forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/03/2020 : 15:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message
Danas je Stožer civilne zaštite RH donio Odluku o mjeri strogog ograničavanja zadržavanja na ulicama i drugim javnim mjestima.

Ova Odluka odnosi se na ulice, trgove, rive, parkove i sve ostale javne površine na kojima se može kretati i zadržavati veći broj osoba.

Dakle nema više nikakvih šetnji, obavezan boravak u domu a izlazak samo radi odlaska na posao i radi opskrbe.

Moralo se ovako jer preporuka se ljudi baš nisu pridržavali.

https://www.koronavirus.hr/odluka-o-mjeri-strogog-ogranicavanja-zadrzavanja-na-ulicama-i-drugim-javnim-mjestima/260

Edited by - logo111 on 21/03/2020 15:46:43
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 15:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Nemam pojma. Ja sam osmi dan već u samoizolaciji.
Jedno vrijeme su bili zatvoreni, pa su ih otvorili, nadam se da su opet zatvoreni.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 21/03/2020 15:48:08
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 21/03/2020 : 16:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
https://mobile.twitter.com/EUCouncil/status/1240927823331823616

quote:

#WeStandTogether





Luzeri sa mašnicama iz Brisela laprdaju o solidarnosti, Italijanima to dođe kao sol na ranu. Večeras ćemo čuti vijesti o novih 600-700 mrtvih Talijana zbog ovakve solidarnosti briselskih tviteraša. Najbolje neka sjede kući i tvituju, i puste Kineze da odrade posao.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 16:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Nemam pojma. Ja sam osmi dan već u samoizolaciji.
Jedno vrijeme su bili zatvoreni, pa su ih otvorili, nadam se da su opet zatvoreni.




E jbg. Pa šta radiš onda gore? Ah Amsterdame, Amsterdame, a i (Roterdame) koliko lijepih slika iz prošlosti...Nisam dugo bio, kad prestane ovo sranje, mogao bi malo gore, pa makar i u komercionalnog Bulldoga...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 16:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Pa izoliram se.
Nadam se da su zatvoreni samo jer ljudi ovdje uopće ne poštuju upute i ako sve bude otvoreno, nastat će Italija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 16:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Pa izoliram se.
Nadam se da su zatvoreni samo jer ljudi ovdje uopće ne poštuju upute i ako sve bude otvoreno, nastat će Italija.


Neka, neka. I ja sam vec sedam dana u kuci. Postujem sta cu. Popizdit cu od zene i dice, i sebe samoga...Prije dvadeset dana sam bio u Lisabonu, sve puno...stekati, kafici, restorani...sad pustos gledam na televiziji. Prije desetak dana bio sam po koncertima u Zagrebu, tri dana, tri koncerta. Jabuka, Sax, Mocvara....sad sve pusto. Nista, izdrzimo. (Nabavio sam pure dostatno, i danas sam je jeo s snicelima)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/03/2020 : 17:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by tinton

Pa izoliram se.
Nadam se da su zatvoreni samo jer ljudi ovdje uopće ne poštuju upute i ako sve bude otvoreno, nastat će Italija.


Neka, neka. I ja sam vec sedam dana u kuci. Postujem sta cu. Popizdit cu od zene i dice, i sebe samoga...Prije dvadeset dana sam bio u Lisabonu, sve puno...stekati, kafici, restorani...sad pustos gledam na televiziji. Prije desetak dana bio sam po koncertima u Zagrebu, tri dana, tri koncerta. Jabuka, Sax, Mocvara....sad sve pusto. Nista, izdrzimo. (Nabavio sam pure dostatno, i danas sam je jeo s snicelima)



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 21/03/2020 : 17:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
zatvorilo mi birtije, nemam di pit. živote, okrutan si.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/03/2020 : 17:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

sramota je i velika greška što odlazak u crkvu nije prepoznat kao najrizičnije ponašanje i da se je praktički sve ostalo otkazalo prije toga




ja to ne gledam tako

prije će biti da su oni koji se nešto pitaju, na sreću, upućeniji od tebe u cjelokupnu sliku
to znači, sigurno su te banalnosti koje nabrajaš poznate mjerodavnima, ali im je također poznato da je ta dimenzija čovjeka bitnija od drugih, kod nekih toliko da ih ništa "ni vrata pakla" ne mogu odvratiti

s jedne strane imaš lako prenosivu i eksplozivnu zarazu; s druge krajnji smisao života. te se dvije stvari ne mogu samo tako pomiriti, kako bi ti htio u svojim lakonskim postovima

zato je sasvim razumljivo da se crkve zadnje diraju = to je razumno

pitanja zajednice su pitanja zajednice (sa svime što u to ide), a ne mogu biti tvoja privatna prčija. što čini neku zajednicu i što je važno, to su svakako složenije stvari i samo sam ti na to htio ukazati. još jednom, ne slažem se s tvojim jednostranim pristupom, jer te simplifikacije ne vode rješenju.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/03/2020 : 17:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

U Njemačkoj zatvorit džamije jer u crkve nitko i ne ide i problem riješen.
Ima li ko da javi tamo Merkelici?



😁 Ti sta i idu (ali mislim da svi vjerski objekti zatvoreni) se u adbesthani(praonica) bar pet puta operu ruke,noge,lice,nos,iza usiju…


A cestitanja nece biti ni za Bajram… osim online.
Uskrs je prvi sad na redu…
Dobro veli B.Novkovic sad svi vjernici kad je 5 do 12.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/03/2020 : 17:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Nemam pojma. Ja sam osmi dan već u samoizolaciji.




Koliko još planiraš biti u izolaciji?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 17:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Dok mi ne nestane hrane.
Da se razumijemo, samoizolacija nije potpuna jer imam 6 sustanara na katu studentskog doma, s kojima dijelim kupaonicu i kuhinju.
Neki od njih poštuju izolaciju, a neki manje, a naravno, nisam u mogućnosti da ih kontroliram.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/03/2020 : 17:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by ken2

sramota je i velika greška što odlazak u crkvu nije prepoznat kao najrizičnije ponašanje i da se je praktički sve ostalo otkazalo prije toga




ja to ne gledam tako

prije će biti da su oni koji se nešto pitaju, na sreću, upućeniji od tebe u cjelokupnu sliku
to znači, sigurno su te banalnosti koje nabrajaš poznate mjerodavnima, ali im je također poznato da je ta dimenzija čovjeka bitnija od drugih, kod nekih toliko da ih ništa "ni vrata pakla" ne mogu odvratiti

s jedne strane imaš lako prenosivu i eksplozivnu zarazu; s druge krajnji smisao života. te se dvije stvari ne mogu samo tako pomiriti, kako bi ti htio u svojim lakonskim postovima

zato je sasvim razumljivo da se crkve zadnje diraju = to je razumno

pitanja zajednice su pitanja zajednice (sa svime što u to ide), a ne mogu biti tvoja privatna prčija. što čini neku zajednicu i što je važno, to su svakako složenije stvari i samo sam ti na to htio ukazati. još jednom, ne slažem se s tvojim jednostranim pristupom, jer te simplifikacije ne vode rješenju.



kao prvo, molim te da kad i ako ćeš me opet citirat, da mi ne izvlačiš jednu rečenicu iz komentara

drugo, kad je s jedne strane ovako lako prenosiva zaraza, s druge strane je smrt

a crkve su prve trebale biti zatvorene, to je jedino razumno
molit se može od doma, lakše nego nastava na daljinu, lakše nego bilo koji drugi rad od doma, i još takva odluka nema nikakvog utjecaja na ekonomiju ili ima vrlo mali - za razliku od zabrana koncerata, sportskih događaja... koji su isto rizični, ali ni blizu kao nedjeljna misa
evo, sada svi bez problema ne idu na misu
da je to napravljeno samo dva tjedna ranije, bilo bi sada sigurnije



if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 17:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Dok mi ne nestane hrane.
Da se razumijemo, samoizolacija nije potpuna jer imam 6 sustanara na katu studentskog doma, s kojima dijelim kupaonicu i kuhinju.
Neki od njih poštuju izolaciju, a neki manje, a naravno, nisam u mogućnosti da ih kontroliram.


Sta jedes? Sjecam se, gore jedu samo pizdarije, neke ananase s mesom i tako to...spreman sam probati svasta, ali nizozemska hrana mi je bas bila bezveze, (i belgijska, to bas pamtim). Pure sigurno nemaju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 21/03/2020 18:01:22
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 17:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

zatvorilo mi birtije, nemam di pit. živote, okrutan si.


Samoposluga. Pumpna stanica. Kucne zalihe,(ja sam se opskrbio)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/03/2020 : 18:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ne
upravo zadnje, kao što i jesu

drugo, s druge strane nije smrt. ni kao vjerojatni ishod bolesti ni prema evanđelju. ali bolje pusti to, o ovome se ja mogu ili ozbiljno razgovarati ili nikako. ovo što ti pišeš je "nikako", pa da ne tupimo. ako si zabrinut, želim ti da se držiš, valjda će bit sve dobro. ja ne dijelim takve strahove, pa se stoga niti ne možemo razumjeti. s tim dodatkom, da si za mene, ti posve u krivu, zabludjela ovčica, ali ne mogu ti ja niti želim na silu nešto naliti, za što nemaš dispozicije... trenutno.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/03/2020 : 18:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by izivko

U Njemačkoj zatvorit džamije jer u crkve nitko i ne ide i problem riješen.
Ima li ko da javi tamo Merkelici?



😁 Ti sta i idu (ali mislim da svi vjerski objekti zatvoreni) se u adbesthani(praonica) bar pet puta operu ruke,noge,lice,nos,iza usiju…


A cestitanja nece biti ni za Bajram… osim online.
Uskrs je prvi sad na redu…
Dobro veli B.Novkovic sad svi vjernici kad je 5 do 12.




Emireme, zajebavam se, valjda je jasno. Vidiš da jedan forumaš vidi vjerske objekte kao glavni izvor zaraze.

Have mercy
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/03/2020 : 18:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
U nasoj nadbiskupiji su mise bez vjernika

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/03/2020 : 18:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Pa izoliram se.
Nadam se da su zatvoreni samo jer ljudi ovdje uopće ne poštuju upute i ako sve bude otvoreno, nastat će Italija.


Nismo se bas cesto slagali u stavovima, a vjerojatno necemo ni ubuduce ali prst gore za stav oko ove posasti. Pokazao si odgovornost.
Posebno prst gore kako si se suprotstavio onima koji su stavljali znak jednakosti izmedu onih koji ce direktno izgubiti zivot u ovoj epidemiji sa brojem praznih kreveta u apartmanima.
Oni koji me znaju privatno znaju da sam angaziran 24 sata na prvoj liniji protiv ove bolestine - bez odmora. Vidim da su najavili da ce mi smanjiti placu kad sve prodje i...dobro. Ako je to cijena koju moram platiti potpisujem odmah. Bitno je ovo pobijediti.
Iako sam kako sam rekao direktno angaziran protiv ovog zla a samim tim i izravno izlozen ne mislim da je moja uloga nista veca od tvoje koji moras izdrzati tu izolaciju po pravilima- zato podrska. Svi moramo dati svoj doprinos pa makar to bio samo neizlazak iz kuce.
Zato glava gore, odgovorno uz medjusobnu podrsku a ne optuzivanje tko je kriv. U ovom smo svi zajedno - Poraz nije opcija.

Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 21/03/2020 : 18:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message
Jedno zanimljivo promišljanje Srećka Sladoljeva.
Samo da naglasim da inače nisam pobornik teorija zavjere a jesam pobornik cijepljenja.

Trebao sam gostovati u TV emisiji Bujica. Ali nisam. Jer kada vam jedno dijete kaže "Tata, htio bih da si s nama još 20 godina, ovako nećeš ni godinu", a drugo vas poljubi kao da sam malo dijete, morate se zaustaviti. Zbog naprezanja u ranijoj, "svinjskoj" epizodi orwelianskog scenarija, jedva sam preživio. Stvarno jedva..
Ovo ću još reći, dalje nema smisla. Uspjelo se da ljudi ne razmišljaju niti se ponašaju normalno. Sjedim u Draškovićevoj, ljudi je malo, čekaju u redu da po jedan uđu u trgovinu... urlik: "Stigao je alkohol! Stigao je!" Ne obraćam pažnju. Uživam u Suncu. A onda: "Svi ćemo umrijeti, zašto ne ustaješ, ne požuriš, kako ćeš prati ruke, želiš li nekoga zaraziti...“
Usporedimo tri zadnja pandemijska ludila "s predumišljajem", ptičju, svinjsku i koronagripu. Što im je zajedničko, a što ne?
1. "Ptičja" gripa. Histerija ali bez protupandemijskih mjera, zatvaranja granica i ostalog. Zašto? Zato jer je WHO dao RJEŠENJE. Antivirusni lijek Tamiflu. I nije ga mogao odmah i svatko dobiti, postojali su prioriteti. Molim u red!
EPILOG: iz zdravstvenih sustava isisane su milijarde, a "rješenje" se pokazalo bez antivirusnog učinka. A mi? Što smo mi napravili? Isto što i drugi. Specijalci su tamanili kokošinjce, a narod dugo iza svega nastavio otplačivati ugovorne obveze za Tamiflu. Ali to NIJE BIO problem. Problem je što je broj prosvijetljenih protivnika obaveznog cijepljenja narastao! Jačao je neposluh!
2. "Svinjska" gripa. Sličan scenarij. Nema policijske države, ne mora se u samoizolaciju. Zašto? Zato jer IMA RJEŠENJE! Cjepivo! Cjepivo koje je "dotrčalo" brže od pandemije. Paničari se ali ne zbog virusa, koliko zbog apokaliptičnih scena izbezumljenih ljudi koji provaljuju u apoteke da bi se domogli cjepiva! Da bi se domogli RJEŠENJA!
EPILOG: Spasonosno cjepivo je ostavilo bolesti. Teške. Sjećate li se estradnih zvijezda i sportaša koji su se javno polijevali ledenom vodom? No to nije problem. Problem je što je broj protivnika cijepljenja narastao (i ja među njima). Neposluh! A neposluhu treba stati na kraj! Nastavlja se s protupandemijskim mjerama bez pandemije: uvode se dodatna OBAVEZNA cijepljenja, necijepljena djeca NE MOGU u vrtiće, škole, "neodgovorni" roditelji plaćaju kazne, prijeti im se da neće moći registirati automobile, podizati gotovinu iz bankomata, da će im oduzimati djecu...
3. Koronagripa. Čin III. Sva pažnja usmjerena je na praćenje širenje virusa. Prati se "forenzičkom" tehnikom. Sad je tu, a sutra posvuda (baš kako se virusi prehlade, bolesti od koje odrasli obolijevaju do dva puta, djeca do osam puta godišnje i šire). Baš kako je ujak Sam netom prije pandemije pokazao na pokaznoj vježbi.. Cijeli svijet odmah zna za prvog oboljelog Kineza u zemlji s 350.000 samoubojstava i milijun i pol pokušaja godišnje! Pozornice TV kuća su u koronascenografiji, on-line se titluje broj zaraženih i umrlih, radijske emisije bljuju koronapotpale, tiskovine preko cijele stranice slovima od pola metra urlaju „Ne dižite paniku!“, pokazni panoi žare se od zaraženih država. Svi znamo da je u mjesec dana umrlo 2000 ljudi od nuspojava starosti i bolesti s malo virusnog začina, a nitko da je istom vremenu obavljeno preko 700.000 pobačaja. Da su umrli deseci tisuća djece od gladi. Zatvaraju se granice, prekidaju lanaci opskrbe, na snazi su mjere pridržavanja socijalnih distanci, zatvaraju se škole, vrtići, otkazuju sportska i ostala javna druženja. Italija sama stvara problem neoprezno dovlači zaražene u bolnice gdje su oni koji tu nisu došli zbog fitnesa. Izlazne „ankete“ govore o stradavanju osamdeset godišnjaka, polovina ih je s trima kroničnim bolestima, 75% su tlakaši, mnogi dijabetičari ….
Zašto je sada ovako? Zašto ranije nije bilo ovako? Zato što ovaj put NIJE PONUĐENO RJEŠENJE. Ponuđen je strah, bespomoćnost i bespogovorne mjere pridržavanja mjera? Zašto? Zato da svi DOBRO UPAMTIMO da TREBAMO RJEŠENJE! A „rješenje svih rješenja“ totalitarnog zdravstva ujka Sama je u OBAVEZNOM cijepljenju SVIH! Oni koji će se opirati, ugrožavati će javno zdravlje i posljedično biti mjerama policijske totalitarne države - "locirani, identificirani i transferirani".
WHO je korumpirana i manipulativna krovna tvorba. Uhvaćeni su u „poslovima“ sa „svinjskom“ gripom. Ipak, kako kaže WHO tako postupaju svi zdravstveni sustavi. Poslušajte Ujka Sama. On im daje novce. On zna što ovom svijetu treba.
I još nešto i nije "Teorija zavjere“. Izrael će uskoro proizvesti ORALNO cjepivo protiv koronavirusa. Želi za sebe SIGURNO cjepivo, onakvo kakva jedino trebamo. To mi govori da u virusu ipak nešto ima. Uvijek kažem, pogledaj što rade u Izraelu da bi znao što su u Americi „skuhali“.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/03/2020 : 18:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

konvoj smrti u Italiji




https://youtu.be/5uCqbM958Yo





A Medical Worker Describes Terrifying Lung Failure From COVID-19 — Even in His Young Patients
“It first struck me how different it was when I saw my first coronavirus patient go bad. I was like, Holy shit, this is not the flu. Watching this relatively young guy, gasping for air, pink frothy secretions coming out of his tube.”
https://www.propublica.org/article/a-medical-worker-describes--terrifying-lung-failure-from-covid19-even-in-his-young-patients




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 18:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by tinton

Pa izoliram se.
Nadam se da su zatvoreni samo jer ljudi ovdje uopće ne poštuju upute i ako sve bude otvoreno, nastat će Italija.


Nismo se bas cesto slagali u stavovima, a vjerojatno necemo ni ubuduce ali prst gore za stav oko ove posasti. Pokazao si odgovornost.
Posebno prst gore kako si se suprotstavio onima koji su stavljali znak jednakosti izmedu onih koji ce direktno izgubiti zivot u ovoj epidemiji sa brojem praznih kreveta u apartmanima.
Oni koji me znaju privatno znaju da sam angaziran 24 sata na prvoj liniji protiv ove bolestine - bez odmora. Vidim da su najavili da ce mi smanjiti placu kad sve prodje i...dobro. Ako je to cijena koju moram platiti potpisujem odmah. Bitno je ovo pobijediti.
Iako sam kako sam rekao direktno angaziran protiv ovog zla a samim tim i izravno izlozen ne mislim da je moja uloga nista veca od tvoje koji moras izdrzati tu izolaciju po pravilima- zato podrska. Svi moramo dati svoj doprinos pa makar to bio samo neizlazak iz kuce.
Zato glava gore, odgovorno uz medjusobnu podrsku a ne optuzivanje tko je kriv. U ovom smo svi zajedno - Poraz nije opcija.




Lijepo receno. Slazem se sa svim...
Ja sam bacio malo na zajebanciju, jer to nam je, mislim potrebno da prebrodimo ovu veliku krizu. No stvar je jako ozbiljna i trazi se odgovornost svakog pojedinca. Zbilja moramo biti u ovome svi zajedno. Globalno. Planet nas upozorava da malo usporimo i da prestanemo gledati samo sebe i svoj profit. Ovo bi mogao biti jedan veliki novi pocetak za cijeli ljudski rod, budemo li pametni. Pametni i jedinstveni u malo boljem svijetu koji nam se otvoreno nudi. Mozemo mi to...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 18:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by tinton

Dok mi ne nestane hrane.
Da se razumijemo, samoizolacija nije potpuna jer imam 6 sustanara na katu studentskog doma, s kojima dijelim kupaonicu i kuhinju.
Neki od njih poštuju izolaciju, a neki manje, a naravno, nisam u mogućnosti da ih kontroliram.


Sta jedes? Sjecam se, gore jedu samo pizdarije, neke ananase s mesom i tako to...spreman sam probati svasta, ali nizozemska hrana mi je bas bila bezveze, (i belgijska, to bas pamtim). Pure sigurno nemaju.


Ovdje uglavnom jedu neku egzotičnu hranu. Ono, Surinam, Indonezija, Tajland što ja znam. Nisam zapravo toliko nailazio na neku autentičnu Nizozemsku kuhinju. Ali treba biti jasno da sam na studentskom budžetu i da ne jedem puno vani i nisam imao prilike toliko tražiti restorane.
A sad kad sam u karanteni jedem dosadnu hranu uglavnom. Neko meso s krumpirima, neka jednostavna tjestenina, salata i slično.
Ovaj ananas s mesom nisam ni probao, ni vidio. A i ne mili mi se nešto.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 19:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by tinton

Pa izoliram se.
Nadam se da su zatvoreni samo jer ljudi ovdje uopće ne poštuju upute i ako sve bude otvoreno, nastat će Italija.


Nismo se bas cesto slagali u stavovima, a vjerojatno necemo ni ubuduce ali prst gore za stav oko ove posasti. Pokazao si odgovornost.
Posebno prst gore kako si se suprotstavio onima koji su stavljali znak jednakosti izmedu onih koji ce direktno izgubiti zivot u ovoj epidemiji sa brojem praznih kreveta u apartmanima.
Oni koji me znaju privatno znaju da sam angaziran 24 sata na prvoj liniji protiv ove bolestine - bez odmora. Vidim da su najavili da ce mi smanjiti placu kad sve prodje i...dobro. Ako je to cijena koju moram platiti potpisujem odmah. Bitno je ovo pobijediti.
Iako sam kako sam rekao direktno angaziran protiv ovog zla a samim tim i izravno izlozen ne mislim da je moja uloga nista veca od tvoje koji moras izdrzati tu izolaciju po pravilima- zato podrska. Svi moramo dati svoj doprinos pa makar to bio samo neizlazak iz kuce.
Zato glava gore, odgovorno uz medjusobnu podrsku a ne optuzivanje tko je kriv. U ovom smo svi zajedno - Poraz nije opcija.


Hvala. Svaka i tebi čast u kojem god obliku si angažiran. Prvo me je bilo strah kako će se to odraziti u Hrvatskoj jer su mi sada roditelji tamo sami (plus baka i deda), ali lakše mi je kada vidim da se ipak to koliko-toliko dobro tretira.
Sada me je više strah za Nizozemsku jer brojke uopće ne izgledaju dobro.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/03/2020 : 19:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
Moram uskoro ići okolo kera pa na mala vrata, ak se više ne javim i mene i kusu su murijaci natamburali i odveli u stanicu.

Bolje da imam akvarij, ne bi trebao u šetnju, a dalo bi se u krizi i gradele organizirati.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.05 seconds. Snitz Forums 2000