forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/03/2020 : 11:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
Ne kužim prvo su savjetovali da se ne stvaraju zalihe, jer bu bilo svega, a sad maltene nemojte izlaziti.
Dal da trpamo i spustimo rolete ili da svakih par dana kupimo manju količinu?
Još je danas neko na presici rekao da vidi da ljudi idu zajedno, umjesto jedan iza drugog sa razmakom.
Pa tak sam sa ženom u stanu, kaj bum na ulici hodao sa razmakom?
Sad moramo starijima nekaj donijeti, u apoteku, nama za doma, lakše je od jednom sa autom, nego sto puta.
Još i psa šetati, luda kuća.
Dobro da mali studira od doma, žena isto tako radi, a ja do radione stanicu pehaka, samo nisu svi u takvoj situaciji.
Doduše ako ovo potraje i onako bumo zginuli jer smo svi u privatnom sektoru, samo bu državni aparat preživio.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/03/2020 : 11:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by DiSkAcH

@Igor12: Ti si odlučio svu onu zajebanciju sa FB-a, pretočit tu na forumu (ovo sa glutenom, pa električari, sada očekujem da napiše onu da samo moramo ostat doma i gledat TV...). :)

@DODS: Bergamo je grad u Lombardiji, Lombardija je regija (provincija).


I meni je to bilo čudno jer sam oduvijek mislio da je Bergamo samo grad, ali Talijani kažu da je i provincija. https://it.wikipedia.org/wiki/Provincia_di_Bergamo

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/03/2020 : 11:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by DiSkAcH

@Igor12: Ti si odlučio svu onu zajebanciju sa FB-a, pretočit tu na forumu (ovo sa glutenom, pa električari, sada očekujem da napiše onu da samo moramo ostat doma i gledat TV...). :)

@DODS: Bergamo je grad u Lombardiji, Lombardija je regija (provincija).


I meni je to bilo čudno jer sam oduvijek mislio da je Bergamo samo grad, ali Talijani kažu da je i provincija. https://it.wikipedia.org/wiki/Provincia_di_Bergamo



jerbo nije isto ,imaš provincije i regije. Regije su poludržave a provincije otprilike ko naše županije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/03/2020 : 11:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.opinionysalud.com/2020/03/18/una-mujer-y-el-taxista-de-cartagena-primeras-dos-victimas-fatales-del-coronavirus-en-colombia/?fbclid=IwAR0bR0LXQUzwi5xzHpSI7_4lThLsLuMkWBJ_CxAXpvsh2BCY0KPcAQOlp58

Prve 2 žrtve u Kolumbiji,taxist (57 ) a druga je žena od 37 godina.
Ako se ne varan ovde će ukinit međugradske linije i javni transport a ostavit taxije? Ima li to smisla?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/03/2020 : 11:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by lwood

Svašta li ste nadrobili u ova 3 dana.

-Karantena je proglašena sa potpunim pravom,čak i u državama koje još nemaju nijedan slučaj(npr Salvador i Nikaragva)
-problem je exponencijalno širenje virua koje se karantenom usporava.
Primjer je Italija ,danas gotovo 500 mrtvih ali broj novozaraženih je manji nego jučer.
Znači karantena daje prve plodove,padaju na linearno širenje.
-U vezi propasti ekonomije,da urušit će se puno toga a šta je opcija ? Da se zarazi 70-80 % ukupnog stanovništva ? Da zdravstvo totalno crkne? Da nema opskrbe? ma bravo za one koji tako razmišljaju.

Svatite da imate posla s virusom ,koji jebeno brzo mutira i evoluira i u krajnjoj liniji ako se preboli i bez simptoma ne zna se koje posljedice ostavlja na organizam.
Pošto se događa da ga i osobe koje ga prebole opet dobiju pitanje je stiče li se uopće imunitet .

ako se referiramo na španjolku ona je išla u 3 vala s tin da je drugi bija najsmrtonosniji. Ko može tvrdit da se isto neče dogodit i s koronom? Da se vrati s jeseni još gora i smrtonosnija?
Puno je tu pitanja na koja još ni stručnjaci nemaju odgovor a kamoli laici.

Zato pamet u glavu,pazite jedni na druge i slušajte upute.



elvude,da si ovakav trtaroš,nisam mogao ni da zamislim.

ja san trtaroš dok se par vas pravi da se ništa ne događa ili ste šta?


ja zaista živim kao da se ništa ne događa;još da mi nije ove glupave škole i časova koje moram da držim đacima on line (kojih nema ni u klasičnoj školi a kamoli ovako),uživao bih maksimalno.

dobro,uslovi su mi dobri - imam državni posao,žena takođe,ogromno dvorište (u širem centru grada),nalagerovao sam knjiga,stripova,muzike,video igara,filmova (ali džaba kad opet nemam vremena zbog dece i nekih baštenskih poslova,te ove moje škole,ali i tasta/punca kga redovno obilazim i nabavljam mu potrepštine).Klope fala Bogu ima,uhvatim sat i po vremena za trčanje i vežbe,došlo je proleće...
Malo me zeza još i što mi je žena hipohondar,i non stop je zaboli glava,pa grlo,pa joj se učini da ima temparaturu,pa mene pita kako sam (a ja je uvek ložim "uf,izgleda da imam temparaturu i stežu me pluća"),ali navikao sam već na to.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/03/2020 11:45:44
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/03/2020 : 11:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
ma sav prijevoz ukinut, jer drugo nema smisla.

i kod nas se prekidaju međugradske linije

https://net.hr/danas/hrvatska/koronavirus-hara-svijetom-sydney-zbog-neodgovornih-kupaca-zatvorio-plazu-brazil-uveo-izvanredno-stanje-novi-slucajevi-u-sj-makedoniji/

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ukinute-sve-brzobrodske-linije-trajekti-plove-ograniceno-na-otoke-mogu-samo-otocani/2167450.aspx

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 21/03/2020 11:52:14
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/03/2020 : 11:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
Kak Crš stoji, to je opasno blizu termin.
Teško da će biti išta od toga.
Baš bi bila šteta.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/03/2020 : 12:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
moram da vam ispričam jednu anegdotu,časna reč istinitu:

kad je bilo bombardovanje Srbije proleća 1999.,ja tad na faksu,i pošto je bio opšti reset svega,ja kao student sam živeo ko bubreg u loju - ispita nije bilo,a ni nekih drugih obaveza;po ceo dan sam bio na basketu sa drugarima,uveče se okupljali pili,igrali društvene igre,pomalo se i drogirali...ma da ne poveruješ.To što su padale bombe me i nije puno doticalo,iako su u blizini moje kuće dve fabrike koje su sravnjene sa zemljom,na nekih 300 m vazdušnom linijom.Dobro,jeste prvih desetak dana bilo velikog straha,ali kad sam skontao na šta će to sve da liči,prepustio sam se zajebanciji.Ne kažem,oko mene je bilo svakakvih slučajeva panike,straha i svega negativnog.U mom podrumu su spavale dve komšijske porodice,iste one koje su danas u totalnoj izolaciji i neverovatnom strahu;za to vreme su svi moji spavali normalno u kući.

Nego,šta je poenta ove moje priče - nakon nekoliko meseci,stanje se noramalizuje,počnu ispiti,život se uozbilji...i jedno večem sanjam ja kao vratilo se bombardovanje,zajebancija... i kažem sebi (u snu) "eh,opet je sve kao u bajci".
Ima slična scena u kultnoj komediji Top secret kad bičuju Val Kilmera,ako se neko seća,ali kunem se da ja ovo moje čista istina.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/03/2020 : 12:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
stinky
ne da mi se raspravljat
ionako si se uhvatio nebitnog dijela mojeg nebitnog komentara

ono što sam htio reći je da se nadam da nismo zakasnili sa zabranom misa
osim onog što sam nabrojao, mise su rizične i po činjenici da na njih u velikom broju dolaze stariji vjernici
dakle, osim po izrazito rizičnim ritualima i gužvi u crkvama, nepostojanju mehaničke ventilacije... mise su, pogotovo nedjeljne, opasne i po tome što tamo idu bake i djedovi - za razliku od koncerata, koji su obustavljeni skoro 2 tjedna ranije - a manji je rizik, neusporedivo manje ljudi ide na njih...
evo, sesvetski kraljevec - svećenik je bolestan držao mise, a ovaj zaraženi župljanin je bio 'djelitelj pričesti'
moram priznati da prvi put čujem za taj termin, toga nije bilo dok sam ja bio katolik, ali mi je jasno zašto - prolazim svaki vikend kroz sesvetski kraljevec i tamo SVI idu na misu
crkva je prepuna, a po 50ak ljudi stoji i vani
vjerojatno je pola naselja do sada došlo u kontakt s virusom
nadam se da će biti disciplinirani u samoizolaciji i neka se drže

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/03/2020 : 12:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Hebote, anto, pa ti hrabar u pičku materinu! Pa ti si pravi Blek Stena, koji uopće ne želi zaraziti tasta, da mu možeš pokupiti stan. Hoćeš mi biti frend?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/03/2020 : 12:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by ivi skoj

Kak Crš stoji, to je opasno blizu termin.
Teško da će biti išta od toga.
Baš bi bila šteta.



Pa moći će se valjda i pomaknuti termin ako bude potrebno (a to se čini vjerojatnim).
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/03/2020 : 12:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ken, ako ti se ne da raspravljati, onda nemoj ni izlaziti sa paušalnim ocjenama


što se tiče ovog o misama: sve je to tako kako kažeš, a opet ... nije ni to jednostavno pitanje koje se može apsolvirati sa dvije-tri rečenice
nemam o tom pitanju stav, jer se nisam time ni bavio. u svakom slučaju, ne dijelim tvoj olaki pristup, jer postoje tu i druge dimenzije (koje opet dolaze u računicu kod jednadžbe čovjek).
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/03/2020 : 12:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ne kužim prvo su savjetovali da se ne stvaraju zalihe, jer bu bilo svega, a sad maltene nemojte izlaziti.
Dal da trpamo i spustimo rolete ili da svakih par dana kupimo manju količinu?
Još je danas neko na presici rekao da vidi da ljudi idu zajedno, umjesto jedan iza drugog sa razmakom.
Pa tak sam sa ženom u stanu, kaj bum na ulici hodao sa razmakom?
Sad moramo starijima nekaj donijeti, u apoteku, nama za doma, lakše je od jednom sa autom, nego sto puta.
Još i psa šetati, luda kuća.
Dobro da mali studira od doma, žena isto tako radi, a ja do radione stanicu pehaka, samo nisu svi u takvoj situaciji.
Doduše ako ovo potraje i onako bumo zginuli jer smo svi u privatnom sektoru, samo bu državni aparat preživio.



Oće neko vrime dok se kesa ne isprazni a onda će bit kukanja i kaosa. A love bit neće, jer neće više imat kome udrit namete, a ni PDV od 180% neće bit dovoljan. Isto tako se nećeš moć nigdi zadužit tako da nas čeka veselje. Nažalost najviše će najebat onaj dio državnog aparata koji svoj posal pošteno odrađuje. Radnici u zdravstvu, policija, vojska i vatrogasci.

Inače, moran priznat da san ugodno iznenađen kako funkcioniramo u ovoj situaciji. Ne sićan se da smo ikad izgledali ovako funkcionalno. Krizni stožer mi se čini OK, ministar zdravstva izgleda ka čovik koji zna šta radi, a najugodnije san iznenađen načinon na koji je organizirano obrazovanje.
Za prvašića kojega iman mi se čini da neće bit velike štete jer je kombinacija škole na TV-u uz razrednu Whatsapp grupu skroz OK.
Za sedmaša još ne mogu procijenit, ali čini mi se i to OK. Doduše kod ovoga moga sedmaša smo već samin školovanjen od kuće riješili dva najveća problema. Ne zna držat jezik za zubima(To neznan od koga je pokupija) pa najčešće u školi najebe zbog jezika, a sad nema di lajat. I riješili smo problem rukopisa jer mu vrlo često vrate testove napola ispravljene jer profesori polovicu nemogu dešifrirat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 21/03/2020 12:48:44
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/03/2020 : 12:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by DiSkAcH

@Igor12: Ti si odlučio svu onu zajebanciju sa FB-a, pretočit tu na forumu (ovo sa glutenom, pa električari, sada očekujem da napiše onu da samo moramo ostat doma i gledat TV...). :)

@DODS: Bergamo je grad u Lombardiji, Lombardija je regija (provincija).



diskać, treba se zajebavat. neš valjada trtarit ko stinky

i da, treba ostat doma i gledat tv. šta je lidija bačić pametnija nego ti il ja?



Jao, di si nju našao :)

Evo ja sam doma već tjedan dana,imam tu sreću da živim u predgrađu i ima dosta šume oko nas,tako da odemo draga i ja protegnut nogice.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/03/2020 : 13:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
Di si Jere?
Malo ljudi ne kontaju da nije sve u virusima, ima još zapleta u priči.
Znaš onu kad se puška pojavi u prvom činu šta sljedi.
Kad se Marić pojavio da kaže koju o porezima i djelovanju nije da je sunce granulo.
Baš me zanima sad kad ukidaju javni prevoz, šta sa megalomanskim zetom?
Mislim i onako podaci govore da ih je konstantno trideset posto na bolovanju plus oveći godišnji zbog uvjeta rada i prateća mašinerija po kancelarijama.
Oće oni na minimalac ili samo mi kod privatnika.
Puno mi je ekipe već stradalo, ne bu dobro.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/03/2020 : 14:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ken, ako ti se ne da raspravljati, onda nemoj ni izlaziti sa paušalnim ocjenama


što se tiče ovog o misama: sve je to tako kako kažeš, a opet ... nije ni to jednostavno pitanje koje se može apsolvirati sa dvije-tri rečenice
nemam o tom pitanju stav, jer se nisam time ni bavio. u svakom slučaju, ne dijelim tvoj olaki pristup, jer postoje tu i druge dimenzije (koje opet dolaze u računicu kod jednadžbe čovjek).



ovo s misama je vrlo jednostavno pitanje
nema tu filozofije
virus se širi kako se širi i to je poznato, u crkvama ljudi umaču prste u ustajalu vodu, diraju se po licu jer su takvi rituali, pružaju ruke jedni drugima, primaju hranu u usta/ruke od drugog čovjeka, nedjeljom su gužve, starije generacije se natprosječni posjetitelji, nijedna crkva nema mehaničku ventilaciju... jesam nešto zaboravio?
sramota je i velika greška što odlazak u crkvu nije prepoznat kao najrizičnije ponašanje i da se je praktički sve ostalo otkazalo prije toga
svaki vikend idem do vikendice iza dugog sela
prošlu nedjelju sam bio gore, od tada je crkva dala one upute da se ne daje mir, da nema svete vodice u škropionicama, da se peru ruke... ali i dalje su se mise održavale
parking ispred crkve na misi u 11 sati je bio jedva nešto manje prekrcan nego inače za nedjeljne mise
dakle, praktički do jučer su ljudi nesmetano išli u takav rizik
tko je tome kriv i kolika šteta je napravljena, teško je reći, ovisi o tome koliko duboko se je virus proširio bez da se pojavio potvrđeni slučaj na nekom području
ali sesvetski kraljevec pokazuje da se ipak zakasnilo
ok, tamo imaš puno doseljenika, puno je gastarbajtera, možda je izolirani slučaj donešen iz austrije, ali to je nevažno ako se proširio po crkvi, ukućanima, njihovim kontaktima...

italija, španjolska?
i tamo se debelo zakasnilo sa zabranama misa
uz općenito zakašnjelu reakciju, uz cjelogodišnji turizam i poslovičnu mediteransku nedisciplinu i ima se to što se ima

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 21/03/2020 : 14:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Danas naručim picu, nema na keš, samo karticom. Ok, možda je to polako ukidanje keša, tako da banke neče biti ništa krive, kad se to završi budite pozorni, da se ne dvignu porezi.
I ako koga zanima (inače preskočite), taj deda je lepo pojasnio.
https://www.youtube.com/watch?v=LinlzZoV940

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 21/03/2020 : 14:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message
Ja sam u Linzu bio prije dva tjedna na misi i to je bila zadnja misa.Crkva je ogromna i bilo je nekih 600-700 posjetitelja/vjernika.Već tad mi se nije išlo ali ova moja zapela ko ćorava.Svete vode nije bilo na ulazu i svećenik je tada prvi put pročitao pismo od Austriskog biskupa u kojem između ostalog zabranjuju davanje ruke mira,pričest na jezik.Već tada je to bilo prekasno.Čuo sam dosta njih kako kašljucaju i to zbog blizine doslovno drugome u potiljak.Juče jedna poznanica kaže da joj je ujak koji je u Zagrebu svećenik, zaražen i na respiratoru.To znači da i davanje hostije na ruku nije bila prava odluka a to se isto tako moglo predvidjeti, dakle takođe prekasno.Govore nam ostanite doma.Samo oni koji moraju a takvih je još uvijek puno a da nebi ugrozili recimo 4-5-6 članova obitelji koji ne moraju raditi.Austrija na pragu 3000 a moja firma još i dalje radi.Djeca mi sjede u stanu, ne idu u školu. To je u redu ali opet ne pije vode ako im ja svaki dan mogu donijeti iz firme.Sve nevažno pa tako i ovi prozori koje pravim nije bitno i treba stati.Još je i dalje novac ispred nas i dok tako bude ovo sranje neće biti zaustavljeno.Danas u HR osvanulo 40 novih sutra će 60 pa 90 itd.Više neće moći pohvatati kontakte kontakata od kontakata....U svemu se kasni 10-15 dana
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/03/2020 : 14:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by ivi skoj

Di si Jere?
Malo ljudi ne kontaju da nije sve u virusima, ima još zapleta u priči.
Znaš onu kad se puška pojavi u prvom činu šta sljedi.
Kad se Marić pojavio da kaže koju o porezima i djelovanju nije da je sunce granulo.
Baš me zanima sad kad ukidaju javni prevoz, šta sa megalomanskim zetom?
Mislim i onako podaci govore da ih je konstantno trideset posto na bolovanju plus oveći godišnji zbog uvjeta rada i prateća mašinerija po kancelarijama.
Oće oni na minimalac ili samo mi kod privatnika.
Puno mi je ekipe već stradalo, ne bu dobro.


A evo me doma prijatelju.
Nismo još stavili vriće s pijeskon na prozore ka lwood, al čuvamo se, čujemo se sa starcima, izađemo prošetat pasa jer imamo sriće da nan je kuća do šume, dica guštaju u podignutin normama za Play station i televiziju i to je to.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/03/2020 : 15:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
Vratio se sa šetnje psa.
Murija me presrela usred Maximira sa autom i obznanila da je park zatvoren.
Mogli su negdje napisati da svi vide, ali sve to ide u hodu pa nema zamjerki
Daklem ne idite u maxić.
Evo subota, a mi bumo zajedno ko femili ručali, jedino nismo baš zbog stila života vični kuhanju, ali bumo valjda savladali.

Jel i ja ko wood moram vreće na prozore staviti iako sam na petom katu?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam

Edited by - ivi skoj on 21/03/2020 15:06:20
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 15:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by anto

moram da vam ispričam jednu anegdotu,časna reč istinitu:

kad je bilo bombardovanje Srbije proleća 1999.,ja tad na faksu,i pošto je bio opšti reset svega,ja kao student sam živeo ko bubreg u loju - ispita nije bilo,a ni nekih drugih obaveza;po ceo dan sam bio na basketu sa drugarima,uveče se okupljali pili,igrali društvene igre,pomalo se i drogirali...ma da ne poveruješ.To što su padale bombe me i nije puno doticalo,iako su u blizini moje kuće dve fabrike koje su sravnjene sa zemljom,na nekih 300 m vazdušnom linijom.Dobro,jeste prvih desetak dana bilo velikog straha,ali kad sam skontao na šta će to sve da liči,prepustio sam se zajebanciji.Ne kažem,oko mene je bilo svakakvih slučajeva panike,straha i svega negativnog.U mom podrumu su spavale dve komšijske porodice,iste one koje su danas u totalnoj izolaciji i neverovatnom strahu;za to vreme su svi moji spavali normalno u kući.

Nego,šta je poenta ove moje priče - nakon nekoliko meseci,stanje se noramalizuje,počnu ispiti,život se uozbilji...i jedno večem sanjam ja kao vratilo se bombardovanje,zajebancija... i kažem sebi (u snu) "eh,opet je sve kao u bajci".
Ima slična scena u kultnoj komediji Top secret kad bičuju Val Kilmera,ako se neko seća,ali kunem se da ja ovo moje čista istina.


Kad je bilo bombardiranje u Hrvatskoj ja sam bio visekratno izlozen, ne znam ni sam koliko puta. Masu. Jedna granata sa razaraca Split,(ej Split...) mi je pala dva metra od kuce, sricom nije pukla...i tako to...i ovo sad je gore. Nema nikoga u parku danima di pijemo pivu, nema nista i sve je stalo, dica mi imaju ovu debilnu virtualnu nastavu, ljudi ce puknut po kucama, a mislim da ce se i brakovi raspast od ovolike 'bliskosti' u karantenama i samoizolacijama. Jebeno je lose vrime, gore nego ono ratno, koje san vec i zaboravija...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 15:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by ivi skoj

Kak Crš stoji, to je opasno blizu termin.
Teško da će biti išta od toga.
Baš bi bila šteta.


Koliko sam sinoc cuo, ni CRS-a, ni Mafesta. Shit zivi. Ni koncerata, za koje vec imam karte...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/03/2020 : 15:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
U Njemačkoj zatvorit džamije jer u crkve nitko i ne ide i problem riješen.
Ima li ko da javi tamo Merkelici?

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 15:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Nizozemska danas treća po broju novh mrtvih i četvrta po broju novih zaraženih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 15:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Nizozemska danas treća po broju novh mrtvih i četvrta po broju novih zaraženih.



Rade li coffie shopovi?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000