forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 11 - Bijeli vitez
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 18/03/2020 : 14:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
U ovoj turi još jedan strip o Batmanu koji odudara od klasičnih priča o mračnom vitezu i neke "nedodirljive" postulate serijala okreće u svom smjeru.
Vjerojatno su svi već upoznati s idejom stripa, Joker više nije negativac i postaje tzv. bijeli vitez kao protuteža ili manje štetna alternativa Batmanu.
Ono što mi se odmah svidjelo oko ovog stripa je što se autor drznuo razmišljati drugačije, nema susprezanja od kontroverzi i zalazi u opasan teren gdje preispituje Batmana i njegove postupke i do kraja stripa uspješno raspetljava taj pripovijedni "čvor". Također, u ovom stripu nema apsolutnih pozitivaca, sve je zapravo neko sivilo gdje se pokušava manipulacijom i političkim trikovima isplivati na vrh i pridobiti simpatije građana Gothama. Dok Joker objeručke prihvaća tu igru, Batman je dosta siroviji i odupire se promjenama pravila igre.
Crtež je sjajan, ima tu prizora za uokviriti ih, naslovnice su mini remekdjela, a na ovom raskošnom formatu je to pravi užitak za oči.
Ako postoje neki prijepori i mane ovog stripa to je možda previše akcijskih scena (zbog čega ovo djeluje kao dobar filmski predložak), ali i ta dinamika dobro legne s vremenom. I ono što možda nije primjerena kritika superherojskom stripu, ali ima nekoliko situacija gdje likovi neokrznuti izađu iz situacija koje su nespojive s preživljenjem praktički. Možda mi je za neke stvari čak nedostajala pokoja stranica da se pojača kontekst i uspori brzi tempo kojim se radnja odvija s obzirom da se radi o velikom zaokretu od klasičnih Batman priča.
Zbog navedenih problemčića pola ocjene manje za ovo, ali ostaje oduševljenje ovime, prilično efektan strip, hrabro napravljen, intrigantan a sve do zadnje stranice ima što za reći i na kraju krajeva ostavlja dojam da se isplati pročitati i imati ovo na polici (ako ste Batman fan). 4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/07/2020 : 21:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Bijeli Vitez pruza skroz drugaciju sliku na ceo Betmenov svet (Gotam). Prica toliko uvlaci u sebe da jednostavno moras da citas. Jako jako zanimljiv pristup likovima i fenomenalna ideja za "popravljenog" Dzokera. Atmosfera ovog dela me je podsetila na Duga Noc Vjestica / Mracna Pobjeda sto je meni ogroman plus. Crtez sjajno prati pricu i savrseno se uklapa u istu. Volim tu psihologiju i dubinu, cak i nelagodu koju je Murphy odlicno prikazao / stvorio u Bijelom Vitezu. Bas sve sto volim kod Betmena jer ga nikada nisam gledao kao superherojski / lateks strip nego kao dark noir / crime strip sa jakom psiholoskom pozadinom.
9,5/10 (moze i 10/10 ali da ne preterujem )

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/12/2020 : 10:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
U ovom stripu mi je najveca mana Betmenov lik. Ili je kockast ili izgleda kao da ima bradu ili smezurani starkelja, pa mi je nekako ofucan. Ali prica mi je dobra. Jeste da su mogli drugacije aktivirati negativce, ne kroz Glinenog ali i ovako je OK. Zadovoljan sam.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 16/01/2021 : 23:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Tesko da ce Batman biti stup Fibre. Ove je godine bilo iznimno velik broj batmana zbog 80-og rodjendana, a ubuduce ce ici po 2-3 godisnje, maksimalno 4, rekao bih.



Slučajno gledam ovaj topic, i vidim ovaj post iz 2019. Netko se izgleda zbunio kod brojanja
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2021 : 00:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To se zove trolanje:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/01/2021 : 16:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
E ovo je već ugodno iznenađenje i superherojština kakva mi se sviđa. Vidi se da Murphy prati aktualnu političku situaciju, ali ne daje jeftine odgovore već postavlja pitanja. Priča je napeta, s dobrim balansom drame i akcije, a likovi imaju sve one karakteristike koje od njih očekujemo, ali nisu određeni isključivo njima već su složeniji i sposobni gledati van uobičajenih okvira te su samim tim zanimljiviji, kao i njihovi odnosi. Vizualno mi je strip u potpunosti po guštu. Detaljan crtež, upečatljiv dizajn kako likova, tako i njihovog okruženja, odlično kadriranje (ovo je prvi put da žalim što nije bilo više duplerica) te bogat i ne previše drečav kolor. Divota jedna! Veselim se ponovnom čitanju ovog Batmana, a još i više čitanju njegovih nastavaka. Vjerujem da ćemo i njih dočekati u Fibrinom izdanju. Marko?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2021 : 16:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemoj da opet moram trolati:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/01/2021 : 17:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sve jasno. Zaboravi da sam pitao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2021 : 10:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Samo da prijavim da sam pročitao i nastavak. Možda malo slabiji od prvog dijela, ali i dalje zanimljiv i zabavan s nekim baš snažnim trenutcima i, naravno, odlično nacrtan. Ona kratka Von Freeze epizoda mi pak nije nešto, vjerojatno i zbog Jansona koji mi ovdje nije toliko oku ugodan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2021 : 22:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uzeh ovo od Fibre. Jednostavno, posle Stripoteke nije imalo šanse da idem na manji format.
Fascinantno izgleda u boji, na još većem formatu.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/01/2021 : 23:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Šišmiš bi bio jedan od najboljih samo da su našli bolju ideju od glupog lasera u razradi.
Mada i pored toga meni solidan bets.
Baš me zanima poređenje prevoda u Fibri i Stripoteci na početku.
Posle čitanja na engleskom odmah sam uzeo Fibru, i nije mi nešto leglo, mislim na uvod do trenutka kada Džoker uzme lekić. Posle je sve štimalo super sa prevodom.
Kucni ovde ili na DW ako ima neke razlike.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/01/2021 : 23:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
daću ti ja čk varijantu,pa sam uporedi - draško će normalno da prepiše stripotekin prevod,ako smatra da je korektan.Što bih i sam uradio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/01/2021 : 23:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Dogovoreno ;)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 31/01/2021 : 22:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
U Bijelog viteza mi se jako svidio crtež, karikaturalan ali sa stilom koji mi je puno draži nego Capullov. Što se tiče priče i likova, glavna tema, transformacija Jokera mi je okej ali najbolji dio mi je odnos likova u trokutu Batman, Joker i stara Harley Quinn. Svi ostali likovi su mi prekarikaturalni i radnja isto tako, tu mi je bolji Snyder kad sam već gore povukao paralelu sa Capullom al više manje čini mi se da se radi o dvije različite varijante sličnog koncepta. Osvježeno i zabavno prije svega.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/04/2021 : 00:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I sam Batman kaže: "Ništa se nije promijenilo. Joker je kidnuo iz ludare i novim planom pokušava naštetiti Gothamu.
To smo već vidjeli sto puta."

Pa ipak ovaj Batman mi se svidio, jedan od boljih koje sam pročitao.
Priča je solidna ali uz ovakav vrhunski crtež čini se još boljom.

Have mercy
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 23/10/2021 : 10:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ususret skorašnjem dolasku nastavka pročitao još jednom Bijelog za podsjetnik i skužio jedan detalj koji mi je promaknuo u prvom čitanju, naime crtež je prepun Seanovih otisaka prstiju :)))
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 24/10/2021 : 09:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Pa ipak ovaj Batman mi se svidio, jedan od boljih koje sam pročitao.
Priča je solidna ali uz ovakav vrhunski crtež čini se još boljom.


Nakon ponovljenog čitanja definitivno se slažem, još mi je bolji nego prije, negdje prije sam ga uspoređivao sa Snyder Capullo Batmanom, al ovaj mi je još bolji. Jedva čekam nastavak
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 30/10/2021 : 00:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Uzivam u ovom stripu. Nisam puno ocekivao, ali me prijatno iznenadio. Crtez je vrhunski, a prica bas neobicna. Inteligentno i jasno napisana. Nisam bio odusevljen crtezom gledajuci preview, ali kada sam poceo citati strip..wow. Format i kvalitet otiska bas doprinose ugodjaju. Nisam ni trepnuo, procitao 70 strana. Jedva sam se zaustavio. Nadam se da ce i do kraja zadrzati kvalitet.

Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/11/2021 : 00:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Baj d vej kolorist Bijelog viteza Matt Hollingsworth je upravo koloriro i novu etiketu Medvedgradskog piva Cug majstor :)))) super izgleda etiketa, a bome fino je i pivo. Imperial pilsner, super poboljšana verzija zlatnog mede. živjeli :)))
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/02/2022 : 19:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva premisa sa jednim pre svega ekonomsko-političkim pristupom Batmanu gde se akcenat stavlja na odgovornost ko zapravo snosi troškove popravljanja i ponovne izgradnje onoga što Batman poruši dok juri superzlikovce i koliko to utiče na vrednost nekretnina i gde se postavlja pitanje ko zapravo najviše zarađuje u celoj toj priči. Tradicionalne uloge su ovde obrnute i Batman u očima javnosti biva etiketiran kao negativac dok je alter ego Jokera portretiran kao beli vitez..

Korektno sve ovo funkcioniše do recimo momenta kada Neo Joker preuzme kormilo i Mr. Freeze se pojavi sa onim ledenim topom jer nakon toga mi polako opada interesovanje za ovaj strip.. Cela ta priča oko Glinenog je nategnuta do maksimuma, autor je posvetio dosta vremena karakterizaciji Jokera dok je Batman ostao pomalo zapostavljen i pojedine njegove odluke su mi potpuno nerazumljive, tu je i šok obrt na kraju za šire narodne mase gde se saznaje ko je zapravo beli vitez, ali meni lično je najviše zasmetalo što se već ovde daju naslutiti nagoveštaji o ljubavnom trouglu između Batmana, Jokera & Harley što će se manifestovati u Prokletstvu bijelog viteza i to će mi umnogome pokvariti čitanje tog nastavka.

Vredi iščitati zbog zabavne premise ali crtež je ovde glavni atribut stripa i kao što su raniji upisi već primetili ko ceni Batmanov vozni park imaće u čemu da uživa i Fibrin XXL format je pun pogodak za Seanov crtež. Meni lično ovo spada u recimo gornju polovinu C klase radova o Batmanu.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/02/2022 : 21:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja ni ne primetih taj ekonomski pristup, zavrzlame oko izgradnje nekretnina itd.
Meni nešto ostala u sećanju ideja da Džoker daje Betmenu smisao postojanja. I ako nema Džokera zlikovca neće biti ni Betsa.
I u toj novoj ulozi bez super protivnika Bets traži svoj smisao postojanja.
A u situaciji kada Džoker postaje pozitivac, a Bets i dalje vidi u njemu neprijatelja, šta onda postaje Bets...
A način na koji je ovde obrađen lik doktorke mi se svideo.

Svakako ću ga uskoro još jednom čitati, pa ću obratiti pažnju i na te ekonomske osnove priče.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 09/02/2022 21:34:03
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/02/2022 : 22:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Stoji sve navedeno samo ta uzročno-posledična veza između Batmana i zlikovaca je već bila viđena u nekim drugim Batmanovim radovima ali neka me neko ispravi ako grešim jer mislim da taj eksport-import deo priče oko Gothama nije do sada obrađivan.

U svakom slučaju zbog sjajnog crteža vredi ponovo iščitati ovaj strip
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/02/2022 : 08:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker


Korektno sve ovo funkcioniše do recimo momenta kada Neo Joker preuzme kormilo i Mr. Freeze se pojavi sa onim ledenim topom jer nakon toga mi polako opada interesovanje za ovaj strip.. Cela ta priča oko Glinenog je nategnuta do maksimuma, autor je posvetio dosta vremena karakterizaciji Jokera dok je Batman ostao pomalo zapostavljen.



apsolutno se slažem s ovim, meni je nastavak čak i bolji koliko god ima možda i više "mozak na pašu" elemenata od prethodnika, al je nekako puno sočniji i dramatičniji i epskiji
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/02/2022 : 11:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sorry Chui ali meni je nastavak za dva koplja lošiji od Belog viteza jer stvarno nije teško još u ranoj fazi stripa provaliti koja je fora sa identitetom Vejnovih što drastično ubija draž za čitanjem jer znaš šta će se desiti, dok je ljubavni trougao za no comment.

Jedino što strip vadi je odličan crtež jer zbog silnih flešbekova i scena mačevanja imaš osećaj kao da čitaš neki BD strip
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/02/2022 : 11:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma nemaš pojma. Meni je taj ljubavni trokut najbolja stvar kod Bijelog viteza.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000