forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 11 - Bijeli vitez
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2019 : 19:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


JOKER POSTAJE NORMALAN!

Smješten u svijet u kojem je Klaun Princ Zločina izliječen od svojeg ludila, BATMAN: BIJELI VITEZ prati čovjeka sad znanog kao Jack Napier u njegovom podvigu da izliječi grad koji je nekoć terorizirao. Nakon što se pomirio sa svojom partnericom, Harley Quinn, pokreće pažljiivo smišljenu kampanju kako bi diskreditirao osobu koju vidi kao stvarnog neprijatelja Gotham Cityja: Batmana.

Njegov pohod razotkriva desetljećima dugu korupciju unutar Policijske službe Gotham Cityja i pretvara Napiera u gradskog vijećnika i junaka građana. Ali kad se grijesi prošlosti vrate i zaprijete svemu što je ostvario, crta koja razdvaja spasitelja i uništitelja počinje nestajati i za Jokera i za Batmana – a s njima i za nadu u Gothamovu budućnost.

Majstor scenarist i crtač Sean Murphy daje nam izvanrednu analizu najvećih stripovskih antagonista ispitujući pravdu, korupciju, aktivizam i najmračnije dubine mentalnih poremećaja. Okupljajući osam epizoda hvaljenog miniserijala, ovaj crtani roman također je prva knjiga DC-jeve biblioteke Black Label, koja predstavlja poznate DC-jeve likove u novim, samostalnim pričama, koje su napisali i nacrtali svjetski poznati scenaristi i crtači.

Batman 11 • Bijeli vitez • 232 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Sean Murphy • Crtež Sean Murphy • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-11-bijeli-vitez/598/

Trouble will find me

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/11/2019 : 22:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Kakav praznik Betmena
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2019 : 01:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dani sismisa...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 09/11/2019 : 16:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan strip. Izuzetna priča sa odličnim crtežom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16300 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/11/2019 : 21:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da li je ovaj album kompletno objavljen u Stripoteci?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/11/2019 : 22:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Samo jedna zanimljivost - tek je nastavak (Curse, ongoing) dio Black label linije, ne i ovaj, prvi dio.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2019 : 18:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
najbolji Betmen iz ture sa 5 komentara,a tamo neki tri klase lošiji,Prokleti,30 i kusur.

reče neko da su na IL najbolje išli Azarelovi;sve više uviđam,da strip publika iz Hrvatske stvarno ima očajan ukus.

ni čudo nije što su Dadama i Bernardu Zagor stub izdavaštva,a verujem da će Markosu u narednim godinama to biti Betmen.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/11/2019 18:48:27
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/11/2019 : 19:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tesko da ce Batman biti stup Fibre. Ove je godine bilo iznimno velik broj batmana zbog 80-og rodjendana, a ubuduce ce ici po 2-3 godisnje, maksimalno 4, rekao bih.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/11/2019 : 19:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

najbolji Betmen iz ture sa 5 komentara,a tamo neki tri klase lošiji,Prokleti,30 i kusur.

reče neko da su na IL najbolje išli Azarelovi;sve više uviđam,da strip publika iz Hrvatske stvarno ima očajan ukus.

ni čudo nije što su Dadama i Bernardu Zagor stub izdavaštva,a verujem da će Markosu u narednim godinama to biti Betmen.


White Knight ni po kom kriterijumu nije najbolji strip iz ture.
A Azarelovi ako su stvarno išli najbolje, to je dokaz da ljudi samo gledaju slike a ne čitaju previews.

Nemoj samo kritikovati publiku iz Hrvatske, nije ni naša ništa bolja. Videćemo jednog dana kad se Čarobna odvaži i izda neki frankofoni integral iz ovog veka, koliko će to ljudi kupiti. Ili će pre štekati pare za ako može i peto izdanje Ken Parkera, jer im LMS, Strip Agent, Fibra/Libellus i DW neće biti dovoljni.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/11/2019 : 20:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Tesko da ce Batman biti stup Fibre. Ove je godine bilo iznimno velik broj batmana zbog 80-og rodjendana, a ubuduce ce ici po 2-3 godisnje, maksimalno 4, rekao bih.


Sasvim dovoljno. Ako bi uleteo Marinijev u ta 4 sledeće godine, bilo bi lepo. Može i u koprodukciji s Makondom, može i bez
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2019 : 20:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Tesko da ce Batman biti stup Fibre. Ove je godine bilo iznimno velik broj batmana zbog 80-og rodjendana, a ubuduce ce ici po 2-3 godisnje, maksimalno 4, rekao bih.


2-3 godišnje,maksimalnom 4...i nekako se dođe do cifre 5-6

šalim se normalno,što se mene tiče,neka ih ide i dvadeset ako će to doneti zaradu i omogućiti neke nekomercijalnije stvari.

@markiz
koji je tebi najbolji bets ove ture;ili dva najbolja,još bolje?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/11/2019 20:05:49
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/11/2019 : 20:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
@markiz
koji je tebi najbolji bets ove ture;ili dva najbolja,još bolje?


Mislim da sam na nekom Bets topiku i napisao već. Earth One i Šta se dogodilo sa maskiranim zaštitnikom su mi dva najbolja.
Black Mirror i White Knight dobri. Joker solidan. Damned nula.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2019 : 20:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
za Džokera se slažemo,za Gejmenovog baš i ne - koliko se sećam,odlično počinje,ali me je drugi deo pomalo smorio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/12/2019 : 07:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Iz ove nove ture uzeo sam sve Batmane osim Prokletog, tak ste ga popljuvali, ali volio bih ga svejedno pročitati i vidjeti jel ga vrijedi kupiti.

Uz napomenu da nisam pretjerano dobar poznavatelj Batmana, jako su mi dobri:
Zemlja jedan - vrlo, vrlo dobro, čak i to što nisam dobar poznavatelj, nije me omelo u prepoznavanju likova iz koji su drugačije interpretirani i posloženi u ovom stripu.

Bijeli vitez - vrlo zbunjujuće kada Joker i Batman zamijene mjesta u percepciji javnosti. Dobro vođeno i crtano.

Crno zrcalo - ok, Batman više nije... No kako sam pročitao konačni smak, čak sam i znao što se desilo sa Batmanom (premda mi uopće nije fora kako stalno ubijaju i oživljavaju svoje likove, no ako ćemo pošteno i Bonelli je sklon tome) tako da mi promjena aktera nije smetala, ali na stranu to, strip je izvrstan. Crtež koji je od svih Batmana koje nabrajam u ovom postu možda i slabiji, ali nipošto i loš. Možda mi je i najntrigantniji strip.

Dobar, ali ne toliko fantastičan kao gore navedeni:

Joker - odličan crtež, priča iz perspektive jednog sitnog kriminalca koji se prikrpa Jokeru koji ponovno pokušava uspostaviti svoje kriminalno carstvo. Vjerujem da mi je enzutijazam za pričom spao jer sam u kratkom vremenu pročitao svaki put novu interpretaciju likova pa si trebam priuštiti odmak između čitanja svih ovih priča. Možda mi se promijeni mišljenje.

Najslabiji, premda i dalje dobar:

Što se dogodilo s maskiranim zaštitnikom? - Prvi dio mi je bio fantastičan, i imao sam velikih očekivanja u nastavku ali nažalost nisam dobio ono što sam htio. Ne smeta me razotkrivanje o čemu se točno radi, kao i sam završetak, ali mislim da je bilo potencijala za još jedan nastavak koji bi se nadovezivao na prvi, a prethodio završetku, gdje bi se dalo više prostora pričama iz perspektive drugih likova.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2019 : 16:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam za sada samo Džokera i Šta se dogodilo ...,i mišljenja nam se poklapaju u nulu.
Trebao bih ovih dana overiti i Belog viteza,pa baš da vidim da li se i tu slažemo.
U planu su i Crno ogledalo te Zemlja jedan,ali njih ću tek nabaviti kad se objave nove Tvrđe - iz nekog mog principa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/12/2019 : 18:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
U planu su i Crno ogledalo te Zemlja jedan,ali njih ću tek nabaviti kad se objave nove Tvrđe - iz nekog mog principa.


Do tad će se rasprodati ti svi Betmeni. I ovi, i oni koji tek treba da izađu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2019 : 19:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
naći će se već u nekoj Riječkoj knjižari

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/12/2019 19:52:16
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/12/2019 : 20:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

naći će se već u nekoj Riječkoj knjižari


Nećeš dobiti ništa iz Rijeke dok ne pročitaš Časne ljude.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/12/2019 : 20:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ajde,"odradiću" ih koliko danas-sutra!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 06/12/2019 : 21:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

naći će se već u nekoj Riječkoj knjižari


Nećeš dobiti ništa iz Rijeke dok ne pročitaš Časne ljude.





Casni ljudi su objektivno bolji od 90% izdatih Betmena 😀
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/01/2020 : 12:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva priča i premisa, mada pri kraju sve skupa malo pada. Situacija sa Glinenim i kako je Joker njega pretočio u ostale negativce i tako uspostavio kontrolu nad njima je malo...pa ne znam. Tako-tako.

Dobar crtež, posebno kod automobila - Murhphy je očito velik fan Batmanovog voznog parka pa tako imamo priliku vidjeti batmobil iz 60-ih, pa onaj iz 1.Burtonovog filma (osobno i dan danas najdraži), pa batmobil iz animirane serije itd. Jako dobro.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 06/01/2020 : 15:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Tko voli Batman autiće, Hot wheela ima modele iz tv serija koliko sam ja shvatio. Nabavljivo u našim dučanima ( Kik, Teddy ).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2020 : 17:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U toku jedne od jurnjava Betsa za Džokerom,potonji se naguta nekakvih tableta pre nego što gasprovodi kampanju protiv Gotamske policije,mada je tu pravi plan da se sjebe Betiša.Ali,novi gradski heroj,beli vitez,ipak ima svoje mračne strane.

I dalje tvrdim kako postoje samo tri sjajna Betmena (DKR,KJ,YO),ali povremeno iskoči i neki kojim sam baš zadovoljan.Posle jako dobrog Muka,evo još jednog,mada definitivno ostaje žal što vrhunska ideja u ovom stripu nije do kraja iskorišćena te od njega napravila još jedan strip o princu Gotama za pamćenje.

Pored sjajnog početka,i kraj mi je odličan,kao i još neke ideje koje se tu provlače,ali sve to sa nacističkom tajnom,akcionim scenama i tako to, mi je malo mnjah.No,opći dojam je ipak sasvim pozitivan 3.5/5

*Marfijev crtež mi je sjajan,pogotovu na velikom formatu;odlično prikazan Betmenov vozni park,i scene jurenja.
*Beli vitez ima dva posebna momenta - SPOJLERI -Alfredovu smrt i otkrivanje Betmenovog identiteta Gordonu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/01/2020 17:31:11
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/02/2020 : 13:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne volim superheroje kad se pokušava biti ozbiljan,mračan i "realističan" ili im dati nekakvu duboku psihološku analizu.Pa tako i ovaj strip mi je bio bah.Ali zato crtež(i boja) je za desetku.Izdanje je standardno Fibrino na visokom nivou.
Patriot me nervira uvijek jer imamo lijepu našu riječ domoljub.
Za ljubitelje Batmana obvezno a ostali knjižnica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 29/02/2020 : 18:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Nakon što me "Što se dogodilo s maskiranim zaštitnikom" ostavio potpuno ravnodušnim, Bijeli vitez me potpuno oduševio(možda i stoga što sam ga čitao odmah nakon prije navedenog pa su i očekivanja bila jako niska).
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 29/02/2020 : 19:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Mene je oduševio Sean Murphy, i ovdje i u Punk rock Jesusu i u Chrononauts

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000