forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2020 : 19:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Porijeklo Covida-19 postaje TRILER: Sve je više argumenata da „nulti pacijent“ nije iz Kine
https://www.logicno.com/politika/porijeklo-covida-19-postaje-triler-sve-je-vise-argumenata-da-nulti-pacijent-nije-iz-kine.html

Kao što smo izvijestili, prošlog tjedna je iz Pekinga prvi put službeno priopćena mogućnost da je porijeklo koronavirusa iz Sjedinjenih Država. Iako su neki to protumačili kao odgovor Pekinga na gotovo svakodnevnu retoriku Washingtona, iako apsolutno besmislenu, da je „virus kineski“, kao da pripada kineskoj naciji, čime se podgrijavala sveprisutna sinofobija, ako bolje razmotrimo ovu temu nameću se brojna pitanja na koje SAD ne žele dati odgovor.


SAD PRIZNAJU: „KORONAVIRUS JE 2019. VEĆ BIO KOD NAS!“




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/03/2020 : 20:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Umisto sprida, uša nam je sazad!
Ljudi poslušajte i pogledajte ravnatelja bolnice u Mostaru! Nije zajebancija! Nažalost.


Have mercy
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/03/2020 : 20:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Trafike i kiosci sa novinama i stripovima valjda ostaju otvoreni?..ili?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/03/2020 : 20:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Svašta li ste nadrobili u ova 3 dana.

-Karantena je proglašena sa potpunim pravom,čak i u državama koje još nemaju nijedan slučaj(npr Salvador i Nikaragva)
-problem je exponencijalno širenje virua koje se karantenom usporava.
Primjer je Italija ,danas gotovo 500 mrtvih ali broj novozaraženih je manji nego jučer.
Znači karantena daje prve plodove,padaju na linearno širenje.
-U vezi propasti ekonomije,da urušit će se puno toga a šta je opcija ? Da se zarazi 70-80 % ukupnog stanovništva ? Da zdravstvo totalno crkne? Da nema opskrbe? ma bravo za one koji tako razmišljaju.

Svatite da imate posla s virusom ,koji jebeno brzo mutira i evoluira i u krajnjoj liniji ako se preboli i bez simptoma ne zna se koje posljedice ostavlja na organizam.
Pošto se događa da ga i osobe koje ga prebole opet dobiju pitanje je stiče li se uopće imunitet .

ako se referiramo na španjolku ona je išla u 3 vala s tin da je drugi bija najsmrtonosniji. Ko može tvrdit da se isto neče dogodit i s koronom? Da se vrati s jeseni još gora i smrtonosnija?
Puno je tu pitanja na koja još ni stručnjaci nemaju odgovor a kamoli laici.

Zato pamet u glavu,pazite jedni na druge i slušajte upute.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 18/03/2020 : 20:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Od 2978 umrlih Talijana 2/3 su muškarci, prosječna starost muškaraca je 79.5, a žena 83.7 godina. Broj umrlih ispod 50 godina je 17, svi sa dužom povijesti respiratornih problema.

https://www.repubblica.it/cronaca/2020/03/18/news/coronavirus_due_vittime_su_tre_sono_uomini_solo_17_i_morti_sotto_i_50_anni_tutti_con_patologie_pregresse-251620116/?ref=RHPPTP-BH-I251620115-C12-P2-S2.4-T1

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 18/03/2020 : 20:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Poli


Porijeklo Covida-19 postaje TRILER: Sve je više argumenata da „nulti pacijent“ nije iz Kine
https://www.logicno.com/politika/porijeklo-covida-19-postaje-triler-sve-je-vise-argumenata-da-nulti-pacijent-nije-iz-kine.html

Kao što smo izvijestili, prošlog tjedna je iz Pekinga prvi put službeno priopćena mogućnost da je porijeklo koronavirusa iz Sjedinjenih Država. Iako su neki to protumačili kao odgovor Pekinga na gotovo svakodnevnu retoriku Washingtona, iako apsolutno besmislenu, da je „virus kineski“, kao da pripada kineskoj naciji, čime se podgrijavala sveprisutna sinofobija, ako bolje razmotrimo ovu temu nameću se brojna pitanja na koje SAD ne žele dati odgovor.


SAD PRIZNAJU: „KORONAVIRUS JE 2019. VEĆ BIO KOD NAS!“







Neko je na Logično napisao:

eks
#385108
Nature Medicine , američki naučni časopis , objavio je 2015. godine da su američki naučnici na različitim životinjama veštački stvorili hibridnu verziju Korona virusa i da su se fokusirali na virus SHC014 , koji se nalazi kod slepih miševa u Kini . Uistom članku stoji da su Amerikanci sproveli studije za modifikaciju Korona virusa šišmiša , koji se može preneti na ljude i izazvati akutni respiratorni sindrom . Ovo su Kinezi pronašli u arhivu tog američkog naučnog časopisa . Amerikanci su pustili duha iz boce, kao biološko oružje protiv Kine u trgovinskom ratu, a sada ne znaju kako da vrate duha u bocu. Amerikanci su pokrenuli globalnu epidemiju .

Mislim, da se tu ide za biološki rat. A zašto li Italija. jedina je europska država, koja se pridružila kineskom svilenom putu...
_

Sve ovo sranje što imamo sada, podsječa me na taj film
https://www.youtube.com/watch?v=kNv9ipjU5Pw

Da li je neko pogledao taj celi film?
Vrlo rado bih ga pogledao
https://www.youtube.com/watch?v=Gy7FVXERKFE



-
Držite se i ostanite zdravi.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/03/2020 08:06:08
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/03/2020 : 20:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

Svašta li ste nadrobili u ova 3 dana.

-Karantena je proglašena sa potpunim pravom,čak i u državama koje još nemaju nijedan slučaj(npr Salvador i Nikaragva)
-problem je exponencijalno širenje virua koje se karantenom usporava.
Primjer je Italija ,danas gotovo 500 mrtvih ali broj novozaraženih je manji nego jučer.
Znači karantena daje prve plodove,padaju na linearno širenje.
-U vezi propasti ekonomije,da urušit će se puno toga a šta je opcija ? Da se zarazi 70-80 % ukupnog stanovništva ? Da zdravstvo totalno crkne? Da nema opskrbe? ma bravo za one koji tako razmišljaju.

Svatite da imate posla s virusom ,koji jebeno brzo mutira i evoluira i u krajnjoj liniji ako se preboli i bez simptoma ne zna se koje posljedice ostavlja na organizam.
Pošto se događa da ga i osobe koje ga prebole opet dobiju pitanje je stiče li se uopće imunitet .

ako se referiramo na španjolku ona je išla u 3 vala s tin da je drugi bija najsmrtonosniji. Ko može tvrdit da se isto neče dogodit i s koronom? Da se vrati s jeseni još gora i smrtonosnija?
Puno je tu pitanja na koja još ni stručnjaci nemaju odgovor a kamoli laici.

Zato pamet u glavu,pazite jedni na druge i slušajte upute.




Odlično rečeno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/03/2020 : 21:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message
Višak vremena ovih dana trošim na čitanje. Uz knjige i stripove nađe se vremena i za kojekakve članke.
Recimo jučer je objavljeno da je studija koju je pripremio London's Imperial College zaključila kako bi uz taktiku imuniteta krda broj mrtvih u UK bio oko 250.000, a u USA 1.000.000. Nakon te studije, ali i nekih drugih donesene su odluke o promjeni strategije.
Ameri su s pravom zabrinuti, procjena je kako imaju samo 100.000 ventilatora. Povijest je pokazala da će se oni organizirati i proizvesti sve što im treba, ali će im trebati neko vrijeme. Kupuju ga karantenom.
Drugi problem koji Ameri imaju je da su im bolnice već sad na rubu kapaciteta (iskorištenost "emergency" kapaciteta je 50% viša nego u Italiji npr.).

Što se tiče utjecaja ekonomske krize, Lancet je objavio studiju da je kriza iz 2008. uzrokovala oko 500.000 smrti, uglavnom od raka.

Ni jedna od ovih brojki ne izgleda dobro, ali slažem se sa stručnjacima koji misle da u ovom trenutku ne smijemo riskirati.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/03/2020 : 21:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Ne vjerujem nicemu sto dolazi iz kine

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 18/03/2020 : 22:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by vukozec

Manhunter, ti si taj koji ovdje stvaraš problem kojeg nema i zabranjuješ ljudima da slobodno diskutiraju premda je 99% diskusije potpuno civilizirano i razborito. Ja na primjer niti sam ikog vrijeđao, govorio ljudima da su glupi i slično, niti sam i sa kim ulazio u raspravu, a ti se meni obraćaš ovakvim boldanim ad hominem napadom i onda još napišeš da ćeš me banirati ako na uvredu odgovorim.

Ti me možeš banirati kad hoćeš, čak i da ništa ne napišem, to je tvoje pravo i ja nemam problema sa tim, postupi po svojoj savjesti.

Toliko od mene u ovoj raspravi koje nije ni bilo.



Rekao sam ljudima da manje pričaju o dnevnopolitičkim temama, a više o bolesti i čuvanju/lečenju od iste. Uvideo sam da sam pogrešio, pošto je veoma teško držati ta dva odvojeno, rekao ljudima da nastave dalje i da je sve u redu.

I onda se posle par sati i više postova od tasa pojavljuješ ti sa podjebavačkim postom, ničim izazvan, a ja pravim problem? Napravio si raspravu tamo gde je nije bilo i to je tvoj problem, ne moj. 48h.


Krivo si napravio. Covjek je ukazao na puno puno ozbiljniji problem. Vise ce ljudi umrijet zbog corone nego od corone. Samo to malo ljudi uvidja.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 18/03/2020 : 22:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

U Italiji umrlo još 475 ljudi, što je po nekim proračunima više nego što tamo prosječno umre od svih zloćudnih bolesti.


Kada vec takve informacije iznosis molim da navedes izvor tih informacija. Znam da je fora iznositi neprovjerene informacije, ali samo doprinosis histeriji. Molio bi te da navedes izvor ovih informacija.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 18/03/2020 : 22:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Mislim na broj ljudi koji ukupno umru u Italiji od svih zlocudnih bolesti dnevno. ? Ili samo pises a da nemas pojma da li je to istina ili ne?
Ps. Ja sam naprimjer procitao vijest da je u Rijeci vec umrlo oko deset milijardi ljudi zarazenis od Corone.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/03/2020 : 22:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by vukozec

Manhunter, ti si taj koji ovdje stvaraš problem kojeg nema i zabranjuješ ljudima da slobodno diskutiraju premda je 99% diskusije potpuno civilizirano i razborito. Ja na primjer niti sam ikog vrijeđao, govorio ljudima da su glupi i slično, niti sam i sa kim ulazio u raspravu, a ti se meni obraćaš ovakvim boldanim ad hominem napadom i onda još napišeš da ćeš me banirati ako na uvredu odgovorim.

Ti me možeš banirati kad hoćeš, čak i da ništa ne napišem, to je tvoje pravo i ja nemam problema sa tim, postupi po svojoj savjesti.

Toliko od mene u ovoj raspravi koje nije ni bilo.



Rekao sam ljudima da manje pričaju o dnevnopolitičkim temama, a više o bolesti i čuvanju/lečenju od iste. Uvideo sam da sam pogrešio, pošto je veoma teško držati ta dva odvojeno, rekao ljudima da nastave dalje i da je sve u redu.

I onda se posle par sati i više postova od tasa pojavljuješ ti sa podjebavačkim postom, ničim izazvan, a ja pravim problem? Napravio si raspravu tamo gde je nije bilo i to je tvoj problem, ne moj. 48h.


Krivo si napravio. Covjek je ukazao na puno puno ozbiljniji problem. Vise ce ljudi umrijet zbog corone nego od corone. Samo to malo ljudi uvidja.


Najbolja rečenica na cilome topicu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 18/03/2020 : 23:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Od 2978 umrlih Talijana 2/3 su muškarci, prosječna starost muškaraca je 79.5, a žena 83.7 godina. Broj umrlih ispod 50 godina je 17, svi sa dužom povijesti respiratornih problema.

https://www.repubblica.it/cronaca/2020/03/18/news/coronavirus_due_vittime_su_tre_sono_uomini_solo_17_i_morti_sotto_i_50_anni_tutti_con_patologie_pregresse-251620116/?ref=RHPPTP-BH-I251620115-C12-P2-S2.4-T1



Taj članak neće da objave na indeksu da smire malo paniku gov.a jedna novinarska.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/03/2020 : 23:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Zašto bi ti podatci smirili paniku?
Dobrano preko milijun Hrvata ima više od 50 godina i ima nas koji na te ljude ne gledamo kao na žohare koji će ionako skoro umrijeti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2020 : 23:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by DODSFERD

U Italiji umrlo još 475 ljudi, što je po nekim proračunima više nego što tamo prosječno umre od svih zloćudnih bolesti.


Kada vec takve informacije iznosis molim da navedes izvor tih informacija. Znam da je fora iznositi neprovjerene informacije, ali samo doprinosis histeriji. Molio bi te da navedes izvor ovih informacija.


Podatak je odavde
https://www.worldometers.info/coronavirus/

a kao izvor je navedeno
https://github.com/pcm-dpc/COVID-19/blob/master/dati-andamento-nazionale/dpc-covid19-ita-andamento-nazionale.csv


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2020 : 23:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Zašto bi ti podatci smirili paniku?
Dobrano preko milijun Hrvata ima više od 50 godina i ima nas koji na te ljude ne gledamo kao na žohare koji će ionako skoro umrijeti.


Pa nisu svi kronicki bolesniki.


I meni sve vise smrdi na "namjestaljku". Mislim na izvor bolesti. Ali ok, otom potom, sada je tu sa nama i treba se nositi sa njom. Mozda nekad i saznamo tko i kada...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/03/2020 : 23:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Ne, pa samo kod mlađih od 50 vrijedi da isključivo umiru oni s respiratornim problemima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 18/03/2020 : 23:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Zašto bi ti podatci smirili paniku?
Dobrano preko milijun Hrvata ima više od 50 godina i ima nas koji na te ljude ne gledamo kao na žohare koji će ionako skoro umrijeti.



A kako gledaš na par tisuća djece koje svakodnevno umire od gladi u svijetu, jel se brineš za njih? Ovdje se uništava i unazađuje cijela jedna generacija ljudi radi par stotina života koji su realno pri kraju. Odmah se znalo koje su skupine najugroženije i njih je trebalo staviti u karantene i zaštititi a ne cijelu državu. Pogledaj malo da je ovo samo pitanje masovne histerije jer se virus zove korona. Godišnje umre 20000 talijana od gripe ali nitko ne radi panike i ne zatvara se država zbog toga i to je tako svake godine ali jbg virus se ne zove korona. Izgleda da samo je važno zvati se korona...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/03/2020 : 23:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Da malo stavimo u perspektivu tih 9000 smrti od COVID-a do sada ...

Ove godine je umrlo:
103,841 Seasonal flu deaths this year
1,624,100 Deaths of children under 5 this year
9,081,076 Abortions this year
66,042 Deaths of mothers during birth this year
359,189 Deaths caused by HIV/AIDS this year
1,754,836 Deaths caused by cancer this year
209,583 Deaths caused by malaria this year
1,068,132 Deaths caused by smoking this year
534,403 Deaths caused by alcohol this year
229,126 Suicides this year

vir: https://www.worldometers.info/


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 19/03/2020 : 00:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
quote:
Originally posted by tinton
Dobrano preko milijun Hrvata ima više od 50 godina



Ako je prosječna starost umrlih muškaraca 79.5 godina, onda možemo isključiti da među umrlima ima puno 50- i 60-godišnjaka, jer da bi se održao prosjek, bilo bi potrebno da bude isto toliko 100-godišnjaka, što nema smisla. Ja bih rekao da je najveći broj umrlih preko 75 godina.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/03/2020 : 00:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by DODSFERD

U Italiji umrlo još 475 ljudi, što je po nekim proračunima više nego što tamo prosječno umre od svih zloćudnih bolesti.


Kada vec takve informacije iznosis molim da navedes izvor tih informacija. Znam da je fora iznositi neprovjerene informacije, ali samo doprinosis histeriji. Molio bi te da navedes izvor ovih informacija.


Znam da je fora očekivati da netko drugi obavi posao za kojeg su pojedinci lijeni potrošiti vrijeme da sami proguglaju. Podaci za 2014. godinu kažu da je u Italiji od svih vrsta rakova umrlo 167200 ljudi, što ispadne 458 dnevno, znači manje nego ovih današnjih 475 od korone. https://www.who.int/cancer/country-profiles/ita_en.pdf?ua=1

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 19/03/2020 00:06:59
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/03/2020 : 00:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by Dermentor

quote:
Originally posted by Dranki

Od 2978 umrlih Talijana 2/3 su muškarci, prosječna starost muškaraca je 79.5, a žena 83.7 godina. Broj umrlih ispod 50 godina je 17, svi sa dužom povijesti respiratornih problema.

https://www.repubblica.it/cronaca/2020/03/18/news/coronavirus_due_vittime_su_tre_sono_uomini_solo_17_i_morti_sotto_i_50_anni_tutti_con_patologie_pregresse-251620116/?ref=RHPPTP-BH-I251620115-C12-P2-S2.4-T1



Taj članak neće da objave na indeksu da smire malo paniku gov.a jedna novinarska.


Prosječna starost preminulih osoba je 80,5, a prosječna starost zaraženih osoba je 63 godine. Najmlađa žrtva imala je 38 godina, a riječ je o invalidu koji je bio teško bolestan. Među žrtvama je samo 30 posto žena, a njihova prosječna starost u vrijeme smrti je čak 83,6 godina.
Velika većina preminulih imala je dva ili tri velika zdravstvena problema, a najčešći su visoki tlak, srčane tegobe i dijabetes.U 97,2 posto slučajeva uzrok smrti bilo je zatajenje dišnih organa, a ostatak otpada na zastoj srca ili jetre.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljeno-nakon-koliko-dana-prosjecno-umiru-pacijenti-u-italiji-imaju-805-godina/2166602.aspx?index_tid=1881

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/03/2020 : 00:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Zašto bi ti podatci smirili paniku?
Dobrano preko milijun Hrvata ima više od 50 godina i ima nas koji na te ljude ne gledamo kao na žohare koji će ionako skoro umrijeti.


S obziron na iznose mirovina, mislin da je kod nas najstarija populacija tretirana upravo ovako kako ti pišeš. Žohari za umiranje. Meni su roditelji penzioneri, ženi isto tako. Žoharskin životon ne žive samo zato šta stari i punac iako su u penziji još uvik mogu radit. Sad je i to gotovo. Za par miseci su na nivou žohara. Čak je žoharu i bolje jer se ne trese kako će platit račune.
Kad sve ode u milokliz, a na ovaj način sigurno oće, penzići će padat ka mušice, al ne od virusa nego od gladi i nedostatka lijekova.
Spasit ćemo 10000 staraca od corone al ćemo ih zato 100000 ubit glađu.
Baveći se turizmon zadnje tri godine, ima san priliku vidit kako otprilike živi prosječni penzioner sa zapada, i mogu ti reć da san jako blizu odluke da isti dan kad oden u penziju kupin dva metra konopa i potražin najbliže stablo.
Inače, ja se za sebe ne bojin, naša san novo tržište, iznajmljivat ću kuće za izolaciju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 19/03/2020 00:36:21
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/03/2020 : 02:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Imam teško bolesnog mlađeg člana obitelji koji spada u najugroženiju skupinu. Usprkos svemu mora odlaziti u bolnicu na terapiju. Ne želim nikome taj strah, njen , naš, njezine djece. Jebe mi se za ekonomske posljedice, jebe mi se za gospodarstvo i za penzije, jebe mi se hoće li mi firma propast ili preživit. Iznad svega jebe mi se za sve i svakoga ko stavlja pare ispred zdravlja. Preživio sam i glad i nezaposlenost i neizvjesnost 90-ih jer smo imali jedni druge. Bez voljenih smo niko i ništa i ako postoji i najmanja mogućnost da zaštitim njih i njihove zdravlje ja ću to i učiniti. Ne želim ni miligram rizika, da me grad nije zatvorio sam bi dao otkaz. Za pojest će se uvijek naći. Radije ću jesti iz kontejnera sa živom materom nego je pokopat da bi ja imao više. Sve moguće posljedice koje će doći neka dođu... Sve su to puno opipljiviji neprijatelji od ovog sad.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000