forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 .
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/02/2020 : 12:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
.

Edited by - 1Euro on 23/02/2020 22:36:50

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/02/2020 : 13:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Prije par dana sam saznao, da jedini EVROPSKI rubini postoje u Makedoniji!!!!
Mislim da nemaju nekakav rudnik ali da ih ima svugdje (!??) po zemlji a najviše u gradu PRILEP.

Ja dok sam istraživao po internetu, nisam pronašao ništa na latinici, sve na cirilici a uz to još makedonski jezik, kojega ni malo ne razumijem.

Da li može neki "sjeverni" Makedonac da pronađe neki zanimljiv link, da se malo obrazujemo, možda neki link zlatare gdje se to može kupiti itd,.....

A bilo bi super saznati i za lokaciju, gdje ih se može pronači u prirodi.



E to bi bilo super saznati. Mogli bi onda nas par sami iskopavati te rubine!
Ha valjda će nam netko reći gdje su ti rubini, zašto bi to netko tajio...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/02/2020 : 14:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/02/2020 : 14:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by 1Euro

Prije par dana sam saznao, da jedini EVROPSKI rubini postoje u Makedoniji!!!!
Mislim da nemaju nekakav rudnik ali da ih ima svugdje (!??) po zemlji a najviše u gradu PRILEP.

Ja dok sam istraživao po internetu, nisam pronašao ništa na latinici, sve na cirilici a uz to još makedonski jezik, kojega ni malo ne razumijem.

Da li može neki "sjeverni" Makedonac da pronađe neki zanimljiv link, da se malo obrazujemo, možda neki link zlatare gdje se to može kupiti itd,.....

A bilo bi super saznati i za lokaciju, gdje ih se može pronači u prirodi.



E to bi bilo super saznati. Mogli bi onda nas par sami iskopavati te rubine!
Ha valjda će nam netko reći gdje su ti rubini, zašto bi to netko tajio...


Zbog sebičnosti kao i obično. Da kojim slučajem znam gdje se nalaze rubini ne bih rekao nikome, pa čak ni sebi jer sam veliki sebičnjak.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/02/2020 : 16:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ne moraš reći sebi, reci meni!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/02/2020 : 17:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/02/2020 : 17:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/02/2020 : 17:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zlatna groznica u Makedoniji


Have mercy
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/02/2020 : 18:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
ljudi, rubini nije nužno da su u zemlji. Prije par godina sam gledao jednu seriju na Discovery, mislim da se zvala ICE COLD GOLD (ili tako nešto) gdje je grupa amerikanaca išla tražiti zlato na Grenlandiju. Zlata nisu baš puno pronašli (barem u prvoj sezoni) ali su pronašli rubine, sasvim slučajno i to vani, na jednoj skali, tek tako, na nekih metar visine, na nekom kamenu,.....puno rubina!!!!!

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/02/2020 : 18:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Baš su blesavi ovi Makedonci. Umesto da gledaju oko sebe, možda rubini lete oko njih na metar visine, vise sa drveća ili leže na nekom kamenu, oni rade za 300€ mesečno. Bezveze.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/02/2020 : 18:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar





Ti znaš da se sa ovim u stvari radi nešto? Baš si amater.
Pored toliko dragog kamenja koje leži unaokolo, ti bi da kopaš.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/02/2020 : 19:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Baš su blesavi ovi Makedonci. Umesto da gledaju oko sebe, možda rubini lete oko njih na metar visine, vise sa drveća ili leže na nekom kamenu, oni rade za 300€ mesečno. Bezveze.



petljaš se u stvari o kojima nemaš pojma, kao obično. Eto, kako izgledaju rubini na Grenlandiji, ne trebaš kopati:

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/02/2020 : 19:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ima ih svugdje po skalama:

https://www.google.com/search?q=greenland+rubies&tbm=isch&ved=2ahUKEwioupXemd7nAhUeN1AKHcfpAfUQ2-cCegQIABAA&oq=greenland+rubies&gs_l=img.3..0i19.48698.53319..53552...1.0..0.181.1984.0j17......0....1..gws-wiz-img.....10..35i39j0i67j0j35i362i39j0i131j0i30j0i8i30i19.ew8FoBUbFuA&ei=fXhNXuiHEJ7uwALH04eoDw&bih=786&biw=1600&client=firefox-b-d

inače rubini su ti više manje polu drago kamenje i nemaju toliku cijenu kao safiri, smaragdi, diamanti,....nečeš se obogatiti sa njima, osim ako ih pronađeš jako puno, a ovisi i o boji što su tamniji, crveni, skuplji su, dok ovi makedonski ružičasti nisu toliko skupi
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/02/2020 : 19:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.mineralexpo.hr/oznaka-proizvoda/rubin

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 19/02/2020 : 20:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Dok sipcim peske, bez magarca kroz noc...



Zvanicna himna topika.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2020 : 09:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

topik je pošao krivom smjerom.
Nije poanta da se radi ekspedicija, radnički logori i slično....nego, da se kupe več pronađeni i obrađeni rubini, nakit sa tim rubinima, sa certifikatom itd,.....Makedonija nije u EU, oni nemaju dostup do EU trga, oni imaju carine itd.....znači, ako se kupi dosta povoljno i šverca se u Sloveniju, onda se lako može dalje prodavati svugdje po EU-ju bez problema.
Jedino ne znam još, da li u EU-ju postoji interes za Makedonske Rubine, nakit,....to bi još bilo potrebno istražiti.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/02/2020 : 09:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by 1Euro

topik je pošao krivom smjerom.
Nije poanta da se radi ekspedicija, radnički logori i slično....nego, da se kupe več pronađeni i obrađeni rubini, nakit sa tim rubinima, sa certifikatom itd,.....Makedonija nije u EU, oni nemaju dostup do EU trga, oni imaju carine itd.....znači, ako se kupi dosta povoljno i šverca se u Sloveniju, onda se lako može dalje prodavati svugdje po EU-ju bez problema.
Jedino ne znam još, da li u EU-ju postoji interes za Makedonske Rubine, nakit,....to bi još bilo potrebno istražiti.






trebaš to ovako napraviti i sad trči na POLICIJU, trči!!!!!!!!!!!!!!

Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 21/02/2020 : 22:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Za rubine ti ni ne treba rudnik, sa malo truda mogu se dosta jednostavno proizvoditi. Povremeno radim kakve analize za Janeza Križana iz Ptuja, koji ima peč za izradu dragog kamenja na osnovi aluminijevog oksida (rubini, safiri, garneti) https://www.amicrystal.com/verneuil-process. Svojevremeno je toga dosta napekao, ali zadnjih 5-6 godina jih praktički ne izrađuje više, zbog jeftine proizvodnje u istočnoj Evropi. Vjerojatno je to i izvor pomenutih makedonskih rubina.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000