forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 * * Kompletan ZORO Aleksa Tota - u pretplati * *
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 03/10/2020 : 08:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

meni je naslovnica lepša ovako,bez imena autora.



Ja ne volim da knjiga izgleda kao bolid formule 1, sa zilion natpisa, logoa, edicija, stikera...

Komiko logo sklanjam dosta često, kada procenim da je previše toga ili da narušava balans. Logoe edicija najčešće stavljam samo unutra.
Ponekad se to desi u poslednjem trenutku - pogledati Vijona, kao najsvežiji primer. I tu je bilo promena u poslednji čas.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/10/2020 : 08:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sta se patis objasnjavajuci... Tvoje je.. Iako mislim da bi mozda ime autora leglo nekako fino na naslovnu nije da sad bode oci sto ga nema. Meni je ovo izdanje godine.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/10/2020 : 09:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno je naslovnica bez imena autora i loga malo prazna. I dalje je lijepa, ali nekako fale ta dva kontraelementa ravnoteže radi.

A sad, za Simbol neću griješiti dušu, nisam vidio novija izdanja, ali rekao bih da je tvrdnja da Simbol štampa bolje crnu od bilo koje štamparije u ex-Yu (debelo) pretjerana.

Trouble will find me
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/10/2020 : 09:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno bez imena autora, izdavaca, logoa,.....izgleda ko biljeznica za osnovnu skolu.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 03/10/2020 : 12:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Moj prilog o Zorou na Glasu Javnosti...


https://www.glas-javnosti.rs/kultura/maskirani-osvetnik-napunio-sto-godina-strip-o-zorou-stize-pred-srpske-ljubitelje-devete-umetnosti-2507
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 03/10/2020 : 12:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

A obratite malo pažnju na crno-bela izdanja - tvrdim da Simbol štampa bolje crnu boju, dublje, čistije, postojanije od bilo koje druge štamparije u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji. Od naših izdanje podlegati Zoroa, Baš ovdašnji i posebno Nedostatke, gde je štampano na debeloj ofsetnoj hartiji. Ne verujem da bi iko drugi to mogao da postigne




Ih, Vuce! Obratio paznju i... Pretera ga ti!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/10/2020 : 12:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Moj prilog o Zorou na Glasu Javnosti...


https://www.glas-javnosti.rs/kultura/maskirani-osvetnik-napunio-sto-godina-strip-o-zorou-stize-pred-srpske-ljubitelje-devete-umetnosti-2507



- Zorro je debitirao 1919., a ne 1920. godine
- krivo ti piše ime Catherine Zete Jones
- Aleks Tot, a ne Aleks Tota
- kreator Zorroa se zove Johnston, a ne Jason

Novinarstvo na niskoj razini.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/10/2020 : 12:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

meni je naslovnica lepša ovako,bez imena autora.


+1

...mada, ne bi bilo lose ni da ide Aleks levo od godine, a Tot desno, onak' uravnotezeno, belom ili crvenom bojom?


No, ona prijasnja verzija (beli napis autora gore) je svakako vise bodeo u oci.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/10/2020 : 13:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by vronski 3

Moj prilog o Zorou na Glasu Javnosti...


https://www.glas-javnosti.rs/kultura/maskirani-osvetnik-napunio-sto-godina-strip-o-zorou-stize-pred-srpske-ljubitelje-devete-umetnosti-2507



- Zorro je debitirao 1919., a ne 1920. godine
- krivo ti piše ime Catherine Zete Jones
- Aleks Tot, a ne Aleks Tota
- kreator Zorroa se zove Johnston, a ne Jason

Novinarstvo na niskoj razini.


Moglo bi se dodati na ovo i Antonio ne Antonije Banderas.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/10/2020 : 13:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

Idemo na plakatski dizajn, svedeno. Ime autora je na 2 mesta na koricama, kao i logo izdavača. Na rikni i zadnjoj. Poenta je da naslovna podseća na filmski plakat iz 1950-ih.



Hm, filmski plakati iz 1950-ih godina su redovito imali navedena imena glumaca i filmske ekipe, kao i nazive i logotipove filmskih kompanija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/10/2020 : 13:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by vronski 3

Moj prilog o Zorou na Glasu Javnosti...


https://www.glas-javnosti.rs/kultura/maskirani-osvetnik-napunio-sto-godina-strip-o-zorou-stize-pred-srpske-ljubitelje-devete-umetnosti-2507



- Zorro je debitirao 1919., a ne 1920. godine
- krivo ti piše ime Catherine Zete Jones
- Aleks Tot, a ne Aleks Tota
- kreator Zorroa se zove Johnston, a ne Jason

Novinarstvo na niskoj razini.


Moglo bi se dodati na ovo i Antonio ne Antonije Banderas.


Također, copy-pejstani su pogrešni podaci o izdanju, koji su bili u originalnoj najavi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/10/2020 : 13:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

meni je naslovnica lepša ovako,bez imena autora.



+1

Meni je kod ovakve naslovne zgodno što se može staviti u ormariću ispred ostalih knjiga da stoji poput postera.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/10/2020 : 14:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
- Zorro je debitirao 1919., a ne 1920. godine
- krivo ti piše ime Catherine Zete Jones
- Aleks Tot, a ne Aleks Tota
- kreator Zorroa se zove Johnston, a ne Jason

Novinarstvo na niskoj razini.



Dzaba gubis vreme.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 03/10/2020 : 16:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Paka01
- Zorro je debitirao 1919., a ne 1920. godine
- krivo ti piše ime Catherine Zete Jones
- Aleks Tot, a ne Aleks Tota
- kreator Zorroa se zove Johnston, a ne Jason

Novinarstvo na niskoj razini.



Dzaba gubis vreme.


To bi otprilike bilo kao da tebe ubjeđujemo da počneš da navijaš za drugi klub

Bilo kako bilo, lijepo je vidjeti da je ovo konačno izašlo, najavljeno je još početkom godine.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 03/10/2020 : 19:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by vronski 3

Moj prilog o Zorou na Glasu Javnosti...


https://www.glas-javnosti.rs/kultura/maskirani-osvetnik-napunio-sto-godina-strip-o-zorou-stize-pred-srpske-ljubitelje-devete-umetnosti-2507



- Zorro je debitirao 1919., a ne 1920. godine
- krivo ti piše ime Catherine Zete Jones
- Aleks Tot, a ne Aleks Tota
- kreator Zorroa se zove Johnston, a ne Jason

Novinarstvo na niskoj razini.



Da dodam:
Antonijem Banderasom i Kterin Zitom Džouns
I jos korice probne verzije.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 03/10/2020 19:02:19
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 03/10/2020 : 20:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Iskreno bez imena autora, izdavaca, logoa,.....izgleda ko biljeznica za osnovnu skolu.



+1
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2020 : 20:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO



Papir je fini, nema odsjaja.

Otisak je ispao brutalno - evo gledam uporedo i američko izdanje (Image) i naše je neuporedivo bolje odštampano. Materijale koje smo kupili Zlatko je dodatno očistio, sredio, tako da je Totova linija savršena, jasna, crne površine duboke i ujednačene, postojane, a raster je kao svila. Fenomenalno izgleda.

Za sladokusce - dosta se ovde pisalo o štampariji Simbol i sve o čemu se govori ima veze sa činjenicom da Simbol nema mašinsko koričenje, već ima knjigoveznicu u kojoj radi 6-7 divnih dama koje se uvek maksimalno trude da njihov ručni rad na povezu bude što je moguće precizan, stegnut i čvrst kao mašinski. To, naravno nije moguće, ljudska ruka nikad ne može jednako da stisne knjigu, netegne papir, utisne big i sve ostalo kao mašina koja cepa ne znam koliko tona pritiska. Meni je, ipak, nekako i drago da knjige budu ručno ukoričene i da te žene imaju posao u vremenu kada mašine preuzimaju sve.

Sve ostalo Simbol ima - i izuzetnu mašinu petobojku, i odličnu pripremu, montažu i mašiniste, i mašinsko savijanje i šivenje, i dobar nože i profi plastifikaciju. A obratite malo pažnju na crno-bela izdanja - tvrdim da Simbol štampa bolje crnu boju, dublje, čistije, postojanije od bilo koje druge štamparije u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji. Od naših izdanje podlegati Zoroa, Baš ovdašnji i posebno Nedostatke, gde je štampano na debeloj ofsetnoj hartiji. Ne verujem da bi iko drugi to mogao da postigne




Lep post. Stvarno interesantne stvari sam saznao iz ovoga sto nisam imao pojma. Pogotovo sto se tice Simbola.

Nabavice se i Baš ovdašnji, Nedostaci a i Zoro. Zoro prvi! Koja je maloprodajna cena u AF i u DW?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2020 : 13:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
prelistao malo, odlicno ispala crna boja
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2020 : 14:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO
Papir je fini, nema odsjaja.


Hvala.Ka vidim uživo znat ću

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/10/2020 : 21:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

+1

...mada, ne bi bilo lose ni da ide Aleks levo od godine, a Tot desno, onak' uravnotezeno, belom ili crvenom bojom?


No, ona prijasnja verzija (beli napis autora gore) je svakako vise bodeo u oci.





Poli, kad si ti to bre počeo da cepaš ekavicu!?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/10/2020 : 20:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Slabo pratis, svake toliko menjam iz e u ije, kako mi se cefne. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/10/2020 : 23:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Slabo pratis, svake toliko menjam iz e u ije, kako mi se cefne. :D





Nisam stvarno pimijetio. 😳
A po narječju štakavski, štokavski, kajkavski ili čakavski? 🤔

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/10/2020 : 13:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tesko reci, sve sto sam naucio je iz stripova i televizije, razgovora... znaci jedno veliko nista. :D

Ali da ne offtopicarimo vise na Vukovom topicu. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 08/10/2020 : 07:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo na temu.
Jedan dobar novi tekst o Totu i njegovom Zorou, bogato ilustrovan.

https://dorkforty.wordpress.com/2019/04/23/z-is-for-zorro-but-t-is-for-toth/

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/10/2020 : 14:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Au kako mi je legao ovaj klasik!!! Progutao sam integral. Koliko ovog ima uopste? Vuce, kakvi su planovi za dalje?

Jedino sto mi je zamerka je sjajan papir. Ja bih ovde isao na onaj Markosov ili cak Darkwoodov iz Modesti.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000