forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Zajebi u pošti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/09/2020 : 10:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja živim 250 metara od središnje pošte
ko mi je kriv što nisam na moru
mijenjam poštu za more

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/09/2020 : 11:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kako vec rekoh, treba tu bagru sa poste staviti pred zid i rijesiti probleme.

Ili da se doticnom postaru koji se zajebava na poslu da se odbije od place svaki put kad nesto zajebe i kupci se zale. No, odakle onda posti novi ljudi.. to je vec drugi problem.
Mentalni sklop ljudi je prvi problem.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 04/09/2020 : 11:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Prije jedno dva mjeseca, cijeli dan padala kiša i došla mi s Bookdepositoryja mokra pošiljka. Znate svi što znači kad se knjiga napije vode. I ne budi lijen, ja odmah u poštu i tražim prigovor. Službenice bile zaista uslužne, napisale, sve napravile. I da skratim priču, stiže mi odgovor: Pošiljka nije zabilježena u sustavu, došla je nekom drugom službom. Nema odštete.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/09/2020 : 12:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
BD šalje tiskanice,bez broja,bez praćenja ,bez potvrde o primitku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/09/2020 : 12:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Do sada su slali nove primjerke ako su prvi dosli osteceni. Da li se to broji za "ostecenje"?

Prije par dana dobio posiljku iz Polske sa CD-ovim i majicama/hoodiejima, te kutija od kurtona bila obavijena crnim najlonom te dobro zatvoreno, zalijepljeno. I bas taj ponedjeljak padala kisa. Sve ostalo kako treba, samo se na jednom uglu malo kutija napila vode (izgleda se najlon negdje pocepao). A samo su majice i CD-ovi bili unutra, plus sve u svojoj vrecici dobro zatvoreno.
A ovdje se salju knjige i stripovi bez ikakve zastite. Dobro, veca zastita je i do manjih izdavaca/tvrtki, dok velike stancaju...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/09/2020 : 12:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

BD šalje tiskanice,bez broja,bez praćenja ,bez potvrde o primitku.



I kaj se onda događa ako knjiga ne stigne na odredište pa ih ti kontaktiraš, a oni nemaju kak provjeriti?
P.S. Aha, Poli baš napisao post iznad.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 04/09/2020 12:57:30
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/09/2020 : 13:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U principu pošalju ti ponovo.
Ali ne triba sad ciganiti ko neki pa im lagati stalno da bi dobili duple primjerke za cijenu jednog.
Jedanput u prvim narudžbama mi par mjeseci nije stiglo i onda se ja žalio i u dva dana došli i prvi i drugi strip
Ja im pišem da su došla oba dva i da neka mi naplate i duplić pa ću ga je već nekako prodati a oni da ga poklonim nekom.
Kad imaš takvo povjerenje u njih onda automatski više i kupujem a oni kao dio Amazona već ukalkuliraju izgubljene pošiljke u cijenu pa onda i oni nisu na gubitku.Kao što su i ukalkulirali cijenu poštarine u cijenu knjige/stripa pa se reklamiraju kao ono bez poštarine

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/09/2020 : 14:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

U principu pošalju ti ponovo.
Ali ne triba sad ciganiti ko neki pa im lagati stalno da bi dobili duple primjerke za cijenu jednog.
Jedanput u prvim narudžbama mi par mjeseci nije stiglo i onda se ja žalio i u dva dana došli i prvi i drugi strip
Ja im pišem da su došla oba dva i da neka mi naplate i duplić pa ću ga je već nekako prodati a oni da ga poklonim nekom.
Kad imaš takvo povjerenje u njih onda automatski više i kupujem a oni kao dio Amazona već ukalkuliraju izgubljene pošiljke u cijenu pa onda i oni nisu na gubitku.Kao što su i ukalkulirali cijenu poštarine u cijenu knjige/stripa pa se reklamiraju kao ono bez poštarine



Da, ovo za ukalkuliranu poštarinu sam pretpostavljao.
Nisam još imao problema s njihovim pošiljkama u smislu da ne bi uopće stigle, ali dobro je znati da šalju zamjenske, na povjerenje kupcu.
O ciganskim aktivnostima neću; ja sam čak prelijen da bih izvodio takve muljaže i osjećao bih se glupo.
Prvo BD muljati preko maila. Onda čekati par tjedana da stignu plodovi moje prevare. Pa tražiti nekog mobitel ili nešto za uslikati aukciju jer sam tehnološki nepokolebljivo insuficijentan. Pa to onda zapakirati i poslati. I nakon svega toga zaraditi kakvih 50-ak kuna, jer to su ipak strana izdanja.
Ne. Ako se već prebacim u kriminal, morat će to biti nešto smislenije, nesvakidašnje, sadržajno i ispunjujuće. Ovo svaki klipan s internetom odradi.


“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/09/2020 : 13:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš za fizičko nasilje ali ovaj Cagliostrov postar baš zaslužuje par šamarčina i z nogom vrit.

Meni u zadnje vrijeme sve ok s poštom. Neke pošiljke stigle doslovno za 1 dan.
Ali isto tako sam i popušio 15 kuna jer mi par dana prije poskupljenja troje ljudi uplatilo 18 kn za nešto što sad košta 23.

Mogli su to i ranije najavit.


Mogli su...

...al nisu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/09/2020 : 13:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ali isto tako sam i popušio 15 kuna jer mi par dana prije poskupljenja troje ljudi uplatilo 18 kn za nešto što sad košta 23.

Mogli su to i ranije najavit.


Mogli su...

...al nisu.


Ja tri paketa.
Ali ja svima sam naplaćivao 20 kn pa sam izgubio samo 11 kuna(23+23+25)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/09/2020 : 14:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Moj postar je ovih dana imao srcani
Oko 35 god
2 djece
I otac mu je bio postar i mlad umro
Koga briga za nase posiljke???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 05/09/2020 : 15:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Moj postar je ovih dana imao srcani
Oko 35 god
2 djece
I otac mu je bio postar i mlad umro
Koga briga za nase posiljke???




:(
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/09/2020 : 22:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Nijedna nikad zagubljena i ostecena

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/09/2020 : 19:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Meni zadnja dva mjeseca uopće poštari ne ostavljaju notifikacije u sandučić da imam paket.
Da mi prija ne radi u pošti ne bih ni znao da mi je išta stiglo.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

yasmiel
Starting Member

83 Posts

Member since 07/05/2016

Posted - 04/11/2020 : 18:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send yasmiel a Private Message  Reply with Quote
Evo meni nije stigao paket od prodavača s stripovi.com .... iz zagreba u zagreb... poslan prije tri tjedna... :( . Kako je ono išla reklama... kad je stvarno bitno, šaljite poštom...baš...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/11/2020 : 20:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jesu li ga našli gdje je?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/11/2020 : 21:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jel to neki novi trend da poštari više ne ostavljaju obavijesti o pokušanoj isporuci?
Ili niti ne pokušavaju?
Majko mila, al se živi u tim državnim firmama.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 05/11/2020 : 13:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Jel to neki novi trend da poštari više ne ostavljaju obavijesti o pokušanoj isporuci?
Ili niti ne pokušavaju?
Majko mila, al se živi u tim državnim firmama.



Kod mene je 50:50.
Zato obavezno tražim broj pošiljke pa preko interneta provjeravam.
Jedanput su mi, istog dana, stigla dva paketa.
A ja to nisam skužio jer nikakve obavijesti nije bilo, a prošla 3 radna dana za dostavu.
Pa sam kontaktirao prodavača da mi pošalje šifre paketa.
I uredno, bilo je oko 16h, vidim da su paketi stigli.
Pa sam ih podignuo na šalteru i pitao je li oni više ni obavijesti ne ostavljaju.
Rekla žena da su obavijesti ostavljene u sandučiću.
Ja rekoh da nisu.
Pa su mi sljedeći dan ujutro ostavili obavijesti, nakon što sam podignuo pakete

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 05/11/2020 : 13:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ali evo, maloprije sam dobio SMS da mi današnji paket nije uspješno uručen, rok podizanja 5 dana.
Znači, prebacuju se valjda na SMS.
Pa treba obavezno i broj mobitela dati prodavaču.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/11/2020 : 14:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je pošta od početka ove godine skratila radno vrijeme, radi samo ujutro od 8-11 h.

Dođem danas ujutro u poštu (imam 3 pošiljke za poslati), kaže da ne rade jer nema interneta, a dobio sam i još jednu veselu vijest - neće više utorkom i četvrtkom raditi uopće, znači samo pon-sri-pet 8-11 h. Samo čekam dan kad je potpuno ukinu u mom mjestu.

Kako je u ovu srijedu praznik, ja tek svoje pošiljke mogu poslati u petak! A ljudima obećao da danas šaljem. Tako da sutra idem do Senja u poštu, baš sam razočaran i tim radnim vremenom, a sad i to što neće raditi utorkom i četvrtkom. A valjda me ne bi to ništa trebalo čuditi u ovoj državi u kojoj živimo..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 16/11/2020 : 20:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ta pošta je izazov!
Ima takvo radno vrijeme da je većini ljudi nemoguće doći u nju.
E sad, ako netko i pronađe načina - recimo pod pauzom ili ako se poklopi godišnji odmor - onda je pitanje hoće li biti interneta.
Tvoji poštari ne žele da ti uđeš u poštu.
Možda su, kad su te vidjeli s čak 3 pošiljke, brzo i iskopčali internet!

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 16/11/2020 20:32:01
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 16/11/2020 : 20:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
A možda je ta pošta i paravan za neke druge aktivnosti.
Zato je i takvo radno vrijeme - da ih se što manje ometa.
Znaš što, dobra je ovo ideja za priču.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/11/2020 : 15:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Možda ima nešto u tome

Nego, nisu te pošiljke bile uopće velike, nešto sitno. Danas je dan isto veselo počeo, oko 4h ujutro nestalo struje, maloprije došla. Ali dobro, svejedno sam otišao dolje do Senja obaviti slanje kod njih u pošti.

A u međuvremenu sam saznao da izgleda da mi pošta gubi dostavnu službu, da možda neću moći primati niti slati pakete :( Nek' idu kvragu. Naručio si neke trenirke krajem prošlog tjedna, danas me zovu ovi iz trgovine da je poslano poštom u paketu, ali da kao moja pošta nema status dostave i da si paket podignem u Otočcu kad dođe :( Znači, sad 22km ići tamo i tako natrag. Uhhh... grrrrr. Sad po kući psujem kao Čiko u onim oblačićima kad ga Zagor ostavi samog u gradu bez novčića, a u oblačiću same munje i oni znakovi od bijesa

Kao smanjuju troškove, koje preseravanje. A bitno da su nedavno digli paket s 18 na 23 kn, i ostale cijene. Užas, mogli su je onda skroz ukinuti, ne znam što čekaju.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/11/2020 : 16:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Užas, mogli su je onda skroz ukinuti, ne znam što čekaju.



Pa nije tako teško promisliti koji bi odgovor bio na pitanje zašto nije zatvorena pošta koja zapravo više gotovo ničemu ne služi.
I svega sam se naslušao, osobito po pitanju COVID "radne discipline", ali pošta koja radi u pon, sri, pet od 8 do 11h s ograničenim djelokrugom... to je možda i nešto neviđeno.
Muljatori

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/11/2020 : 19:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Taman ste bumpali topik da napišem današnji zajeb/upozorenje.

Šaljem danas paket i u pošti izvažu 2,004g i automatski prešlo u skuplji razred.
Popušio 7 kn a lijepo sam ga doma izvagao i bilo je dekagram manje od 2 kile pa rekoh idem još malo stisnut sa selotejpom za svaki slučaj. Očito je tih zadnjih pola metra trake bilo opterećeno svom tugom svijeta.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000