iščekivanje je veće nego ikad.

Amerika osamdesetih godina prošlog veka – pojava američkih superheroja izmenila je tok svetskih događaja: Sjedinjene Američke Države su pobedile u Vijetnamskom ratu, Nikson je još uvek predsednik i hladni rat je u punom zamahu. U svom stanu u Njujorku ubijen je Edvard Blejk, penzionisani superheroj poznat pod imenom Komedijaš. Kad neko ubije jednog od njih, bivše kolege iz tima moraju to da istraže. Istraga, međutim, kreće neočekivanim tokom, a zavera koju će otkriti izvući će na površinu njihove skrivene traume i uvrnute psihologije, da bi, na koncu, postavila pitanje gde leži tanka linija koja razdvaja junaka od zlikovca.
Sofisticirana obrada superherojske teme u Nadziračima naišla je na nepodeljene pohvale kritike i čitalaca širom sveta zbog svoje psihološke dubine i realističnosti, kao i zbog filozofskih promišljanja o ljudskoj prirodi, pre svega o njenoj destruktivnoj strani i zlu. Često se kaže da su stripovi ovim naslovom konačno sazreli.

Strip-roman „NADZIRAČI DC GOLD“ možete kupiti u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i, naravno, na našem sajtu, po ceni od 2.000 dinara.

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 18/11/2019 : 21:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast Čarobnoj knjizi na ovom izdanju. Upravo sam kupio strip i mogu reći da sam prezadovoljan s kvalitetom izdanja. Papir je masan što mi je u nekim slučajevima bolje ili u najmanju ruku u rangu s Fibrinim mat papirom, kolor je novi kao u Fibrinom izdanju tj. življe su boje za razliku od izdanja Belog puta (to mi je bila glavna zamjerka BP izdanja), jasne i oštre linije, nema preduplavanja kao u nekim stripovima.
Još jedan veliki plus ovom izdanju je da se može normalno čitati ležečki u krevetu što i je prava pozicija za čitanje stripova i knjiga.
Sve u svemu s ovim manjim formatom (bilo to 24 ili 26cm visine) stripovi su mi puno draži od razvikanijih absolute izdanja.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2019 : 22:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica Belog puta i dalje ostaje najljepša
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 19/11/2019 : 10:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10
Još jedan veliki plus ovom izdanju je da se može normalno čitati ležečki u krevetu što i je prava pozicija za čitanje stripova i knjiga.
Sve u svemu s ovim manjim formatom (bilo to 24 ili 26cm visine) stripovi su mi puno draži od razvikanijih absolute izdanja.


Meni je ovo odlucujuci faktor pri kupovini stripova.
Za sada kupujem stripove iskljucivo B5 ili americkog formata.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/11/2019 : 11:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mali offtopic (da ne otvaram novu temu), jel gleda neko seriju?
Ja odgledao prve 4 epizode. Prva je bila ok, dobra vožnja, početak priče (MINI SPOJLER: radnja se dešava sad, dakle 30 godina od pada velike lignje na Nju Jork), zanimljiv uvod, lagano objašnjenje šta se desilo u ovih 30 godina i kakvo je drušvo sada. Druga i treća epizoda su mi onako, njah, ali početak četvrte je odličan: početna scena pomalo nalik na početak Tarantinovih Inglorious Bastards, a onda me scenarista kupio sa ubačenim tekstom u kadar "If you don't like my story, write your own!".
Što se mene tiče, pratim i dalje, iako podsvesno smatram, kao i svi ljubitelji originala, da je sve ovo tezga kao i Before Watchmen i ostali nusprodukti.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



422 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 19/11/2019 : 14:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message  Reply with Quote
KuntaKinte, ja pratim redovno i po mom mišljenju Lindelof je samo pomešao strip sa svojim proverenim pristupom iz "The Leftovers". Pošto je ta serija meni jedna od najboljih u 2000-tim godinama, moram priznati da mi i "Watchmen" leži, ali što je najčudnije imam utisak da su mi elementi iz stripa nevažni. Ta receptura koje se Lindelof drži je to što mi privlači pažnju, ta neka mešavina "Twin Peaks" i "X-Files" momenata koje je izgleda scenarista patentirao prvo u "Lost"-u u manjoj meri, a zatim i u "The Leftovers" u punom sjaju.

Edited by - plavi on 19/11/2019 14:34:18
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/11/2019 : 15:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
moore ce nahraniti glycona vama dvojicom
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 19/11/2019 : 16:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

moore ce nahraniti glycona vama dvojicom



Trojicom...uz manje/vise uspone i padove meni vrlo dobro za sada...Sa Nandalorijanom izvrstan mix
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/11/2019 : 21:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Zavrsio danas, koje razocarenje poslednje poglavlje i sam kraj :(
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2019 : 23:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
koje si to Nadzirače čitao?
Murovi imaju odlično poslednje poglavlje i maestralan kraj.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/12/2019 : 01:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Jedne jedine 🙂
Da ne spojlujem ali bas mi je truba ono ceo taj koncept pobiti milione zarad nekog 'viseg cilja' i kao nikom nista...ne znam...toliko me je vozio strip sve vreme da sam jedva cekao da ga zsvrsim kako bih ga citao iz pocetka, ali me ta zavrsnica toliko smorila da ide u oglase!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 01/12/2019 : 01:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Jedne jedine 🙂
Da ne spojlujem ali bas mi je truba ono ceo taj koncept pobiti milione zarad nekog 'viseg cilja' i kao nikom nista...ne znam...toliko me je vozio strip sve vreme da sam jedva cekao da ga zsvrsim kako bih ga citao iz pocetka, ali me ta zavrsnica toliko smorila da ide u oglase!



Sam kraj i jeste odličan baš zato što je takav. Surov i drugačiji.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/12/2019 : 01:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

i kao nikom nista
pa nije nikom nista, sve ce se doznati
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/12/2019 : 01:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je odlican kraj! Jedan od najboljih stripova koje sam ikad procitao, u top 10, ali Murovo Stvorenje iz mocvare je po meni njegov magnum opus (mada jos uvek nisam citao Top 10 i V kao Vendettu).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2019 : 11:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by jagodanbg

i kao nikom nista
pa nije nikom nista, sve ce se doznati


izgleda da nije pročitao između redova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/12/2019 : 14:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Verovatno čovek navikao na velike okršaje na kraju, koji se završe tako da neko nekom prosvira glavu i svi znamo da će sve biti sad okej.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/12/2019 : 23:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najdepresivnijih krajeva generalno - cela filozofija se svodi na to da smo kao ljudi toliko daleko otišli i potonuli da jedino spasenje od samih sebe imamo u genocidu i ubijanju miliona, ne bi li se dozvali pameti. Mur je na pametan način pokazao svoju filozofiju, Nadzirači su svakako u mojih top 10 stripova.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 12/10/2020 : 23:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah Nadzirače prije neki dan prvi put... Godinama sam ih izbjegavao, misleći da nisu za mene... Niti mi je crtež bio primamljiv, niti priča. Kako sam se samo zajebao :)
Danima sam čitao dva po dva poglavlja, a uhvatio sam se nekoliko puta kako na poslu razmišljam o pročitanom, pa bih se vratio malo na ista poglavlja prije čitanja novih. Kraj me oduvao. U jednom momentu nisam pojma imao da li da zamrzim strip, što kaže jagodanbg, ili da mu odam priznanje. Haos. Pa gdje ste bili svih ovih godina da se raspišete o ovom stripu, sve što je uvijek pisano je "Nadzirači su remek djelo, najbolji, blablabla". Ozbiljnijih analiza ima za najgore Zagorove epizode diljem internetskih bespuća.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/10/2020 : 23:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da je falilo hvalospjeva na račun Nadzirača/Čuvara.

S druge strane na forumu se svaki strip zna relativizirati do krajnje iritantnosti bez obzira na njegovu vrijednost.

Kod ocjenjivanja se uspoređuje neusporedivo, kao nešto nepremostivo se ocjenjuje tisak, uvez, margine, crtež na koricama se stavlja u isti odnos sa sadržajem, pojedini stripići dobivaju vrhunske ocjene u odnosu na legendarne i neupitne strip veličine i vrijednosti i da ne nabrajam dalje.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/10/2020 : 00:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Pročitah Nadzirače prije neki dan prvi put... Godinama sam ih izbjegavao, misleći da nisu za mene... Niti mi je crtež bio primamljiv, niti priča. Kako sam se samo zajebao :)
Danima sam čitao dva po dva poglavlja, a uhvatio sam se nekoliko puta kako na poslu razmišljam o pročitanom, pa bih se vratio malo na ista poglavlja prije čitanja novih. Kraj me oduvao. U jednom momentu nisam pojma imao da li da zamrzim strip, što kaže jagodanbg, ili da mu odam priznanje. Haos. Pa gdje ste bili svih ovih godina da se raspišete o ovom stripu, sve što je uvijek pisano je "Nadzirači su remek djelo, najbolji, blablabla". Ozbiljnijih analiza ima za najgore Zagorove epizode diljem internetskih bespuća.



Drago mi je da si procitao ovaj vrhunski strip i da si odusevljen. Ja se cesto sa nostalgijom setim kad sam pre 8 godina prvi put u roku od par dana procitao Nadzirace i prvi broj Grada Greha. Kakvo je to odusevljenje bilo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/10/2020 : 00:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Pročitah Nadzirače prije neki dan prvi put... Godinama sam ih izbjegavao, misleći da nisu za mene... Niti mi je crtež bio primamljiv, niti priča. Kako sam se samo zajebao :)
Danima sam čitao dva po dva poglavlja, a uhvatio sam se nekoliko puta kako na poslu razmišljam o pročitanom, pa bih se vratio malo na ista poglavlja prije čitanja novih. Kraj me oduvao. U jednom momentu nisam pojma imao da li da zamrzim strip, što kaže jagodanbg, ili da mu odam priznanje. Haos. Pa gdje ste bili svih ovih godina da se raspišete o ovom stripu, sve što je uvijek pisano je "Nadzirači su remek djelo, najbolji, blablabla". Ozbiljnijih analiza ima za najgore Zagorove epizode diljem internetskih bespuća.


drago mi je da te je strip oduševio - i sad kad čitam tvoje utiske,kao da čitam sebe pre trinaestak godina.

Glede potonjeg,u to vreme je bilo opasnih osvrta i recenzija,tako da si omašio nekih desetak godina u čitanju.

meni su Nadzirači numero uno,bez imalo razmišljanja - najnaj strip ikada.

zato mi je pomalo žao što Čakejci nisu uradili svoje grande izdanje u Rotografici,bizgovi obični.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/10/2020 00:11:58
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 16/10/2020 : 00:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Kidaju Nadzirači, toliko slojeva imaju i toliko je Mur detaljan, da je prosto i nemoguće sve pohvatati u jednom čitanju. Svako sledeće čitanje donosi nešto novo, što je i najbolji pokazatelj umetnosti.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 17/10/2020 : 12:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Elderane84

Pročitah Nadzirače prije neki dan prvi put... Godinama sam ih izbjegavao, misleći da nisu za mene... Niti mi je crtež bio primamljiv, niti priča. Kako sam se samo zajebao :)
Danima sam čitao dva po dva poglavlja, a uhvatio sam se nekoliko puta kako na poslu razmišljam o pročitanom, pa bih se vratio malo na ista poglavlja prije čitanja novih. Kraj me oduvao. U jednom momentu nisam pojma imao da li da zamrzim strip, što kaže jagodanbg, ili da mu odam priznanje. Haos. Pa gdje ste bili svih ovih godina da se raspišete o ovom stripu, sve što je uvijek pisano je "Nadzirači su remek djelo, najbolji, blablabla". Ozbiljnijih analiza ima za najgore Zagorove epizode diljem internetskih bespuća.


drago mi je da te je strip oduševio - i sad kad čitam tvoje utiske,kao da čitam sebe pre trinaestak godina.

Glede potonjeg,u to vreme je bilo opasnih osvrta i recenzija,tako da si omašio nekih desetak godina u čitanju.

meni su Nadzirači numero uno,bez imalo razmišljanja - najnaj strip ikada.

zato mi je pomalo žao što Čakejci nisu uradili svoje grande izdanje u Rotografici,bizgovi obični.



Pisalo se,anto, sigurno, ali ni blizu dovoljno. Pa ni recenzije nema, a kamoli šta drugo. Od pisanija po forumu, ja sam stekao utisak da su npr. Kraljevstvo (carstvo) tvoje ili Supermen među zvezdama bolji stripovi, kad ono... Sabili su Nadzirači, sad sam nestrpljiv da nabavim nastavak. I tu sam se zeznuo, sve DC Gold i DC gold hot iz ČK sam pokupovao, osim Časovnik sudnjeg dana
Što se izdanja tiče, ovo je čini mi se iz rotografike, najmanju zamjerku nemam. Format jeste mali, ali nema veze, postao sam ljubitelj tih formata, prostor za skladištenje stripova je odavno nestao, a ti anto, kao kolega iz struka bliskih fizici (ako se ne varam) znaš da kako god presložim stripove, ne mogu više zapremine izmisliti.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/10/2020 : 12:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Watchmen nije baš jednostavan strip za napisati recenziju. Užasno je slojevit i zahtjeva duboku analizu, a to nije baš jednostavno za uobličiti u kvalitetan tekst. Tojest bar pretpostavljam da je do toga, ja npr. smatram za sebe da nisam dovoljno vješt za napisati osvrt kakav ovaj strip zaslužuje. Međutim, bilo je pokušaja sličnih tekstova. Naš forumaš Paro je imao kvalitetnu seriju analiza:

1 - https://www.stripovi.com/magazin/watchmen-1-trideset-godina-kasnije/359/
2 - https://www.stripovi.com/magazin/watchmen-2-ovaj-grad-me-se-boji-vidio-sam-njegovo-pravo-lice/360/
3 - https://www.stripovi.com/magazin/watchmen-3-deus-ex-machina/367/
4 - https://www.stripovi.com/magazin/watchmen-4-tko-se-zadnji-smije/368/

A dobar je i jedan Djoletov stariji tekst:

- https://www.stripovi.com/magazin/sa-distance-watchmen-ili-poslednji-put-kada-smo-bili-pesimisti/73/

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 17/10/2020 12:08:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2020 : 15:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84


Pisalo se,anto, sigurno, ali ni blizu dovoljno. Pa ni recenzije nema, a kamoli šta drugo. Od pisanija po forumu, ja sam stekao utisak da su npr. Kraljevstvo (carstvo) tvoje ili Supermen među zvezdama bolji stripovi, kad ono... Sabili su Nadzirači, sad sam nestrpljiv da nabavim nastavak. I tu sam se zeznuo, sve DC Gold i DC gold hot iz ČK sam pokupovao, osim Časovnik sudnjeg dana
Što se izdanja tiče, ovo je čini mi se iz rotografike, najmanju zamjerku nemam. Format jeste mali, ali nema veze, postao sam ljubitelj tih formata, prostor za skladištenje stripova je odavno nestao, a ti anto, kao kolega iz struka bliskih fizici (ako se ne varam) znaš da kako god presložim stripove, ne mogu više zapremine izmisliti.


možda si i u pravu,ne sećam se;znam da je na temi Fibrinih Čuvara,diskusija uglavnom bila oko Macanovog prevoda.
Inače,Čuvari su tehnički najsuperiornije izdanje Nadzirača,ali nikako ne mogu da svarim to Čuvari,a i ne pucam od sreće kad vidim neke purgerizme u prevodu.

Imam BP HC izdanje,ali mi je ipak grande format pravi za ovaj strip,a i nove boje su mi lepše.Nisam neki veliki protivnik smanjivanja formata,ali kod ovog stripa,svaki detalj je je bitan,pa je ovo smanjeno izdanje neprihvatlivo.Znam o čemu mi govoriš za prostor (elektrotehnika je inače moj fah),ali opet kažem,kod nekih naslova nema kompromisa.

a porediti Kraljevstvo tvoje ili Supermena među zvezdama sa Kontrolorima,iz moje perspektive,je budalaština;pogotovu Kraljevstva.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/10/2020 : 16:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam na kojim su to forumima i koji "znalci" toliko nahvalili Kraljevstvo tvoje. Daleko je to od Čuvara/Nadzirača.

Osobno sam ga kupio samo zbog Rossa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000