forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 308 - Glava mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 08/11/2019 : 11:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message  Reply with Quote
Odlicna prica!
U toj prici bude Zagor dobio batina i to od obicnog protivnika,bez trikova,carolija ili natprirodnih moci.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/11/2019 : 12:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Nekome nešto smeta. Sto ljudi-sto ćudi. Evo,ja na primjer, uopće ne obraćam pažnju na te detalje u crtežu,nego nastojim da uživam dok čitam crtani roman,pogotovo ako je radnja dobra. Ono što meni ide na živce i ubija mi uživanje u čitanju je:
- užasno loš prijevod, što naslova-što teksta unutar stripa
-novi strip koji je oštećen sa vezicama
Kako god listam strip uvijek vidim te vezice i baš me iritiraju.



Evo baš si me urekao. Jutros sam pokušao kupiti u Solinu gdje inače kupujem, gospođe koje prodaju inače su veoma susretljive i drage, rekao bih jedne od rijetkih takvih. Dobile su 5 komada i svaki je - ne oštećen vezicom ili slično - nego potpuno ispresavijan s unutra zgnječenim listovima, a jedan je bio bez pola prednje korice, kao da je pas odgrizao!! To još vidio nisam. Gospođa kaže da je milijun puta rekla ovima što pakiraju u Tisku, ne znam rade li to sami vozači ili netko drugi, ali uzalud je. Kaže da joj je jasno da nijedan neće prodati. Žao mi što nisam slikao taj kupus.
Nevjerojatno je da je u doba SFRJ s onim krhkim ZS/LMS i vezivanjem plastikom i prenatrpanim kombijima i cestama ala braća Krstić gotovo sve dolazilo u glanc stanju (i to iz Novoga Sada preko raznih distributera do SD), a danas...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/11/2019 : 13:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Razlika je bila da je onda dolazilo puno veća količina primjeraka pa bi bilo puno više neoštečenih u sredini maca a sad kad dođe na kiosk npr.5 komada bit će više ili manje oštećeni svi(skoro)svi primjerci.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/11/2019 : 13:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Razlika je bila da je onda dolazilo puno veća količina primjeraka pa bi bilo puno više neoštečenih u sredini maca a sad kad dođe na kiosk npr.5 komada bit će više ili manje oštećeni svi(skoro)svi primjerci.


Normalno. Nekad 80 000 primjeraka, danas tisucu, mozda tisucu ipo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/11/2019 : 13:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Uvijek može gore biti. Dobro pa nije - "Glava od mrtvaca"


A još najgore od svega bi bio Mrtvac od glave.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/11/2019 : 17:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Razlika je bila da je onda dolazilo puno veća količina primjeraka pa bi bilo puno više neoštečenih u sredini maca a sad kad dođe na kiosk npr.5 komada bit će više ili manje oštećeni svi(skoro)svi primjerci.



Nisi shvatio.
Ne trebaš to meni govoriti, ja sam kao dječak prenosio i čuvao štampu za tetu na kiosku koja bi malo ranije šmugla doma.
Došlo bi jedno 10-15 komada ZS recimo, prvi i zadnji imali su najčešće blage utore od vezice, a ostali glanc.
Kamo sreće da je tako i danas, prvi i peti malo oštećeni a ova 3 glanc.
To nema ama baš nikakve veze s nakladom od petsto trilijuna naprema tisuću niti omjerom 15 naprema 5.
Riječ je o odnosu i nebrizi.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/11/2019 : 17:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by ReemCP

Uvijek može gore biti. Dobro pa nije - "Glava od mrtvaca"


A još najgore od svega bi bio Mrtvac od glave.



To je kod većine, inače ne bi gubili vrijeme ovdje i na stripove

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/11/2019 : 17:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Misterij je da zs kupljen kod roma moze biti glanc
A sd tri godine stariji strip ostecen...

To ima veze s ^elasticnoscu^ materijala
Stripovi su sad ljepsi a to ima cijenu...lako se ostete
Ps. Sve je dobro dok nije mrtvacev glavic :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/11/2019 : 19:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


Nisi shvatio.
Ne trebaš to meni govoriti, ja sam kao dječak prenosio i čuvao štampu za tetu na kiosku koja bi malo ranije šmugla doma.
Došlo bi jedno 10-15 komada ZS recimo, prvi i zadnji imali su najčešće blage utore od vezice, a ostali glanc.
Kamo sreće da je tako i danas, prvi i peti malo oštećeni a ova 3 glanc.
To nema ama baš nikakve veze s nakladom od petsto trilijuna naprema tisuću niti omjerom 15 naprema 5.
Riječ je o odnosu i nebrizi.


kako nema?kad dođe mac od 5 ili 15 nije isto.
Veće šanse su da pronađeš glancera jer će biti pojednak broj oštećenih uvezom kod oba maca.
to da su nekad ljudi bili pažljiviji čisto sumnjam.
mislim da je uvijek bio jednak broj onih koji rade dobro i loše.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/11/2019 : 19:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima, u osječkom Kauflandu se kao i obično nađe lijepih primjeraka.
Go to Top of Page

zagor78
Starting Member

50 Posts

Member since 16/01/2016

Posted - 08/11/2019 : 22:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor78 a Private Message  Reply with Quote
Velka,ima li mozda najava u ovom stripu za novi Zagor maxi ili Ciko u setnji kroz vrijeme br.5?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2019 : 02:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa zasto pobogu, sluze striparnice...internet kupnja, kupnja preko tvog dilera/dostavljaca na kucni prag...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 09/11/2019 : 09:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Unutra su najave za rendžera i zagor klasik
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/11/2019 : 10:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by zlatko900

Nekome nešto smeta. Sto ljudi-sto ćudi. Evo,ja na primjer, uopće ne obraćam pažnju na te detalje u crtežu,nego nastojim da uživam dok čitam crtani roman,pogotovo ako je radnja dobra. Ono što meni ide na živce i ubija mi uživanje u čitanju je:
- užasno loš prijevod, što naslova-što teksta unutar stripa
-novi strip koji je oštećen sa vezicama
Kako god listam strip uvijek vidim te vezice i baš me iritiraju.



Evo baš si me urekao. Jutros sam pokušao kupiti u Solinu gdje inače kupujem, gospođe koje prodaju inače su veoma susretljive i drage, rekao bih jedne od rijetkih takvih. Dobile su 5 komada i svaki je - ne oštećen vezicom ili slično - nego potpuno ispresavijan s unutra zgnječenim listovima, a jedan je bio bez pola prednje korice, kao da je pas odgrizao!! To još vidio nisam. Gospođa kaže da je milijun puta rekla ovima što pakiraju u Tisku, ne znam rade li to sami vozači ili netko drugi, ali uzalud je. Kaže da joj je jasno da nijedan neće prodati. Žao mi što nisam slikao taj kupus.
Nevjerojatno je da je u doba SFRJ s onim krhkim ZS/LMS i vezivanjem plastikom i prenatrpanim kombijima i cestama ala braća Krstić gotovo sve dolazilo u glanc stanju (i to iz Novoga Sada preko raznih distributera do SD), a danas...


Ovdje kod mene dođu maksimalno 2 primjerka. Juče gledam broj 306, samo jedan primjerak, prilično oštećen. Nisam htio da kupim. Vjerovatno kad to šalju kod nas ti stripovi pretrpe još jednu turu oštećenja.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/11/2019 : 11:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Curunir


Nisi shvatio.
Ne trebaš to meni govoriti, ja sam kao dječak prenosio i čuvao štampu za tetu na kiosku koja bi malo ranije šmugla doma.
Došlo bi jedno 10-15 komada ZS recimo, prvi i zadnji imali su najčešće blage utore od vezice, a ostali glanc.
Kamo sreće da je tako i danas, prvi i peti malo oštećeni a ova 3 glanc.
To nema ama baš nikakve veze s nakladom od petsto trilijuna naprema tisuću niti omjerom 15 naprema 5.
Riječ je o odnosu i nebrizi.


kako nema?kad dođe mac od 5 ili 15 nije isto.
Veće šanse su da pronađeš glancera jer će biti pojednak broj oštećenih uvezom kod oba maca.
to da su nekad ljudi bili pažljiviji čisto sumnjam.
mislim da je uvijek bio jednak broj onih koji rade dobro i loše.



Odustajem. Nabavi 10 komada ZS i 5 Ludensovih pa ih poslozi.
Pa mozda i zakljucis ovo o cemu govorim. Da bi onda u ovih 5 bar 3 ostala neostecena.
Dotad manje stripova, rjesavaj krizaljke.
Jesu, bili su pazljiviji. Na moje oci.
Za ovaj kupus danas kao da se namjerno moras izivljavati ili igrati hokej sa stripovima.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/11/2019 : 11:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sva sreca pa postoji SNK, Babilon i ostali :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/11/2019 : 11:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Pa zasto pobogu, sluze striparnice...internet kupnja, kupnja preko tvog dilera/dostavljaca na kucni prag...



Snob bio, snob ostao. Ajde makni se, molim te.
Moras se svuda javljati, bez veze i pameti. I to uvijek.
Ne kupujes na kiosku? Sto baljezgas onda ovdje.
Imas tamo razne HC-ove kojima se klanjas i stalno uvlacis u... znamo sto.
Ovo su stripovi za kioske, nisu albumi.
I kupovati ih u striparnicama zadnja je opcija.
Ali kako netko poput tebe to moze shvatiti...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 09/11/2019 : 11:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by ivanl

Pa zasto pobogu, sluze striparnice...internet kupnja, kupnja preko tvog dilera/dostavljaca na kucni prag...



Snob bio, snob ostao. Ajde makni se, molim te.
Moras se svuda javljati, bez veze i pameti. I to uvijek.
Ne kupujes na kiosku? Sto baljezgas onda ovdje.
Imas tamo razne HC-ove kojima se klanjas i stalno uvlacis u... znamo sto.
Ovo su stripovi za kioske, nisu albumi.
I kupovati ih u striparnicama zadnja je opcija.
Ali kako netko poput tebe to moze shvatiti...



Slažem se, strip za kioske se kupuje na kiosku. Zato uvik samo kiosk, bar ja.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 09/11/2019 : 12:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Naravski,kiosk je za tisak/stampu.Danas svak prodaje sve i svasta di god stigne.
Uostalom,bar mi ostaje gust kupnje stripa/romana na kiosku/trafiki.
Eh,i jos narucivati pa tribas platit sto ti to neko donese.Zaista nema potrebe.A uvik se nadje ocuvan primjerak,ma koliko picajzle bili.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2019 : 14:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by ivanl

Pa zasto pobogu, sluze striparnice...internet kupnja, kupnja preko tvog dilera/dostavljaca na kucni prag...



Snob bio, snob ostao. Ajde makni se, molim te.
Moras se svuda javljati, bez veze i pameti. I to uvijek.
Ne kupujes na kiosku? Sto baljezgas onda ovdje.
Imas tamo razne HC-ove kojima se klanjas i stalno uvlacis u... znamo sto.
Ovo su stripovi za kioske, nisu albumi.
I kupovati ih u striparnicama zadnja je opcija.
Ali kako netko poput tebe to moze shvatiti...


korektore, (ovaj), kolektore sporke vode, ne zaboravi da ti dugujem par materinih...a ja placam dugove uvjek!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/11/2019 : 14:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Držite se okvira nekakve zdrave rasprave ili stavite jedan drugoga na ignore.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/11/2019 : 16:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ekad su se revije i stripovi vezali konopom a ne trakam pa je i to omogucivalo manje ostecenja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/11/2019 : 16:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vratite stripove na konopce da kolekcionari budu zadovoljniji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/11/2019 : 17:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Da...nekoc je topla voda vila luksuz al smo imali jeftino stripova ocuvanih

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/11/2019 : 00:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zagor78

Velka,ima li mozda najava u ovom stripu za novi Zagor maxi ili Ciko u setnji kroz vrijeme br.5?



Pogledah sada, kod kupnje nisam obratio pažnju.
Nema.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000