forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 22/03/2020 : 05:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Dermentor

Drogsy, ne isplati se više objašnjavati, psihoza je već prevelika i ljudi gube razum a onda je sve moguće.


quote:
Originally posted by drogsy

Mali podsjetnik kako je govorio Ivan Đikić, zdravog razuma nikad dosta.

Na pametan način treba reagirati i smanjiti opasnost ne samo od virusa, nego i opasanost od psihoza, oštećivanja gospodarskih tijekova, prometa i svih drugih stvari gdje društvo mora živjeti normalno, i upravo zbog toga treba apelirati na gospodarske subjekte da ne dovode pretjerane mjere koje su nepotrebne u ovom trenutku







Polako se pripremam, da idem na posao. I vidim ovo, nije mi jasno gdje je tu u pitanju psihoza, ovo za internet sam se našalio, samo sam zaboravio staviti

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/03/2020 : 07:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by manhunter





O čemu ti pričaš čoveče???

Ti ili ne razumeš ono što ja napišem, ili ja ne umem da se izražavam. Ili ti jednostavno smeta sve što napišem.

Kažem da ima toliko neodgovornih ljudi koji će se vaditi na kartu "ljudskih prava" samo da bi mogli da se zabavljaju. Baš ih briga da li će nekoga ugroziti.

Motka je tu samo figurativno, ne brini.

Znači, većina Švicera organizira žurke i zabavlja se pa im zbog toga teško padaju ove restrikcije? Ništa drugo ne rade? danas sutra kad će tebi represivni aparat odrediti samoizolaciju, odnosno kućni pritvor, pa ga po mogućnosti produljiti na još par tjedana zbog "opravdane sumnje", a ti ćeš se možda baš jako htjeti prošetati šumom sa ženom i djecom, budeš se i ti "vadio na ljudska prava".



Definitivno nisi razumeo šta sam napisao. Dobro, malo mi je lakše da nije do mene.



Ako sam ga ja dobro shvatio on je rekao da su ta ljudska prava isto tako tvoje šetanje šumom sa porodicom, pa i nečije partijanje i okupljanje doma. Što i jesu, samo bi ja rekao da nije isto prošetat sam ili u krugu obitelji sa kojom si ionako zatvoren doma kroz šumu di nema nikog i to da radiš parti i praviš se mutav.

Ali dobro, svi imam pravo na svoje mišljenje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 22/03/2020 : 08:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message
iskreno, ne primjećujem da se nešto posebno dešava, izuzev što su napolju ljudi sa maskama i rukavicama. Idem normalno na posao, u kupovinu... Treba se ponašati odgovorno, naročito zbog starijih članova porodice, ali život će se nastaviti i nakon Korone.
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 22/03/2020 : 10:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message
Risar_69 nisam mislio na tebe nego općenito. Eto sad kad moramo ostati unutra priroda kaže "e nećeš pi.ka ti mater.na". 🥺

quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by Dermentor

Drogsy, ne isplati se više objašnjavati, psihoza je već prevelika i ljudi gube razum a onda je sve moguće.


quote:
Originally posted by drogsy

Mali podsjetnik kako je govorio Ivan Đikić, zdravog razuma nikad dosta.

Na pametan način treba reagirati i smanjiti opasnost ne samo od virusa, nego i opasanost od psihoza, oštećivanja gospodarskih tijekova, prometa i svih drugih stvari gdje društvo mora živjeti normalno, i upravo zbog toga treba apelirati na gospodarske subjekte da ne dovode pretjerane mjere koje su nepotrebne u ovom trenutku







Polako se pripremam, da idem na posao. I vidim ovo, nije mi jasno gdje je tu u pitanju psihoza, ovo za internet sam se našalio, samo sam zaboravio staviti

Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/03/2020 : 10:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Definitivno ,kao što sam već rekao , paljevinom Notra-Dame započinje jedan proces u svijetu a posebno u Europi punoj sebičnjaka ,jebivjetara ,likova kojima je sve normalno ,u kojoj će rađe glupača imat 5 pasa a ni jedno dijete a i pitanje je dana kad će i pedofilija bit normalna.


Erdogan je proročki na jednom skupu u Turskoj izjavio svojim turcima :,,Budućnost Europe pripada vama,,.


Danas sam baš pročita jedan članak o Kini u kojoj simbolički i definitivno postaje sila broj 1,zemlja u kojoj se kriza rješava brzo a ne kao na zapadu gdje ljudi nemaju obzira prema nikome i ništa im nije sveto jer imaju oni svoja demokratska prava.Pa da gdje kriminalcima pada presuda zbog zareza.

Dakle ova COVID 19 uzdrmat će puno više nego šta smo mislili.



Edited by - RAKOSI4 on 22/03/2020 10:08:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2020 : 10:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Pa Rakosi ovo je malo zloguko, ali nije netocno. Bezobrazni smo, umisljeni, bezobzirni i tasti. Svi skupa, bez iznimke. Cijeli ljudski rod, danas. A ako ovo upozorenje ne shvatimo kako treba biti ce gadno. Planeta nam salje poruke i moli nas da joj ne budemo neprijatelji. Sve je na nama, i u nasim rukama. Uvijek je i bilo. Hocemo li se trgnuti i postati kolektiv, ostaje da se vidi. Dosta je bilo gledanja samo sebe i svog profita.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/03/2020 : 10:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ne znam, dobri moj rakosi
te promjene svijesti su najteže
i ne idu tako kako kažeš. ima taj dio i u evanđeljima: svašta su vidjeli i prošli, ali se nisu obratili - većinom. Isus je to konstatirao, te su riječi neprolazne. možda mic po mic.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/03/2020 : 10:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

Pa Rakosi ovo je malo zloguko, ali nije netocno. Bezobrazni smo, umisljeni, bezobzirni i tasti. Svi skupa, bez iznimke. Cijeli ljudski rod, danas. A ako ovo upozorenje ne shvatimo kako treba biti ce gadno. Planeta nam salje poruke i moli nas da joj ne budemo neprijatelji. Sve je na nama, i u nasim rukama. Uvijek je i bilo. Hocemo li se trgnuti i postati kolektiv, ostaje da se vidi. Dosta je bilo gledanja samo sebe i svog profita.



Da nažalost istina je.Dijete u školi ako dođe u školu u istu majicu dva dana zaredom izvrgnut je ruglu i poniženju
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 10:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

Pa Rakosi ovo je malo zloguko, ali nije netocno. Bezobrazni smo, umisljeni, bezobzirni i tasti. Svi skupa, bez iznimke. Cijeli ljudski rod, danas. A ako ovo upozorenje ne shvatimo kako treba biti ce gadno. Planeta nam salje poruke i moli nas da joj ne budemo neprijatelji. Sve je na nama, i u nasim rukama. Uvijek je i bilo. Hocemo li se trgnuti i postati kolektiv, ostaje da se vidi. Dosta je bilo gledanja samo sebe i svog profita.



Upravo tako. Zato sam juče i napisao ono za Švajcarsku, pošto se na tom primeru pokazuje ta taština i umišljenost. Ali videli smo da ne razumeju svi.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/03/2020 : 10:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
I sad još i ti potresi razjebali Zg. :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2020 : 10:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Definitivno ,kao što sam već rekao , paljevinom Notra-Dame započinje jedan proces u svijetu a posebno u Europi punoj sebičnjaka ,jebivjetara ,likova kojima je sve normalno ,u kojoj će rađe glupača imat 5 pasa a ni jedno dijete a i pitanje je dana kad će i pedofilija bit normalna.


Erdogan je proročki na jednom skupu u Turskoj izjavio svojim turcima :,,Budućnost Europe pripada vama,,.


Danas sam baš pročita jedan članak o Kini u kojoj simbolički i definitivno postaje sila broj 1,zemlja u kojoj se kriza rješava brzo a ne kao na zapadu gdje ljudi nemaju obzira prema nikome i ništa im nije sveto jer imaju oni svoja demokratska prava.Pa da gdje kriminalcima pada presuda zbog zareza.

Dakle ova COVID 19 uzdrmat će puno više nego šta smo mislili.






baš ga znaš nadrobit kad očeš

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/03/2020 : 10:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl

Pa Rakosi ovo je malo zloguko, ali nije netocno. Bezobrazni smo, umisljeni, bezobzirni i tasti. Svi skupa, bez iznimke. Cijeli ljudski rod, danas. A ako ovo upozorenje ne shvatimo kako treba biti ce gadno. Planeta nam salje poruke i moli nas da joj ne budemo neprijatelji. Sve je na nama, i u nasim rukama. Uvijek je i bilo. Hocemo li se trgnuti i postati kolektiv, ostaje da se vidi. Dosta je bilo gledanja samo sebe i svog profita.



Upravo tako. Zato sam juče i napisao ono za Švajcarsku, pošto se na tom primeru pokazuje ta taština i umišljenost. Ali videli smo da ne razumeju svi.


Takođe se slažem. Ovo je fudblaski rečeno 'žuti karton' ljudima od planete, pa na nama je kako ćemo dalje.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/03/2020 : 11:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Možda ,nemam vremena toliko pisat.Tema je COVID 19, dakle širenje bolesti i posljedice ali neminovno razotkrivanje truleži društva koje idu uz ovu temu.


Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/03/2020 : 11:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
RAKOSI4, ne obraćaj pažnju na par ovih negativaca i likova koji sebe smatraju najpametnijim.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/03/2020 : 11:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ne znam, dobri moj rakosi
te promjene svijesti su najteže
i ne idu tako kako kažeš. ima taj dio i u evanđeljima: svašta su vidjeli i prošli, ali se nisu obratili - većinom. Isus je to konstatirao, te su riječi neprolazne. možda mic po mic.



Ma kakve promjene ,ljudi imaju pamćenje kao Zlatna ribica 3 sekunde.
Promjene će izvršit neki drugi narodi .............
Mehanizam samouništenja je već pokrenut , svoje se bacilo pod noge i pljuje se po njemu a prihvaćaju se i toleriraju tuđe zadrtosti i agresivnosti .
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2020 : 11:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl

Pa Rakosi ovo je malo zloguko, ali nije netocno. Bezobrazni smo, umisljeni, bezobzirni i tasti. Svi skupa, bez iznimke. Cijeli ljudski rod, danas. A ako ovo upozorenje ne shvatimo kako treba biti ce gadno. Planeta nam salje poruke i moli nas da joj ne budemo neprijatelji. Sve je na nama, i u nasim rukama. Uvijek je i bilo. Hocemo li se trgnuti i postati kolektiv, ostaje da se vidi. Dosta je bilo gledanja samo sebe i svog profita.



Upravo tako. Zato sam juče i napisao ono za Švajcarsku, pošto se na tom primeru pokazuje ta taština i umišljenost. Ali videli smo da ne razumeju svi.


Takođe se slažem. Ovo je fudblaski rečeno 'žuti karton' ljudima od planete, pa na nama je kako ćemo dalje.


Nista nije prekasno. I najgora jetra devastirana alkoholom i najgora pluca nagrizena duhanom, su samoobnoviva, ako im se da vremena. Tako i nas predivni planet. On nam jednostavno daje znakove. Prije malo slabasnije, sad malo jasnije. Jest tema ovog topica je virus, ali virus je tema nas svih da se trgnemo. Dakle ljudi u globalu. Cijelo drustvo u cjelini. Ima mjesta za sve nas. Ja sam prosao planet uzduz i poprijeko. Sve merdijane i paralele. Bio sam u nezamislivim zakutcima planete. Ljudi su samo i uvjek ljudi. Pokazimo to. Budimo ljudi. Samo malo treba da se okrenemo i drugima oko sebe. Ne samo sebi. Potrebno nam je zajednistvo. Svi smo u istom avionu. Bez obzira tko sjedi u prvoj klasi a tko iza onih zastora koje stjuardese namaknu nakon poljetanja i hvatanja visine. Ako avion padne, svi padamo. I oni koji su platili kartu 1 500 $ i oni s kartom od 300 $. To bi svi trebali shvatiti, nije uopce tesko. Svi padamo ako se ne trgnemo. Niko nije nedodirljiv. Cak i oni u luksuznim neprobojnim sklonistima koja bi im trebala pomoci u mozebitnom doomsdayu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 22/03/2020 : 12:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Dermentor & drogsy, pažljivo čitam vaše postove i mogu samo da kažem
Vidi se da zdravorazumski razmišljate, čitate "između" redova i ne dozvoljavate da vas mediji slude.
Kao neko ko je dosta godina u medicini i svake godine "prolazi" sa pacijentima epidemije zaraznih bolesti, zamolio bih sve da provere samo jedno: Broj umrlih od gripa u svetu za svaku godinu, npr. poslednjih 5 godina, i zapitaju se zašto je baš sada "sve stalo" i to na ovaj broj umrlih pacijenata.

p.s. Znam da vama ovo izgleda kao "neverovatno veliki broj", ali ne zaboravite da pričamo o ukupnom broju umrlih u celom svetu.

p.p.s. Naravno, gubitak svakog života je nenadoknadiv, te vas molim bez komentara o etičnosti ili čemu već...

Carpe diem
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2020 : 13:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl

Pa Rakosi ovo je malo zloguko, ali nije netocno. Bezobrazni smo, umisljeni, bezobzirni i tasti. Svi skupa, bez iznimke. Cijeli ljudski rod, danas. A ako ovo upozorenje ne shvatimo kako treba biti ce gadno. Planeta nam salje poruke i moli nas da joj ne budemo neprijatelji. Sve je na nama, i u nasim rukama. Uvijek je i bilo. Hocemo li se trgnuti i postati kolektiv, ostaje da se vidi. Dosta je bilo gledanja samo sebe i svog profita.



Upravo tako. Zato sam juče i napisao ono za Švajcarsku, pošto se na tom primeru pokazuje ta taština i umišljenost. Ali videli smo da ne razumeju svi.


Takođe se slažem. Ovo je fudblaski rečeno 'žuti karton' ljudima od planete, pa na nama je kako ćemo dalje.


Nažalost, mislin da je vjerovatniji scenario da ćemo odma po povratku u igru uklizat s dvi noge protivniku. Direktni crveni.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/03/2020 : 13:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Dermentor & drogsy, pažljivo čitam vaše postove i mogu samo da kažem
Vidi se da zdravorazumski razmišljate, čitate "između" redova i ne dozvoljavate da vas mediji slude.
Kao neko ko je dosta godina u medicini i svake godine "prolazi" sa pacijentima epidemije zaraznih bolesti, zamolio bih sve da provere samo jedno: Broj umrlih od gripa u svetu za svaku godinu, npr. poslednjih 5 godina, i zapitaju se zašto je baš sada "sve stalo" i to na ovaj broj umrlih pacijenata.

p.s. Znam da vama ovo izgleda kao "neverovatno veliki broj", ali ne zaboravite da pričamo o ukupnom broju umrlih u celom svetu.

p.p.s. Naravno, gubitak svakog života je nenadoknadiv, te vas molim bez komentara o etičnosti ili čemu već...


Možeš li mi kao laiku objasniti da li se ikad dogodilo da od obične gripe umire 500-tinjak ljudi dnevno kao u italiji i imamo li pravo riskirati sličan scenarij, odnosno istu stopu smrtnosti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2020 : 13:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Dermentor & drogsy, pažljivo čitam vaše postove i mogu samo da kažem
Vidi se da zdravorazumski razmišljate, čitate "između" redova i ne dozvoljavate da vas mediji slude.
Kao neko ko je dosta godina u medicini i svake godine "prolazi" sa pacijentima epidemije zaraznih bolesti, zamolio bih sve da provere samo jedno: Broj umrlih od gripa u svetu za svaku godinu, npr. poslednjih 5 godina, i zapitaju se zašto je baš sada "sve stalo" i to na ovaj broj umrlih pacijenata.

p.s. Znam da vama ovo izgleda kao "neverovatno veliki broj", ali ne zaboravite da pričamo o ukupnom broju umrlih u celom svetu.

p.p.s. Naravno, gubitak svakog života je nenadoknadiv, te vas molim bez komentara o etičnosti ili čemu već...



Jedini blesaviji od ovih paničara i talibana svih vjeroispovijesti ste vi kojima je ovo goli kurac.
S tin da nisan primjetija da drogsy piše da je ovo goli kurac. On piše nešto drugo ako san ga dobro razumija. On misli da je za opći interes žrtva prihvatljiva.
Ovaj p.p.s. ti ne vridi ništa. Na kraju će se sve i prilomit oko etike. Jedino to se i može komentirat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/03/2020 : 13:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Dermentor & drogsy, pažljivo čitam vaše postove i mogu samo da kažem
Vidi se da zdravorazumski razmišljate, čitate "između" redova i ne dozvoljavate da vas mediji slude.
Kao neko ko je dosta godina u medicini i svake godine "prolazi" sa pacijentima epidemije zaraznih bolesti, zamolio bih sve da provere samo jedno: Broj umrlih od gripa u svetu za svaku godinu, npr. poslednjih 5 godina, i zapitaju se zašto je baš sada "sve stalo" i to na ovaj broj umrlih pacijenata.

p.s. Znam da vama ovo izgleda kao "neverovatno veliki broj", ali ne zaboravite da pričamo o ukupnom broju umrlih u celom svetu.

p.p.s. Naravno, gubitak svakog života je nenadoknadiv, te vas molim bez komentara o etičnosti ili čemu već...




Ajde, još za drogsya kolko tolko, ali dermentor je sav u tim nekim teorijama zavjere. Di si njega našao...

Daj, odgovori tontu.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/03/2020 : 13:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Još me više zanima stručna procjena dotičnih mudraca što misle kolike bi te brojke bile da se ne poduzima ovo što se poduzima...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 13:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
Izem li mu ga, što se mene tiče zaista mislim da bi svi ljudi trebalo da se trgnu i da prestanu u budućnosti da prihvataju sve zdravo za gotovo što im državne vrhuške i elite serviraju.
Nažalost, jedna ogromna manjina ljudi profitira na većini.A ta manjina nikada ne obaveštava većnu koje će korake preduzeti da se određene stvari ne dešavaju ili ponavljaju.

Nema nikakvog razloga da ne verujemo da posle ovog virusa neće doći neki drugi, daleko smrtonosniji koji će nositi živote i onih najmlađih (to je sada čak ozbiljna verovatnoća).Ko to može da nam garantuje?
Ni ovaj virus nije prvi koji se dešava u ovom 21. veku, a teško da je poslednji.Hoćemo li kada sve ovo prođe i dalje ćutati i praviti se da se ništa nije desilo?

Inače, čudna je ta priroda COVID-19 virusa, lako i brzo se širi, ali nije toliko opasan za sve kategorije stanovništva i deluje uglavnom na respiratorne funkcije.Kao da je tačno doziran da posluži za određeno testiranje.Mnogi stručnjaci tvrde da je u stvari kombinacija nekih drugih virusa, no da ne ulazim sada u to.

Ono što je sigurno jeste da kad sve ovo prođe posledice po ekonomiju će biti osetne i vidljive, a iz istih će slediti i neke političke promene na globalnom, višem nivou.
Po meni je ključ kako sam već napisao, kako će obični ljudi širom sveta reagovati?Hoće li se mnogi i dalje prepucavati među sobom umesto da bace fokus na mnogo bitnije stvari?

Edited by - maelstrom on 22/03/2020 13:55:57
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 22/03/2020 : 13:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message
Ja ne kažem da je ovo pić.in dim ali tvrdim da nema potrebe za ovakvim panikama. Što se tiče teorija zavjere, većini sam se smijao, ali nisu teorije zavjere da veliki igrači vuku poteze koji utječu na nas male. Liječnik sam koji je većinu karijere radio i farmaceutici a sad sam u struci s tim da sam završio i postdiplomski na ekonomiji. Kad povežem sve što sam naučio i vidio u te tri struke jednostavno mozak mi ne može pojmiti da se ovo dešava zbog ovakvog virusa. Pa vi govorite što hoćete.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 14:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Dermentor

Kad povežem sve što sam naučio i vidio u te tri struke jednostavno mozak mi ne može pojmiti da se ovo dešava zbog ovakvog virusa.



A kakav je točno ovo virus? Upravo zbog manjka pouzdanih informacija o načinu prenošenja zaraze i smrtnosti uvode se ovakve mjere. U Kini je smrtnost bila oko 3%, u Italiji oko 10%. Što ako za mjesec dana bude 15%? Tko to može sa sigurnošću reći?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000