forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 20/03/2020 : 10:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
https://foreignpolicy.com/2020/03/17/britain-uk-coronavirus-response-johnson-drops-go-it-alone/

https://www.technologyreview.com/s/615375/what-is-herd-immunity-and-can-it-stop-the-coronavirus/

https://www.aerzteblatt.de/nachrichten/109466/80-Prozent-der-Infektionen-mit-Sars-CoV-2-nehmen-milden-Verlauf

quote:

A new analysis by immunologists at Imperial College London and the London School of Hygiene and Tropical Medicine of the impact of the coronavirus in Italy suggested that up to 30 percent of patients hospitalized with the virus would require intensive care treatment.



Nedavno su Britanci odustali od primjene taktike "imuniteta stada", baš zbog ove procjene od 30%. Kinezi su došli do nekih 20% zaraženih koji bi zahtjevali intenzivnu njegu, u svakom slučaju je puno.

Ali pošto danas znamo koje su rizične grupe (ljudi sa oboljenjima krvotoka, dijabetis, respirativni trakt), možda će se dugoročno kao najefikasniji pristup pokazati kombinacija više pristupa, znači masovno testiranje radi ranog otkrivanja zaraze. Karantin, ali samo za one iz rizičnih grupa, dok će se svi ostali (ukljućujući i gastronomiju) vratiti na posao, moguće sa maskama. I na kraju pustiti da epidemija protutnji, računajući na efekat imuniteta krda.
Time bi se zaštitili ugroženi, virus bi se suzbio, a ekonomija ne bi bila u zastoju kao sada, i država ne bi morala našim novcem da spašava velike privatne koncerne koji su svojom pohlepom dijelom odgovorni za ovakvu situaciju, da bi oni mogli dalje da zarađuju profit samo za sebe i obasipaju svoje investitore masnim dividendama.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 20/03/2020 10:44:08
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/03/2020 : 11:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
https://dijaspora.wordpress.com/2020/03/16/korona-nema-razloga-panici-internacionalno-renomirani-nemacki-expert-ovo-je-sasvim-normalna-zima-nije-se-broj-obolelih-povecao-vec-broj-kontroliranih-za-ovu-histeriju-mora-neko-odgovarati-video/?fbclid=IwAR3vb1fyxiGYHZ7nxMw1N586rBRlbS1MzV9zoWTAjtiGWmn5bt-5inaoHLs

https://dijaspora.wordpress.com/2020/03/18/opasniji-virus-i-od-samog-virusa-korone-je-virus-centralisticke-diktature-koja-pod-okriljem-demokratije-namece-iskljucivo-svoja-pravila/

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 20/03/2020 11:30:10
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2020 : 11:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

ekonomske posljedice ne moraju biti uopće teške



Kako ne moraju biti teske. Evo ja sada gledam sta cu da radim. Da otpustim pola firme i sacuvam drugi deo za narednih 4-5 meseci ili da ostavim sve pa da idemo kuci svi za 2. Da li da smanjujem plate itd.

Ukoliko ovo potraje, srusice se sve. Hrvatska je recimo stala iza svoje privrede i odreci ce se poreza i doprinosa na zarade i dotirati minimalac a poslodavac sve preko toga.

Srbija ni q. U Austriji vec 75000 otkaza a ta zemlja je svemirski brod za Balkan. Da ne govorim dalje. Nije ovo nesto gde jednostavno nastavis dalje. Treba uvesti dosta moratorijuma da bi se opstalo, ne samo na kredite, vec na poreze, racune itd. A nase drzave nisu toliko jake da to mogu da izdrze. Bojim se da nas ceka recesija.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/03/2020 : 11:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

https://dijaspora.wordpress.com/2020/03/16/korona-nema-razloga-panici-internacionalno-renomirani-nemacki-expert-ovo-je-sasvim-normalna-zima-nije-se-broj-obolelih-povecao-vec-broj-kontroliranih-za-ovu-histeriju-mora-neko-odgovarati-video/?fbclid=IwAR3vb1fyxiGYHZ7nxMw1N586rBRlbS1MzV9zoWTAjtiGWmn5bt-5inaoHLs

https://dijaspora.wordpress.com/2020/03/18/opasniji-virus-i-od-samog-virusa-korone-je-virus-centralisticke-diktature-koja-pod-okriljem-demokratije-namece-iskljucivo-svoja-pravila/

kakva budala,jel zato zaustavljaju kamione sa maskama i rukavicama na putu za Italiju i ex yu? Ako nema panike šta su se ustali zbog nedostatka opreme?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dacho99
Starting Member

Croatia
36 Posts

Member since 09/08/2008

Posted - 20/03/2020 : 11:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dacho99 a Private Message
Puno pozdrava svima iz Osijeka.Budite hrabri i cuvajte sebe i svoje obitelji.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/03/2020 : 11:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ne razumijete vi to a i ne bi vam se moglo objasniti a x puta vam je objašnjavanno u tom kontekstu

ukratko

voli drugog kao sebe samog

kad voliš drugog nećeš dozvoliti ni 0.1% šanse da on bude zaražen ako ti ne znaš da imaš simptome ===> nećeš ići na misu

bespredmetno je o tome razgovarati na ovoj razini s vama bukvalcima kojima bi vjera vjera u zagrobni život = želja da odmah umreš





odrastao sam u katoličkoj obitelji i katoličkoj sredini
i mogu ti reći da u toj sredini možeš na prste jedne ruke nabrojat vjernike koji vole bilo koga drugoga osim sebe
ja čak vjerujem da oni uopće ne vjeruju
barem većina njih

ali, pustimo to
nadam se da kod nas nisu zakasnili sa zabranom misa, jer misa i katolički rituali koji se izvode unutra su najveći rizik koji može postojati: križanje, onaj znak križića po čelu, ustima i grudima, pa nakon svega davanje mira jedni drugima, primanje hostije iz ruku u usta i sve to u gužvi (nedjeljom), uz pjevanje, u crkvama koje nemaju nikakvu mehaničku ventilaciju...
ja mislim da situacija u italiji, a sada i u španjolskoj ima veze, osim ostalih faktora, i sa zakašnjelim zabranama misnih slavlja i velikim brojem praktičnih vjernika

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/03/2020 : 11:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ken2

ekonomske posljedice ne moraju biti uopće teške



Kako ne moraju biti teske. Evo ja sada gledam sta cu da radim. Da otpustim pola firme i sacuvam drugi deo za narednih 4-5 meseci ili da ostavim sve pa da idemo kuci svi za 2. Da li da smanjujem plate itd.

Ukoliko ovo potraje, srusice se sve. Hrvatska je recimo stala iza svoje privrede i odreci ce se poreza i doprinosa na zarade i dotirati minimalac a poslodavac sve preko toga.

Srbija ni q. U Austriji vec 75000 otkaza a ta zemlja je svemirski brod za Balkan. Da ne govorim dalje. Nije ovo nesto gde jednostavno nastavis dalje. Treba uvesti dosta moratorijuma da bi se opstalo, ne samo na kredite, vec na poreze, racune itd. A nase drzave nisu toliko jake da to mogu da izdrze. Bojim se da nas ceka recesija.



evo, i sam si nabrojao neke mjere i rješenja
ako kriza potraje 2-3 mjeseca lakše će se riješiti nego ako potraje 6 ili više
odgode plaćanja poreza, odgode kredita, subvencije, privremeno smanjenje cijena komunalija, ili čak i privremeno neplaćanje komunalija, ovo ono ... može se reagirati na razne načine i smanjiti utjecaj na posao
stisnu se ljudi, smanji se plaća privremeno, pripremajući se za nastavak poslovanja nakon što ovo prođe...
je da su budaletine na vlasti, ali za nadati se je da će poslušati pametnije iza njih

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2020 : 12:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
samoljublje je osnova za ljubav

kako zovemo one koji vole više druge od sebe?

svetci i(li) budale

nema treće

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/03/2020 : 12:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

[quote]Originally posted by Risar_69

https://dijaspora.wordpress.com/2020/03/16/korona-nema-razloga-panici-internacionalno-renomirani-nemacki-expert-ovo-je-sasvim-normalna-zima-nije-se-broj-obolelih-povecao-vec-broj-kontroliranih-za-ovu-histeriju-mora-neko-odgovarati-video/?fbclid=IwAR3vb1fyxiGYHZ7nxMw1N586rBRlbS1MzV9zoWTAjtiGWmn5bt-5inaoHLs

https://dijaspora.wordpress.com/2020/03/18/opasniji-virus-i-od-samog-virusa-korone-je-virus-centralisticke-diktature-koja-pod-okriljem-demokratije-namece-iskljucivo-svoja-pravila/

kakva budala,jel zato zaustavljaju kamione sa maskama i rukavicama na putu za Italiju i ex yu? Ako nema panike šta su se ustali zbog nedostatka opreme?
[/quote

malo pratim svaštaru pa ako je šta zanimljivo stavim, ostani zdrav.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 20/03/2020 : 12:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Bayern uvodi kompletnu blokadu zbog mnogih koji se nisu pridržavali mjera

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/coronavirus-bayern-verhaengt-ausgangssperre-a-09224291-7998-487e-ba4f-11616b536b48

quote:

Es gebe immer noch Corona-Partys, junge Menschen, die ältere aus Spaß anhusteten, Grüppchenbildung an der frischen Luft.



quote:

Još uvijek ima Corona-zabava, mladih ljudi koji iz zabave kašlju na starije, okupljanja na friškom zraku.




I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/03/2020 : 13:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
https://www.youtube.com/watch?v=H8vhvjdPOdo

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/03/2020 : 13:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Evo još jednom za ove šta teže svačaju https://sportske.jutarnji.hr/sportmix/ostalo/potresna-poruka-nekadasnje-srpske-reprezentativke-ostavlja-bez-teksta-dragi-moji-pa-vi-nastavite-izlaziti-po-kaficima/10113358/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/03/2020 : 13:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Španjolska premašila 1000 mrtvih. https://elpais.com/sociedad/2020-03-20/espana-supera-los-1000-muertos-y-roza-los-20000-contagiados-por-el-coronavirus.html

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/03/2020 : 13:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Bulić je već dugo jedna od najiritantnijih pojava u Hrvatskoj, ali ovo odobravam:


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2020 : 13:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by ken2
evo, i sam si nabrojao neke mjere i rješenja
ako kriza potraje 2-3 mjeseca lakše će se riješiti nego ako potraje 6 ili više
odgode plaćanja poreza, odgode kredita, subvencije, privremeno smanjenje cijena komunalija, ili čak i privremeno neplaćanje komunalija, ovo ono ... može se reagirati na razne načine i smanjiti utjecaj na posao
stisnu se ljudi, smanji se plaća privremeno, pripremajući se za nastavak poslovanja nakon što ovo prođe...
je da su budaletine na vlasti, ali za nadati se je da će poslušati pametnije iza njih




Ne znam. Ali nekako mislim da cemo ovo jebeno pregurati. Ne moze drzava da dozvoli sebi da ukine placanje poreza i komunalija jer hrani ogroman drzavni aparat koji je opet 65% neophodan kao takav zbog ludackih i zastarelih procedura.

A najgore je sto ljudi nisu ni svesni da se sprema slom privrede ako ovo potraje. Svi misle da su firme pune kao brodovi. Kod nas Drekslmajer ima 5.000 zaposlenih. OK, imaju mogucnost da spucaju stari godisnji, novi, posalju ljude na prinudno odsustvo 45 dana maksimalno sa 60% plate i to ce ih iscediti skroz. 2-3 meseca 5000 plata i ostalih troskova a bez prihoda. To ne moze niko da izdrzi.

Daj Boze da samo mracim i da sve promasim i da ovo bude OK.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 13:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Sawitch, po svim ekonomskim pravilima, firma treba da ima dovoljno rezervi da tri meseca posluje normalno bez ikakvih prihoda. Računovođe na kraju obračunske godine moraju da naprave projekciju za sledeću i da to uzmu u obzir. Zato nekad dolazi do iznenadnih otkaza, da bi se napravila rezerva, a ne zato što je neko loše radio.

Znam da se na Balkanu, a i šire, radi drugačije, ali tu nije kriva epidemija.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2020 : 14:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
To bi bilo u idealnim uslovima. Ja sam pravio budzet za ovu godinu i nigde nisam predvideo ovo. Cak ni mnogo vece inostrane firme nemaju ta tri meseca rezervi. Ukoliko ih korporacija ne podrzi i oni gasenje. Ne dele dzabe masovno otkaze po Evropi.

A ovo sto govoris za Balkan, pa naravno da je razlika. Dodje nam Linglong i drzava im da 96 hektara najbolje zemlje u okrugu dzabe, da im po radniku mnogo para (da sad ne licitiram) i jos raznih olaksica a meni koji sam domaca firma traze 4 miliona EUR za konverziju zemljista da bih mogao da gradim novu halu gde cu isto da zaposljavam i obucavam domace radnike za deficitarna zanimanja. A pre toga sam dobio q.

Ludilo
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 14:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

Imam teško bolesnog mlađeg člana obitelji koji spada u najugroženiju skupinu. Usprkos svemu mora odlaziti u bolnicu na terapiju. Ne želim nikome taj strah, njen , naš, njezine djece. Jebe mi se za ekonomske posljedice, jebe mi se za gospodarstvo i za penzije, jebe mi se hoće li mi firma propast ili preživit. Iznad svega jebe mi se za sve i svakoga ko stavlja pare ispred zdravlja. Preživio sam i glad i nezaposlenost i neizvjesnost 90-ih jer smo imali jedni druge. Bez voljenih smo niko i ništa i ako postoji i najmanja mogućnost da zaštitim njih i njihove zdravlje ja ću to i učiniti. Ne želim ni miligram rizika, da me grad nije zatvorio sam bi dao otkaz. Za pojest će se uvijek naći. Radije ću jesti iz kontejnera sa živom materom nego je pokopat da bi ja imao više. Sve moguće posljedice koje će doći neka dođu... Sve su to puno opipljiviji neprijatelji od ovog sad.



Meni je zasad najgora stvar u vezi svega ovoga samo tjeskoba zbog neizvjesne budućnosti, a mogu jedino zamisliti kako je nekome u takvoj situaciji.

Još nas čeka puno izazova dok ovo ne prođe. Važno je zato ostati čvrst duhom, da možemo biti oslonac onima oko sebe kojima trebamo. Mislim da je dobro (uz sav oprez i ozbiljnost koji se podrazumijevaju) da nastavimo održavati kakav takav privid normalnog života, da se družimo online i pričamo i bavimo se makar na takav način sa svim onim stvarima koje nas i inače zaokupljaju, stripovima, glazbom filmovima. Čak bih rekao da bi se iz ovoga mogao roditi i nekakav zajednički entuzijazam i kreativnost, slično kao što je npr. bilo u Sarajevu u vrijeme opsade (o čemu su posvjedočili razni sudionici tog mjesta i vremena).

Evo, glazbenici streamaju svoje live nastupe, stranice koje simuliraju društvene igre se ruše zbog nikad viđenog opterećenja, ljudi su željni te komunikacije "uživo", a živimo u dobu kad je to na neki način moguće čak i u ovakvim uvjetima karantene.

Ne bih dalje u širinu. Drži se Tonto. Držimo se svi skupa.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/03/2020 : 15:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Razmisljam kako nikad nisu trgovacki lanci cistili ona kolica za kupovinu,jucer veli security obavezna kolica nemoze sa vrecicom. Isao kupiti salamu i ementaler za pizzu. Danas ne mozes klince uvjeriti u svjetsku situaciju oko ovog virusa i da ne izmisljaju sta ce jesti.Ali eto mora pizza. Napravio sam iznimku i sad ne idem u trgovinu osim kupiti kruh na tankstelu.
Kazne za neopravdano setanje po gradskim centrima 145€.

Citam ovih dana,malo i previse nego inace,cak sam jucer poslijepodne odrijemao i vrtile mi se slike zaslona mobitela i saltanje stranica gore-dole. Bas cyber-dream. Johnny Mnemonic REM.
Nego, sta mislite poturaju se pomalo informacije sa strane teoreticara zavjera oko ovog sa starijim ljudima, placanjem karticama kao pripremu za ukidanje papira i kovanica i kasnije digitalnog pracenja kupovine, buducem cjepivu sa nano-chipom za pracenje populacije.
Sjecam se filma "loganov bijeg" gdje nema nikog starijeg od 30 godina, mislim si tako ljudi koji su cipirani mogu ih satelitom pratiti i izazvati preko chipa trombozu,zacepljenja,mozdane i kontrolirati brojcano stanje stanovnistva.

Ne mogu se nacuditi francuzima znam da su je.ivjetri i nepouzdani bar ovi s kojima sam radio,ali nisu ni drugi iznimke sto se vidi iz prilozenih,ali i talijani su radili istu gresku kad su brisali na jug iz "zona rosso" i vracali se nakon sto "posijali" jug. Eno parizani bjeze na otoke i tamnosnji apeliraju da ne dolaze jer nemaju veliku bolnicu kao u Parizu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/03/2020 : 15:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
Sve te teorije zavjere o praćenju preko čipova koje ubacuju u cjepivo padaju u vodu kad malo razmisliš i skužiš da vj ne postoji čovjek koji nema mobitel.
Svaki mobitel je moguće pratit preko triangulacije (koja bi bil naša riječ uopće?) preko GSM repetitora ili još preciznije preko GPS-a, ako ga imaš uključenog na mobu (ja ga npr gasim kada mi ne treba da štedim bateriju). Ja imam dosta terena na poslu i iskreno google-ov maps mi se pokazao odličnim, ako ne i debelo najboljim.
E onda mi google svako toliko pošalje na mail gdje sam sve i koliko puta bio, koliko km sam stukao i slično. Pa ono, čisto da se ne zamarate tim teorijama urote i zavjere.

BTW baš mobilni operateri su se oglasili da i dalje vide zabrinjavajući broj ljudi van svojih domova u Lombardiji.
A one GDPR spike si svi vj možemo zabit u čajne kolutiće. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 15:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec
ljudi su željni te komunikacije "uživo", a živimo u dobu kad je to na neki način moguće čak i u ovakvim uvjetima karantene.




Da, ali je ta stvar dvosmislena.

Ovako ja to vidim: nije da sam čitao ovaj topic, više sam preletio, vidio par postova... po meni, ovakav razgovor, koji prevladava na topicu, to je jedan od gorih vidova "ljudi željnih komunikacije".
Ne vidim ništa živo tu, nego bezduhovnu rutinu govorenja bez da itko ikoga zaista čuje i razumije. Svatko ostaje zatvoren u svom malom "ja"; nema zajedničkog cilja, zajedničkog smisla, ne ostvaruje se ljudski rang.
Sudionici su 'zabrinuti' za svoju pojavu, svoj nastup i kako će se pokazati: tko više 'zna'... o nemam pojma čemu (predmet je skroz neodređen).

Ovo što je rekao tonto (kojega inače i nisam prije prihvaćao, jer je spadao ili spada u ovu skupinu bezduhovnih), to je još najsmislenije. Velika lažna gesta je biti tjeskoban zbog ekonomije; kako se uopće može biti tjeskoban zbog ekonomije???!! Ali to je široka tema, koju bi se dalo produbiti; nije sad presudno.

Da skratim,
ako bi bilo tako kako kažeš, da su ljudi željni žive komunikacije (u pravom smislu riječi), onda to pretpostavlja i promjenu mentaliteta, mentaliteta koji se očituje i na ovom topicu. Potrebna je otvorenost, a ne začahureno kenjkanje.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 16:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Di si dosad? ;)

Svašta će se još roditi iz ovoga, pa i razne promjene psihe/mentaliteta/pristupa životu/komunikacije. Nešto će se promijeniti za vijeke vijekove, nešto samo privremeno, vidjet ćemo. Zapravo nitko ne zna što je ovo, kročimo neotkrivenom prerijom :)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/03/2020 : 16:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sve te teorije zavjere o praćenju preko čipova koje ubacuju u cjepivo padaju u vodu kad malo razmisliš i skužiš da vj ne postoji čovjek koji nema mobitel.
Svaki mobitel je moguće pratit preko triangulacije (koja bi bil naša riječ uopće?) preko GSM repetitora ili još preciznije preko GPS-a, ako ga imaš uključenog na mobu (ja ga npr gasim kada mi ne treba da štedim bateriju).


To stoji, jasno, to znam jos od prvih CSI serija.🙂
Korisno kad neko te uvjeruje da si bio negdje,a nisi(npr.kod ljubavnice😁) pa joj dokaz pred oci. Ali isto tako mozes ostaviti upaljen doma,pa ti izadji van,ali ljudi su ovisni o tom gadzetu da ne mogu ni pomisliti biti bez njega.
Ali ima za sve lijeka,ali ne i za ljudsku glupost.
Gle samo one sto po Bavarskoj glume kasljanje pred starijim ljudima.
Da su zivjeli u DDR-u sigurno bi znali sta je odgoj, preko vlastitih gluteusa i ledja.

Nema vise one "mlade cijeni,starije postuj".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 20/03/2020 : 16:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Pa što očekivati nego kenjkanje. Ovakve teme izvlače forumski šljam. Evo npr. nagor, u moru svog kenjkanja reče jednu pametnu stvar...i dobije ban zbog toga
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 16:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

Di si dosad? ;)

Svašta će se još roditi iz ovoga, pa i razne promjene psihe/mentaliteta/pristupa životu/komunikacije. Nešto će se promijeniti za vijeke vijekove, nešto samo privremeno, vidjet ćemo. Zapravo nitko ne zna što je ovo, kročimo neotkrivenom prerijom :)



Pa radim... nastavu na daljinu;)

Ne znam, nisam siguran da će biti nekih bitnih promjena. Za sada, sve je to isto - još jedan spektakl. Znatiželja, dvosmislenost i naklapanje.
Za većinu je tako, a oni pogođeni iskušavaju kao bilo koje drugo zlo u svijetu: bolest, smrt...

Istina je da ovakve situacije otvaraju mogućnost bitnih promjena, jer tamo gdje je zlo - tamo je i lijek. No, kako god izgledalo (makar podignuto na rang sveopće histerije ili masovne prisutnosti), rekao bih da nema nikakvih promjena: obično rečeno, dok god vidiš da se prepucavaju oko BDP-a, znaš da je sve isto kao i do sad.
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000