forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 297 - U potrazi za Rakosijem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

LudensovPotrcko
Average Member

600 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 13/01/2020 : 21:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Ima istog krojača kao i Dr. Strange...



Scenarij: Jacopo Rauch
Crtež: Raffaele Della Monica

Broj originala 617.

15.01. u SnK i shop.strip-agent.hr

Od 16.01 na kisocima.

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/01/2020 : 21:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Dugo nisu bile uparene dvije ovako dobre priče u extra i redovnoj seriji!
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



446 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 13/01/2020 : 22:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Odlična naslovnica .
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/01/2020 : 12:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Na ovom nema nikakvih cijena.

Da li je na kioscima od juče ili od danas?

Edited by - delboj on 17/01/2020 12:17:54
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/01/2020 : 13:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pa mogli su da ne otvaraju novu temu staviti u topik "gdje su?" ,ako ne prate clan Rakosi je tu negdje postuje redovito na forumu!😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 17/01/2020 : 15:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Na ovom nema nikakvih cijena.

Da li je na kioscima od juče ili od danas?



Strip je na kioscima. Cijena je uobičajena. Extra zagor je povučen, tako da će vjerojatno sutra i on na kioske.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2020 : 20:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
U zadnjih nekoliko tura, barem ovdje, povlačenje starog broja više ne znači sutrašnji dolazak novog.
Tako je stari Ekstra povučen još u utorak. Sad uvijek prođe nekoliko dana.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/01/2020 : 20:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Potrčko je točan k'o švicarski sat bez baterije, k'o fol od 15-og u SNK a danas ga nije bilo u prijepodnevnim satima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 18/01/2020 : 13:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Pa mogli su da ne otvaraju novu temu staviti u topik "gdje su?" ,ako ne prate clan Rakosi je tu negdje postuje redovito na forumu!😁



Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/01/2020 : 16:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

U zadnjih nekoliko tura, barem ovdje, povlačenje starog broja više ne znači sutrašnji dolazak novog.
Tako je stari Ekstra povučen još u utorak. Sad uvijek prođe nekoliko dana.



U pravu si, danas nema novog broja na kioscima.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/01/2020 : 19:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Baš si me nasmijao na srodnoj temi s onih 50 kn, a 45 prva dva mjeseca

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/01/2020 : 19:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/01/2020 : 19:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da, Metrevelić. Dnevnik ga je bio prekrstio u Metreveli, valjda da zvuči italijanski.
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 19/01/2020 : 12:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
Ovdje je Rauch brojem sporednih likova i paralelnih radnji nadmašio i svoga mentora Bosellija. Kako god, meni je ovakav tip naracije baš super.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 19/01/2020 : 15:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ali pretjerao je: grofica i njen sluga, ovaj drugi vampir, njegovi cigani, lokalni moćnici, lokalni krkani, ovaj francusko-britanski dvojac, sam Rakosi, prisjećanja iz prošlih brojeva, Metrevelić, seoski liječnik, nemoćne udovice...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/01/2020 : 08:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/01/2020 : 18:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa što je najbolje, dugo su svi izgovarali Šoroš i onda se u nekom trenutku počelo u medijima govoriti Soroš i tako se primilo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 20/01/2020 20:04:28
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 20/01/2020 : 19:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.



U pravu si, pogriješio sam. Katkad prevlada moja ljubav prema srpskom
Osim što 99% ljudi to neće tako pročitati zbog pogubna engleskog utjecaja.
Pa smatram da je bolje napisati fonološki kao u srpskom da bar pravilno znaju izgovoriti.
Ali da, istinu zboriš.
Inače je ovo izmišljeno prezime, postoji samo Rakoczy (izg. Rakoci), valjda je Bonelli namjerno iskrivio.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/01/2020 : 21:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ali pretjerao je: grofica i njen sluga, ovaj drugi vampir, njegovi cigani, lokalni moćnici, lokalni krkani, ovaj francusko-britanski dvojac, sam Rakosi, prisjećanja iz prošlih brojeva, Metrevelić, seoski liječnik, nemoćne udovice...

samo još Kolinda fali

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/01/2020 : 07:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.



U pravu si, pogriješio sam. Katkad prevlada moja ljubav prema srpskom
Osim što 99% ljudi to neće tako pročitati zbog pogubna engleskog utjecaja.
Pa smatram da je bolje napisati fonološki kao u srpskom da bar pravilno znaju izgovoriti.
Ali da, istinu zboriš.
Inače je ovo izmišljeno prezime, postoji samo Rakoczy (izg. Rakoci), valjda je Bonelli namjerno iskrivio.



To kako engleski utjece, majko mila, koje su to konstrukcije u "novinarskim" tekstovima kad se doslovno prevodi, to je majko mila. Sad ti kuzim logiku, zato bi fonoloski bilo bolje napisati. Ali, ovo je ipak Ludens, sa prevoditeljima koji vjeruju da su dobri prevoditelji ako Indijance nazovu Dzon-tra i Vol-ta, a pritom ostala jezicna pravila bace kroz prozor.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/01/2020 : 07:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pa što je najbolje, dugo su svi izgovarali Šoroš i onda se u nekom trenutku počelo u medijima govoriti Soroš i tako se primilo.



Ja sam za Šoroš, ali samo zato sto sam infektiran svojim Madjarima
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/01/2020 : 10:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Baš si me nasmijao na srodnoj temi s onih 50 kn, a 45 prva dva mjeseca



Aha
Ma sad kad razmislim, beš mi sve ako ne bi tako i bilo
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 21/01/2020 : 10:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Curunir

Baš si me nasmijao na srodnoj temi s onih 50 kn, a 45 prva dva mjeseca



Aha
Ma sad kad razmislim, beš mi sve ako ne bi tako i bilo



prije bi bilo 10 eura puna cijena
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2020 : 13:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by tinton

Pa što je najbolje, dugo su svi izgovarali Šoroš i onda se u nekom trenutku počelo u medijima govoriti Soroš i tako se primilo.



Ja sam za Šoroš, ali samo zato sto sam infektiran svojim Madjarima


Pa i ja sam za tu verziju, ne znam zašto bi mi izgovarali pogrešno ako anglo-saksonci ne znaju izgovarati točno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 21/01/2020 : 19:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
A u nutra na prvoj stranici piše: korice Ferri 😁
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/01/2020 : 20:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.



U pravu si, pogriješio sam. Katkad prevlada moja ljubav prema srpskom
Osim što 99% ljudi to neće tako pročitati zbog pogubna engleskog utjecaja.
Pa smatram da je bolje napisati fonološki kao u srpskom da bar pravilno znaju izgovoriti.
Ali da, istinu zboriš.
Inače je ovo izmišljeno prezime, postoji samo Rakoczy (izg. Rakoci), valjda je Bonelli namjerno iskrivio.



To kako engleski utjece, majko mila, koje su to konstrukcije u "novinarskim" tekstovima kad se doslovno prevodi, to je majko mila. Sad ti kuzim logiku, zato bi fonoloski bilo bolje napisati. Ali, ovo je ipak Ludens, sa prevoditeljima koji vjeruju da su dobri prevoditelji ako Indijance nazovu Dzon-tra i Vol-ta, a pritom ostala jezicna pravila bace kroz prozor.




Sve si rekao!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000