forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/03/2020 : 09:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Merkel je bila sveprisutna za mirgante i nacizmus ko se protivi
Nisam teoreticar zavjera na svemu ljudi zaradjuju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2020 : 09:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ken2

texe drži se i nadam se da će sve biti ok
što se tiče rizičnih događanja meni se čini da su nedjeljne mise najveći rizik
vidim da je crkva izdala upute, da se ukida davanje mira i pjevanje, posebne upute za pričest ... i to je dobro, ali kad je već nastava prekinuta skroz, onda je i mise trebalo privremeno obustaviti


Je, Crkva i mise - legla korona virusa, i ne samo toga.

Ne boj se, ako si krštena duša!





Misliš ne boj se ako si punoljetan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2020 : 09:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Inače kad smo već kod toga; https://www.index.hr/vijesti/clanak/dubrovacka-biskupija-misu-ce-prenositi-preko-interneta/2165271.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2020 : 09:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-jos-sedam-slucajeva-virusa-u-hrvatskoj-ukupno-46/2165263.aspx
Dal je moguće da nije bilo lokalne transmisije virusa ni ovde di su do pred par dana bile i trajektne linije s Italijom? Da ne pričamo o ekipi šta je došla otamo prije karantene. Nešto ne virujen u te bajke.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 09:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-jos-sedam-slucajeva-virusa-u-hrvatskoj-ukupno-46/2165263.aspx
Dal je moguće da nije bilo lokalne transmisije virusa ni ovde di su do pred par dana bile i trajektne linije s Italijom? Da ne pričamo o ekipi šta je došla otamo prije karantene. Nešto ne virujen u te bajke.

To ja govorin cilo vrime... al mene uvjeravaju kako je tako i kako nasi to drze sve pod kontrolom. Mos mislit.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 09:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Ili, brate, sve zatvorit ili se ponasat normalno ko dosad. Sve ove piskicu, kakicu mjere izmedju su za *urac. Ako si zatvorio skole i fakultete, zatvaraj i restorane i kafice i crkve... al ja nisam krsten pa trtarim. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/03/2020 : 09:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Cristiano Ronaldo ponudio svoje Hotele kao Bolnice u slučajo potrebe, svaka čast majstore!!!!

https://www.rtvslo.si/sport/novice/ronaldo-bo-svoje-hotele-spremenil-v-bolnisnice/517228
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/03/2020 : 10:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ken2

texe drži se i nadam se da će sve biti ok
što se tiče rizičnih događanja meni se čini da su nedjeljne mise najveći rizik
vidim da je crkva izdala upute, da se ukida davanje mira i pjevanje, posebne upute za pričest ... i to je dobro, ali kad je već nastava prekinuta skroz, onda je i mise trebalo privremeno obustaviti


Je, Crkva i mise - legla korona virusa, i ne samo toga.

Ne boj se, ako si krštena duša!





Misliš ne boj se ako si punoljetan


Što se onda ken usro! Čini mi se da je on punoljetan?

Have mercy
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 10:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

U Sloveniji prvi smrtni slučaj, navodno stariji kronični bolesnik.



Problem je u tome, jer se zna za svakoga tko je donio virus u državu. Recimo za smrt ovog čovjeka je kriv onaj doktor iz Metlike, koji je bio na skijanju u Italiji i zarazio sve tamo u Metliki itd,...ako netko umre u Šmarju Pri Jelšah (oni su sada jako ugroženi, najviše od svih u Sloveniji, jer jako brzo raste broj zaraženih) bit če kriva ona učiteljica. Isto tako ako bude netko umro iz mog grada bit če kriva ova učiteljica, jer je u školi zarazila sina od tog čovjeka koji je radio u Avto Krka i donio viru su moj grad.



Baš zbog ljudi poput tebe koji bi sjekli glave ljudima koji su pozitivni na koronu ljudi se nisu htjeli odmah testirati. Nije doktor kriv što je taj starček umro. Da, stari je umro tjedan dana prije nego što je trebao umrijeti, ali to zato jer je imao 200 godina i bio već na aparatima i samrti prije korone. I nije nikakva učiteljica kriva za Šmarje pri Jelšah. Imala je hrabrost testirati se dok su u isto vrijeme oni talijanski kockari zarazili pola Nove gorice!

Jedino koji su imali dovoljno muda i odgovornosti testirati se u takvoj "lov na vještice" atmosferi su bili doktor medicine i učiteljica!

Janša ti je jučer lijepo rekao. Ako testiramo neku regiju tamo ćemo naći virus i onda izgleda ko da je ta regija žarište epidemije. Da odjednom naprave par tisuća testova u tvom selu, tvoje selo bi bio nacionalno žarište slovenske epidemije. Kako ti to nije jasno.

Edited by - nagor on 15/03/2020 10:40:26
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 15/03/2020 : 10:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message
quote:
Originally posted by surfer

U Austriji se trenutno broj zarazenih udvostrucuje svakih ca. 2,5 dana.
Izvor podataka: TU Wien

Trenutno je 655, racunajte sta ce biti za 10 dana.
Ako djelomicno zatvaranje skola i trgovina ne pokaze brze ucinke
za 8 dana smo na 10.000. Pa racunajte dalje.
Postotak rasta svaki dan je bitan podatak, ne analogni brojevi povecanja.

Kad zatvore i firme možda uspore širenje u protivnom slaba vajda.Škole su zatvorili od ponedjeljka i trgovine(one nevažne za život)Jučer sam sreo pred firmom u kojoj radim a i stanujem , sina od šefa, vratio se iz Beča gdje se školuje, ima lovu , tajo je kupio Volvo džipa i tankira se, jer firma ima pumpu u sklopu pogona.Pitam ga kuda.Ide on u provod.Preko puta mu žive Djed 87 god.i Baka 84 god. Šta još dodati zbog takvih umišljenih kretena džaba sve mjere. Takvi će sve zaraziti.Previše je velik i umišljen da bi pokrenuo klikere i shvatio da je potencijalni ubica svojih starijih članova obitelji.Zatvoriti sve granice uz iznimku teretnih vozila koja prevoze namirnice važne za prehranu.Zaustaviti sve firme koje nemaju veze sa onim -one su od životene važnosti-Evo ovo na granicama, pa to se znalo šta su ti ljudi očekivali, da će ih neko svaki vikend(dakle odlazak petkom ,povratak nedjeljom)puštati da slobodno šišaju preko.Ja sam dolazio oko 11-12 puta godišnje.Ima ljudi koji ponajprije iz BiH rade u Sloveniji i gotovo svaki petak putuju za vikend.Pa kad bi ih se samo tako pustilo Bosna bi vrlo brzo postala Italija.Sve ostale zemlje u regionu sad već dnevno broje po 5-7 novih oboljelih.Tu mislim na HR I Srbiju Slovenija već polako ulazi u kritičnu fazu.Dakle ove mjere koje postepeno poduzimaju, ne donose nikakve rezultate u smislu zaustavljenja.Češka im je dala dobar primjer.neka se svi ugledaju na njih to je recept ako ništa druga barem za dobiti na vremenu
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 15/03/2020 : 10:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by tex2

Čestitke King!
Da se vratimo na temu, sigurno ste čuli za onog lika što je zaražen došao u Klaićevu sa sinom (oboje imaju Coronu), e pa s njim sam bio na kavi prije desetak dana, a njegov sin je bio s mojim sinom na vježbama ovaj ponedjeljak. I što sad da radim?


Odeš na testiranje i razrešiš sve dileme.
Ako si negativan, evo dokaza da virus i nije toliko virulentan.
Ako si pozitivan - izolacija uz simptomatsku terapiju, i za 10-ak dana si izlečen.
U svakom slučaju nema mesta za paniku i neku zabrinutost...


Zvanično, u Srbiji je do sada urađeno ukupno 268 testova, od toga se 46 pokazalo pozitivnim. Noćas ni jedan uzorak za testiranje nije stigao u Torlak, otud isti podaci kao sinoć.

Zbog ovog mislim kako ne može bilo ko tek tako pristupiti testiranju, verovatno je slično i u Hrvatskoj.

Potpuni sam laik, no lično me brine toliki (moj utisak: mali) broj testiranja i srazmerno osetan broj pozitivnih rezultata (preko 17%). Još uvek su to i relativno mali brojevi, ali i vremena protekla do dupliranja broja obolelih mi izgledaju kratko.

6.3.2020. — 1
7.3.2020. — 1
8.3.2020. — 1
9.3.2020. J — 1
9.3.2020. V — 2
10.3.2020. J — 4
10.3.2020. V — 5
11.3.2020. J — 12
11.3.2020. V — 18
12.3.2020. J — 19
12.3.2020. V — 24
13.3.2020. J — 31
13.3.2020. V — 35
14.3.2020. J — 41
14.3.2020. V — 46
15.3.2020. J — 46 (nisu vršeni testovi)
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 15/03/2020 : 10:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-jos-sedam-slucajeva-virusa-u-hrvatskoj-ukupno-46/2165263.aspx
Dal je moguće da nije bilo lokalne transmisije virusa ni ovde di su do pred par dana bile i trajektne linije s Italijom? Da ne pričamo o ekipi šta je došla otamo prije karantene. Nešto ne virujen u te bajke.

To ja govorin cilo vrime... al mene uvjeravaju kako je tako i kako nasi to drze sve pod kontrolom. Mos mislit.



Što širite paniku vas dvojica stalno i pljujete po ljudima koji noć-dan rade odgovoran posao dok vi lagano trolate po forumima ? Sreća da Vas i tako ljudi ne doživljavaju preozbiljno.

Ako Vam nije dobro ovdje lijepo se spakirate pa put Italije, Španjolske, Francuske i ovih država gdje krizne službe bolje kontroliraju situaciju samo prestanite više s tim vašim "ovo ništa ne valja, ja bi to ovako" jer to nikom ne pomaže osim vašem egu.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/03/2020 : 11:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

U Sloveniji prvi smrtni slučaj, navodno stariji kronični bolesnik.



Problem je u tome, jer se zna za svakoga tko je donio virus u državu. Recimo za smrt ovog čovjeka je kriv onaj doktor iz Metlike, koji je bio na skijanju u Italiji i zarazio sve tamo u Metliki itd,...ako netko umre u Šmarju Pri Jelšah (oni su sada jako ugroženi, najviše od svih u Sloveniji, jer jako brzo raste broj zaraženih) bit če kriva ona učiteljica. Isto tako ako bude netko umro iz mog grada bit če kriva ova učiteljica, jer je u školi zarazila sina od tog čovjeka koji je radio u Avto Krka i donio viru su moj grad.



Baš zbog ljudi poput tebe koji bi sjekli glave ljudima koji su pozitivni na koronu ljudi se nisu htjeli odmah testirati. Nije doktor kriv što je taj starček umro. Da, stari je umro tjedan dana prije nego što je trebao umrijeti, ali to zato jer je imao 200 godina i bio već na aparatima i samrti prije korone. I nije nikakva učiteljica kriva za Šmarje pri Jelšah. Imala je hrabrost testirati se dok su u isto vrijeme oni talijanski kockari zarazili pola Nove gorice!

Jedino koji su imali dovoljno muda i odgovornosti testirati se u takvoj "lov na vještice" atmosferi su bili doktor medicine i učiteljica!

Janša ti je jučer lijepo rekao. Ako testiramo neku regiju tamo ćemo naći virus i onda izgleda ko da je ta regija žarište epidemije. Da odjednom naprave par tisuća testova u tvom selu, tvoje selo bi bio nacionalno žarište slovenske epidemije. Kako ti to nije jasno.




natrosio si gomilu gluposti:

-taj starček nije imao 200 godina i da ga ovaj nije zarazio on bi još bio živ. Taj starček je nekome otac, muž, brat,....i malo poštovanja do preminuloga
-ja nisam rekao da bi ja ikome sjekao glavu, nego sam napisao da ima sve više ljudi koji traže njihove glave, barem što mogu pročitati na raznim forumima, a toga če biti sve više u to sam siguran, pa bi se situacija mogla oteti kontroli
-nemaš pojma o onoj učiteljici iz Šmarja pri Jelšah. NIJE ONA IMALA NIKAKVE HRABROSTI SE TESTIRATI, več sam napisao o čemu se radilo. Ona je išla kod doktora, nije mu čak ni rekla da je bila u Italiji, nije se ni išla testirati (da se išla testirati onda uopšte ne bi smjela iči kod doktora da tamo ne zarazi ostale paciente, jer je takav protokol, i baš time što se nije testirala, je zarazila one ostale ljude u čekaonici, djecu u školi i svoje sugrađane, kojih danas ima puno zaraženih, koji su to onda dalje prenjeli u druge gradove, kao onaj zaposlenik iz Avto Krka koji je to donio u moj grad).Ona je išla kod doktora jer se loše osječala, da joj da nešto, nije spomenula Italiju, testiranje,...da nije sljedeča pacientica pitala doktora "jel vam ona rekla da je bila u Italiji" ona bi raznosila taj virus neometano dalje. Tek nakon toga, što je ta druga pacientica rekla doktoru da je ona bil au Italiji, su je onda odmah pronašli, testirali, zabranili joj rad u školi itd,...ALI BILO JE VEČ PREKASNO. Ona je nakon povratka iz Italije, išla raditi u školu, zarazila neke ljude tek onda je išla kod doktora (što ne bi smjela, jer nije takav protokol) i nakon svega nije se ni išla testirati, niti je doktoru rekla da je bila u Italiji i da sumnja na Korona virus,....sada zbog nje i njezinog ponašanja ima puno zaraženih (največe žarište u Sloveniji po broju stanovnika!) i ako netko bude umro od tih zaraženih, možeš biti siguran da če doči do osvete. Da ne nabrajam kakva se gospodarska šteta napravila, jer je čitav grad zatvoren, lokali zatvoreni, sve u karanteni itd,...
-to šta Janša priča, uopšte me ne zanima. On nije moj predsednik vlade, ja kao ljevičar uopšte ne slušam Janšu, ja kada vidim njega na tv-ju počnem govoriti proste riječi i preklopim na drugi kanal. Od njega neče biti nikakvog pametnog rješenja. Več sama riječ "Janša" me napravi živčanog, to je za mene provokacija, ova vlada neče opstati dugo. Ali ne radi se o tome, da testiraju cijeli grad, sada je IONAKO PREKASNO za testiranje, mi smo sada več u fazi 2, to znači, da nismo uspjeli zaustaviti virus, virus je več ovdje, naravno da sada ljudi zaraze jedni druge,...ali zna se tko je donio virus u neki grad i to su (Lječnik iz Metlike, Učiteljica iz Šmarja pri Jelšah,...) i oni su počeli sa zarazom u Sloveniji i svaka smrt ide njima na dušu, to je činjenica, sve ostalo je laprdanje u vjetar
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 15/03/2020 : 11:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-jos-sedam-slucajeva-virusa-u-hrvatskoj-ukupno-46/2165263.aspx
Dal je moguće da nije bilo lokalne transmisije virusa ni ovde di su do pred par dana bile i trajektne linije s Italijom? Da ne pričamo o ekipi šta je došla otamo prije karantene. Nešto ne virujen u te bajke.

To ja govorin cilo vrime... al mene uvjeravaju kako je tako i kako nasi to drze sve pod kontrolom. Mos mislit.


haha tonto, naš krizni stožer i ljudi uključeni u organizaciju preventivnih mjera to drže pod apsolutnom kontrolom, što naravno ne znači da su budući incidenti u potpunosti isključeni, jer uvijek je dovoljna samo jedna budala.

Kako sad stvari stoje, možemo biti primjer cijeloj Europi. Mi Hrvati smo uvijek znali kako postupati u kriznim situacijama.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 11:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

U Sloveniji prvi smrtni slučaj, navodno stariji kronični bolesnik.



Problem je u tome, jer se zna za svakoga tko je donio virus u državu. Recimo za smrt ovog čovjeka je kriv onaj doktor iz Metlike, koji je bio na skijanju u Italiji i zarazio sve tamo u Metliki itd,...ako netko umre u Šmarju Pri Jelšah (oni su sada jako ugroženi, najviše od svih u Sloveniji, jer jako brzo raste broj zaraženih) bit če kriva ona učiteljica. Isto tako ako bude netko umro iz mog grada bit če kriva ova učiteljica, jer je u školi zarazila sina od tog čovjeka koji je radio u Avto Krka i donio viru su moj grad.



Baš zbog ljudi poput tebe koji bi sjekli glave ljudima koji su pozitivni na koronu ljudi se nisu htjeli odmah testirati. Nije doktor kriv što je taj starček umro. Da, stari je umro tjedan dana prije nego što je trebao umrijeti, ali to zato jer je imao 200 godina i bio već na aparatima i samrti prije korone. I nije nikakva učiteljica kriva za Šmarje pri Jelšah. Imala je hrabrost testirati se dok su u isto vrijeme oni talijanski kockari zarazili pola Nove gorice!

Jedino koji su imali dovoljno muda i odgovornosti testirati se u takvoj "lov na vještice" atmosferi su bili doktor medicine i učiteljica!

Janša ti je jučer lijepo rekao. Ako testiramo neku regiju tamo ćemo naći virus i onda izgleda ko da je ta regija žarište epidemije. Da odjednom naprave par tisuća testova u tvom selu, tvoje selo bi bio nacionalno žarište slovenske epidemije. Kako ti to nije jasno.




natrosio si gomilu gluposti:

-taj starček nije imao 200 godina i da ga ovaj nije zarazio on bi još bio živ. Taj starček je nekome otac, muž, brat,....i malo poštovanja do preminuloga
-ja nisam rekao da bi ja ikome sjekao glavu, nego sam napisao da ima sve više ljudi koji traže njihove glave, barem što mogu pročitati na raznim forumima, a toga če biti sve više u to sam siguran, pa bi se situacija mogla oteti kontroli
-nemaš pojma o onoj učiteljici iz Šmarja pri Jelšah. NIJE ONA IMALA NIKAKVE HRABROSTI SE TESTIRATI, več sam napisao o čemu se radilo. Ona je išla kod doktora, nije mu čak ni rekla da je bila u Italiji, nije se ni išla testirati (da se išla testirati onda uopšte ne bi smjela iči kod doktora da tamo ne zarazi ostale paciente, jer je takav protokol, i baš time što se nije testirala, je zarazila one ostale ljude u čekaonici, djecu u školi i svoje sugrađane, kojih danas ima puno zaraženih, koji su to onda dalje prenjeli u druge gradove, kao onaj zaposlenik iz Avto Krka koji je to donio u moj grad).Ona je išla kod doktora jer se loše osječala, da joj da nešto, nije spomenula Italiju, testiranje,...da nije sljedeča pacientica pitala doktora "jel vam ona rekla da je bila u Italiji" ona bi raznosila taj virus neometano dalje. Tek nakon toga, što je ta druga pacientica rekla doktoru da je ona bil au Italiji, su je onda odmah pronašli, testirali, zabranili joj rad u školi itd,...ALI BILO JE VEČ PREKASNO. Ona je nakon povratka iz Italije, išla raditi u školu, zarazila neke ljude tek onda je išla kod doktora (što ne bi smjela, jer nije takav protokol) i nakon svega nije se ni išla testirati, niti je doktoru rekla da je bila u Italiji i da sumnja na Korona virus,....sada zbog nje i njezinog ponašanja ima puno zaraženih (največe žarište u Sloveniji po broju stanovnika!) i ako netko bude umro od tih zaraženih, možeš biti siguran da če doči do osvete. Da ne nabrajam kakva se gospodarska šteta napravila, jer je čitav grad zatvoren, lokali zatvoreni, sve u karanteni itd,...
-to šta Janša priča, uopšte me ne zanima. On nije moj predsednik vlade, ja kao ljevičar uopšte ne slušam Janšu, ja kada vidim njega na tv-ju počnem govoriti proste riječi i preklopim na drugi kanal. Od njega neče biti nikakvog pametnog rješenja. Več sama riječ "Janša" me napravi živčanog, to je za mene provokacija, ova vlada neče opstati dugo. Ali ne radi se o tome, da testiraju cijeli grad, sada je IONAKO PREKASNO za testiranje, mi smo sada več u fazi 2, to znači, da nismo uspjeli zaustaviti virus, virus je več ovdje, naravno da sada ljudi zaraze jedni druge,...ali zna se tko je donio virus u neki grad i to su (Lječnik iz Metlike, Učiteljica iz Šmarja pri Jelšah,...) i oni su počeli sa zarazom u Sloveniji i svaka smrt ide njima na dušu, to je činjenica, sve ostalo je laprdanje u vjetar



Može biti Janša sam Hitler, ali nije rekao ništa krivo jučer.

Da, nije ima 200, imao je 81. godinu. My bad.

"Gre za bolnika, ki je bolehal za celo vrsto kroničnih bolezni in ne vemo, ali je smrt posledica virusa ali so tu še drugi razlogi. Ne želim zmanjševati teže in pomena te prve smrtne žrtve, a realno je pričakovati nove žrtve in vsako je treba tudi pravilno razumeti, za kaj je šlo. Ne želimo, da bi bila vsaka smrt po krivem pripisana virusu,"

Dakle, nije ni 100 posto sigurno da je umro zbog korone.

Edited by - nagor on 15/03/2020 11:21:23
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 11:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-jos-sedam-slucajeva-virusa-u-hrvatskoj-ukupno-46/2165263.aspx
Dal je moguće da nije bilo lokalne transmisije virusa ni ovde di su do pred par dana bile i trajektne linije s Italijom? Da ne pričamo o ekipi šta je došla otamo prije karantene. Nešto ne virujen u te bajke.

To ja govorin cilo vrime... al mene uvjeravaju kako je tako i kako nasi to drze sve pod kontrolom. Mos mislit.



Što širite paniku vas dvojica stalno i pljujete po ljudima koji noć-dan rade odgovoran posao dok vi lagano trolate po forumima ? Sreća da Vas i tako ljudi ne doživljavaju preozbiljno.

Ako Vam nije dobro ovdje lijepo se spakirate pa put Italije, Španjolske, Francuske i ovih država gdje krizne službe bolje kontroliraju situaciju samo prestanite više s tim vašim "ovo ništa ne valja, ja bi to ovako" jer to nikom ne pomaže osim vašem egu.

Imam svoje misljenje i iznosim ga. Neobavezno i uz dozu zajebancije. Ti si glupan nevidjeni, odi lijeci svoje frustracije na nekom drugom i pakiraj sebe i svoja govna za gdje god hoces...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 11:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

U Sloveniji prvi smrtni slučaj, navodno stariji kronični bolesnik.



Problem je u tome, jer se zna za svakoga tko je donio virus u državu. Recimo za smrt ovog čovjeka je kriv onaj doktor iz Metlike, koji je bio na skijanju u Italiji i zarazio sve tamo u Metliki itd,...ako netko umre u Šmarju Pri Jelšah (oni su sada jako ugroženi, najviše od svih u Sloveniji, jer jako brzo raste broj zaraženih) bit če kriva ona učiteljica. Isto tako ako bude netko umro iz mog grada bit če kriva ova učiteljica, jer je u školi zarazila sina od tog čovjeka koji je radio u Avto Krka i donio viru su moj grad.



Baš zbog ljudi poput tebe koji bi sjekli glave ljudima koji su pozitivni na koronu ljudi se nisu htjeli odmah testirati. Nije doktor kriv što je taj starček umro. Da, stari je umro tjedan dana prije nego što je trebao umrijeti, ali to zato jer je imao 200 godina i bio već na aparatima i samrti prije korone. I nije nikakva učiteljica kriva za Šmarje pri Jelšah. Imala je hrabrost testirati se dok su u isto vrijeme oni talijanski kockari zarazili pola Nove gorice!

Jedino koji su imali dovoljno muda i odgovornosti testirati se u takvoj "lov na vještice" atmosferi su bili doktor medicine i učiteljica!

Janša ti je jučer lijepo rekao. Ako testiramo neku regiju tamo ćemo naći virus i onda izgleda ko da je ta regija žarište epidemije. Da odjednom naprave par tisuća testova u tvom selu, tvoje selo bi bio nacionalno žarište slovenske epidemije. Kako ti to nije jasno.



ali zna se tko je donio virus u neki grad i to su (Lječnik iz Metlike, Učiteljica iz Šmarja pri Jelšah,...) i oni su počeli sa zarazom u Sloveniji i svaka smrt ide njima na dušu, to je činjenica, sve ostalo je laprdanje u vjetar



Ova hejterska glupost zaslužuje poseban post.

Ne, absolutno ne znamo tko je donio virus u Sloveniju. Znamo samo tko je bio prvi pozitivan na testu! Velika razlika.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/03/2020 : 11:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

https://www.youtube.com/watch?v=5LRUf2lPG_g


Pa sigurno ima nešto istine u ovome što priča.

Meni se čini da se na osnovu raznih informacija nameće zaključak da je ovo simulacija biološkog rata na osnovu koje neki veliki igrači žele da izvuku statističke podatke o ponašanju naroda u stanju kontrolisano izazvane panike i funkcionisanju privrede u stanju smanjene produktivnosti.

E sad, suparnici u takvom ratu koji bi se mogao odigrati u ne tako dalekoj budućnosti mogli bi da budu Kina ili Amerika protiv Rusije, evropska desnica protiv migranata, hrišćanstvo protiv islamskih terorista, tradicionalisti protiv LGBT popuplacije, države protiv penzionera...

Edited by - delboj on 15/03/2020 13:04:11
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 11:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ili jednostavno jedan Kinez nije mogao dobiti erekciju i zato je pojeo šišmiša.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2020 : 11:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-jos-sedam-slucajeva-virusa-u-hrvatskoj-ukupno-46/2165263.aspx
Dal je moguće da nije bilo lokalne transmisije virusa ni ovde di su do pred par dana bile i trajektne linije s Italijom? Da ne pričamo o ekipi šta je došla otamo prije karantene. Nešto ne virujen u te bajke.

To ja govorin cilo vrime... al mene uvjeravaju kako je tako i kako nasi to drze sve pod kontrolom. Mos mislit.


haha tonto, naš krizni stožer i ljudi uključeni u organizaciju preventivnih mjera to drže pod apsolutnom kontrolom, što naravno ne znači da su budući incidenti u potpunosti isključeni, jer uvijek je dovoljna samo jedna budala.

Kako sad stvari stoje, možemo biti primjer cijeloj Europi. Mi Hrvati smo uvijek znali kako postupati u kriznim situacijama.

Meni bliski ljudi rade na tim pozicijama i nisu ni blizu tako optimisticni. Dabog da sam u krivu i da je sve tako, ali zadnjih 15 dana gledamo kako se crne prognoze redom ostvaruju. Sorry sto mi optimizam kopni. Pogotovo sto uzivo svjedocim izrazito neodgovornom i opasnom ponasanju.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 15/03/2020 : 11:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Italija je u jeku krize od EU tražila hitnu medicinsku pomoć, i nijedna EU zemlja nije pomogla Italiji.
Drugačije rečeno, pomogli su Italiji onoliko koliko su joj pomogli u migrantskoj krizi.

Pomoć Italiji stiže od komunističkih "diktatura" Kine i Kube, koje šalju medicinsku opremu i najbolje stručnjake u oko tornada, dok su zapadni Gebelsi i hladnoratovske presstitutke prezauzete brigom za stanjem ljudskih prava u Kini i Kubi.

https://www.entornointeligente.com/coronavirus-updates-cuba-sends-doctors-to-italy/

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 15/03/2020 : 11:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-jos-sedam-slucajeva-virusa-u-hrvatskoj-ukupno-46/2165263.aspx
Dal je moguće da nije bilo lokalne transmisije virusa ni ovde di su do pred par dana bile i trajektne linije s Italijom? Da ne pričamo o ekipi šta je došla otamo prije karantene. Nešto ne virujen u te bajke.

To ja govorin cilo vrime... al mene uvjeravaju kako je tako i kako nasi to drze sve pod kontrolom. Mos mislit.



Što širite paniku vas dvojica stalno i pljujete po ljudima koji noć-dan rade odgovoran posao dok vi lagano trolate po forumima ? Sreća da Vas i tako ljudi ne doživljavaju preozbiljno.

Ako Vam nije dobro ovdje lijepo se spakirate pa put Italije, Španjolske, Francuske i ovih država gdje krizne službe bolje kontroliraju situaciju samo prestanite više s tim vašim "ovo ništa ne valja, ja bi to ovako" jer to nikom ne pomaže osim vašem egu.

Imam svoje misljenje i iznosim ga. Neobavezno i uz dozu zajebancije. Ti si glupan nevidjeni, odi lijeci svoje frustracije na nekom drugom i pakiraj sebe i svoja govna za gdje god hoces...



Nisam ni bio u zabludi da ti možeš shvatiti neodgovornost svog trolanja u ovoj ozbiljnoj situaciji....a tvoj rječnik dovoljno govori o tvojoj kulturi.

Samo vi nastavite....

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 15/03/2020 : 11:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Ili jednostavno jedan Kinez nije mogao dobiti erekciju i zato je pojeo šišmiša.


Šišmiš je prirodni rezervoar, na ljude je virus prešao preko nekog posrednika, valjda onaj ljuskavac, ali ne zna se još 100%.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/03/2020 : 11:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

U Sloveniji prvi smrtni slučaj, navodno stariji kronični bolesnik.



Problem je u tome, jer se zna za svakoga tko je donio virus u državu. Recimo za smrt ovog čovjeka je kriv onaj doktor iz Metlike, koji je bio na skijanju u Italiji i zarazio sve tamo u Metliki itd,...ako netko umre u Šmarju Pri Jelšah (oni su sada jako ugroženi, najviše od svih u Sloveniji, jer jako brzo raste broj zaraženih) bit če kriva ona učiteljica. Isto tako ako bude netko umro iz mog grada bit če kriva ova učiteljica, jer je u školi zarazila sina od tog čovjeka koji je radio u Avto Krka i donio viru su moj grad.



Baš zbog ljudi poput tebe koji bi sjekli glave ljudima koji su pozitivni na koronu ljudi se nisu htjeli odmah testirati. Nije doktor kriv što je taj starček umro. Da, stari je umro tjedan dana prije nego što je trebao umrijeti, ali to zato jer je imao 200 godina i bio već na aparatima i samrti prije korone. I nije nikakva učiteljica kriva za Šmarje pri Jelšah. Imala je hrabrost testirati se dok su u isto vrijeme oni talijanski kockari zarazili pola Nove gorice!

Jedino koji su imali dovoljno muda i odgovornosti testirati se u takvoj "lov na vještice" atmosferi su bili doktor medicine i učiteljica!

Janša ti je jučer lijepo rekao. Ako testiramo neku regiju tamo ćemo naći virus i onda izgleda ko da je ta regija žarište epidemije. Da odjednom naprave par tisuća testova u tvom selu, tvoje selo bi bio nacionalno žarište slovenske epidemije. Kako ti to nije jasno.



ali zna se tko je donio virus u neki grad i to su (Lječnik iz Metlike, Učiteljica iz Šmarja pri Jelšah,...) i oni su počeli sa zarazom u Sloveniji i svaka smrt ide njima na dušu, to je činjenica, sve ostalo je laprdanje u vjetar



Ova hejterska glupost zaslužuje poseban post.

Ne, absolutno ne znamo tko je donio virus u Sloveniju. Znamo samo tko je bio prvi pozitivan na testu! Velika razlika.



Jesi li ti Slovenac ili Hrvat?

Imaš napisano da dolaziš iz CROATIA, a non stop kačiš neke linkove iz Slovenije i pričaš kako je u Sloveniji itd....znači, gdje živiš u Sloveniji ili Hrvatskoj?

I da, znamo tko je donio virus u Sloveniju, jer su ovi svi bili u Italiji i od tamo donjeli virus.
ZA one koji žive uz granicu sa Italijom, oni su se mogli zaraziti od Italijana, dok Metlika, Šmarje pri Jelšah i slično, oni su daleko od granice sa Italijom i nijedan Italijan nije došao kod njih u njihov grad, nego su virus donjeli ovi koji su se vratili iz Italije a to se u ovakvim malim gradovima kao što su Metlika i Šmarje pri Jelšah zna, jer svatko zna svakoga. Možda se ne zna za Ljubljanu npr, ali za ove male gradove se zna. Ne ide svatko iz Metlike ili Šmarja pri Jelšah na skijanje u Italiju,....niti su to turistički gradovi krcati turistima iz Italije.
Ne da mi se više raspravljati oko toga. ja sam samo rekao šta se piše po forumima u Sloveniji, koga se optuživa itd,...
Što se tiče "velikog vođe" Janeza Ivana Janoša Janše, njemu korona nije prioritet, več je počeo sa tužbama (njegova omiljena djela) gdje tuži bivšeg premiera Marjana ŠArca nešto u vezi sa vređanjem ili tako nešto, onda je dodjelio policijsko spremstvo svim svojim ministrima, da ih ima "na oku" i pod kontrolom i tako si zagarantirao vlast, da mu ministri, koji su ujedno i predsjednici stranaka ne okrenu leđa i da zbog njih ne izgubi mandat. Znači on sada troši vrijeme na učvršivanje vlasti, nego na Korona virus. Druga faza če biti obračunavanje sa političkim protivnicima, onima koji su ga bacili u Zatvor, treče če biti kako napuniti vlastite đepove, četvrta če biti panelna ograda sa Hrvatskom, pa migranti i slično ...a neka 10 briga če biti taj Korona Virus, koji je ionako več izmakao kontroli pa tko preživi preživi, ono ubermensch filozofija.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 15/03/2020 : 11:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
Jučer na placu na Kvatriću hrpa ljudi, bilo svega za kupiti, nitko nije ni pomišljao na izolaciju.
U maximiru popodne također hrpa šetača sa psima, djecom i solo.
Danas ujutro u kafićima ljudi sjede i piju jutarnju kavu.
Trebalo bi se odrediti, nitko nije ništa zabranio, tako da se ljudi mnje više ponašaju normalno osim kaj su natrpali zalihe.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000