forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/03/2020 : 08:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Hvala Bogu pa se ne pitate ništa.
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 16/03/2020 : 08:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Njemačka farmacetuska firma Curevac radi na vakcini protiv corona virusa, u junu prelaze u odlučujuću fazu testiranja.

Američka vlada je saznala za to i želi preuzeti firmu i prebaciti je u Ameriku kako bi osigurala da se vakcina prodaje samo i ekskluzivno u Americi, odnosno da sav profit od prodaje vakcine u inostranstvo završi u njihovim rukama.

Američka zdravstvena osiguranja i dalje beskompromisno žele zaraditi na tretmanu zaraženih koronom, zato sabotiraju svaki pokušaj besplatnog pristupa zdravstvenom osiguranju za svakoga.

Nedavno je jedan biznismen sa Wall Streeta to lijepo formulisao: "Sva sreća pa coronavirus napada ljude, a ne tržište".

Komunističke "diktature" se bolje brinu o zdravlju svojih građana nego "svjetionik liberalne demokratije", preduzimaju mamutske napore da spasu živote svojih gradjana snoseći enormne ekonomske gubitke, dok u US čak i u globalnoj epidemiji vide samo šansu za profit.

Ako je ova epidemija išta pokazala, to je da: "Ne pada snijeg da pokrije brijeg, već da svaka zvijer pokaže trag"


https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/curevac-usa-wollen-zugriff-auf-deutschen-entwickler-von-corona-impfstoff/25646012.html

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/03/2020 : 08:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

Hvala Bogu pa se ne pitate ništa.

Ti si sigurno jedan od onih troglodita koji se zalažu za zatvaranje granica, uvođenje svih mogućih restrikcija, a da uza sve to cijene u dućanima ostanu zamrznute.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/03/2020 : 08:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/03/2020 : 09:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Njemačka farmacetuska firma Curevac radi na vakcini protiv corona virusa, u junu prelaze u odlučujuću fazu testiranja.

Američka vlada je saznala za to i želi preuzeti firmu i prebaciti je u Ameriku kako bi osigurala da se vakcina prodaje samo i ekskluzivno u Americi, odnosno da sav profit od prodaje vakcine u inostranstvo završi u njihovim rukama.

Američka zdravstvena osiguranja i dalje beskompromisno žele zaraditi na tretmanu zaraženih koronom, zato sabotiraju svaki pokušaj besplatnog pristupa zdravstvenom osiguranju za svakoga.

Nedavno je jedan biznismen sa Wall Streeta to lijepo formulisao: "Sva sreća pa coronavirus napada ljude, a ne tržište".

Komunističke "diktature" se bolje brinu o zdravlju svojih građana nego "svjetionik liberalne demokratije", preduzimaju mamutske napore da spasu živote svojih gradjana snoseći enormne ekonomske gubitke, dok u US čak i u globalnoj epidemiji vide samo šansu za profit.

Ako je ova epidemija išta pokazala, to je da: "Ne pada snijeg da pokrije brijeg, već da svaka zvijer pokaže trag"


https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/curevac-usa-wollen-zugriff-auf-deutschen-entwickler-von-corona-impfstoff/25646012.html


A tko se suprostavio Trumpu? Dietmar Hopp, većinski vlasnik poduzeća, vlasnik najvrijednije njemačke firme SAP, milijarder, čovjek kojeg su zadnjih mjesec dana popljuvali po njemačkim stadionima... Čovjek ulaže svoj novac na sve strane, pomaže na sve strane, Nijemci mu trebaju podići spomenik.

Have mercy
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/03/2020 : 09:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Njemačka farmacetuska firma Curevac radi na vakcini protiv corona virusa, u junu prelaze u odlučujuću fazu testiranja.

Američka vlada je saznala za to i želi preuzeti firmu i prebaciti je u Ameriku kako bi osigurala da se vakcina prodaje samo i ekskluzivno u Americi, odnosno da sav profit od prodaje vakcine u inostranstvo završi u njihovim rukama.

Američka zdravstvena osiguranja i dalje beskompromisno žele zaraditi na tretmanu zaraženih koronom, zato sabotiraju svaki pokušaj besplatnog pristupa zdravstvenom osiguranju za svakoga.

Nedavno je jedan biznismen sa Wall Streeta to lijepo formulisao: "Sva sreća pa coronavirus napada ljude, a ne tržište".

Komunističke "diktature" se bolje brinu o zdravlju svojih građana nego "svjetionik liberalne demokratije", preduzimaju mamutske napore da spasu živote svojih gradjana snoseći enormne ekonomske gubitke, dok u US čak i u globalnoj epidemiji vide samo šansu za profit.

Ako je ova epidemija išta pokazala, to je da: "Ne pada snijeg da pokrije brijeg, već da svaka zvijer pokaže trag"


https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/curevac-usa-wollen-zugriff-auf-deutschen-entwickler-von-corona-impfstoff/25646012.html


Da, da, i EU es pokazala, svi zatvaraju granice, pokusavaju jedni drugima da otmu medicinski materijal, svako svoje dvoriste gleda. Jedino ti „zli“ Kinezi pomazu drugima. Istina polako izlazi na vidjelo. Kako finu kazu, u muci se poznaju prijatelji.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/03/2020 : 09:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?

nisam ja te sreće, ne brini.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/03/2020 : 09:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
kako sad odjednom granice imaju važnost, smisla, i stavljaju se kontrole
a do jučer je bilo globalističkih poruka o otvorenim granicama itd

znači na prvi problem sve floskule padaju u vodu



Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 16/03/2020 : 09:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Donekle su opravdani time što su oni slali svoje maske u Kinu pa sad imaju manjak (sad Njemačka čeka da Kinezi proizvedu milion maski za njih, Njemci sami ne proizvode maske, ali mašine za pravljenje maski u Kini su proizvedene u Njemačkoj), ali da baš niko nije reagovao na hitan apel za pomoć je nevjerovatno.



I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 16/03/2020 : 09:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Može li moderator da obriše međusobna prepucavanja, ljudi dijelom dolaze na ovu temu da se informišu o stanju kod nas i nema smisla da čitamo gluposti.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 16/03/2020 : 09:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Dranki

Njemačka farmacetuska firma Curevac radi na vakcini protiv corona virusa, u junu prelaze u odlučujuću fazu testiranja.

Američka vlada je saznala za to i želi preuzeti firmu i prebaciti je u Ameriku kako bi osigurala da se vakcina prodaje samo i ekskluzivno u Americi, odnosno da sav profit od prodaje vakcine u inostranstvo završi u njihovim rukama.

Američka zdravstvena osiguranja i dalje beskompromisno žele zaraditi na tretmanu zaraženih koronom, zato sabotiraju svaki pokušaj besplatnog pristupa zdravstvenom osiguranju za svakoga.

Nedavno je jedan biznismen sa Wall Streeta to lijepo formulisao: "Sva sreća pa coronavirus napada ljude, a ne tržište".

Komunističke "diktature" se bolje brinu o zdravlju svojih građana nego "svjetionik liberalne demokratije", preduzimaju mamutske napore da spasu živote svojih gradjana snoseći enormne ekonomske gubitke, dok u US čak i u globalnoj epidemiji vide samo šansu za profit.

Ako je ova epidemija išta pokazala, to je da: "Ne pada snijeg da pokrije brijeg, već da svaka zvijer pokaže trag"


https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/curevac-usa-wollen-zugriff-auf-deutschen-entwickler-von-corona-impfstoff/25646012.html


A tko se suprostavio Trumpu? Dietmar Hopp, većinski vlasnik poduzeća, vlasnik najvrijednije njemačke firme SAP, milijarder, čovjek kojeg su zadnjih mjesec dana popljuvali po njemačkim stadionima... Čovjek ulaže svoj novac na sve strane, pomaže na sve strane, Nijemci mu trebaju podići spomenik.



Da. Da sam na Dietmarovom mjestu išao bih pogleda uprtog u nebo. I Suleimani se suprotstavio Trampu, a Rammstein je blizu.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 16/03/2020 09:47:34
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 16/03/2020 : 10:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message
Ta korona je zanimljiva zbog reakcija ljudi. Na stranu sad zatvaranje škola i vrtića. U ovom mojem nazadnom mjestašcu sve birtije redovno rade (čujem iz stana da pijanci i dalje redovno povraćaju pred ulazom), dućani, hoteli i kupalište redovno rade (naravno uz povećane mjere opreza, ali bez skraćivanja), mise se održavaju...
Osim kaj je u Konzumu netko u subotu pokupovao sve boce ulja (sve!), ni traga panici.
Ali u svrhu sprječava širenja koronavirusa, općina je donijela odluku da se zatvori naš "najprometniji" sadržaj... Knjižnica :)
Jebote, kao sad će svi najedanput pohrliti u knjižnicu, zarazit se pisanom riječju, isprazniti police i korona će buknuti u srcu književnosti ;)
Šalu na stranu, ali ne sjećam se kad sam došao u ovu našu knjižnicu i tamo ugledao više od dvoje ljudi... ne računajući knjižničarku.
I u petak sam u birtiji čitao Mističnu rijeku, bilo je lijepo vrijeme, pio sam pivo i par stolova dalje sjedili su ti moji nekadašnji, većinom ne baš bistri kompanjoni iz razreda. Prepoznali me. Vide da pijem Gričku vješticu. To je u redu. Ali onda su skužili da čitam knjigu. I dok su igrali pikado svako malo su me pripito pogledavali, zabezeknuto i neshvatljivo, ko da imam Pandorinu kutiju u rukama. Mada već je poznato da mene to ni najmanje ne dira, tj. pišem/čitam/pijem gdje god i kad god stignem, ali ipak, u mojem mjestu je veća opasnost po zdravlje pisana riječ nego korona.
Knjižare odavno nemamo. Uvijek bi propala. A sad su zatvorili i knjižnicu, koristeći koronu kao izgovor.
Kao da nemam doma na tisuće knjiga i stripova.
Sad ću ja ko Rene - onaj iz Allo! Allo! - osnovati pokret otpora i potajno u najam davati literaturu.
Vama ostalima nek je sretno s koronom.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 16/03/2020 10:12:25
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 16/03/2020 : 10:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
CEO firme CureVac je zadnje dvije godine bio Amerikanac Daniel L. Menichella, on se prije 5-6 dana sastao sa Trampijem. Kad se vratio u Njemačku, dobio je otkaz, i na čelo firme se vratio njen osnivač.
Otprilike možemo pretpostaviti šta se u pozadini odigralo.

Zbog pokušaja Amera da u znak solidarnosti sa cijelim svijetom preuzmu firmu i proizvode vakcinu samo za sebe, danas zasjeda krizni štab Angele Merkel, koja će vjerovatno odlučno retorički odbiti takve manevre i postupiti taktički, hladno, i oklijevajući, ali razumije se - kontrolisano oklijevajući

https://www.pharma-relations.de/news/wechsel-im-vorstand-von-curevac-unternehmensgruender-ingmar-hoerr-folgt-auf-ceo-daniel-menichella

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 16/03/2020 10:19:30
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/03/2020 : 10:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?

nisam ja te sreće, ne brini.



Ima li smisla da vas upozoravam, ili da vas šaljem u karantenu 48h bez razmišljanja?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/03/2020 : 10:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?

nisam ja te sreće, ne brini.



Ima li smisla da vas upozoravam, ili da vas šaljem u karantenu 48h bez razmišljanja?



Možda će se sami samoizolirati!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/03/2020 : 10:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message
Meni su zanimljive reakcije trgovaca na odredbe o zaštiti od korone. Spar uredno su uzeli selotejp od 15kn i poljepili podućanu oznake od 1m. Trgovci rade u rukavicama oni koji slažu robu. znači poštuju se pravila. Plodine gužva. Radi jedna blagajna. Nema oznaka nema rukavica, ljudi nagužvani jedan na drugog, živčani. Bitan je profit, j...ljude, j... prodavače.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/03/2020 : 10:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message
Radi se o Ludbregu, Hrvatska.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/03/2020 : 10:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?

nisam ja te sreće, ne brini.



Ima li smisla da vas upozoravam, ili da vas šaljem u karantenu 48h bez razmišljanja?

Točna terminologija bi bila kućni pritvor

Go kneel and weep
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/03/2020 : 10:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
@kifi:
Tako je u plodinama i lidlu bilo tu u Ri u petak, dahću ti za vratom jer je naravno općepoznato da što više navaljuješ na osobu koja je ispred tebe u redu...to prije ti dolaziš na red.
Nisam se jednom izderao na te kretene (nevezano uz sadašnju situaciju) da pripaze malo, da mi ne dahću za vratom, da mi ne zabijaju kolica u leđa i da me ne gaze, baš me fasciniraju ljudi općenito. Ali kako sam dugo radio u maloprodaji, mogu reć da sam vidio da su ljudi baš najgora moguća vrsta, da se ne izrazim ružno. I da, ja sam za nestrplijve/nervozne imao lijek u vidu da bi ih uvijek poslužio zadnje, ma koji da su bili na redu. Pogotovo ove što bi mi upadali nervozno dok sam već pričao sa kupcem. Ugl ošo ja u OT jer imam PTSP od maloprodaje i ljudi.

BTW, keva odjednom jutros ušla u turbo-panic mode (kaže zaboravila da ja putujem/radim po cijeloj obali), pogotovo kad je čula da sam buban (ona je Dr), jel ti treba ovoga, jel ti treba onoga, mojne ići radit... :D :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/03/2020 10:51:56
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/03/2020 : 11:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?

nisam ja te sreće, ne brini.



Ima li smisla da vas upozoravam, ili da vas šaljem u karantenu 48h bez razmišljanja?


Moraš promijeniti te rokove, sad su aktuelne dvije sedmice karantina

Meni se čini da ovaj virus više napada psihu nego sve ostalo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/03/2020 : 11:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ah mame... što bi mi bez njih. :)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/03/2020 : 11:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?

nisam ja te sreće, ne brini.



Ima li smisla da vas upozoravam, ili da vas šaljem u karantenu 48h bez razmišljanja?


Meni se čini da ovaj virus više napada psihu nego sve ostalo.



Ovo sve skupa je najveći sociološki eksperiment 21. stoljeća. Pratite, zapisujte, analizirajte. Ovo ide u povijest.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/03/2020 : 11:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Sin mi bio u kontaktu sa zaraženim djetetom, samoizolacija 2 tjedna za sve nas, ali dobit nekog na dežurni telefon nemoguća misija! Kaj će tek bit kad krene panika!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/03/2020 : 11:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Kaj te muči drogsić, nema više posla za tebe u Sloveniji?

nisam ja te sreće, ne brini.



Ima li smisla da vas upozoravam, ili da vas šaljem u karantenu 48h bez razmišljanja?


Meni se čini da ovaj virus više napada psihu nego sve ostalo.



Ovo sve skupa je najveći sociološki eksperiment 21. stoljeća. Pratite, zapisujte, analizirajte. Ovo ide u povijest.


Pa sigurno da ima onih koji to prate, zapisuju, analiziraju. Svijet je ubačen u neku simulaciju nečega.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/03/2020 : 11:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by delboj


Moraš promijeniti te rokove, sad su aktuelne dvije sedmice karantina

Meni se čini da ovaj virus više napada psihu nego sve ostalo.



Ma to samo onako, kod mene se odmah ide u izolaciju po propisu. Nisam ja mladjo.

Inače, čitava situacija ide itekako na psihu ljudi. Meni ne toliko, pošto sam inače introvert i mogu da provedem deset dana bez ikakvoc socijalnog kontakta. Ali ima ljudi koji posle dva sata u kući počinju da lude. Njima će biti najteže.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/03/2020 11:18:16
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000