forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 8 - Crno zrcalo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2019 : 19:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Već godinama se Batman i načelnik Gordon suočavaju s nepobjedivim crnim bezdanom Gothama. Bezbroj su puta spasili svoj ljubljeni grad od njega samoga nedopustivši da ga proguta jama nasilja i korupcije. No, i nakon cijeloga života posvećenog borbi protiv zločina i suprotstavljanja onome od čega su mislili da gorega nema, još će mračnije i još pogibeljnije zlo gurnuti Batmana i Gordona do njihovih granica.

Kako se konflikt bliži razrješenju, oni će otkriti da istina iza ubilačkog pohoda nije samo nasrnula na njihov prag, nego je i s njega potekla. Može li par najdičnijih zaštitnika Gothama privesti zloćudnu prijetnju pravdi u najosobnijoj bitci koju je načelnik Gordon dosad vodio?

Eisnerom nagrađenog scenarista Scotta Snydera među zvijezde je lansirao njegov nastupni rad na Mračnom vitezu, koji je dospio na vrh popisa najprodavanijih stripova u New York Timesu. Ova knjiga objedinjuje epizode iz Detective Comics #874-881 s uvidom u scenarij, pripremne skice i druge bonus materijale.

Batman 8 • Crno zrcalo • 320 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Scott Snyder • Crtež Francesco Francavilla • Jock • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Vrban • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-8-crno-zrcalo/595/

Trouble will find me

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/11/2019 : 13:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je baš odlična.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/11/2019 : 10:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Od svih novih Batmana ovaj mi djeluje najzanimljivije

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 27/11/2019 : 13:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/02/2020 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Još jedan osrednji Batman koji nema ovog puta ni dobar crtež.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 23/03/2020 : 18:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ostavio sam iz ove zadnje ture Batmana ovaj za kraj vodeći se logikom da šećer ide na kraju. Ne bih rekao da sam pogodio s tom metodom, ali daleko je ovo od razočaranja. U početku me ovaj album zbunio, osim što sa Snyderom rade dva različita crtača čiji su stilovi poprilično različiti, i priča kreće s jednim potpuno drugačijim settingom za tipičnog Batmana i kreće u pomalo fantazističke i okultne stvari. Ali strip je izuzetno dinamičan i radnja na svojevrstan način fino evoluira i napreduje do samog kraja i to je možda najbolji selling point ovog stripa. Nema tu neke pretjerane nepredvidiljivosti, ali ono što mi se u prvoj polovici činilo kao neki bućkuriš s manjkavim crtežom postaje zrela priča koja je namjerno stilistički obilježena.
Dosta je toga izmijenjeno u odnosu na klasičnog Batmana i osim što mi se dopada ideja da je netko drugi osim Bruce Waynea Batman fokus je ovdje i na načelnika Gordona i njegovu obitelj, a na sceni Gothama se pojavljuju neki manje poznati likovi (osim jednog).
Izuzetno hrabar i zanimljiv strip, u svom tom pothvatu falilo je kroz dobar dio stripa, pogotovo prvi dio neke srži priče i razrađenijeg scenarija, ali jednom kad strip "stane na noge" ovo je suveren strip i jedan od onih koji zavrjeđuju mjesto u kolekciji. Zanimljivo, uzbudljivo i ekscentrično, ali pošto mu treba vremena da uđe u svoj mode ili štih ipak nije perfektan. 4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 23/03/2020 : 18:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ovom prilikom pošto sam završio sa svih 12 dosadašnjih Fibra Batmana sam odlučio ih rangirati po kvaliteti. Pohvale za izbor naslova, osim zadnja 2 stvarno svi su mi dragi i u neku ruku oduševljavajući

1.Godina prva- premda TDKR mi je najbolji strip o Batmanu, ovaj origin story je toliko revolucionaran, važan i dobar, ali izdanje Fibre toliko bogato opremljeno, sami vrh izdavaštva
2.Strašni vic- Moore i Batman, ne treba dalje
3.Mračni vitez- Povratak mračnog viteza je sami vrh umjetnosti, ali onaj nastavak zauzima popriličan dio ove knjige, a malo reći da je loš
4.Muk- sjajno stvarno, u 300+ stranica vrlo gusta radnja i užitak za fanove
5.Zemlja jedan- najhrabriji Batman od ovih i sjajno je ispao
6.Duga noć vještica
7.Što se dogodilo s maskiranim zaštitnikom- izuzetan hommage
8.Bijeli vitez
9.Crno zrcalo- čisto zbog kvalitete drugih tako nisko
10.Mračna pobjeda- bljeđa verzija DNV
11.Joker- Azzarello i Bermejo očigledno mi nisu sjeli baš
12.Prokleti

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 23/03/2020 18:10:16
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/03/2020 : 19:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Dole gore jedno mesto, složio bih se za sve sem za Muk, koji mi je pri dnu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/03/2020 : 20:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
slažem se (sa onim što sam pročitao,samo što bih zamenio mesta Vicu i Mračnom vitezu)
quote:
Originally posted by Red Marquis

Dole gore jedno mesto, složio bih se za sve sem za Muk, koji mi je pri dnu.


koliko sam skapirao,Muk se ne sviđa zagorovcima,klincima i pravim poznavaocima Betmena - sa obzirom da nisi u ovoj drugoj grupi,a cenim ni u prvoj,treba li da poverujem da si istinski fan čoveka šišmiša ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/03/2020 11:38:28
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/03/2020 : 23:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

slažem se (sa onim što sam pročitao,samo što bih zamenio mesta Vicu i Mračnom vitezu)
quote:
Originally posted by Red Marquis

Dole gore jedno mesto, složio bih se za sve sem za Muk, koji mi je pri dnu.


koliko sam skapirao,Muk se ne sviđa zagorovcima,klincima i pravim poznavaocima Betmena - koji si od ovih?


Jel to po alexts dogmi il tvojoj?
Pisao sam već da Hush ne smatram pravim standalone delom, preferiram takve jer nemam živaca ni vremena za ove koji izgledaju kao deo dužeg serijala. Radnja je pretrpana a glavni zaplet predvidljiv. Nije smeće strip, ali ovih 12 Fibri su skoro sve jaki naslovi. Sem Damned.

Edited by - Red Marquis on 24/03/2020 15:33:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2020 : 11:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

slažem se (sa onim što sam pročitao,samo što bih zamenio mesta Vicu i Mračnom vitezu)
quote:
Originally posted by Red Marquis

Dole gore jedno mesto, složio bih se za sve sem za Muk, koji mi je pri dnu.


koliko sam skapirao,Muk se ne sviđa zagorovcima,klincima i pravim poznavaocima Betmena - sa obzirom da nisi u ovoj drugoj grupi,a cenim ni u prvoj,treba li da poverujem da si istinski fan čoveka šišmiša ?


Jel to po alexts dogmi il tvojoj?
Pisao sam već da Hush ne smatram pravim standalone delom, preferiram takve jer nemam živaca ni vremena za ove koji izgledaju kao deo dužeg serijala. Radnja je pretrpana a glavni zaplet predvidljiv. Nije smeće strip, ali ovih 12 Fibri su skoro sve jaki naslovi. Sem Damned.


malo po mojoj malo po alexovoj

nego editovao sam post,ajde da budem malo politički korektan,pa jel ti problem da i ti edituješ tvoj?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/03/2020 11:40:42
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/03/2020 : 17:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

slažem se (sa onim što sam pročitao,samo što bih zamenio mesta Vicu i Mračnom vitezu)
quote:
Originally posted by Red Marquis

Dole gore jedno mesto, složio bih se za sve sem za Muk, koji mi je pri dnu.


koliko sam skapirao,Muk se ne sviđa zagorovcima,klincima i pravim poznavaocima Betmena - sa obzirom da nisi u ovoj drugoj grupi,a cenim ni u prvoj,treba li da poverujem da si istinski fan čoveka šišmiša ?


Jel to po alexts dogmi il tvojoj?
Pisao sam već da Hush ne smatram pravim standalone delom, preferiram takve jer nemam živaca ni vremena za ove koji izgledaju kao deo dužeg serijala. Radnja je pretrpana a glavni zaplet predvidljiv. Nije smeće strip, ali ovih 12 Fibri su skoro sve jaki naslovi. Sem Damned.


malo po mojoj malo po alexovoj

nego editovao sam post,ajde da budem malo politički korektan,pa jel ti problem da i ti edituješ tvoj?


Pussy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2020 : 18:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zašto mi šalješ pusu? Sviđam ti se??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/03/2020 : 09:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zašto mi šalješ pusu? Sviđam ti se??


I da je tako, pa ti si tintonov dečko, ne bi bilo u redu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2020 : 20:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
eh svempiša,to su ti ipak fore primerene za darkvudov forum

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/03/2020 20:41:45
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/03/2020 : 10:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Eeee, ograničenja svuda, svuda oko nas
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 07/05/2020 : 11:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Kad bi uporedio sa slatkišima ovaj Batman bi uporedio sa zamenskim proizvodima od stevije ili light verzije. Sama priča ima kontinuitet sa drugim izdanjima, ali kada pogledate da ima sa Killing joke što se mene tiče da je to toliko daleko po kvalitetu. Istina lično sam tu neke stvari ispustio u vezi proširavanja bat univezuma ali mi sve to deluje na nivou Gotham serije. Čak i sam rasplet je toliko nategnuto rešeno tu mislim na priču koju priča sam negativac...Dick Grayson iako pokušava se konstatno kroz stip preneti tragedija njegove familije da bi se popunila praznina i napravio kontinuitet sa Bruce jednostavno ne uspeva, opet nema tu dubinu tog Batman niti naznaku mogućnosti-opasnosti da može da sklizne u mračniji deo sopstvenog bića.

Verovatno deo u ovom stripu što mi se najviše sviđa jeste crtež koji se menja u zavisnosti od chapter i koji koliko toliko dočarava samu priču.

3/5
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/05/2020 : 21:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ovo Crno zrcalo me najviše intrigiralo u jesenjoj turi Fibrinih Batmana jer sam znao da je to početak hvaljenog Snyderovog runa pa sam se pitao kakav je i na koji način je Snyder zamislio svog Batmana.

Sada znam - riječ je o horror Batmanu. Ne jezovitom horroru ala Zagor protiv vampira nego emo/slasher horroru na tragu Slagalice strave. Postavka je slijedeća - Bruce Wayne više nije Batman. Sad je Batman neki bivši Robin, još mlad i neiskusan, a Gotham je Crno zrcalo - zli, poludjeli grad.

Strip počinje scenom u kojoj stariji dječak maltretira mlađeg. Mlađi mu odluči uzvratiti pa se zaleti sa nasilnikom u bazen gdje se pretvori u krokodilsko čudovište i odgrize mu ruku. Treća strana stripa je veliki kadar dječaka koji užasnuto gleda svoju odgriženu, krvareću ruku dok se ispred njega čudovište krokodil priprema da ga dokrajči. Računao sam da će to biti neka scena iz sna, noćna mora, ali već na idućoj strani pojavljuje se Batman s objašnjenjem - neki patogen je nekako došao do onog prvog dječaka i pretvorio ga u monstruma!

I tako dalje ide kroz strip - mijenjaju se suludi zlikovci željni krvi i njihove žrtve. Ako gore već nije grafički prikazan onda je barem detaljno opisan. Batman je jak i dobro naoružan pa rješava sve te zlikovce ali to kao da nije bitno. Zlikovcima je glavno da su izveli zločin i izgovorili monologe o nadmoći zla, kad ih Batman ćopi to se čini uzaludno jer svi znamo da će se uskoro ponovno vratiti. Svi se znaju, i pozitivci i negativci i svi su ili u rodu ili su si međusobno ubili mamu ili tatu ili tako nešto. Akcijske scene su odrađene brzo i neobavezno, usputno - jer moraju biti tu .. Batman nešto leti, šamara, drži svoj unutarnji monolog i kraj. Nema ni građenja napetosti, istrage, psihološkog nijansiranja likova - što se toga tiče strip je čisti treš. Snyder računa da čitatelj zna te likove i želi postići efekt tjeskobe tako što ih nagomilava i stavlja u bolesne, pretjerane situacije (Joker luči otrovni znoj koji tjera ljude u ubilačko ludilo, iskopane oči, razrezane noge, ovo ono..). Također, strip se vrlo brzo čita jer nema puno sadržaja - malo priče, akcija, koji monolog i gotovo. I tako par puta u nekoliko priča labavo povezanih u cjelinu.

Za crtanje nisu uzeti superherojski crtači, nego crtači horrora, pa grafički ovo ne sliči na superherojski strip kakav očekujem nego baš na horror. Crtež ne oduševljava, na prvu se čini isfušaren, ali opet - odrađuje posao, stvara horror atmosferu, tako da možda i nije loš.

Moj zaključak: pojma nemam. Ovo je strip koji se teško može preporučiti slučajnom prolazniku: smrtno je ozbiljan, a opet trash. Ovo je strip za ljude koji bi htjeli pročitati mračan i izopačen strip o novom nesigurnom Batmana s puno krvi i dramatičnih monologa, u kojem se pojavljuju stari i novi zlikovci i pozitivci, incestuozno povezani rodbinski, zlodjelima i boravkom u poludjelom gradu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/05/2020 : 21:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
meni je bija nečitljiv.doslovno!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/05/2020 : 22:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zato jer si star. Da si neprilagođeni američki emo tinejdžer, drugačije bi pjevao!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/05/2020 : 00:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ja se tebi divim što si dogura do kraja

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/05/2020 : 08:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pa, puno teže je bilo pročitati Muk jer je gust i ima dosta teksta, a naporan je. Nad ovim se dijelom zgražam, a dijelom mi se čak i sviđa
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/05/2020 : 19:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nije loše ali s obzirom na razvikanog Snydera, očekivao sam više. Par lijepih borbenih scena od Jocka a ostalo manje više standardno.
Ako je ovo (višestruko)nagrađivana priča iz redovne serije, kakve su tek ostale?

Više mi se sviđa dio sa Gordonom i njegovim sinom. Crtacki skoro pa kopija Mazzuchelija iz Year one ali baš paše.

Btw- na zadnjoj korici piše da knjiga obuhvaća DC brojeve #874-881 , dok u impresumu stoji #871-881

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/07/2020 : 06:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Iznenadjen sam ovako losim odzivom. Meni je Crno Zrcalo verovatno najbolji Betmen strip koji sam procitao. Sto je jos veci paradoks kada ustvari Betmen nije Brus Vejn vec Dik Grejson.

Mislim da je ljudima ovaj strip bio zbunjujuc ili los jer nisu dovoljno upoznati sa Batman pricom i svakako da bi ovaj strip ostavio jaci utisak da smo procitali ceo Morrisonov trk na Betmenu, pa Smak, Betmen RIP i Povratak Brusa Vejna i onda ovo citali uporedo sa Batman Incorporated. Ali realno gledano, nema potrebe za ovim, jer je prica stvarno samostalna. Ja nisam citao nista od ovih gore stripova ali sam pratio sto kroz jutjub videoe i analize, sto kroz crtace, sto citajuci postove ljudi koji su citali americka izdanja i informisan sam oko nekih stvari. Ne bas oko svih, ali znam otprilike sta se desava.
Za ovu epizodu je bitno samo znati ko je Dik Grejson, da Gordon ima sina i da ima cerku i da je ona nekad bila Batgirl ali da ju je Dzoker paralizovao (dakle procitani Godina prva i Ubistveni vic).

Mene je strip stvarno odusevio, Dik Grejson je drugaciji Betmen, Betmen kome sprovodjenje pravde nije opsesija i koji nije fanatican do granice razuma kao Brus Vejn. Dik Grejson je optimisticniji Betmen, Betmen koji se bori protiv kriminalaca sa osmehom na licu, njemu je biti Betmen izbor, a ne opsesija. Ali pravi glavni lik ove price je komesar Gordon. I kroz ovu epizodu (a i kroz Earth one koji sam pre neki dan procitao) sam shvatio da mnogo volim da citam price u kojima je on bitan, skoro podjednako vazan lik kao Betmen. Ovo je njegova porodicna tragedija, jos jedna u nizu, ali Gordon to moze da podnese i podnece.
Pocetak sa organizacijom Crno Zrcalo dosta nagovestava kako ce Snyder kasnije u new52 prikazati i uvesti Dvor sova.
Snyder je stvarno odlican horor pisac(i to ne emo horora kao sto je neko gore napisao), i odlican pisac Betmena. Jako se radujem sto cemo njegov ceo trk videti u izdanju Fibre kad vec Darkvud nazalost nije nastavio sa Dvorom sova. I voleo bih da vidim i njegov rad na Stvorenju iz mocvare. Kad uspeva ovakvu horor atmosferu i sulude situacije da napravi u Betmenu, verujem da je jos otkaceniji na Swamp thingu.

Crtez i kolor su me skroz odusevili. Kombinujuci ostrog, krutog, horor (ali ponekad i pomalo praznjikavog) Jocka za deo price koji prati Grejsona sa pulp/noir socnim crtezom i divnim kolorom Francesca Francaville za pricu detektiva Gordona i njegove porodice, je bio pun pogodak. I u razresenju price u poslednjem poglavlju njih dvojica se smenjuju vise puta.
Vidim da je Francavilla radio i na Swamp thingu i to opet sa Snyderom, razlog vise da vidimo taj trk u izdanju Fibre (molim te Markose!) Vidim da je radio i na Oku sokolovom sa Fractionom, a voleo bih da vidim i njegove ostale radove kao sto su Guardians of the galaxy, Moonknight, Will Eisnerov Spirit kao i njegov autorski projekat The Black Beetle koji je kolega Paka01 skoro recenzirao za sajt.

Odlican strip. Od mene 10/10

Imam samo dva pitanja (spojleri):
1. James jr naziva Barbaru polusestrom? To mi nije jasno, Barbara je cerka Gordona i Barbare, a ciji je onda sin James Jr. Po Year one bih rekao da su oboje od istih roditelja?
2. Vise puta kroz pricu se spominje da je James Jr psihopata mozda genetski, mozda slucajno, a mozda zbog pada (taj pad je ustvari dogadjaj s kraja Year One kad Betmen skace i hvata malog i njih dvojica zajedno padaju sa mosta) na samom kraju stripa Gordon spase Jamesa Jr od ponovog pada, ali nije nam receno sta je onda bilo s njim, je l su ga strpali u Arkham ili sta?

Edited by - going going on 20/07/2020 06:07:51
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/07/2020 : 12:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Šta se prvog pitanja tiče, krivo gledaš. Barbara (Batgirl) nije biološka kćer Jima i Barbare Gordon. Ona je kćer Jimovog brata. Tj bar je tako bilo u to vrijeme, nemam pojma jesu li sad išta mijenjali i Rebirthu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2020 : 00:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Šta se prvog pitanja tiče, krivo gledaš. Barbara (Batgirl) nije biološka kćer Jima i Barbare Gordon. Ona je kćer Jimovog brata. Tj bar je tako bilo u to vrijeme, nemam pojma jesu li sad išta mijenjali i Rebirthu.



Za ovo prvi put cujem. Oduvek sam mislio da je ona Gordonova cerka, nisam ni znao da Jim ima brata.
To je ustanovljeno u Morrisonovom runu?
U na primer Year One i Killing Joke tu je Barbara Jimova cerka, zar ne?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000