forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 16:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Evo i Bugari 1 smrtni slučaj na samo 7 zaraženih, ne kaže se uzalud rasturen k'o bugarska skupština.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/03/2020 : 16:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Ja sam jucer jeo makarone pa cu povremeno provjeriti celo.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 17:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Evo i prvog smrtnog slučaja u Švedskoj, kao da sam ih urekao.
Nešto se čudno događa u Katru, kod njih je išlo dosta sporo i imali su samo 24 zaražena, a danas novih 238.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 17:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Ja sam jucer jeo makarone pa cu povremeno provjeriti celo.


Što je bilo s kiselim kupusom, već si potrošio sve zalihe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 11/03/2020 : 17:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message
Nego, kakvo je stanje ovih oboljelih u RH, jeli to negdi piše?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 17:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ako je vjerovati dostupnim podacima, nema ozbiljnih i kritičnih slučajeva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/03/2020 : 17:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
WHO proglasio globalnu pandemiju koronavirusa.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/who-proglasio-globalnu-pandemiju-koronavirusa/2164226.aspx

Proglašavanje pandemije ukazuje na to da se virus više ne nalazi samo u određenim regijama ili zemljama i da bi bilo dobro da zemlje preusmjere fokus s mjera osiguranja, poput pretjerano restriktivnih karantena, na liječenje pacijenata s koronavirusom.

Dosadašnje pandemije: H1N1 (2009.), HIV (1981.), španjolska gripa (1918.), boginje (1870) i kuga (1347.)
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 11/03/2020 : 18:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako je vjerovati dostupnim podacima, nema ozbiljnih i kritičnih slučajeva.


Dobro, oni prvi, kad bi trebali službeno ozdravit (ima li tu neki vremenski...)?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 18:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Najnovije ažuriranje za Italiju: 2313 novih zaraženih i 197 umrlih što je novi rekord.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 18:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by MSBlueberry

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako je vjerovati dostupnim podacima, nema ozbiljnih i kritičnih slučajeva.


Dobro, oni prvi, kad bi trebali službeno ozdravit (ima li tu neki vremenski...)?


Minimum 2 tjedna, a mislim da je već toliko prošlo od prvog slučaja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/03/2020 : 19:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.open.online/2020/03/11/coronavirus-bollettino-protezione-civile-11-marzo/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/03/2020 : 19:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

Mediji ne rade nikakvu psihozu,previše se furate na teorije zavjere. Dapače čak i smanjuju paniku.



Ne znam što je prava istina u vezi virusa, no znam da je ovo da mediji ne stvaraju psihozu već smiruju paniku laž.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/zbog-izjave-angele-merkel-zanijemila-cijela-prostorija-koronavirusom-bi-moglo-biti-zarazeno-izmedu-60-i-70-posto-populacije-njemacke/10076872/

Ovo je naslov: "ZBOG IZJAVE ANGELE MERKEL ZANIJEMILA CIJELA PROSTORIJA 'Koronavirusom bi moglo biti zaraženo između 60 i 70 posto populacije Njemačke' "

A ovo je citat sa kraja istog članka kojeg će pročitati oni rijetki koji pročitaju cijele članke: "No, Spahn je istaknuo i da bi i u tom slučaju više od 80 posto zaraženih to preboljelo gotovo bez razvijanja bilo kakvih simptoma."



Nije,nego su ljudi stoka. Ovo je istina šta Merkel kaže,može se dogodit da i oboli toliki broj ljudi (a i ne mora)
Ona je rekla ono šta joj kažu njemački epidemiološki stručnjaci,
e sad drugi je par cipela šta prosječnu osobu boli kita i uopće nema veze ni s općom biologijom a kamoli brzinom evolucije virusa (u odnosu na npr kralježnjake).
Da ne spominjem lošu razinu higijene kod opće populacije itd

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/03/2020 : 19:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nova-tri-slucaja-koronavirusa-u-hrvatskoj-zatvaraju-se-skole-u-istri/2164207.aspx

Zatvorite sve škole šta prije. Koji nas idioti vode,strašno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/03/2020 : 19:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

WHO proglasio globalnu pandemiju koronavirusa.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/who-proglasio-globalnu-pandemiju-koronavirusa/2164226.aspx

Proglašavanje pandemije ukazuje na to da se virus više ne nalazi samo u određenim regijama ili zemljama i da bi bilo dobro da zemlje preusmjere fokus s mjera osiguranja, poput pretjerano restriktivnih karantena, na liječenje pacijenata s koronavirusom.

Dosadašnje pandemije: H1N1 (2009.), HIV (1981.), španjolska gripa (1918.), boginje (1870) i kuga (1347.)




Zašto pandemija 2009. nije uzrokovala jednaku globalnu reakciju?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 19:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-hrvatskoj-jako-malo-ljudi-testirano-na-koronavirus-puno-smo-gori-od-slovenije/2164073.aspx

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 11/03/2020 : 20:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69
a sami presudite šta je istina



Nemamo mi tu što sami prosuđivati. Možemo, čavrljanja radi i druženja po forumu. Gušt mi je čitati ovaj topik i neka nas tu, ali moramo sami sebe smjestiti u pravi kontekst. Donositi odluke i ponašati se u skladu s nekim našim viđenjima – ne smijemo. Rečeno je da se radi o virusu koji se širi po planetu, koji je smrtonosan, mnogo toga u vezi njega treba tek doznati i nema lijeka. Nosimo teret odgovornosti za čitav kolektiv i nemamo mi što izvoditi neke individualne prosudbe, „moj život – moja stvar“ i slično. U fazi smo sprječavanja širenja zaraze, tu je najvažnije kako će se cijela zajednica ponašati. Krivim interpretacijama možemo ugroziti nekog samo zato što smo „postojali“ kraj njega u datom trenutku. Ljudi koji smatraju da je sve ovo teorija urote su najopasniji, jer se neće pridržavati propisa koji su nametnuti od ovih i onih. Manje šteti onaj paničar koji će pokupovati toaletni papir... (Naći će se u kolekciji neki Ken Parker bude li baš tolika frka.) Paničar se uplašio, teoretičar zavjere negira možebitnu opasnost, a u situaciji smo da se ponašanje i jednog i drugog se tiče svih.


Moramo se držati pravila i naša pojedinačna razmišljanja baciti u drugi plan. Prevelika je to odgovornost za brijanje nekih vlastitih brija.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/03/2020 : 20:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Risar_69
a sami presudite šta je istina



Nemamo mi tu što sami prosuđivati. Možemo, čavrljanja radi i druženja po forumu. Gušt mi je čitati ovaj topik i neka nas tu, ali moramo sami sebe smjestiti u pravi kontekst. Donositi odluke i ponašati se u skladu s nekim našim viđenjima – ne smijemo. Rečeno je da se radi o virusu koji se širi po planetu, koji je smrtonosan, mnogo toga u vezi njega treba tek doznati i nema lijeka. Nosimo teret odgovornosti za čitav kolektiv i nemamo mi što izvoditi neke individualne prosudbe, „moj život – moja stvar“ i slično. U fazi smo sprječavanja širenja zaraze, tu je najvažnije kako će se cijela zajednica ponašati. Krivim interpretacijama možemo ugroziti nekog samo zato što smo „postojali“ kraj njega u datom trenutku. Ljudi koji smatraju da je sve ovo teorija urote su najopasniji, jer se neće pridržavati propisa koji su nametnuti od ovih i onih. Manje šteti onaj paničar koji će pokupovati toaletni papir... (Naći će se u kolekciji neki Ken Parker bude li baš tolika frka.) Paničar se uplašio, teoretičar zavjere negira možebitnu opasnost, a u situaciji smo da se ponašanje i jednog i drugog se tiče svih.


Moramo se držati pravila i naša pojedinačna razmišljanja baciti u drugi plan. Prevelika je to odgovornost za brijanje nekih vlastitih brija.

Slazem se s tobom u potpunosti, ali budi svjesna da govoris ljudima da ne rade upravo ono sto najvise vole - da se prave pametni.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/03/2020 : 20:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by izivko

U BiH su najavili od sutra zatvaranje svih škola. Jedna od razumnijih odluka naše vlade.
Bolje odmah nego kasnije.


mi nemamo krovnu vladu
svaki dio bih je zadužen ponaosob

prvo je RS na 21 dan ukinula školu
onda je sutradan i Federacija BiH
mada vidim svaki kanton ima pravo odlučivati :D





Da, u HNK nije ukinuta nastava.
U Mostaru, neslužbeno, ima zaraženih, već mjesec dana su ukinute posjete, šutnja na SKB Mostar no nema poziva na snimanja ili promatranja u drugim odjelima, ako si čekao na CT 5 mjeseci možeš još 2... dakle, Veliki vođa je naredio da istina ne smije u javnost. Tek kad ih bude 10-ak reći će da je prvi, umre li netko od zaraženih pripisat će nečemu drugom, kao da narod išta zna.
Meni samo ide na živce ismijavanje straha od virusa jer je kao smrtnost nikakva. Pa, jbt, ne bojim se ja smrti (... toliko, jel?) ali kome je drago biti bolestan i od čega a posebno u izolaciji i do/preko 3 tjedna čak.

Edit:

I baš u međuvremenu:
https://www.bljesak.info/vijesti/flash/sumnja-se-na-koronavirus-dvije-osobe-u-mostaru-primljene-na-kliniku-za-infektivne-bolesti/304649

Da li će kao i u dosadašnjih 4-5 slučajeva nalaz biti negativan ili se više ne može lagati? Bit će nastavljeno...

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 11/03/2020 21:03:59
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/03/2020 : 21:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Risar_69
a sami presudite šta je istina



Nemamo mi tu što sami prosuđivati. Možemo, čavrljanja radi i druženja po forumu. Gušt mi je čitati ovaj topik i neka nas tu, ali moramo sami sebe smjestiti u pravi kontekst. Donositi odluke i ponašati se u skladu s nekim našim viđenjima – ne smijemo. Rečeno je da se radi o virusu koji se širi po planetu, koji je smrtonosan, mnogo toga u vezi njega treba tek doznati i nema lijeka. Nosimo teret odgovornosti za čitav kolektiv i nemamo mi što izvoditi neke individualne prosudbe, „moj život – moja stvar“ i slično. U fazi smo sprječavanja širenja zaraze, tu je najvažnije kako će se cijela zajednica ponašati. Krivim interpretacijama možemo ugroziti nekog samo zato što smo „postojali“ kraj njega u datom trenutku. Ljudi koji smatraju da je sve ovo teorija urote su najopasniji, jer se neće pridržavati propisa koji su nametnuti od ovih i onih. Manje šteti onaj paničar koji će pokupovati toaletni papir... (Naći će se u kolekciji neki Ken Parker bude li baš tolika frka.) Paničar se uplašio, teoretičar zavjere negira možebitnu opasnost, a u situaciji smo da se ponašanje i jednog i drugog se tiče svih.


Moramo se držati pravila i naša pojedinačna razmišljanja baciti u drugi plan. Prevelika je to odgovornost za brijanje nekih vlastitih brija.



Jebiga, lako je tebi u Germany vjerovati u sljeđenje pravila, nama ovdje pravila diktiraju likovi poput Pavla Kalinića :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2020 : 21:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Da se testiranja rade kako spada broj zaraženih bi barem u Hrvatskoj i Srbiji bio troznamenkast. Evo, Norveška prošla 600, Danska 500, a države sličnog broja stanovnika.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/03/2020 : 23:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Zar je do toga došlo? Triaža? Spasit mlađe na račun starijih?

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8101135/Intensive-care-units-stop-treating-elderly-coronavirus-outbreak-worsens.html

Rather than admit patients on a 'first come first served' basis, hospitals should swap to 'catastrophe medicine' guidelines - typically used in war zones and during natural disasters - where those with the greatest chance of survival are given priority.

The guidelines should apply to all patients needing intensive care treatment and not just those suffering from coronavrius, according to guidance published this week by the Society of Anesthesia, Analgesia, Resuscitation and Intensive Care (SAARI).

If a limit on beds is implemented it could mean elderly patients with no signs of coronavirus being turfed off ICU wards to make space for younger patients who have longer left to live.

Edited by - nagor on 11/03/2020 23:13:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/03/2020 : 23:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Survival of the fittest.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 12/03/2020 : 00:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec
Jebiga, lako je tebi u Germany vjerovati u sljeđenje pravila, nama ovdje pravila diktiraju likovi poput Pavla Kalinića :)



Čisto da ti razbijem određene mitove. U onome što se govori građanima ovdje i građanima u Hrvatskoj nema neke razlike. Rečeno vam je da perete ruke, izbjegavate bliski kontakt, ne munjesate okolo kad ne treba, pogotovo da ne idete u događaje s velikom skupinom ljudi, izbjegavate javni prijevoz... Dopunite namirnice u domaćinstvu da imate za dva tjedna. U slučaju karantene trebate biti osigurani i ne paradirati zaraženi po dućanima.

Testovi se ni ovdje ne rade ako među simptomima nema povišene temperature. (Iako korona može biti i bez toga.) Koliku ćeš pozornost dobiti ovisi jesi li stariji, dijabetičar, astmatičar, imaš li probleme srcem, jesi li bio na putovanju u kritične zemlje, je l' u tvojoj firmi/školi/kući bio neki slučaj.

Najviše toga pak ostaje na pojedincu samom, hoće li ako se osjeća loše kontaktirati doktora i samoizolirati se (ako ti kažu) i pratiti simptome. Nekih jačih mjera od onog što rade druge države nema. Ljudi neozbiljnih i šlampastih ima na bacanje, kao i onih koji zagovaraju žešće mjere. Obustavu rada svega osim dućana i apoteka, zatvaranje škola itd.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/03/2020 : 08:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Eto, upravo se proculo da se u Sloveniji sa ponedjeljkom zatvaraju sve skole i vrtici!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/03/2020 : 09:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Bas mi veli maloprije jedan Portugalac,imamo klince u vrticu,bio kod doktora zbog svoje zene koja ima astmu,kaze doktor da se penzioni fond hoce rijesiti starijih jer opterecuju fond.wtf? Ima teorija zavjere oko toga,ali..hmm, tete jos nisu nista sluzbeno rekle,ali moguce u ponedeljak se zatvaraju preventivno,roditelji ostaju kod kuce imaju placeno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 12/03/2020 09:05:45
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.76 seconds. Snitz Forums 2000