forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 AF, MM ili DoV?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 06/11/2019 : 19:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
U zadnje vrijeme sam se zadao što se tiče Magnusovih stripova. Odradio sam prve epizode "Maxmagnusa" i "Družine od Vješala", u čemu sam veoma uživao. Sada, mene zanima vaše iskreno mišljenje - ko je po vama bolji? Zbog čega? Zašto?

Opcije su:
- Svima nama dobro poznati njujorški agenat
- Njegovo Trbuhčanstvo
- Obješenjaci

Vjerujem da će mnogi od vas izabrati AF-a, međutim, svejedno me zanima vaše mišljenje oko druga dva serijala, koji jesu odlični ali nisu toliko prošli kao AF-a. Meni je lično kvaliteta AF-a opala negdje tamo nakon stotinu plus brojeva. Maxmagnus je sve bolji kako brojevi napreduju, a Družina je nesretno završila kao sasvim solidan serijal.

Ali opet, zanima me šta vi mislite

Choices:

Alan Ford
Maxmagnus
Družina od Vješala


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Edited by - WOLF-HUNTER on 06/11/2019 19:28:37

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 06/11/2019 : 19:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Naravno, Alan Ford i to prvih 85 brojeva. Poslije Magnusa je to drukčiji strip...
Što se tiče Maxmagnusa, isto vrlo dobar strip (one Magnusove prve epizode nisam čitao), ali mi je naravno Alan Ford miljama ispred.
A Družinu od Vješala nisam nešto pretjerano imao prilike čitati, a ono malo pročitanih epizoda odbilo me od daljnjeg čitanja, Magnus je kao crtač genije, no kao scenarist je loš, na trenutke i čudan.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/11/2019 : 20:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Alan Ford.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2019 : 20:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

Naravno, Alan Ford i to prvih 85 brojeva. Poslije Magnusa je to drukčiji strip...
Što se tiče Maxmagnusa, isto vrlo dobar strip (one Magnusove prve epizode nisam čitao), ali mi je naravno Alan Ford miljama ispred.
A Družinu od Vješala nisam nešto pretjerano imao prilike čitati, a ono malo pročitanih epizoda odbilo me od daljnjeg čitanja, Magnus je kao crtač genije, no kao scenarist je loš, na trenutke i čudan.


Mala digresija;Magnus je crtao prvih 75 epizoda Alan Fords + broj 200.
Inace pravi Maxmagnus kojeg je crtao Magnus, a to sto je nacrtao, stane u jedan standardni album, je odlicno. Kod nas ga je onomad objavljivao Vjesnikov Zov. (zabavno omladinski vjesnik)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 06/11/2019 : 20:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Maxmagnus odličan, Družinu nisam čitao, Alan Ford odličan i više od 75 brojeva. Nezahvalno uspoređivati duge serijale sa kratkim! Glas za Maxmagnusa, koliko se sjećam baš svaki broj me oduševio, jest da je bilo davno kad sam to zadnji put čitao, danas bi možda bio drugačiji dojam. Ne znam za Vas, ali meni danas Alan Ford bude naporan za čitati, možda zato što sam ga puno puta pročitao, pa mi više nije smiješan, a i ostario.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2019 : 20:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
AF, pogotovo prvih 120 brojeva. Maxmagnus je čitljiv, Družina bezveze .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/11/2019 : 21:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uvek bih glasao za AF, prvih 75 epizoda, jer je to strip koji je uticao na generacije (oblikovao ih, smisao za humor...).

Što se ostalog tiče, Družina, kad sam je poslednji čitao, mi je blizu remek-dela u celini. Ali to je ozbiljan fantasy strip, nije komedija, mada ima malo elemenata.

Maxmagnus, redovna serija u sveskama, ne može da se poredi sa prethodna dva, a kratke epizode koje je crtao Magnus, mogu, ali nemaju taj nivo, ni ambiciju, kao ovi.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 06/11/2019 : 21:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Maxmagnus, pa druzina pa af

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Hrvojek
Starting Member

31 Posts

Member since 06/11/2014

Posted - 07/11/2019 : 09:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Hrvojek a Private Message  Reply with Quote
Alan Ford za vrijeme Magnusa je vrh. Maxmagnus nije loš kao cjelina, ali ni jedna epizoda ne iskače kao nešto posebno.
Družina mi nikada nije sjela kako treba.

Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
573 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 07/11/2019 : 10:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Naravno da je AF broj 1! :)

No Družina je fantastičan strip. Volio bih ju imati u nekom novijem izdanju!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/11/2019 : 10:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
La compagnia della forca, u taljanskim originalu, je fantasticno nacrtan strip, pravo remek djelo majstora Magnusa. To je i doslovno fantasy strip, u vrijeme,(1977-1979), kad takvih stvari i nije bilo puno. Makar ne tako kvalitetno nacrtanih. Magnus je do danas ostao majstor crno-bijelog crteza, gospodar odnosa svijetla i tame u grafici...a na tom se dvadesetodijelnom serijalu to jako dobro vidi. Vec to 'druzinu' cini nedostiznim idealom ostalih crtaca stripova. Scenarij nije za svakoga, i to ovisi o osobnom afinitetu. Ne mozemo svi isto voljeti i postovati, ali ne vidjeti/osjetiti moc crteza u 'Druzini', znaci biti stripovski analfabeta.
Slazem se da bi trebalo taj serijal objaviti u boljoj formi nego je to bio uradak Vjesnika iz 87-me. Mislio sam da ce ga Bernard objaviti kao hc knjizice u periodu kad je tako izasao Maxmagnus 2007, ali ostalo je samo na zeljama...Mozda u buducnosti...
Osobno mi stoji samo pitanje prijevoda, jer mi dijalozi 'Objesenjaka' na dalmatinskom, purgerskom, bosanskom... dijalektu, onomad u Vjesniku i nisu bas 'legli'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 07/11/2019 : 18:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Slazem se da bi trebalo taj serijal objaviti u boljoj formi nego je to bio uradak Vjesnika iz 87-me. Mislio sam da ce ga Bernard objaviti kao hc knjizice u periodu kad je tako izasao Maxmagnus 2007, ali ostalo je samo na zeljama...Mozda u buducnosti...



Ovo novo izdanje Maxmagnusa ima jako loš prijevod.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/11/2019 : 20:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Alan Ford. Međutim vrhunski mi je i Maxmagnus s svojim likovima. Kad se samo sjetim,, Onoga koji sve vidi i zna,,
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/11/2019 : 20:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Maxmagnus, po mom skromnom misljenju, definitivno zasluzuje jedan integral. Ako ne na +2000 stranica onda makar u dva-tri dijela podijeliti.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/11/2019 : 20:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Uvek bih glasao za AF, prvih 75 epizoda, jer je to strip koji je uticao na generacije (oblikovao ih, smisao za humor...).

Što se ostalog tiče, Družina, kad sam je poslednji čitao, mi je blizu remek-dela u celini. Ali to je ozbiljan fantasy strip, nije komedija, mada ima malo elemenata.

Maxmagnus, redovna serija u sveskama, ne može da se poredi sa prethodna dva, a kratke epizode koje je crtao Magnus, mogu, ali nemaju taj nivo, ni ambiciju, kao ovi.

what he said

ali kad vec poredimo babe i zabe, onda

prvih 75 AF > druzina > originalni MM > MM > ostatak AF
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 07/11/2019 : 23:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Da,Družinu bi stvarno trebao netko ponovno objaviti u boljoj,modernijoj opremi,u izdanju kakvo taj strip i zaslužuje,Vjesnikovo je sada već zastarjelo i pomalo ružno.Ali na način kako je napravljen SA Maxmagnus,ne sviđaju mi se veliki albumi za strip koji nije tako zamišljen u originalu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/11/2019 : 00:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Maxmagnus sa Magnusovim crtežom zaslužuje ili bolje reći trebao bi biti na većem formatu, što se vidi iz ovog linka:

https://www.fumettologica.it/2018/03/maxmagnus-magnus-bunker-mondadori-oscar-fumetto/


P.S.
Kad već uspoređujemo babe i žabe, onda:

Prvih 75 AF > originalni MM > druzina > ostalo
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 08/11/2019 : 00:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Dobro možda te Maxmagnusove kratke priče i jesu za veći format,ali da netko Družinu napravi u velikom formatu,ja to eto sigurno ne bih kupio.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/11/2019 : 07:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam samo puta spominjao da neko kod nas izda kratke original price Maxmagnus u albumskom formatu, kao sto su taljani uradili. Pa evo mogu i opet; dajte molim vas uradite to. Izdajte album Maxmagnusa i kod nas. Bernarde. Marko...
Za Druzinu od vjesala, slazem se da treba biti mali format knjizica. I samo mali. Bas kao kod Maxmagnusa Strip agenta. Ako ikad...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 08/11/2019 : 12:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Meni Druzina moze komotno u neki integral, ne bih imao nista protiv. Medutim, da se urade reprinti onda bi bilo red da se usput napravi neka kvalitetna kolekcionarska edicija. Nesto tipa kutijica sa svim brojevima.

Maxmagnuda definitivno treba u nekoliko imtegrala. Po mogucnosti i specijalno izdanje u boji.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/11/2019 : 13:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Roberto je za Compagniu radio nevjerovatno detaljne ilustracije u boji. To je nesto zbilja carobno, za vidjeti. Dakle, neko mozebiti buduce izdanje moralo bi biti s njima. A one su vodoravno polozene i trebalo bi ih prezentirati kako spada. Ne znam kako bi se pravilno prezentirao taj format. Trebao bi biti velik, da se sve dozivi u 'pravom svjetlu'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000