forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 7 - Joker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2019 : 19:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“Ne znam detalje...
Još ne znam zašto, ali…
Jokera su pustili iz umobolnice Arkham.”

Tako započinje ovaj vrtoglavi pogled u luđački svijet i poremećen um Jokera… okrunjenoga kralja zločina Gotham Cityja. Joker izlazi iz ludnice i, iako se smije, nije sretan. Dok ga nije bilo, njegovi su kolege zlikovci raskomadali njegov dio kolača i prodali ga u staro željezo – uvjereni da ga više neće vidjeti. Ali sada se Joker vraća na ulicu i žudi za tim da Gotham natjera krvariti kao nikada prije. U toj dugoj noći duše nabasat će na Pingvina, Dvoličnog, Croca, Harley Quinn, Riddlera i, naravno, Batmana… I Bog im svima pomogao.

Batman 7 • Joker • 144 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Lee Bermejo • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-7-joker/593/

Trouble will find me

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/11/2019 : 22:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
U čemu je razlika u broju stranica u odnosu na Darkvudovo izdanje koje ima 126 stranica?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2019 : 23:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma, nisam vidio DW izdanje. Vjerojatno skice i dodatni materijali na kraju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2019 : 01:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma koga briga za razlike...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/11/2019 : 10:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ovo imam od DC-a, odličan strip!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/11/2019 : 10:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma koga briga za razlike...


Ova naslovna i naslovna Crnog zrcala su pomalo slične
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2019 : 11:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ovo imam od DC-a, odličan strip!


Ovo sam čitao u DW izdanju - ništa specijalno,što se mene tiče.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2019 : 17:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ovo imam od DC-a, odličan strip!


Ovo sam čitao u DW izdanju - ništa specijalno,što se mene tiče.




Istog sam misljenja.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2019 : 11:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nja nja nja....prodavaće se ovo ko halva jer Joker pali i žari u kinima! :D :P
BTW, ja od šimšira imam samo ovo i Killing Joke (oba od DC-a, jbg uzeo ih prije nego je Marko izdao) i meni su oba odlični, i meni se sviđaju samo ti koji su fokusirani na Jokera.
Zato sada čekam da Marko objavi Dark Prince Charming. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/11/2019 : 07:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Dosta bolja prica od Prokletog ali i dalje nije to ono sto bih ja voleo da vidim u stripu o Betmenu i njegovim neprijateljima.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/11/2019 : 08:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Dosta bolja prica od Prokletog ali i dalje nije to ono sto bih ja voleo da vidim u stripu o Betmenu i njegovim neprijateljima.



al ovo je strip o dzokeru i njegovim neprijateljima
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/11/2019 : 09:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Dosta bolja prica od Prokletog ali i dalje nije to ono sto bih ja voleo da vidim u stripu o Betmenu i njegovim neprijateljima.


Batman je dosadan tip, najbolje kod njega su upravo njegovi neprijatelji.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/11/2019 : 23:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by sawitch

Dosta bolja prica od Prokletog ali i dalje nije to ono sto bih ja voleo da vidim u stripu o Betmenu i njegovim neprijateljima.



al ovo je strip o dzokeru i njegovim neprijateljima



Znam, procitao sam. Deo je Betmenovog sveta.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/11/2019 : 13:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by sawitch

Dosta bolja prica od Prokletog ali i dalje nije to ono sto bih ja voleo da vidim u stripu o Betmenu i njegovim neprijateljima.


Batman je dosadan tip, najbolje kod njega su upravo njegovi neprijatelji.



Pa to je manje više obrazac kod svih stripova što se tiče glavnog junaka, pogotovo u starijim stripovima, osim naravno kod Zagora .
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 02/12/2019 : 00:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Zato je Zagor ko lik ubi Bože interesantan.

Dobro napisan Betmen nimalo nije dosadan, njegova psihologija i motivacija su izuzetno plodni za dobre priče. Ali da, njegovi protivnici su obično interesantniji jer je na njima i fokus.

Inače Džokera sam probao i stao na pola još pre nekih mesec dana. Crtež je veoma dobar naravno, ali scenario škripi. Svakako bolji od one bljuvotine od Prokletih.

Edited by - koze123 on 02/12/2019 11:07:43
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 02/12/2019 : 06:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Smaraju i jedan i drugi... Markose, daj nam Šang-Čija!

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/12/2019 : 08:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/12/2019 : 11:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je dzoker ok, zabavio me je dok sam citao i to je to. crtez bas valja
Go to Top of Page

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/12/2019 : 17:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
Bas sam danas dobio i procitao Jokera, moram priznat da mi se svida mada bih volio da je prica malo duza i potpunija, svakako mislim da su mogli jos toga napravit
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/12/2019 : 09:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
INače imam problema sa Azzarellom jer skoro nikad ne razumijem što želi reći , ali Joker mi se jako svidio. DObra priča, malo doduše prekratka i sa ponešto zbrzanim završetkom , ali kao cjelina jako jako dobro. Očekivao sam ponešto luđeg Jokera ali i ovaj je dobar.
Crtački odlično. Ne sječam se da je koji crtač prikazao negativce u ovako "ljudskoj" formi. Npr kad usporediš Croca od Jim Lee-ja ili od Bermeja, razlika je baš očita.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/03/2020 : 13:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Malo koji lik u svijetu stripa plijeni toliko pažnje kao Joker pa posvetiti cijeli album tom liku usprkos tome što je on dio Batman svijeta je teška zadaća. Premisa je poznata, Joker je nekim čudom izašao mirno iz Arkhama i njegov povratak pratimo iz perspektive dotad ne baš poznatog kriminalca Frosta. Vizualno se isprepleću različiti stilovi, crtež u nekim kadrovima daje naznake stila iz idućeg albuma Prokleti. Većinom je dosta dobro Bermejo to izveo iako takav grandiozan i pomalo senzacionalistički crtež mi manje leži od klasičnijih crteža u Povratku mračnog viteza ili Godini prvoj. Scenarij je ono gdje ovaj strip istovremeno ispuni očekivanja, ali na momente razočara. Na početku je Azzarello dobro postavio karte na stol, gradi se atmosfera, zanimljivo je, ali negdje u sredini stripa postane malo monotono i repetetivno. S obzirom na pompozni početak i naravno visoka očekivanja nije mi baš sjeo Joker koji samo cijele dane provodi neku svoju osvetu i naplatu dugova, a Frost samo se vrti u njegovoj orbiti. Kraj je doduše iskupio neke greške i dojmljiv je završetak i rekao bih da je u pravom trenutku strip završio i za to svake pohvale.
Sve u svemu još jedan dobar strip iz ove Fibrine zbirke, no bilo je i dosta boljih. Bolji doživljaj Jokera mi je bio u Killing Jokeu, ovo je malo drugačiji i mračniji pogled na tog lika, ali rekao bih uz manje sadržaja i više vizualnih šokova. Definitivno nije klasičan superhero strip i poseban je, ali zbog spomenutih mana ne mogu ga uvrstiti u vrh Batman stripova. Na mišiće 3.5/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 18/03/2020 11:24:07
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 18/05/2020 : 19:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Dugo sam cuvao DW izdanje dok mi Fibrino nije doslo u ruke pa sam brze-bolje zamenio DW za Fibru. Joker je konacno dosao na red da se cita posle dugo vremena ljubomornog odlaganja. Prvo, crtez me je odusevio i neverovatno dobro se uklapa u pricu. Vidim da se mnogima ne dopada ali meni se bas dopalo. Prica bez praznog hoda, puna nasilja, akcije, zlobe i drugih bolestina po mom ukusu. Joker je prikazan bas kako ga zamisljam - totalno umobolna licnost na najgori moguci nacin ali to je ono sto me je uvek fasciniralo kod njega. Meni licno omiljeni negativac kod Betmena a verovatno u celom strip svetu. Steta sto ova ideja nije prerasla u serijal kao sto je planirano jer bih voleo videti jos dosta ovakvog materijala sa Jokerovim ludilom u prvom planu sa tek malo Betmena. Fibra je, naravno, opet na visini zadatka u svakom smislu. Izbor naslovne za medalju!

9/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/10/2020 : 19:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Nešto najlošije šta sam pročita u zadnje vrime. 3/10 Teški šund.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 17/10/2020 : 23:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Nešto najlošije šta sam pročita u zadnje vrime. 3/10 Teški šund.


Uzmi u ruke Proklete pa će ti se ova izjava promeniti.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/10/2020 : 20:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
bre, zar je moguce da sam jedini kojem je Prokleti veoma veoma dobar?
Zar je moguce da sam jedini na svetu koji ima ukusa?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/10/2020 20:57:02
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/10/2020 : 21:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Zar je moguce da sam jedini na svetu koji nemaima ukusa?

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000