forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 9 - Zemlja jedan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2019 : 19:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“Prvi put u dugo vremena možemo vidjeti Batmanove oči. Ta se promjena može učiniti malo značajnom. Nije tako. Johns i Frank znaju da se prava Batmanova privlačnost krije u onome što se skriva u njemu. Sada nam daju da bacimo nov novcat pogled koji oduzima dah… iznutra i izvana.”
– Brad Meltzer, romanopisac New York Timesa i autor IDENTITY CRISIS

“Nakon što su uspješno iznova osmislili Čovjeka od čelika u SUPERMAN: SECRET ORIGIN, Geoff Johns i Gary Frank uložili su svoj talent u Brucea Waynea i još jednom dokazali da se legenda o Batmanu u pravim rukama još uvijek može oblikovati. Alfred kao bivši kraljevski marinac, Pingvin kao istinski jeziv, sadistički zlikovac. Sjajno.”
– David Goyer, koautor filmova BATMAN: POČETAK, VITEZ TAME: POVRATAK i ČOVJEK OD ČELIKA

“Baš kada ste pomislili da priča o Batmanu ne može biti svježa, stižu Johns i Frank i spektakularno vam dokazuju da niste u pravu. Originalan, iznenađujuć i osjećajan, BATMAN: ZEMLJA JEDAN stip je koji morate pročitati.”
– Damon Lindelof, koautor i izvršni producent Izgubljenih

MRAČNI VITEZ ZA NOVU GENERACIJU
Ako mislite da poznajete ovu priču, varate se.

Batman nije junak.
On je samo čovjek.
Grešan, ranjiv, ljut.
U Gotham Cityju, gdje je nemoguće razlikovati prijatelja od neprijatelja, put Brucea Waynea da postane Batman ispunjen je preprekama više nego ikada. Wayne je usredotočen na kažnjavanje pravih ubojica svojih roditelja i korumpirane policije koja im je dopustila da se izvuku, i njegova žeđ za osvetom pokreće njegovu ludu borbu u kojoj ga nitko, čak ni Alfred, ne može spriječiti.

U tradiciji bestselera New York Timesa, scenarist Geoff Johns i crtač Gary Frank u ovome dugoiščekivanom crtanom romanu DC Comicsa osmišljavaju novu mitologiju Mračnog viteza, u kojoj ne valja očekivati ništa poznato.

Batman 9 • Zemlja jedan • 304 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Geoff Johns • Crtež Gary Frank • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-9-zemlja-jedan/596/

Trouble will find me

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/11/2019 : 22:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Bets u turi. Uz Whatever happened...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/11/2019 : 22:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Toooo
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2019 : 01:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto reci?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 09/11/2019 : 18:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Ovo i crno zrcalo od betmena u ovoj turi po meni.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/11/2019 : 14:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Svidio mi se strip, iako nisam tako dobar poznavatelj batmana, svidjelo mi se kako su reinterpretirali neke stvari iz batmanovog svijeta, od batlera pa do saveznika odnosno neprijatelja.

Ipak iako je to mrcina od stripa kada sam ga uzeo u ruke, iznenadio me dojam kako je prekratak, brzo sam ga pročitao a i nekako mi fali kraj. Recimo Bijeli vitez je kraći po broju stranica (inače odličan), a kada sam ga do čitao djeluje ujednačeniji.

Možda sam u manjini, bez obzira što je Fibrino izdanje vrhunsko, meni su ovi formati za Batmane preveliki, više bi mi odgovaralo recimo kao kod Hitmana ili malo veći.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/11/2019 : 19:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam i ja ovo izdanje, i sviđa mi se Earth one, ali isto bih voleo da ovi ameri idu u klasičnom trade izdanju. Crtački mi nisu toliko značajni i važni ko neki stripovi francuske škole koje bih radije da su izašli u nekom oversized izdanju no ova. Recimo Djeca Kapetana Granta, Čovjek koji je voleo vatreno oružje, Lepagovi putopisi...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/11/2019 : 19:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To je prokletstvo edicija. Svi brojevi bi trebali imati isti format. I onda dolazi do ovakvih stvari.

Trouble will find me
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/03/2020 : 23:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Koliko je moguće da priča o Batmanovim počecima iznenadi i oduševi? Pošto već postoji Godina prva kao origin story za sva vremena onda bih rekao da je nemoguće probaviti još jednu sličnu priču. Na svu sreću Zemlja jedan jedanko poštuje tradiciju svih priča i mitologije o Batmanu, ali hrabro uz brojne preinake i drugačije karakterizacije stvara nešto sasvim drugačije i osvježavajuće. Ovo je podosta mračniji i prizemljeniji pristup Gothamu. Premda nedostaje one Millerove hardcore realističnosti ovo je ipak u svom opsegu dosta ambiciozniji strip (ne nužno i bolji) i na svojih 300 stranica želi uhvatiti različite periode Bruceovog života, ali i cijelu galeriju dobro poznatih likova u nešto izmijenjenom ruhu.
Crtež je solidan, ima ponekih fantastičnih prizora, ali s tog aspekta ono što je savršeno ispalo su akcijske scene, jednostavno super odrađeno, u svakom trenutku jasno i dinamično, a opet lagano za pratiti.
Puno toga govori da čak i nakon svih godina i svih varijacija je ovaj dvojac uspio napraviti priču o Batmanovim počecima koja plijeni pozornost i jamči užitak. Nezahvalno bi ga bilo uspoređivati s Godinom prvom, svaki strip za sebe je remekdjelo. 5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 23:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Koliko je moguće da priča o Batmanovim počecima iznenadi i oduševi? Pošto već postoji Godina prva kao origin story za sva vremena onda bih rekao da je nemoguće probaviti još jednu sličnu priču. Na svu sreću Zemlja jedan jedanko poštuje tradiciju svih priča i mitologije o Batmanu, ali hrabro uz brojne preinake i drugačije karakterizacije stvara nešto sasvim drugačije i osvježavajuće. Ovo je podosta mračniji i prizemljeniji pristup Gothamu. Premda nedostaje one Millerove hardcore realističnosti ovo je ipak u svom opsegu dosta ambiciozniji strip (ne nužno i bolji) i na svojih 300 stranica želi uhvatiti različite periode Bruceovog života, ali i cijelu galeriju dobro poznatih likova u nešto izmijenjenom ruhu.
Crtež je solidan, ima ponekih fantastičnih prizora, ali s tog aspekta ono što je savršeno ispalo su akcijske scene, jednostavno super odrađeno, u svakom trenutku jasno i dinamično, a opet lagano za pratiti.
Puno toga govori da čak i nakon svih godina i svih varijacija je ovaj dvojac uspio napraviti priču o Batmanovim počecima koja plijeni pozornost i jamči užitak. Nezahvalno bi ga bilo uspoređivati s Godinom prvom, svaki strip za sebe je remekdjelo. 5/5



Citao sam na internetu i vidim da su bas hvaljeni Batman Earth One i Wonder Woman Earth One. Oba naslova su dostupna kod nas, prvo u izdanju Fibre, drugo u izdanju Carobne knjige.
Ima par odlicnih jutjub kanala koji se bave stripom i jedan od njih (Owen likes comics, sjajnog li imena!) je napravio recenziju i rekapitulaciju Earth One naslova i njihovog protracenog potencijala.
Nazalost ti kanali se vecinom bave americkim stripovima i to vecinom DC, Marvel, Image, ali zaluta ponekad tu i Bleksad, Dilan Dog, Mali Nemo, Sudija Dred...
Ostali odlicni jutjub kanali koji se bave stripom su mi Mat Draper (https://www.youtube.com/channel/UCialJ2te1CSh8DLU8SK5D_w) i Comic Tropes (https://www.youtube.com/user/skunkape)

Edited by - going going on 20/03/2020 23:58:35
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/05/2020 : 19:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Super strip. Netko će reći opet nova verzija Godine prve, ali ovo funkcionira. Batman na početku kariere, popije dosta batina, griješi u procjeni..Malo drukcije verzije Alfreda, Gordona, Denta a od negativaca je konačno nešto više prostora dobio Pingvin i Riddler. Fino postavljena priča o izvoru Batmana ispričana malo drukcije. Lako za pratiti.

Crtački vrlo dobro, posebno kod akcijskih scena. Na fibrinom formatu divota.

Vrlo zadovoljan. Među najboljim Batmana kojr e fibra objavila.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/05/2020 : 19:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Konačno neko s ukusom. A ne ovi fanovi precenjenog Snydera. Earth One rules.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/05/2020 : 08:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa, nisam pretjerani fan ni jednog ni drugog, ali Snajderovih prvih par trejdova su mi bolji od EO. EO je solidan, ništa više od toga. Mislim da sam mu ja dao 7/10, znači ipak smatram da nisam bacio pare.
Nisu me te promjene impresionirale, zapravo su dosta kozmetičke, nisam primjetio pretjerani uticaj na Betmena kao lika i na radnju.

Edit: Da ne pričam o tome da je drugi dio daleko slabiji od prvog, čim je prošla ta zainteresovanost "promjenama".

Edited by - swamp thing on 16/05/2020 08:14:08
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/05/2020 : 17:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing


Nisu me te promjene impresionirale, zapravo su dosta kozmetičke, nisam primjetio pretjerani uticaj na Betmena kao lika i na radnju.


Tim bolje. Nije svako Alan Moore pa da može od nekog lika napraviti nešto izistinski novo.
Snajderov run je razvučen, i blago rečeno pred kraj očajno loš.

Al ko i uvek, svakom svoje.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/05/2020 : 00:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by swamp thing


Nisu me te promjene impresionirale, zapravo su dosta kozmetičke, nisam primjetio pretjerani uticaj na Betmena kao lika i na radnju.


Tim bolje. Nije svako Alan Moore pa da može od nekog lika napraviti nešto izistinski novo.
Snajderov run je razvučen, i blago rečeno pred kraj očajno loš.

Al ko i uvek, svakom svoje.


Slažem se za Snajdera. Svaki arc u runu mu ima slab kraj, a zadnja tri trejda su blago rečeno razočarenje. Ali dotad su mu, i pored slabašnijih raspleta, priče dobre. Meni bolje od ovoga, u svakom slučaju.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/07/2020 : 10:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Neobično mi je bilo čitat ovakvog nesuperherojakog betmena. Priča je ozbiljna ali nema niti grama pretencioznosti kakva se uglavnom očekuje kod takvih stripova. Naprotiv, Batman je ovdje često nagao, prizemljen i šlampav i vrlo se jednostavno čita.
Zbog toga mislim da bi ovaj strip bio dosta dobar početak za ljude koji su naviknuti na Bonelli a odlučili su probati nešto drugo.

Čisti crtež me me inače ne može baš nešto fascinirati ali je jako jako dobar. Boje a pogotovo kadriranje također - neke scene baš imaju dubinu i dimenziju koja ne izgleda umjetno, što je često slučaj s modernom digitalnom obradom crteža.

Najbolji Metnem do sad, uz godinu prvu.

Aluminijska devetka

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/07/2020 : 15:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da je barem bakarna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/07/2020 : 12:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nemeže! To radije dam pripadnicima jednog nomadskog naroda.
Betmen mora malo odležat pa da vidimo za par godina koliko se nahvatalo hrđe!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2020 : 01:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Koliko je moguće da priča o Batmanovim počecima iznenadi i oduševi? Pošto već postoji Godina prva kao origin story za sva vremena onda bih rekao da je nemoguće probaviti još jednu sličnu priču. Na svu sreću Zemlja jedan jedanko poštuje tradiciju svih priča i mitologije o Batmanu, ali hrabro uz brojne preinake i drugačije karakterizacije stvara nešto sasvim drugačije i osvježavajuće. Ovo je podosta mračniji i prizemljeniji pristup Gothamu. Premda nedostaje one Millerove hardcore realističnosti ovo je ipak u svom opsegu dosta ambiciozniji strip (ne nužno i bolji) i na svojih 300 stranica želi uhvatiti različite periode Bruceovog života, ali i cijelu galeriju dobro poznatih likova u nešto izmijenjenom ruhu.
Crtež je solidan, ima ponekih fantastičnih prizora, ali s tog aspekta ono što je savršeno ispalo su akcijske scene, jednostavno super odrađeno, u svakom trenutku jasno i dinamično, a opet lagano za pratiti.
Puno toga govori da čak i nakon svih godina i svih varijacija je ovaj dvojac uspio napraviti priču o Batmanovim počecima koja plijeni pozornost i jamči užitak. Nezahvalno bi ga bilo uspoređivati s Godinom prvom, svaki strip za sebe je remekdjelo. 5/5



Evo nabavio i procitao Earth One za jedan dan.
Apsolutno potpisujem sve sto je napisao kolega Don draper i pridruzujem se ostalim pozitivnim komentarima.
Spojleri:
Odlicno ispricana prica, napeta, kao da gledam neki dobar film o Betmenu. Konacno da nije Dzoker glavni negativac i konacno da dobijemo ozbiljnog i zajebanog Zagonetaca koji stvarno uspeva da bude intrigantan i opasan (onu glupost sa Zagonetacem u Muku necu da spominjem). Takodje reinterpretacija i izmene kod odredjenih likova su mi bile interesantne: Alfred kao bivsi vojnik i drug s ratista Jonhatana Waynea, Martha se preziva Arkham, dakle njena porodica je otvorila ludnicu (to o Marthi mi se jedino nije svidelo i to sto Arkham ne radi), Harvey Bullock kakvog nismo videli, Pingvin kao gradonacelnik, zenski Two face je takodje prijatno iznenadjenje.

Neko je gore spomenuo da mu nedostaje kraj. I to je istina, Earth One je zamisljen kao ongoing edicija grafickih novela. Tako da se svaki broj cita za sebe, ali se ipak nastavljaju. Prvi deo je izasao 2012. a drugi 2015. i bas sam se pitao da li 5 godina bez novog broja znaci da je to i kraj Earth One Batmana, kad bas naletim na ovu dobru vest objavljenu pre 16h. Kakva koincidencija!
https://www.gamesradar.com/batman-earth-one-volume-3-finished-waiting-for-dc-release-according-to-geoff-johns/

Dzef Dzons je zavrsio scenario pre nekog vremena a Gari Frank je zavrsio sa crtanjem treceg dela u junu ove godine, sada se samo ceka kada ce DC to objaviti. Dzons kaze da je jako zadovoljan pricom i da on i Gari misle da je ovo najbolji broj do sad. Prvobitno je najavljeno da ce treci deo izaci 2018. godine medjutim pomeren je zbog drugog projetka istih autora Doomsday Clocka (Casovnik sudnjeg dana u izdanju Carobne knjige).
Nadam se da ce DC to uskoro objaviti i da ce Fibra to ubrzo objaviti u svom perfetknom izdanju kakvo je i ovo bilo. Samo moram se sloziti da iako je ovaj Absolut format prelep, mozda bih ipak vise voleo da su ovi Betmeni objavljeni u uobicajenom klasicnom americkom trejd formatu (dakle ne onako kako su objavljeni Hitman i Bajke, vec veci kao sto su DWov Skalpirani i Stvorenje iz mocvare i Paniser).

Od mene 9/10
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/12/2020 : 09:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je ubedljivo najbolji Betmen koji sam do sada procitao od Fibre!!! Od menr 10/10. Nema onih pseudointelektualnih prosera, nema druzine, crtez ubija, prica detektivska. Bas ono sto volim! Top! 10/10 iz mesta
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/12/2020 : 10:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo me baš ugodno iznenadilo, nekako nisam puno očekivao, nemam pojma zašto :P možda zbog na površnom listanju komercijalnijeg crteža, pa sam ga zadnjeg uzeo u toj seriji. Volio bih vidjeti i nastavke ako ih ima :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/12/2020 : 12:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ima, treći dio je najavljen za iduću godinu, pa će da bidne i kod nas.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/12/2020 : 14:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ima, treći dio je najavljen za iduću godinu, pa će da bidne i kod nas.


Odlično!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 16/12/2020 : 10:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ima, treći dio je najavljen za iduću godinu, pa će da bidne i kod nas.



Jesi možda planirao nekad i Bamtan Vampire Kelly Jonesa?
Obožavam njegov vizualni stil. U Sandmanu mi je najdraži crtač.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/12/2020 : 15:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Au, taj mi je malo gadnjikav iako volim tematiku i Betmena i vampira
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 16/12/2020 : 16:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Au, taj mi je malo gadnjikav iako volim tematiku i Betmena i vampira


Eh nisam čitao, tek vidio neke crteže pa mi se činilo jako zanimljivo :)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000