forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Formule u Excelu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/01/2020 : 20:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Treba mi ovdje pomoć kako postaviti formule da automatski izračunava procenat: https://www.mediafire.com/file/6hd3q1ri72jw0p5/Analiza_pismene_provjere_znanja.xls/file

Može li neko ovo da riješi da izračuna ukupan broj bodova i procenat, i ovaj sa strane i ova tri dolje na dnu.

Probao sam da unesem podatke za jedan kontrolni. Ali mislim da ovdje mora još nešto da se doda:

1. polje u koje bi se unio ukupan broj bodova, kod mene je to uvijek 100 bodova
2. polje s ukupnim brojem bodova za svaki zadatak, kod mene je to uvijek različito

Tako bi onda moglo da se postavi i ovo dolje da se računa automatski, ovo za potpuno tačan, djelimično tačan i netačan odgovor, dakle da računa automatski i broj i procenat.

Kod mene će ovaj osvojeni broj bodova i procenat biti isti, pošto je ukupni broj uvijek 100, ali kod nekih kolega neće, pa bi i to trebalo podesiti.

Računam onda da je potpuno tačan odgovor ako se poklapa uneseni broj bodova s ukupnim, a netačan ako je uneseni 0. U ostlaim slučajevima je djelimično tačan.

Može da se izračuna ukupan broj bodova po učeniku kad se označe sva polja i klikne na SUM, ali nije to dovoljno.

Edited by - delboj on 28/01/2020 21:15:05

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 29/01/2020 : 12:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
to bi trebalo biti jednostavno koristeći formulu average

prevedi mi na hrvatski pa cu ti ja unijeti formule i vratiti na mail podešeno

moj ti je mail njofra69@gmail.com

Edited by - njofra32 on 29/01/2020 12:30:11
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 29/01/2020 : 15:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala, poslao sam.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000